Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Edirne'deki Ölümlü Korkunç Motosiklet Kazası..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Maalesef motosiklet sürücüsünün bir çok hata yapıp bir kişinin ölümüne kendisininde ağır yaralanmasına yol açan kaza..

https://x.com/ajans_muhbir/status/1795174738265801052
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Ulan çocuk olsa "Gençliğin mallığı", "Kötü anne baba" dicem. 48 yaşında koca adam... Hadım etmek lazım böylelerini, üremesinler. Çocukları da böyle oluyor. Olan, yaya geçidince geçmeye çalışan emekli öğretmenlere oluyor.

Allah rahmet eylesin. Muhtemelen hiç adam olmamış, prezervatifin deliğinden sızmış bir andaval yüzünden değerli bir öğretmenimizi kaybettik.
    Osm@n, stubborn ve Alper_tim bunu beğendiler.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet egitimi almadiginizda, risk analizi de yapamiyorsunuz. Bu tam oyle bir kaza olmus. Ama hala adi uzerinde, kaza.

80lerde TRTde bir kamu spotu video vardi hatirlayan var mi bilmem. Yaya olarak karsidan karsiya gecerken "once saga, sonra sola, sonra tekrar saga bak oyle gec." diye bir videodur.

Motosiklet suren icinse bundan cok daha onemlisi, tali yol ve yaya gecidi isaretlerine riayette mutlaka kanunlara uymak ve dikkat etmek.

Ikisi de gerceklesmemis bu senaryoda.

"Boyle motorculari taksimde sallandirmak lazim" falan cok kolay bir linc. O islere girmeyelim bence. 200+ yapabilen motorun olunca anlik heyecana yenik dusup gaz actigin anlar cok oluyor ve zaten bu tur olaylar o anlarda oluyor. Motor 70den 190a 3-5 sn icinde hizlaninca da egitimin yoksa tepki surenle risk ani arasinda vakit kalmiyor. Bunlarin bilincinde degilsen risk sartlari cok kolay olusuyor her gun.
    xtrafrozen bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    çok kötü bir kaza, allah vatandaşa rahmet eylesin.
    şehir içi bu kadar hız, sonuç tabiki felaket.
    trakya bölgesinde trafiğini en beğendiğim şehir edirnedir, karşıya geçeceksen yaya geçidi olsun olmasın tüm araçlar durup yol verir.
    ama böyle andaval bir motorcu yaya geçidinde seni çiğner geçer.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin, gerçekten üzücü bir durum. Kendi halinizde yolda gidiyorsunuz, hakkınız olan yolda kendini bilmez birisi sizi öldürüyor.

Neyse; birazdan buraya motorcuyu savunanlar doluşur zaten.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Olaydaki diğer saçmalık da ambulansa yol vermeyen skuter.
    Ülkece rezalet trafiğimiz var, motosikletçilerimiz daha da rezalet.
    Punctum bunu beğendi.

MrOzata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Ben anlamıyorum neden Yerleşim yerlerinde veya azda olsa boş bir cadde olunca bu kadar hızlı giderler ki babacım çık çevre yoluna, otoban, paralı yol, şehirler arası yol, otoyol artık ne derseniz ismine git orda aç gazını ne oluyosa olsun en azından yayaya çarpmazsın... Yazık hem kadına hem motorcuya üzüldüm sonuçta kadınında bir ailesi motorcununda bir ailesi var Allah sabır versin ne diyeyim. :/
    xtrafrozen, selsa, abyasar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Allah rahmet eylesin emekli öğretmenimize. O gün evden çıktığı zaman hayatının bu şekilde biteceğini tahmin edebilir miydi? Çok yazık.

Umarım bu motorcu arkadaş iyileşince alması gereken en ağır cezayı alır.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Trafikte çok karşılaşıyorum yayalar yaya geçitin de yolu kontrol etmeden yola atlıyorlar. Daha ilginci yaya geçidi olmasa da yola kontrolsüz şekilde çıkıyorlar çoğunun elinde telefon yola bile bakmıyorlar. Birde arabanın geldiğini gördüğü halde görmezden gelip başka tarafa bakan tayfa var nasılsa araç durur diye düşünüyorlar. ( şimdi yaya geçidin de yol zaten yayanındır diye trafik dersi vermeyin biliyorum yol yayanındır )
    Levent ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Bomboş yolu görünce risk almış ve gazlamış görünen o ki.. Meskun mahalde çok daha uyanık olmak gerekiyor motosiklet üzerinde iken. Bunun yaş ile dogrudan ilgisi yok, risk algısı ile alakası var. Bu arkadaş kumar oynamış ve bu, masum birinin hayatına malolmus maalesef. Motosikletliyi linç etmek veya teyze de sagına soluna baksaymıs demek durumu degiştirmiyor. Ama yaya yolu demeyin, TR'de kim zuckerberg yaya yolunu.. Allah teyzenin yakınlarına sabır versin, motorcu ömür boyu vicdanıyla başbaşa zaten.
    MrOzata bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu ömür boyu vicdanıyla başbaşa zaten.
    Vicdanı olan pezevenk o yolda öyle gitmez.
    pea, selsa, abyasar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin, gerçekten üzücü bir durum. Kendi halinizde yolda gidiyorsunuz, hakkınız olan yolda kendini bilmez birisi sizi öldürüyor.

Neyse; birazdan buraya motorcuyu savunanlar doluşur zaten.
    Gelmiş biri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu ömür boyu vicdanıyla başbaşa zaten.
    Bir insanın yaşam hakkı elinden alınmış g.avatın birisinin canı hız yapmak istedi diye, siz vicdandan bahsediyorsunuz. Allah aşkına sırf motosiklet kullanıyor diye böyle o.ç.larını da savunmayalım.
    freasy bunu beğendi.

Daha bugün yaya geçidinde yayaya yol veren araca arkadan bi mercedes çarptı. Neyse ki yaya veya sürücülere bir şey olmadı. Medeniyet bazen fazla bu ülkeye, içler acısı.

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vicdanı olan pezevenk o yolda öyle gitmez.
    Dogrudur arkadasım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelmiş biri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Bir insanın yaşam hakkı elinden alınmış g.avatın birisinin canı hız yapmak istedi diye, siz vicdandan bahsediyorsunuz. Allah aşkına sırf motosiklet kullanıyor diye böyle o.ç.larını da savunmayalım.
    Haklısın arkadasım, helal
    Beto87 bunu beğendi.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Allah öğretmenimize rahmet eğlesin. Motorcunun arabanın yaya geçidinde yavaşladığını durduğunu çok önceden farkedip, hız kesip yavaşlamalıydı.

Hele ki duble şehir içi bir yolda bu hızda gitmek aklım almıyor.
    Mamba09 bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Acı bi durum, sevenlerine sabır diliyorum.

Motosiklet sürücüsünün kusurunu tartışmak son derece yersiz, gün gibi ortada. Kural; orası yaya yolu, öncelik yaya'nın dese de, Türkiye'de 70 sene yaşamış bir öğretmen olarak, ilk okulda öğretilen bir konu, karşıdan karşıya geçmeden, "önce sağa, sonra sola, sonra tekrar sağa bak ve güvenli ise geç" Yaklaşık 32 sene önce öğrendiğim bu kuralı halen uygularım. Geçiş hakkının sizin olması emniyette olduğunuzu ifade etmez. Yazık günah, bir kez sağına baksa şuanda aramızda olacaktı. Şimdi motosiklet sürücüsü için yavaş gitse böyle bir kaza olmayacaktı diyenleri duyuyorum, ama o herif zaten katil, kişi olarak kendi güvenliğimizi sağlamalıyız.. Ben de biliyorum o cahil adamın o süratte gitmese, trafiği okumayı bilse, bu kazanın olmayacağını.

Evet olmuş ile ölmüş'e yapılacak bir şey yok. Ama yaya da olsak, motor sürücüsü de olsak, araba sürücüsü de olsak, emniyeti elden bırakmamamız gerektiğini unutmayalım.
    pea ve killingroad bunu beğendiler.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Allah rahmet eylesin çok üzücü bir durum. Ailesine sabır diliyorum. Motosiklet sürücüsü bile isteye bu süratle gidiyor ve diğer insanların hayatını tamamen hiçe sayıyor. Kasten adam öldürmek suçundan yargılanmalı ve en ağır cezayı almalı.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acı bi durum, sevenlerine sabır diliyorum.

Motosiklet sürücüsünün kusurunu tartışmak son derece yersiz, gün gibi ortada. Kural; orası yaya yolu, öncelik yaya'nın dese de, Türkiye'de 70 sene yaşamış bir öğretmen olarak, ilk okulda öğretilen bir konu, karşıdan karşıya geçmeden, "önce sağa, sonra sola, sonra tekrar sağa bak ve güvenli ise geç" Yaklaşık 32 sene önce öğrendiğim bu kuralı halen uygularım. Geçiş hakkının sizin olması emniyette olduğunuzu ifade etmez. Yazık günah, bir kez sağına baksa şuanda aramızda olacaktı. Şimdi motosiklet sürücüsü için yavaş gitse böyle bir kaza olmayacaktı diyenleri duyuyorum, ama o herif zaten katil, kişi olarak kendi güvenliğimizi sağlamalıyız.. Ben de biliyorum o cahil adamın o süratte gitmese, trafiği okumayı bilse, bu kazanın olmayacağını.

Evet olmuş ile ölmüş'e yapılacak bir şey yok. Ama yaya da olsak, motor sürücüsü de olsak, araba sürücüsü de olsak, emniyeti elden bırakmamamız gerektiğini unutmayalım.
    önce sola değil mi o? trafik akış yönü bizim solumuz oluyor ya.
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    ben sağ diye hatırlıyorum. Ayrıca konu önce sağ sol konusu değil, yani bi baksa, bi şekilde sağa da bakacak zaten. Ayrıca bulunduğun konuma, ve yolun yönüne doğru akış değişebilir, bu kazada trafik sağdan geliyor, tek yön. Önce sola bakmak yerine ilk sağa bakmak daha mantıklı bir hareket. Trafik durumuna göre belirlemek en doğrusu.
    otopsici, abyasar ve Metehan48 bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Yok doğru burası Türkiye. Geçen gün Zafer Hoca'nın videosunda, bölünmüş yoldan otobüs en sol şeritten tersten geliyordu. Soldan zaten gelmesi muhtemel, ama ilk sağa bakmak lazım.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)