Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eski ve Yaşlı Motosiklet Sevenler/Kullananlar Derneği

Motovento
    REKLAM ALANI
    iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Merhaba arkadaşlar ister* mecburiyetten deyin ister sevdiğinden, ister hobi, bir sebep ile bir şekilde sahibi olduğumuz yaşı geçkin yüksek kilometreli motosikletlerimizi, yol arkadaşlarımızı bu başlık altında toplayalım ne dersiniz?
    Bu sayede sitede kimler yaşlı/ yüksek kilometreli motosiklet kullanıyor, bu yolculukta başına geler geldi, mutlu mu? Yoksa aldığı güne lanet mi ediyor?,* yeni arkadaşlar veya bütçesi kısıtlı arkadaşlar yaşlı veya yüksek kilometreli motosiklet almak isteyenler bu başlık altındaki bilgilerden faydalansın istifade etsin diye düşünüyorum..
    Kendimden başlayayım..
    2010 model oğlumdan birkaç yaş küçük** 98bine merdiven dayamış bir BMW F650GS TWİN sahibiyim.
    Detaylarını uzun uzun yazarım ama kısaca şimdilik hiç pişman olmadım hatta çok daha geç muadillerinden hiç mutlu olmadıklarım oldu diyebilirim..
    Başlığı bu sekilde açmış olayım hep birlikte devamını getiririz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

[IMG][/IMG][COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

[IMG][/IMG]
    fazil, haluk23, tommygun ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Eski ve Yaşlı, Motosiklet Sevenler/Kullananlar Derneği mi?
    Eski ve Yaşlı Motosiklet, Sevenler/Kullananlar Derneği mi?
    espresso, iskampavya, haluk23 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski ve Yaşlı, Motosiklet Sevenler/Kullananlar Derneği mi?
    Eski ve Yaşlı Motosiklet, Sevenler/Kullananlar Derneği mi?
    Hocam şimdi aramızda benim gibi yaşı geçkin ama hala 25lik gibi ortada dolanan da olabilir, yada ben torun torba sahibi oldum yaßlıyım motorumda yaşlı diyen de.. onu kişini. Kendine bırakalım nereden istiyorsa oradan iştirak etsin guruba
    pH5.5, espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    bende yaşlı sınıfa yakın bir sürücüyüm, ruhumda pek genç değil ve sürüş stilim de hiç genç işi değil ama kullandığım motor tam apaçi motoru.

hatta daha da apaçisi, sırf nostaljik olsun diye yamaha bw100s alma düşüncem var
    espresso ve iskampavya bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Aramızda en meşhur kendi genç karizmatik ama yaşlı ve yüksek kilometreli motor kullanan liste başı olacsk bir kişi tanıyorum o da tabiki @tommygun tabiki başkları da var ama tommygun olmazsa olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yaşlı sınıfa yakın bir sürücüyüm, ruhumda pek genç değil ve sürüş stilim de hiç genç işi değil ama kullandığım motor tam apaçi motoru.

hatta daha da apaçisi, sırf nostaljik olsun diye yamaha bw100s alma düşüncem var
    Bws'yi hep sevdim halen severim, burada bir arkadaşım da var bws, yıllara meydan okuyor halen.. öyle motora bakan biride degil aslında ama motor hala banamısın demiyor inatla
    espresso bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Hem ben hem de Helgacigim yukaridaki tanima uyuyoruz

iskampavya bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Diger yandan bu motorlar ile ilgili alımdan sonra yaşananlar varsa sıkıntılar, memnunluk/memnuniyetsizlik, bunlarıda paylaşırsak bu motorlara cesaret edemeyen arkadaşlara fikir vermesi güzel olur.

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    İyi bir düşünce. Sadece sahibi olanlar değil almayı düşünenler de buraya yazabilir. İlk ben başlıyorum.
    şu lanet motor aklımı çelip duruyor. NC750 den daha beygirli. Yada abisi var 600lük bunların düşüncesine girdim. Kafamda yatan şu.200 300bin tl barajını geçene kadarki tüm motorlar 200cc 250cc falan ve karaborsa yada gençlerin elinde heba olmuş.
    bende bu çerçöp ile uğraşmadan uygun bütçeli bana yetecek bir şey arıyorum. Uzun yol odaklı 2 kişi eşyalı falan bunları uygun görüyorum. Var mı kullanan?
    espresso ve iskampavya bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı iskampavya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bws'yi hep sevdim halen severim, burada bir arkadaşım da var bws, yıllara meydan okuyor halen.. öyle motora bakan biride degil aslında ama motor hala banamısın demiyor inatla

benimde eski motorlardan en sevdiğim üçlü:
    Yamaha Bw100s
    Mondial MCT 250
    2004 model Yeşil ZX6R (gençlik dönemimden uktemdi)
    iskampavya ve wing50i bunu beğendiler.

yarım akıllı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Voge 125R
    Henüz sahibi değilim ama Tron: Legacy filmini 2010'da 11 yaşındayken sinemada izledikten sonra Ducati Sports Classic 1000 modeline aşık olmuştum, hayalimdeki motosiklettir. Avatarımda da mevcuttur

Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Alıntı yarım akıllı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henüz sahibi değilim ama Tron: Legacy filmini 2010'da 11 yaşındayken sinemada izledikten sonra Ducati Sports Classic 1000 modeline aşık olmuştum, hayalimdeki motosiklettir. Avatarımda da mevcuttur
    Motosiklette konfor arayanlardan değilim ama bir dönem sahibi olduğum monster 696 oturuş pozisyonu olarak hernekadar rahatsız olsada çok sevdiğim bir motordu, tarzı karizması bambaşkaydı o yaşına ragmen dönüp baktırıyordu kendine. Ara ara halen ducati ilanlarına bakıyorum 796/821 lere yükselip duruyorum
    yarım akıllı ve maximusti, bunu beğendiler.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    2006 model daha 18'inde çıtır yavrum ve ben

JK5F, tommygun, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Konunun tam olarak amacını anlamadım ama yinede yazayım 2012 model 140.000 km de Bmw ve 2017 model 130.000 km Piaggio sukuter sahibiyim sene sonuna kadar ikisinede 20 şer bin daha zevkle eklerim :D
    espresso, iskampavya ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ducati 848, Hero X-Pulse 200
    @iskampavya, dernek yöneticisi olarak yıl ve/veya km limitini belirtebilir misiniz :D

Ülkedeki motosiklete bakışta en yanlış bulduğum konulardan biri, yeri geliyor 5-6 yıllık motora bile eski deniyor, 50 bin km'de motora ölü gözüyle bakılıyor, burun kıvrılıyor. Revzilla'daki Zach Courts bile hala 2008'de aldığı 2006 KTM Supermoto'yu kullanıyor, adam muhtemelen şu an istediği herhangi bir motosikleti alabilir halbuki. Hayvan gibi alım gücü olan Amerikalılar Kanadalılar 30-40 yaşında motosikletleri tamir edip edip dere tepe kullanıyorlar. Bizim g.tümüzde don yok tavuk döner enflasyonu tartışıyoruz ama 2020 modelin altı motosikleti beğenmiyoruz. Ben bu derneğe katılırım arkadaş.
    _recoo, espresso ve iskampavya bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende yüksek km ve eski model motosiklet seviyorum ama bir türlü alasım gelmiyor 2017 model afrika twin kullanıyorum geçen bir arkadaş 2024 model transalp 750 ile takas edelim dedi bende olur dedim motorum satılık vs değil gayet güzel km çok değil değiştirme gibi bir düşüncem yoktu motor değiştirme düşüncem olsa ya 2018 2019 modelini alırım yada triumph tiger 900 rally alırdım
    inceleme videolarını izliyorum cüsse olarak biraz küçük test de ettim evet gücü iyi ama az alçak kaldı altım cbf 150 gibi durdu
    ben yeni seviyorum temiz çiziksiz darbesiz vs kozmetik olarak kusursuz ışıl ışıl olsun istiyorum enduroya biniyorum düşüyorum kalkıyorum çamur toz toprak oluyor fakat gene de yeni olsun diyorum bu huyumdan nasıl vaz geçeceğim bilmiyorum iyi birşey değil bunun farkındayım ama kendime hakim olamıyorum herhalde tek hobim motosiklet ve buna harcadığıma acımıyorum
    çevremde 1996 600 TA 2006 650 ta 2008 1200 GS Kullananlar var bmw biraz sıkıntılı ama hondalar da sıkıntı yok
    eski model yüksek km motor alacak olsam bu kesinlikle japon olur ha bmw nin parça kalitesi muazzam düzgün kullanılırsa bakılırsa motor eskimiyor ışıl ışıl
    iskampavya bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yüksek km ve eski model motosiklet seviyorum ama bir türlü alasım gelmiyor 2017 model afrika twin kullanıyorum geçen bir arkadaş 2024 model transalp 750 ile takas edelim dedi bende olur dedim motorum satılık vs değil gayet güzel km çok değil değiştirme gibi bir düşüncem yoktu motor değiştirme düşüncem olsa ya 2018 2019 modelini alırım yada triumph tiger 900 rally alırdım
    inceleme videolarını izliyorum cüsse olarak biraz küçük test de ettim evet gücü iyi ama az alçak kaldı altım cbf 150 gibi durdu
    ben yeni seviyorum temiz çiziksiz darbesiz vs kozmetik olarak kusursuz ışıl ışıl olsun istiyorum enduroya biniyorum düşüyorum kalkıyorum çamur toz toprak oluyor fakat gene de yeni olsun diyorum bu huyumdan nasıl vaz geçeceğim bilmiyorum iyi birşey değil bunun farkındayım ama kendime hakim olamıyorum herhalde tek hobim motosiklet ve buna harcadığıma acımıyorum
    çevremde 1996 600 TA 2006 650 ta 2008 1200 GS Kullananlar var bmw biraz sıkıntılı ama hondalar da sıkıntı yok
    eski model yüksek km motor alacak olsam bu kesinlikle japon olur ha bmw nin parça kalitesi muazzam düzgün kullanılırsa bakılırsa motor eskimiyor ışıl ışıl
    Çok yüksek kilometreli motorla biryerlerde motorcularla karşılaşıp muhabbette kilometreyi söyleyince inceden bir saygı duruşuna geçiyorlar bunu farkettim :D daha önce 100.000 km de Vstrom vardı onda da hissediyordum ama 140.000 km deyince ooo yükseliyor karşıdan sonra hepsini sen mi yaptın sorusu geliyor
    F54, Motoseverrr, iskampavya ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yüksek kilometreli motorla biryerlerde motorcularla karşılaşıp muhabbette kilometreyi söyleyince inceden bir saygı duruşuna geçiyorlar bunu farkettim :D daha önce 100.000 km de Vstrom vardı onda da hissediyordum ama 140.000 km deyince ooo yükseliyor karşıdan sonra hepsini sen mi yaptın sorusu geliyor
    Ben de 2015 vstrom'u 31400km'de alınca biraz eski, km de çok ama olsun temiz motor diyerek almıştım. Burada anlatılanlara göre benim motor rodajını yeni bitirmiş sayılır.
    maximusti, ve iskampavya bunu beğendiler.

Motosikleti
    hero dash 125 e5
    abiler yerini bulmuşken sorayım, benimde kafamda 1996-2000 model arası bir virago 535 almak var yıllardır. ciddi niyetlendim önümüz bikaç ay içinde almaya, var mıdır bilginiz motorun kroniği parçası ya da ustası hakkında? malum çok kaynak bulunamıyor

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 2015 vstrom'u 31400km'de alınca biraz eski, km de çok ama olsun temiz motor diyerek almıştım. Burada anlatılanlara göre benim motor rodajını yeni bitirmiş sayılır.
    Avrupa'da 300.000 km lerde motor açılmamış Vstrom'lar var ;)
    F54 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Bende 2006 model BMW F650 var, 2013 yılında yaklaşık 55.000 km'deyken aldım, şu an 144.000 civarı.
    Bahsedilen kategoriye giriyor mu bilmem

Ama benimki biraz zorunluluk sebebiyle kullanma oldu.
    Ne zaman motor değiştirmek istesem parayı daha öncelikle bir şeye harcamam gerekti.
    Sonrasında da ülkenin ekonomisi bozuldu, evlilik falan derken bu motorla ömrümü tamamlayacağım ortaya çıktı

Bi şekilde çok büyük paralar kazanmazsam kolay kolay değiştireceğimi sanmıyorum.
    espresso, iskampavya ve _recoo bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)