Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

25-26 Mayıs Balıkesir Yolculuğu.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250r
    Aslında bir kaç gündür hazırlıyorum ama bir türlü yayınlama fırsatı bulamadım.

Kısaca,

Cumartesi günü saat 9.30 da Bayramiç'ten Balıkesir'e doğru yola çıktım. Yaklaşık 3 saat kadar bir sürede Balıkesir şehir merkezindeydim. Havranda tek mola verdim, yaklaşık yarım saat kadar. Sabah kahvaltı yapmadan çıkmıştım. İlk işim yemeğe gitmek oldu. Gelmeden yemek konusunda bir arkadaş 3 yer önerdi. İkisini deneyebildim.

Birisi Hünkar Kömürde İskender. Fotoğrafı çekmeden önce biraz götürdüm tabi. Bol bulamaç tereyağı içermesi dışında bildiğimiz İskender kebap. Eti güzeldi. Kendimce notum 7/10.

Benim Balıkesir'e gelme amacım gezmek değildi. Daha ziyade makineyi servise götürmek, bayideki makinelere göz gezdirmekti. Yemeği yedikten sonra servise doğru yola koyuldum.

Gitmişken CL250 ve hornet inceledim. CL250 yi fotoğraflarda beğenmiyordum. Yakından da beğenmedim. Rebel yerine bunu getirmiş olmalarına hala şaşırıyorum. Hornet güzel makine ama.

Servisteki işim beklediğimden kısa sürdü. Sıra yada bekleyen makineler olmadığından sanırım. Rutin filtre/yağ değişimi işlemi yaptırdım. Su pompası değiştirecektim, yoktu ellerinde. Gitmeden sordum aslında ama. Neyse. Servisteki arkadaşlardan şehir içinde gezilecek yer var mı soruma tatmin edici bir cevap alamayınca otele gitmeye karar verdim.

Otelde biraz dinlenme faslı arkası, akşamüstü merkeze doğru gittim. Amacım Kuvayi Milliye müzesini gezmekti ama 17.30 da kapanıyormuş. Yakında Zağnos Paşa Cami karşısındaki Balıkesir Belediyesinin Starbucks'ı Balbucks'a bir uğrayayım dedim. Acaip bir kalabalık. Fiyatlar görece uygun olduğundan sanırım. Genellikle gençler oradaydı.

Cami tadilattaydı sanırım. Kapılarına branda çekmişlerdi. Giremedim. Zaten birazda geç olmuştu. Akşam yemeği,AVM, arpa suyu derken günü bitirdik.

Ertesi gün erkenden çıkıp önceden belediye binası olarak ta kullanılan Kuvayi Milliye müzesi ve yanındaki saat kulesini gezmek için otelden ayrıldım. Yaklaşık yarım saat sürmüştür sanırım gezmesi, bina eski bir evin restorasyonu edilmesi ile oluşturulmuş.

Kısaca büyükçe bir bahçesi, alt katta tarihi kişilerin eşyaları, üst katında ise çevrede bulunan arkeolojik kazılarda çıkan eşyalar var.

Çıktıktan sonra kahvaltı etmek için önerilen ikinci mekana gittim, Kanaat Lokantası.
    Burada pideli paça (siyah) tavsiye etmişlerdi. İskendere benziyor. Sirke sarımsak ve ayrı olarak yanında doğranmış maydanoz ve limon ile geliyor. Sakatat sevenlere tavsiye ederim.

Tahminen saat 11.00 gibi dönüş için yola çıktım. Yol üzerinde, Altınoluk'ta, Kuvayi Milliye müzesinde gördüğüm kazı alanlarından biri olan Antandros Antik kenti vardı. Onu görmeden geçemezdim. Antik kentleri dolaşmayı seviyorum.

Orada bulunan arkadaş, Şirince kadar bir antik kent olabileceği konusunda ısrarcı. Şuan bulunan yapının tek bir hane olduğu söyleniyor. Bulunduğu yeri göz önüne aldığımızda çevresinde birden fazla yapı olması mantıklı.

Altınoluk'tan sonra takriben bir buçuk saatte spontane devam eden yolculuğumu tamamladım .

Okuduğunuz için teşekkür ederim.
    maximusti,, haluk23, Osm@n ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bayramiçten küçükkuyu tünellerin oraya inen köy yolları var, öneririm
    yec bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    öncesinde haber etseydin gazlardık hocam, hastanenin arkasına virajlı güzel bi yol yaptılar
    yec bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Alıntı ushuaia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayramiçten küçükkuyu tünellerin oraya inen köy yolları var, öneririm
    Bayramiç köy yollarını dolaştım ama oralara kadar inmedim. Oraları da deneyeyim.

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncesinde haber etseydin gazlardık hocam, hastanenin arkasına virajlı güzel bi yol yaptılar
    Bir kaç kez gelip giderim o tarafa sanırım. Bu sefer planlı tabi. Görmek istediğim yerler var.
    ushuaia bunu beğendi.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Her sene Ayvalık'a giderken Balıkesir'den geçiyorum, bikere içeri girip şöyle gezmedim. Ne güzel yerler varmış. Bu gezi yazılarını bu yüzden seviyoruz gaiba. Paylaşım için teşekkürler , bol keyifli gezilere.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Güzel gezi olmuş.
    Hele yazı tam sevdiğimden, öyle bir video atıp ahanda izleyin şeklinde değil de zaman ayırıp yazmışsınız, aralarda fotolar da yeterince var.

Ne güzel kış bitince böyle gezi yazıları da çoğalıyor.

O iskender ne güzel şey öyle.
    abyasar bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    balıkesir merkeze uğrayacaklar haber etsin, plan program yaparız.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Hem göze hem de dimağa hitap eden bir tur olmuş. Teşekkürler
    yec bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)