Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motosikletlerdeki Kanatları Beğeniyor Musun?

Katılımcı sayısı
23. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet kesinlikle çok güzeller

10 43.48%
  • Güzel ama bazen beğenmediğim oluyor

7 30.43%
  • Olmasalar daha iyi ama çok da kötü değiller

5 21.74%
  • Kesinlikle çok kötü

1 4.35%
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklette Kanatların Bir Anlamı Var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    nası yani ne kadar çok yere temas o kadar net iyi tepki.300 le giderken öndeki ağırlık atıyorum 30 kilo olması var 35 kilo olması var.motorun ağırlığını etkilemeden yere basma kuvvetini arttırırsan daha iyi döner daha iyi durur.bak daha iyi gider demiyorum son hızı vs artmaz düşer çünkü donwforce artıyor direnç artıyor.eskiden aerodinamik di şimdi downforce yaratmaya çalışıyorlar.f1 otomobili aerodinamik bir araba değil rüzgar direnci kötü.amaçta o zaten rüzgarı yönlendirmek yere basmayı arttırmak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    eskiden motorları zorlayınca kol çıkarıyordu, şimdi motoru daha da zorlayın diye kanat çıkardılar başımıza.
    hep kolcular lobisinin işi bunlar
    Osm@n, killingroad ve abyasar bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nası yani ne kadar çok yere temas o kadar net iyi tepki.300 le giderken öndeki ağırlık atıyorum 30 kilo olması var 35 kilo olması var.motorun ağırlığını etkilemeden yere basma kuvvetini arttırırsan daha iyi döner daha iyi durur.bak daha iyi gider demiyorum son hızı vs artmaz düşer çünkü donwforce artıyor direnç artıyor.eskiden aerodinamik di şimdi downforce yaratmaya çalışıyorlar.f1 otomobili aerodinamik bir araba değil rüzgar direnci kötü.amaçta o zaten rüzgarı yönlendirmek yere basmayı arttırmak.
    downforce'un ne işe yaradığında mutabığız tabii ki, ama motosiklet araba gibi sadece burnunu çevirip yön değiştirmiyor.
    ön kanatlar yüzünden daha kötü döndükleri durumlar oluyor, bu sebeple ekstra arka ve alt difüzörler kullanıyorlar ve pilotlar da kendilerini içteki kanadı çalışmayacak hale getirmek için konumlandırmaya başladılar. daha iyi dönüyor diye bir kaide yok yani onu demek istiyorum =)

beni xtiredin de Ryan'ın videoyu izleyin güzel anlatıyor =)
    youtube.com/@bisuruyorum

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    CYPRINUS_CARPIO.AVI || SAZAN.AVI

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    MotoGP'deki kanatlar F1'deki gibi sabit değil. Motosiklet yüksek süratle viraj alıyorken yattığında, kanadın oluşturduğu downforce'un yarısı kaybolup motosikleti viraj dışına iten "outforce" haline geliyor. Bu da iyi bir şey değil.

Şahsen sevmiyorum pist dışındaki araçlardaki anlamsız çıkıntıları. Sevenler için yan sanayi mevcut. Dün gördüm bi tane Corolla orasına burasına bir sürü şey takılıydı

Moda haline gelirse feci. Bilinçaltında motosikletindeki kanatın büyüklüğünü şeyinin büyüklüğü ile ilişkilendiren ezik yığınlar suyunu çıkaracaktır olayın. Özellikle de Çinli ve Hintli üreticiler oluşan bu talepe kayıtsız kalmayacaktır. Ucubeler çok yakında yollarda demektir. Eyvah eyvah!

Arabalarda en azından bazen böyle işe yarıyor, motosiklette ise komple gereksiz...

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MotoGP'deki kanatlar F1'deki gibi sabit değil. Motosiklet yüksek süratle viraj alıyorken yattığında, kanadın oluşturduğu downforce'un yarısı kaybolup motosikleti viraj dışına iten "outforce" haline geliyor. Bu da iyi bir şey değil.

Şahsen sevmiyorum pist dışındaki araçlardaki anlamsız çıkıntıları. Sevenler için yan sanayi mevcut. Dün gördüm bi tane Corolla orasına burasına bir sürü şey takılıydı

Moda haline gelirse feci. Bilinçaltında motosikletindeki kanatın büyüklüğünü şeyinin büyüklüğü ile ilişkilendiren ezik yığınlar suyunu çıkaracaktır olayın. Özellikle de Çinli ve Hintli üreticiler oluşan bu talepe kayıtsız kalmayacaktır. Ucubeler çok yakında yollarda demektir. Eyvah eyvah!

https://qph.cf2.quoracdn.net/main-qi...f08ab728caf-lq

Arabalarda en azından bazen böyle işe yarıyor, motosiklette ise komple gereksiz...
    Ahaha fotoğrafı görünce aklıma geldi, sene 2005 falandır heralde, arkadaşların arabaları hazırladık modifiye festivalindeyiz AutoDrom'da. Bir arkadaşın Civic'inde o gün DTM kanat diye anılan bir arka spoiler vardı, üstünde piknik yapmıştık resmen =) motorlarda da olabiliyor, RSV4'ün kanatlar baya tepsi gibi duruyor mesela =))

MotoGP'de durum tam olarak bu güzel açıklamışsın teşekkürler. İç taraftaki kanat motorun viraj dışına gitmesine sebep oluyor. ve bence moda oldu bile, kaldı ki "düşük cc'dekiler özeniyor" söylemi de çok anlamlı gelmiyor. Panigale sürenler bir şey mi anlıyor da RS200'e R25'e takanlara laf ediyorlar. Hayır onlarda güzelse bunlarda da güzel sonuçta =)
    youtube.com/@bisuruyorum

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Ben kanatların yakıştığını düşünüyorum görüntü olarak, tabi her motorun her kanadı güzel, yakışıklı demiyorum. Biladerin motoruna geçen hafta side spoiler taktım, bence havasını görüntüsünü oldukça değiştirdi. Önceden de ön kanat vardı (bu gerçekten işe yarıyor, yüksek hızlarda kafa sallamayı azalttı ve yere basmasını oldukça arttırdı, virajda + -'si yok hiç farketmedim). Yan spoilerları henüz test etme fırsatım olmadı.

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)