Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yurt Dışı Ekipman Getirmek

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese iyi akşamlar, iyi günler dilerim.

Arkadaşlar sıfırdan ekipman almak istiyorum. ( Kask, Ceket, Eldiven, Ayakkabı )

Ekipmanlarımı yurtdışından almak istememin sebebi malum dışarda olan 300euro kask ülkemizde saçma sapan şekilde 2 katı fiyatına olduğundan dolayı İtalya veya Almanya'dan almayı planlamaktayım. ( Tax Free iadesi dahil )

Konuya gelecek olursak belirli limitin üzerine çıktığımızdan dolayı gümrüğe takılma mevzusu olması nedeni ile aldığımız ekipmanlarının kutularını çöpe atıp kendi kullandığım malzemeler olarak gösterip havaalanı gümrük kontrolüne takılmadan geçebilir miyim.

Not: Çoğu arkadaşımız bu şekilde yaptığından dolayı, bende sıkıntı yaşamadan geçebilmek adına siz tecrübeli MT ailesine sormak istedim.

Yardımlarınız için, Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanındaki mala sayısını abartmadığın sürece bir şey demiyorlar Mesela bir tane kaska bir şey demezler ama iki tane kutulu getirmene ne derler bilemem
    espresso bunu beğendi.

Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanındaki mala sayısını abartmadığın sürece bir şey demiyorlar Mesela bir tane kaska bir şey demezler ama iki tane kutulu getirmene ne derler bilemem
    hepsinden 1 adet sadece kendim kullanmak için alacağım. Kutuların hepsini orada çöpe atıp çantama koyacağım malzemeleri

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CanBovver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepsinden 1 adet sadece kendim kullanmak için alacağım. Kutuların hepsini orada çöpe atıp çantama koyacağım malzemeleri
    Kimse fark etmez
    CanBovver bunu beğendi.
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    abartmadığın sürece kutuları ve etiketleri olmayan birer adet üründen birşey olmaz, en fazla sorguladıklarında burada motosiklet kullandım için ekipmanımı yanımda taşıyorum dersin diye düşünüyorum.

*dip not: tecrübe değil, teorik bir düşünce benimki.
    espresso ve CanBovver bunu beğendiler.

Valizinize koyar getirirsiniz hic sorun yaşanmaz. Kime ne sizin kişisel yurtdısı alısverişinizden.
    zihnigonen ve CanBovver bunu beğendiler.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Öncelikle herkese iyi akşamlar, iyi günler dilerim.

Arkadaşlar sıfırdan ekipman almak istiyorum. ( Kask, Ceket, Eldiven, Ayakkabı )

Ekipmanlarımı yurtdışından almak istememin sebebi malum dışarda olan 300euro kask ülkemizde saçma sapan şekilde 2 katı fiyatına olduğundan dolayı İtalya veya Almanya'dan almayı planlamaktayım. ( Tax Free iadesi dahil )

Konuya gelecek olursak belirli limitin üzerine çıktığımızdan dolayı gümrüğe takılma mevzusu olması nedeni ile aldığımız ekipmanlarının kutularını çöpe atıp kendi kullandığım malzemeler olarak gösterip havaalanı gümrük kontrolüne takılmadan geçebilir miyim.

Not: Çoğu arkadaşımız bu şekilde yaptığından dolayı, bende sıkıntı yaşamadan geçebilmek adına siz tecrübeli MT ailesine sormak istedim.

Yardımlarınız için, Teşekkür ederim.
    Yanınızda getirdiğiniz ve sayı olarak kişisel kullanım sınırlarını aşmayacak nitelikte olduğu sürece, ister kutusunda olsun, ister valinizde olsun hiç bir sorun yaşamazsınız. Zaten kask hariç diğerlerini kutusunda getirmenin bir anlamı da yok. Faturaları da yanınızda olsun.
    espresso ve CanBovver bunu beğendiler.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    650 $'a yurtdışından kask getirttim bir tanıdığıma. Hiç bir sıkıntı yaşamadık. Sormamışlar bile ne bu kask diye.

Herkes de yazmış zaten, her üründen bir adet olduğu sürece problem çıkacağını düşünmüyorum. Valizinizde kıyafetiniz gibi duracak zaten + bir ad. kask.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kutuları olsa da hepsinden birer tane kendi kullanımın için getirsen sorun olacağını sanmıyorum.
    Geçen yıl buradakinden daha ucuz olduğu için bulgaristan'a araba ile geçip SW arabanın bagajını kamp malzemeleri ile doldurup gelmiştim, daha ambalajında iki çadır, kamp masası, kamp sandalyeleri vb. bir sürü kamp ekipmanı almıştım, Kapıkule gümrüğünde bagajı açıp baktılar, kamp malzemesi aldık dedik, görevli sadece kaç şişe alkollü içki aldığımızla ilgilendi.
    CanBovver bunu beğendi.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
    İtalya dan alırsam Dainese kendi mağazasından, Almanya dan yaparsam FcMoto mağazasından yapmayı planlıyorum.
    maximusti, ve espresso bunu beğendiler.

73845 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple RS
    Hocam sorun olmuyor. Ben çok ürün getirdim. Kutulu da getirdim. Sayıyı abartmazsan sorun yok
    CanBovver bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)