Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motorumu alacağım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tvs Apache RTR200
    Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim.Forumda yeniyim ve ilk konumu açıyorum herhangi bir hatam olursa affola.
    18 19 yaşlarında suzuki hastası bir üniversite öğrencisiyim bu yaz a2 ehliyeti alacağım.Daha önce çevremdeki tanıdıklarımın scooter ve 125-150 cc motorlarını az da olsa sürmüşlüğüm var.Buradaki abilerimden scooter al trafiği öğren diyenler olacaktır illa ki ama malum üniversite ortamı gençliğin verdiği bir özgüven de olduğu için ben buna pek sıcak bakmıyorum.Pek apaçiliklerim yoktur(sürekli son hız gitmek,teker yapmak vs.).İlk başlarda 125 cc ile başlamayı düşünüyordum ama kısa sürede değiştireceğimi söylüyor bütün motorcu tanıdıklarım.Bu yüzden 250 cc düşünüyorum tabii bu fikrim değişebilir.250 cc alırsam okul bitene kadar bineceğim(En az 4 sene).Tip olarak ss istiyorum ama naked daha mantıklı olduğu için ona da sıcak bakıyorum.Uzun süre bineceğim için japon almak bana mantıklı geliyor tabii başka önerilere de açığım.
    Kalbimdeki motor suzuki gsx-r 250 son hızı düşük evet biliyorum ama tam hayalimdeki motor.Diğer motorları aldığımı düşününce onun kadar heyecanlanmıyorum.Tabii bu fiyat bandında cb 250 r veya başka önereceğiniz daha mantıklı modeller vardır.
    Sizce aklımı mı dinlemeliyim yoksa ilk motorumda kalbimi dinleyip istediğimi mi almalıyım?
    Not:Kask,mont,eldiven,pantolon ve bot giymeden hiçbir yere çıkacak bir tip değilim.Motoru almadan önce bütün ekipmanları alacağım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Hocam ortalama ne kadar bütçen var?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Çocuklarım 18 yaşına geldiklerinde "racing" tipli bir motosiklet istiyoruz deseler korkardım.
    Normalde 250cc başlangıç motorudur ama 18-19 yaşında biri için 125cc üzerini tehlikeli bulurum, hele racing tipli diyorlarsa çekinirim, gidin kendi evinizde kendi paranızla yaşayın o zaman alabiliyorsanız alın ama ben almam derdim.

Hem güvenli hem trafiği öğrenecek, hem gençliğin verdiği kanı kaynamasıyla racing-naked motosikletler gençler için tehlikeli. Sportouring ya da arazi motorları olabilir, alın vir honda crf 250, çıkın dağda taşta zıplayın daha a tehlikeli olur ya da suzuki vtstrom 250 alın, 250cc ama 3lü çata seti ile çok havalı duruyor, 250cc bile olsa yazın 3lü öantaları takıp o kamp benm bu kamp senin şeklinde gezerseniz manitalar hayran kalır, hem bu tip motorlara tav olacak manitalar da "reyzing", "naked" tarzı motorlara bakıp tav olanlara göre çok daha kaliteli olacaktır.

Motosikleti
    Tvs Apache RTR200
    Alıntı berkeusta01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ortalama ne kadar bütçen var?
    180 bin civarı motor için ama gsx-r 250 olmazsa bu kadar fazla vermem sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çocuklarım 18 yaşına geldiklerinde "racing" tipli bir motosiklet istiyoruz deseler korkardım.
    Normalde 250cc başlangıç motorudur ama 18-19 yaşında biri için 125cc üzerini tehlikeli bulurum, hele racing tipli diyorlarsa çekinirim, gidin kendi evinizde kendi paranızla yaşayın o zaman alabiliyorsanız alın ama ben almam derdim.

Hem güvenli hem trafiği öğrenecek, hem gençliğin verdiği kanı kaynamasıyla racing-naked motosikletler gençler için tehlikeli. Sportouring ya da arazi motorları olabilir, alın vir honda crf 250, çıkın dağda taşta zıplayın daha a tehlikeli olur ya da suzuki vtstrom 250 alın, 250cc ama 3lü çata seti ile çok havalı duruyor, 250cc bile olsa yazın 3lü öantaları takıp o kamp benm bu kamp senin şeklinde gezerseniz manitalar hayran kalır, hem bu tip motorlara tav olacak manitalar da "reyzing", "naked" tarzı motorlara bakıp tav olanlara göre çok daha kaliteli olacaktır.
    Öncelikle bu saatte vakit ayırdığınız için teşekkürler.Siz de kendinizce gayet haklısınız düşününce sanırım fazla özgüvenli davranıyorum.Dedikleriniz dikkate alacağım.Crf 250 yi hiç beğenmiyorum ama v strom 250 bence de çok hoş duruyor.Çevremde hiç kullanan görmedim ama kullananlarda baya memnun varsa eğer başka önerileriniz dinlemek isterim.

kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    japon olarak r25 veya mt25 sana gider. çinlilerden tavsiye edebileceğim sadece yuki taro gp2 var ama 125c. motoru modifiye edilirse 180 veya 200c olabilir.

motorine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cfmoto 250SR 2024
    125cc alma bence de cidden çabuk sıkılırsın. MT-25 tam sana göre bence. Suzuki biraz zengin işi parça ve sevis fiyatları biraz yüksek bunu da dikkate al. Benim ilk motorum swartpilen250 idi alacağım zaman "İlk motorun parçaları pahallı alma" dediler dinlemedim "Ben kaza yapmam gül gibi bakarım" dedim Sonuç motor pert. Sırf bu yüzden 125 cc çinliye kadar düştüm. Aşağı yukarı aynı yaşlardayız ne kadar apaçi değilim desen de durağın önünden geçerken yanlayacaksın
    ReapeRR bunu beğendi.
    Gemileri yak kaptan. Sana da motor alalım.

Motosikleti
    Tvs Apache RTR200
    Alıntı kryeck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    japon olarak r25 veya mt25 sana gider. çinlilerden tavsiye edebileceğim sadece yuki taro gp2 var ama 125c. motoru modifiye edilirse 180 veya 200c olabilir.
    Mt 25 olabilir de r 25 ikinci eller çok hor kullanılmış oluyor temizleri veya sıfırı da aşırı pahalı maalesef.Yuki ye pek sıcak bakılmıyor diye biliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:40 ----------

Alıntı motorine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125cc alma bence de cidden çabuk sıkılırsın. MT-25 tam sana göre bence. Suzuki biraz zengin işi parça ve sevis fiyatları biraz yüksek bunu da dikkate al. Benim ilk motorum swartpilen250 idi alacağım zaman "İlk motorun parçaları pahallı alma" dediler dinlemedim "Ben kaza yapmam gül gibi bakarım" dedim Sonuç motor pert. Sırf bu yüzden 125 cc çinliye kadar düştüm. Aşağı yukarı aynı yaşlardayız ne kadar apaçi değilim desen de durağın önünden geçerken yanlayacaksın
    Öncelikle geçmiş olsun.Manitalara hava olsun gibi şeyleri önemseyen birisi değilim yanlayacağımı sanmıyorum umarım değişmem bu konuda.Mt 25 e bende sıcak bakıyorum hayırlısı daha 2 3 ay var zaten motor almama

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı motorine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki'nin parça ve serviz mevzuları Yamaha'dan farklı değil.
    motorine bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 500R '17
    Ben soruyu veya akıl kalp ikilemini anlamadım istediğin, bana fazla mı gelir dediğin motor 150ye ulaşamıyor zaten. Madem suzukicisin ss istiyosun hız derdin yok paran varsa yapıştır gsr250yi mis gibi motor sanılanın aksine parçası yakıtı falan ucuzdur gerçi oldu baya ben bakalı yine bi kontrol et. 125likmiş skutermiş falan boşver bence ama bi kurumdan kesinlikle güvenli sürüş eğitimi al ekipmanıda ihmal etme.

Burda uzun uzun motoroları kıyas ederiz suzuki ağırdır şehir içi kontrolü zor olur yok şöyle yok böyle falan ama hiçbir işe yaramaz ilk motorunu almadan kullanmadan kimse neyi istediğini neyi sevdiğini bilemez o yüzden bütçeyi zorlamıyorsa istediğini almak daha mantıklı kafada kalmaması için. Bütçe önemli yalnız düşürme vs olur ilk motorda grenajıda bol bu motorun haberin olsun, aceleye gerek sıkıntı yaratacaksa çinli bişilerde alınır hiç dert değil.

Motosikleti
    Tvs Apache RTR200
    Alıntı tarikbaba02 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben soruyu veya akıl kalp ikilemini anlamadım istediğin, bana fazla mı gelir dediğin motor 150ye ulaşamıyor zaten. Madem suzukicisin ss istiyosun hız derdin yok paran varsa yapıştır gsr250yi mis gibi motor sanılanın aksine parçası yakıtı falan ucuzdur gerçi oldu baya ben bakalı yine bi kontrol et. 125likmiş skutermiş falan boşver bence ama bi kurumdan kesinlikle güvenli sürüş eğitimi al ekipmanıda ihmal etme.

Burda uzun uzun motoroları kıyas ederiz suzuki ağırdır şehir içi kontrolü zor olur yok şöyle yok böyle falan ama hiçbir işe yaramaz ilk motorunu almadan kullanmadan kimse neyi istediğini neyi sevdiğini bilemez o yüzden bütçeyi zorlamıyorsa istediğini almak daha mantıklı kafada kalmaması için. Bütçe önemli yalnız düşürme vs olur ilk motorda grenajıda bol bu motorun haberin olsun, aceleye gerek sıkıntı yaratacaksa çinli bişilerde alınır hiç dert değil.
    Soruyu net ifade edemedim sanırım.Evet hız derdim yok benim ama çevremdeki motor kullananlar gsx hızdan dolayı ileride yetersiz kalır mt 25 veya cb 250 r mantıklı olur diyorlar uzun süre kullanacağım için.125 lik konusunda bende sizin gibi düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)