Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor hırsızlığına karşı silah sıkmak suç teşkil eder mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, motor hırsızlığına karşı camdan silahla korkutma amaçlı sıkmak suç teşkil eder mi, Allah korusun çalınma durumunda müdahale sürem 2 dakika. Ekstra olarak bunu görüntü işleme ile otomatik bir hale getirebilirim ilk atış uyarı diğer atışlar hedef şeklinde. Evde olmadığım veya uyuduğum zamanlarda aktif koruma sağlar. Hukuki acidan bilgisi olan fikir belirtebilirse sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı EfeKaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, motor hırsızlığına karşı camdan silahla korkutma amaçlı sıkmak suç teşkil eder mi?
    Korkutma amaçlı atmak suç. Nişan alıp öyle atman gerekir. (Bkz.)
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki 1000 gt
    sakın, arkan sağlam değilse, silahında gider ceza da alırsın

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evine girmiş adama silah dogrulttugunda g.tünden kan alıyorlar. sen ne hayaller kuruyorsun

arkadaşların dediği gibi, arkan saglam olmalı.
    ReapeRR ve espresso bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar kanunlarun suçluyu koruduğu bir memlekette yaşadığınızı unutmayın
    hırsız oturma odasında dolaşsa öldürsen sen naneyi yiyorsun hele dışardakine birşey yapsan gerisini sen düşün
    kapıya dayanan birisini dövdü bizim arkadaş hemde öyle böyle değil komaya soktu öldü diye hastaneye kaldırdılar 3 sene yattı
    stubborn bunu beğendi.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Müdahale edebilicek konumdaysanız, kesinlikle kesici delici veya ateşli silah kullanmayın. Yetiyorsa bilek gücü, yetmiyorsa bilek kalınlığında sopa kullanın ve kesinlikle polisi aramayın.

Allah korusun evinizde hırsızı yakalarsanız direk pencereden atın, polis size sorarsa beni görünce korkup pencereden atladı deyin. Hatta daha inandırıcı olması için, yapma kardeş atlama 3-5 kuruş için değmez dedim ama dinlemedi atladı deyin.
    Motoseverrr, Osm@n, kryeck ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Merhabalar, motor hırsızlığına karşı camdan silahla korkutma amaçlı sıkmak suç teşkil eder mi, Allah korusun çalınma durumunda müdahale sürem 2 dakika. Ekstra olarak bunu görüntü işleme ile otomatik bir hale getirebilirim ilk atış uyarı diğer atışlar hedef şeklinde. Evde olmadığım veya uyuduğum zamanlarda aktif koruma sağlar. Hukuki acidan bilgisi olan fikir belirtebilirse sevinirim.
    Hocam tebrik ederim. Ama küçük bir problem var. Otomatik ateşlemede olayla hiç ilgisi olmayan birini de vurabilirsiniz. Gerçi önemli değil, siz uykunuzu alırsınız, sabah bir çaresi bulunur. Aslında doğrudan füze atan bir sistem daha kesin çözüm olur. Uyarı falan hiç uğraşmayın

Ayrıca bu zekanızı Savunma Sanayii Başkanlığı, Baykar Teknoloji gibi kurumlara göstermenizi öneririm. Motosiklet forumunda harcanıyorsunuz. Hatta belki SİHA projesinde yeni fikirler üretebilirsiniz. Motosiklet hırsızlarına havandan, kesin ve etkili çözüm olur.
    Osm@n bunu beğendi.

2 dakikada 2 adet 5 cm genişliğinde kutu şeklinde demiri kesme ihtimalleri olduğunu bildiğim için bu kadar tedirgin oldum. Havacılık bölümünde çalışıyorum. Metalik alanda, işi bildiğim için bütün bu tedirginliğim. Taşlama makinesi ile yağ gibi keserler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    kapalı otopark yok mu yakınlarda? kasko da olur.
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah korusun evinizde hırsızı yakalarsanız direk pencereden atın, polis size sorarsa beni görünce korkup pencereden atladı deyin. Hatta daha inandırıcı olması için, yapma kardeş atlama 3-5 kuruş için değmez dedim ama dinlemedi atladı deyin.
    Mükemmel tavsiye. Atarken dikkat edin ama düştüğü yere göre, atladı mı atıldı mı anlaşılır. Fırlatmayın adamı.

Konu sahibine:
    Otomatik sistem sıkıntılı olur, motorla oynayan çocuklar da telef olur fakat havaya ateş açmanın sıkıntı olacağını sanmam. Maç vardı, gol attık dersin soran olursa.
    izzmarit bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    yatak odana girmediği sürece silah çekme diye bir olay yok zaten haa silahım olsa motorumun çalındığını görsem tabiki havaya takır takır atardım.adam vuruyorlarda serbest kalıyor millet camdan 2 el attın diye mapus yatacak değiliz ya

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kasko yaptırın çok daha zahmetsiz.
    espresso bunu beğendi.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Jupiter 125
    Tüm yaşanabilecek adli süreçleri göze almaktansa bir otoparka üyelik yaptır daha masrafsız bir çözüm üretmiş olursun, başın ağrımaz sicilin temiz kalır.

Ayrıca sen havaya sıkarsın, adamda da silah olur kalkıp sana sıkar b.k yoluna ölmüş olursun.

Vermiş olduğum örnek haberde adam vefat etti.
    espresso ve otopsici bunu beğendiler.

Peki kasko yaptirirsam, tüm güvenlik önlemlerini almama rağmen kameranin onunde calinirsa şartsız koşulsuz para iadesi yapılır mı? Telefon için vs sigorta yapınca binlerce şart koşuyorlar.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Peki kasko yaptirirsam, tüm güvenlik önlemlerini almama rağmen kameranin onunde calinirsa şartsız koşulsuz para iadesi yapılır mı? Telefon için vs sigorta yapınca binlerce şart koşuyorlar.
    Veriyorlar. Benim motorum çalınmıştı, 2 ay içinde parasını aldım. (Zaten 30 gün bekleme süresi var motor çalındıktan sonra...)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve kesinlikle polisi aramayın.
    Emniyet teşkilatında olup ta bu işten ekmek yiyenlerin kesinlikle düşünüp kendilerine de pay çıkarmaları gereken bir durum.

Vah Türkiye'm vah.
    izzmarit bunu beğendi.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Jupiter 125
    Forumda son zamanlarda farkında mısınız bilmiyorum ancak abidik gubidik başlıklar çoğaldı.

Yeni üye sayılabilecek 3-5 enrtysi olan insanlar garip garip başlıklar açmaya başladı.

"motor hırsızlığına karşı camdan silahla korkutma amaçlı sıkmak suç teşkil eder mi? Ekstra olarak bunu görüntü işleme ile otomatik bir hale getirebilirim ilk atış uyarı diğer atışlar hedef şeklinde. Evde olmadığım veya uyuduğum zamanlarda aktif koruma sağlar."

Bunları yapabiliyorsan git hava savunma sistemi kur mahallene daha güvenlikli hissedersin. Dalga mı geçiyorsunuz, trollüyor musun ne yaptığınızı bilmiyorum.

Profilinde ne şahsi bilgilerin var, ne de motosikletinin bilgileri. Çin malı Kundial için falan mı kuracaksın bu senaryoyu? Eğer pek değerli olmayan bir motosikletin varsa, bu kurmayı vaad etmiş olduğun sistem motosikletten daha pahalıya çıkacaktır.

Görüntü işleme yapacakmış da, uyarı atışı yaptıracakmış da, uyarı atışı ile durmazsa hedefe atış yani çalma girişimindeki hırsızı vuracakmış da. Ne dediğinin farkında mısın sen?

Ruhsatlı bir silahın varsa, mahallede silah atışı olduğunda polis ilk kayıtlı silah sahiplerinin kapısına gelir. Ruhsatlı silahların çekirdek örnekleri emniyette vardır. Hangi namludan ateşlendiği kolayca bulunabilir. Ruhsatsız silah için senaryoları yazma gereği bile duymuyorum. Gülüp geçiyorum daha fazla sağlıklı yazamayacağım.

Görüntü işleme cart curt zaten başlı başına bir suç kafana göre şahsi bir durum için bunu yapamazsın. (KVKK vs kanunlar var.)
    espresso, otopsici ve Osm@n bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda son zamanlarda farkında mısınız bilmiyorum ancak abidik gubidik başlıklar çoğaldı.

Yeni üye sayılabilecek 3-5 enrtysi olan insanlar garip garip başlıklar açmaya başladı.

"motor hırsızlığına karşı camdan silahla korkutma amaçlı sıkmak suç teşkil eder mi? Ekstra olarak bunu görüntü işleme ile otomatik bir hale getirebilirim ilk atış uyarı diğer atışlar hedef şeklinde. Evde olmadığım veya uyuduğum zamanlarda aktif koruma sağlar."

Bunları yapabiliyorsan git hava savunma sistemi kur mahallene daha güvenlikli hissedersin. Dalga mı geçiyorsunuz, trollüyor musun ne yaptığınızı bilmiyorum.

Profilinde ne şahsi bilgilerin var, ne de motosikletinin bilgileri. Çin malı Kundial için falan mı kuracaksın bu senaryoyu? Eğer pek değerli olmayan bir motosikletin varsa, bu kurmayı vaad etmiş olduğun sistem motosikletten daha pahalıya çıkacaktır.

Görüntü işleme yapacakmış da, uyarı atışı yaptıracakmış da, uyarı atışı ile durmazsa hedefe atış yani çalma girişimindeki hırsızı vuracakmış da. Ne dediğinin farkında mısın sen?

Ruhsatlı bir silahın varsa, mahallede silah atışı olduğunda polis ilk kayıtlı silah sahiplerinin kapısına gelir. Ruhsatlı silahların çekirdek örnekleri emniyette vardır. Hangi namludan ateşlendiği kolayca bulunabilir. Ruhsatsız silah için senaryoları yazma gereği bile duymuyorum. Gülüp geçiyorum daha fazla sağlıklı yazamayacağım.

Görüntü işleme cart curt zaten başlı başına bir suç kafana göre şahsi bir durum için bunu yapamazsın. (KVKK vs kanunlar var.)
    Silah falan bazıları çok fazla TV izlemiş. Komik bile değil, yazık.
    izzmarit ve mertowski bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Aynen, laf olsun torba dolsun misali.

Her fırsatı çıktığında "kasko yaptırın" yazıyorum; kasko ne kadar çok kişi yaptırırsa fiyatlar o kadar uygun hale gelir.
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Suçtur. Meskun mahalde silahla havaya ateş edilmesi, toplumun genel güvenliğini tehlikeye atan bir hareket olduğu için suçtur.

Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması Suçu

TCK Madde 170
    (1) Kişilerin hayatı, sağlığı veya malvarlığı bakımından tehlikeli olacak biçimde ya da kişilerde korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda;

a) Yangın çıkaran,

b) Bina çökmesine, toprak kaymasına, çığ düşmesine, sel veya taşkına neden olan,

c) Silahla ateş eden veya patlayıcı madde kullanan, Kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    Beto87 ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)