Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Siz Olsanız Hangi Ekipman Setini Dizerdiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Routinues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250 SR
    Herkese selam

Malum yaz sezonu açılmış vaziyette bende ilk motosikletini alan bir kardeşiniz olarak baştan aşağıya sıfırdan bir ekipman dizerek ilk yaz sezonuma girmek istiyorum.

Motosiklette ekipman işine her zaman ekstra önem vermişimdir motora binsem de binmesem de. Bu yüzden bütçem ve gelirim de yettiği için iyi bir set dizmek istiyorum şahsen. Kimileri ben böyle dediğimde "Yahu kardeşim motora yeni başlamışsın ne gerek var bu kadar pahalı ekipman dizmeye zaten sen fazla düşüp kalkacaksın al ucuzundan bir ekipman" vs tarzında çok afedersiniz ama APTALCA yorumlar duydum. Asla ama asla en iyi ekipman en pahalı ekipman gözüyle olaya bakmıyorum fakat ekipmanın amacı zaten beni korumak değil mi kardeşim? "Ben buna para vermeyeceğim de neye vereceğim?" diye sormadan edemiyor insan kendine.

Ben aşağıya alabileceğim, hem hoşuma giden hemde ihtiyacımı karşılayacak ekipmanların listesini yaptım. Listede ekipmanların adı, peşin fiyatı ve ekipmanları taksitle alacağım için peşin fiyatına 3 taksit ücretleri bulunmakta. Siz olsanız aşağıdaki ürünlerden kendinize nasıl bir set yapardınız ve neden? Benim ekipman dizerken kafam çok karışıyor hem seçiçi hemde çok kararsız bir insan olduğum için hangi ekipmanı almam konusunda bir türlü karara varamıyorum hem bana da yardımcı olmuş olursunuz

Kask: AGV K6 S JOAN
    Fiyat: 22.890 TL
    Taksit: 3 x 7.630,00 TL

Kask: HJC RPHA71 KASK CARBON
    Fiyat: 21.925 TL
    Taksit: 3 x 7.308,00 TL

Mont: Dainese Energyca Air
    Fiyat: 16.290 TL
    Taksit: 3 x 5.430,00 TL

Mont: Dainese Avro 5
    Fiyat: 12.690 TL
    Taksit: 3 x 4.230,00 TL

Eldiven: Dainese Coimbra
    Fiyat: 4.390 TL
    Taksit: 3 x 1.463,33 TL

Eldiven: Dainese Namib
    Fiyat: 4.390 TL
    Taksit: 3 x 1.463,33 TL

Eldiven: Knox Urbane Pro
    Fiyat: 4.440 TL
    Taksit: 3 x 1.480,00 TL

Eldiven: Knox Orsa OR3 MK3
    Fiyat: 4.780 TL
    Taksit: 3 x 1.593,33 TL

Eldiven: REVIT DIRT 3
    Fiyat: 5.383 TL
    Taksit: 3 x 1.794,33 TL

Bot: DAINESE YORK AIR
    Fiyat: 8.390 TL
    Taksit: 3 x 2.796,67 TL

Bot: REVIT G-FORCE H2O
    Fiyat: 8.459 TL
    Taksit: 3 x 2.819,67 TL

AYLIK GELİRİM: 40.000 TL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Tavsiye niteliğinde...
    Kaskı mutlaka deneyerek satın alın. İyi kask önemli.

Yazın kullanacağınızı düşünerekten...
    Mont
    https://www.motomax.com.tr/clover-ai...ntu-gri-/-sari

Eldiven
    https://www.motomax.com.tr/clover-kv...eldiveni-siyah

Bot
    https://www.motomax.com.tr/forma-jas...otosiklet-botu

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    forumda sadece erkek var neden aylık gelirini yazdın
    xtrafrozen, Mr.wind, lehibeny ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Yobaaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipman konusunda bütçesini ne kadar zorlayabileceğini bilelim diye olabilir ben öyle anladım. Mesela bu arkadaşa git schubert kask al demem bu bilgi ile.

Foruma dışardan bir saldırı falan mı var ?

Şaka bir yana.. K6 dan cok memnunum ben kafada yok gibi..Eldivende de Revit den şaşmıyorum şahsen..

Motosikleti
    CFMOTO 250 SR
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foruma dışardan bir saldırı falan mı var ?

Şaka bir yana.. K6 dan cok memnunum ben kafada yok gibi..Eldivende de Revit den şaşmıyorum şahsen..
    Revitin hangi modelini kullanıyorsunuz? Ben çevremdeki motorcu arkadaşlarımdan fikir alışverişinde bulundum çoğu eldiven konusunda KNOX diyor başka bir şey demiyor

Alıntı Yobaaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipmana ayırabileceğim bütçeyi anlayabilin diye yazdım kötü bir niyetim yoktu hava atmak gibi vs. yanlış anlaşılma olmasın.

Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiye niteliğinde...
    Kaskı mutlaka deneyerek satın alın. İyi kask önemli.

Yazın kullanacağınızı düşünerekten...
    Mont
    https://www.motomax.com.tr/clover-ai...ntu-gri-/-sari

Eldiven
    https://www.motomax.com.tr/clover-kv...eldiveni-siyah

Bot
    https://www.motomax.com.tr/forma-jas...otosiklet-botu
    Hocam tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim ama ben kendi yazdığım ürünlerden liste yapsanız nasıl bir liste yapardınız diye sormuştum.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Tamamen kişisel bir konu...

Şu yaptığınız ve sadece markasına, görünümüne, fiyatına bakarak oluşturduğunuz (veya oluşturacağımız) listenin hiç bir kıymeti yok. Neden yok? Çünkü listede çok iyi, çok kaliteli görünen bir kask sizin kafa yapınıza uymayabilir. Eldiven sizi sarmayabilir. Mont göbeğinizden (varsa tabii ) taşabilir. Bot yanlardan sıkabilir, vs. Teknik veri olarak çok beğendiğimiz bazı ürünler, maalesef bizim anatomik yapımızla aynı oranda örtüşmüyor.

Böyle bir liste yapıp, bu ürünleri deneyerek almak en güzeli ama işte hepsini de aynı zamanda görüp, deneme şansına sahip olamıyoruz maalesef.
    xtrafrozen ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı Routinues adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Revitin hangi modelini kullanıyorsunuz? Ben çevremdeki motorcu arkadaşlarımdan fikir alışverişinde bulundum çoğu eldiven konusunda KNOX diyor başka bir şey demiyor

Yazlık arıyorsanız eger, fiyat performans olarak Revit Mosca kullanıyorum. Ama daha performanslı modelleri de var Dirt, Sand vs vs. Knox da cok iyi marka elbette.. Bu iş göz,algı,beklenti işi..

Motosikleti
    CFMOTO 250 SR
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen kişisel bir konu...

Şu yaptığınız ve sadece markasına, görünümüne, fiyatına bakarak oluşturduğunuz (veya oluşturacağımız) listenin hiç bir kıymeti yok. Neden yok? Çünkü listede çok iyi, çok kaliteli görünen bir kask sizin kafa yapınıza uymayabilir. Eldiven sizi sarmayabilir. Mont göbeğinizden (varsa tabii ) taşabilir. Bot yanlardan sıkabilir, vs. Teknik veri olarak çok beğendiğimiz bazı ürünler, maalesef bizim anatomik yapımızla aynı oranda örtüşmüyor.

Böyle bir liste yapıp, bu ürünleri deneyerek almak en güzeli ama işte hepsini de aynı zamanda görüp, deneme şansına sahip olamıyoruz maalesef.
    Evet dediğiniz doğru, burada yazdığım ekipmanlar sadece kafamda almayı düşündüğüm yeni kafama yatan ekipmanlar ille de bunları alacağım diye bir kaide yok. Sizin de dediğiniz gibi kimi sevdiğimiz ekipmanlar bizimle uyumlu olmayabilir zaten fark ettiyseniz bunu göz önünde bulundurarak bir kategoriye birden fazla ürün ekledim eldivende 4 seçenek ayakkabı da 2 seçenek kask da 2 seçenek gibi birden fazla seçenek var.

Ekipman alışverişimi internet üzerinden yapmayacağım ayrı ayrı bayilerden almam gerekse de gidip tek tek deneyerek alacağım hepsini sonuçta ilk ekipmanım olacak bu yüzden ekstra önem veriyorum bu konuya.

Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazlık arıyorsanız eger, fiyat performans olarak Revit Mosca kullanıyorum. Ama daha performanslı modelleri de var Dirt, Sand vs vs. Knox da cok iyi marka elbette.. Bu iş göz,algı,beklenti işi..
    Dirt 3 modelinin siyahlı kırmızılı olan rengi benim de ilgimi çekti.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    İstanbuldasınız, bir cumartesi gününü ayırın, Hasanpaşa'daki motosiklet mağazalarının olduğu mahalle AVM gibi, bir mağazadan çıkıp ötekine gidip hepsinde rahat rahat deneyerek bütün ekipmanları toplarsınız.
    killingroad, Beto87 ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Yan yana mı dizeceksiniz? Üst üste mi?
    "Ekipman dizmek" ne la?
    (Soru kişisel değil, ortayadır.)

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Ekipman yolda düzülür
    mertowski bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan yana mı dizeceksiniz? Üst üste mi?
    "Ekipman dizmek" ne la?
    (Soru kişisel değil, ortayadır.)
    biz 3-5-2 diziyoruz abi.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Baştan aşağıya demişsiniz, pantolonu atlamışsınız Listedeki hiçbir modeli denemediğim için bir yorum yapamayacağım ama madem ekipman işine bu kadar önem veriyorsunuz, birkaç pantolon modeli de ekleyin de tamamlansın liste
    maximusti, ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baştan aşağıya demişsiniz, pantolonu atlamışsınız Listedeki hiçbir modeli denemediğim için bir yorum yapamayacağım ama madem ekipman işine bu kadar önem veriyorsunuz, birkaç pantolon modeli de ekleyin de tamamlansın liste
    Evet, pantalonsuz olmaz, normal pantalonlar yok hükmündedir motor sürerken.

Ayrıca ekleyeyim, aklınza geldikçe, denk geldikçe bol bol sevdiğiniz desende ve renkte buff alın. en az bir tane boyunda yaz kış lazım, kışın rüzgar girmesin yazın da rüzgarla birlikte arı falan girmesin diye çok faydalı. kaskı giymeden önce de kafaya buff geçirirseniz kulakları toplar, kaskın içinde kulaklar katlanınca rahatsız oluyor, buff giymeye alışınca buff olmadan kask giymek rahatsız edecektir, hem kışın kafayı sıcak tutar yazın da teri alır serin tutar, buff candır.
    maximusti, bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Hasanpaşa'daki mekanlara gidip deneyerek almak en mantıklısı olur bence. Hiç ummadığın ekipman üstüne cuk diye oturuverir istediklerin eğreti dururken. Özellikle kask denemeden alınacak bir şey değildir. Markadan bağımsız, kaskı karbon fiber al bütçe de uygun madem.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    CFMOTO 250 SR
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pantolonum var hocam eklemeyi unutmadım aklımda merak etmeyin arkadaşım zamanında kendine internetten 2 adet almış bedeni küçük gelmiş kaldırmış köşeye atmış tekrar geri iade etmeye üşenmiş bizzat üstüme giyip denedim cuk oturdu. Riderdenim BORA ve Bikerjeans Iron Shield Flexi pantolonları var şuanda yeterli diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasanpaşa'daki mekanlara gidip deneyerek almak en mantıklısı olur bence. Hiç ummadığın ekipman üstüne cuk diye oturuverir istediklerin eğreti dururken. Özellikle kask denemeden alınacak bir şey değildir. Markadan bağımsız, kaskı karbon fiber al bütçe de uygun madem.
    Yazdığım kasklar arasında karbon fiber yapıysa sahip olan kask AGV K6 modeli. Aynı zamanda aşağıdaki resimde de gördüğünüz üzere sharp testinden 5 yıldız almayı ve hasar alınabilecek bölgelerden en faz hasarı almayı başarmış bir kask modeli. 1200 gramlık ağırlığını da göz önünde bulundurursak AGV K6 almak daha mantıklı tabii ki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, pantalonsuz olmaz, normal pantalonlar yok hükmündedir motor sürerken.

Ayrıca ekleyeyim, aklınza geldikçe, denk geldikçe bol bol sevdiğiniz desende ve renkte buff alın. en az bir tane boyunda yaz kış lazım, kışın rüzgar girmesin yazın da rüzgarla birlikte arı falan girmesin diye çok faydalı. kaskı giymeden önce de kafaya buff geçirirseniz kulakları toplar, kaskın içinde kulaklar katlanınca rahatsız oluyor, buff giymeye alışınca buff olmadan kask giymek rahatsız edecektir, hem kışın kafayı sıcak tutar yazın da teri alır serin tutar, buff candır.
    Teşekkür ederim tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

Mont olarak aralarında 3000tl gibi bir fiyat farkı var aralarında
    tip olarak Dainese Energyca Air ancak içine bir sırt koruması alman gerekli bu da 2-3bin tl diye biliyorum . Sırt koruması almaya bütçen yoksa avro5 ve sırt koruması almanı öneririm

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Routinues adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pantolonum var hocam eklemeyi unutmadım aklımda merak etmeyin arkadaşım zamanında kendine internetten 2 adet almış bedeni küçük gelmiş kaldırmış köşeye atmış tekrar geri iade etmeye üşenmiş bizzat üstüme giyip denedim cuk oturdu. Riderdenim BORA ve Bikerjeans Iron Shield Flexi pantolonları var şuanda yeterli diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Yazdığım kasklar arasında karbon fiber yapıysa sahip olan kask AGV K6 modeli. Aynı zamanda aşağıdaki resimde de gördüğünüz üzere sharp testinden 5 yıldız almayı ve hasar alınabilecek bölgelerden en faz hasarı almayı başarmış bir kask modeli. 1200 gramlık ağırlığını da göz önünde bulundurursak AGV K6 almak daha mantıklı tabii ki.

https://i.hizliresim.com/gb15y9m.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

Teşekkür ederim tavsiyelerinizi dikkate alacağım.
    Sizdeki pantalon Riderdenim Bora modelini ben de kullanıyorum, iki kez kaza yaptım pantalon diz korumalarına gelen yerlerden çarptım güzel korudu, pantalon hala sağlam, yeterli diyebiliriz yani. Bence rahat ve güzel pantalon, paçaları dar değil bu sayede botların üzerine salıyorum uzun botlar çok dikkat çekmiyor.

Motosikleti
    CFMOTO 250 SR
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizdeki pantalon Riderdenim Bora modelini ben de kullanıyorum, iki kez kaza yaptım pantalon diz korumalarına gelen yerlerden çarptım güzel korudu, pantalon hala sağlam, yeterli diyebiliriz yani. Bence rahat ve güzel pantalon, paçaları dar değil bu sayede botların üzerine salıyorum uzun botlar çok dikkat çekmiyor.
    Öncelikle geçmiş olsun. Pantolonun güzel koruduğunu duymak beni sevindirdi açıkası teşekkür ederim bilgileriniz için.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler