Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2006 CBF 600 alınır mı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BUGR4H4N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT 07
    Merhaba şuan 2015 MT 07 sahibiyim ama 130 bin lira kadar bir borcum var benim motorda +250 bin lira ediyor kalan parayada Ankara'da 140 bin liraya cbf 600 buldum. Ankara'da 2 tane ustayı arayıp sordum(isim vermem hoş olmaz) ilk usta piyasası nazlı alanı az ama çok çabuk bozulacak makina değil dedi şunuda ekledi bu cbr600 bloğunun kısılmış versiyonu cbr600 50 bin kmde biterse bu 120-130 bin kmde biter dedi.2. usta ise cbf 600 ü duyunca tek cümle uzak dur tabi bir kaç bişey ekledi ama işte bi tereddüt yaptırmadı değil,kaldı ki ben motomania kanalın 346 bin kmde olan cbf600 görmüştüm ama o tek elden binilen motordu biraz spesifik bir olay.

Ben neden cbf600 almak istiyorum. Uzun yolda rahat etmek abs olması motora çok para veremesemde motor yesek o bende olmasa 50 60 100ü babamdan dayımdan ister alırım. Honda yani bulamadığımı japonyadan 20-45 gün bekler motora binmem araba ile gezerim. Yaz geliyor gidip dominar 400 alacağıma cbf 600 daha mantıklı geldi ha bu arada yakıt sıkıntı değil. Bugün 2023 dominar 400 kullandım çok titriyor 5 km kullandım Allahım bune dedim CBF 600 ü kullanmış iyi kötü yanlarını görmüş kişiler cevap verirse çok sevinirim

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-temiz-dusuk-km-sifir-muayene-acil-nakit-satilik-takas-yok-acil-1169628832/detay/

buda alacağım motor. Abimler Ankara'da ben gitmeden bakarlar ederler hatta benim adıma satış bile alırlar :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    motor gayet güzel bence doğru düzgün baktırılıp alınır modele pek takılma bence km de takılma sonuçta 4 silindir honda motosiklet hem reyzink gibi apache tayfasınında eline düşmeyen bir model cbf 250 hariç cbf serisi gayet güzel ben bile bi ara cbf 1000 almayı düşünüyordum
    hem motor yersek şeyi nerden geldi aklına oda garip yani km 70000 çok abartı değil millet tek silindir dio ile 120 140000 k gezen var
    2006 model bmw triump ducati desen alınmaz derdim ama yamaha honda suzi kawasaki alınır

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct+Xmax250
    zamanında fazer6 mı cbf600 mü derken daha modelli diye xj6f almıştım ama aklımın bir köşesinde hala cbf600-1000 ukte kalmıştır.En kötü satarken zorlanırsın.Haricinde bakımları zamanında yapıldıysa bir sıkıntı çıkacağını sanmam.

BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler
    Türkiyede 3 yaş ve 20 bin km üzeri 4 silindir Sporcu motosikleti daha önce ÖzBabam bile kullansa almam ben. Hemen tepki gösterecek bir çok arkadaş icin yaziyorum, kesinlikle övünme maksatlı degildir. Bu siteye üye arkadaşların henüz yarısı, Dünyaya yeni gelmişken ben 4 silindir spor motosiklet sahibiydim. Uzun yıllar ve çok fazla sayıda 4 silindir sporcu kullandigim için edindigim tecrubeleri yaziyorum sadece.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    debriyaj balatasi,disliler zincir lastik falan bunlari saymassak,dusundugum en fazla 2 piston asinmistir.sase amortisor fren dengesine bakip alabilirsin.
    sonrasi icin 10-15 bin verip motoru actirip bi silindir piston,subaplar ve egazantrik zincirini kontrol ettirmen faydali olur.
    soft kullanilan sport touring makina
    Bol sans

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam modelden bağımsız ABS olmayan motosiklet alınmaz bence. ABS büyük nimet, hayat kurtarıyor.
    espresso ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Motosikleti
    2015 MT 07
    Abi 3 yaş ve 20 bin km üstü 4 silindir makina alınmaz dersek 20 bin kmden sonra kaldırıp çöpe veya yedek parça olarak kullanmamız lazım benim km takıntım yok temiz krank 8 bin liraya var piston segman yatak bulursak ben her türlü ayağa kaldırırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:40 ----------

motoru sorunsuz olsun sarf malzeme bir şekilde temin edilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:43 ----------

bunda abs var beni cezbeden yönüde abs olması

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı BUGR4H4N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi 3 yaş ve 20 bin km üstü 4 silindir makina alınmaz dersek 20 bin kmden sonra kaldırıp çöpe veya yedek parça olarak kullanmamız lazım benim km takıntım yok temiz krank 8 bin liraya var piston segman yatak bulursak ben her türlü ayağa kaldırırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:40 ----------

motoru sorunsuz olsun sarf malzeme bir şekilde temin edilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:43 ----------

bunda abs var beni cezbeden yönüde abs olması
    bizim ustanın bir lafı var "Halt etme otur oturduğun yerde diye"

fotoğrafların hiçbirinde önemlli yerlerin fotoğrafı yok
    gidonu çektiği fotoğrafta amartiför üst somunlarındaki darbe izleri müthiş göze çarpıyor.
    bütün fotolarda apaçileri cezbeden krenajların görüntüsü vurgulanmış.
    akıllı olun 140 binlira çok büyük borç değil
    siz alacağınız bu motora 150 bin bile harcasanız adam edemeyeceksiniz fıstık gibi mt7 den oluşunuzla kalacaksınız
    BoraKara ve ReapeRR bunu beğendiler.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Burada ki soru şu sen bu işlerden anlar mısın? Buna ayıracak zaman ve paran varmı? Parçası bulunan bir model mi? Motor sağlam olsa bile amartisör bakımı, kauçuk parçaların sertleşmesi, eletroniklerin durumu ve tamiri, bulunabilirliği? Bunları yapabilir veya yaptırabilir misin?
    ReapeRR bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    cbf600 ben çok araştırmıştım alacaktım askere gittim geldiğimde alırım dedim bi geldim fiyatlar alt üst olmuş ama motor cidden sorunsuz sarı siteyi açın bakın yüksek km hala hiç bloğu açılmamış honda nın en sağlam motorlarından birisi bence hatta hondan hiç sorun çıkarmadığı için yedek parça alan yok diye üretimini durdurmuş diye söylenti vardı :D

Motosikleti
    Dominar D400
    " 5 kazadan toplam 9 bin hasar kaydı mevcut. " denmiş. Bu kazaların tarihleri nedir söylenmemiş ama!?!? Yani, örneğin kazaları geçen yıl yapmışsa sorun değil ama 10 sene önce yapmışsa (ki motor 20 senelik neredeyse, daha da öncesi olabilir)9000tl büyük para. Geçmişini bilmediğiniz motor risk. Ha; alet-edevatım var, zamanım var, param var, parçasını da bulurum, uğraşırım da vs vs diyip maceraya hazırsanız tabi ki alınabilir. Ama hiç olmazsa araç muayenesine girdiği km'leri sorgulatın. 18 yılda 70bin km Türkiye için az, olur mu olur ama bu işlerdeki katakullilerin çokluğundan dolayı bu km bana az göründü.
    tommygun bunu beğendi.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Merhaba, hem karbüratörlü (2006) hemde enjeksiyonlu (2009) CBF600 kullandım. 2006 olan jikleli, soğuk havalarda çalıştırmakta problem yaşadığım oldu. Belki jikle ile çalıştırmayı ben beceremedim, bilmiyorum. 3 yılın üzerinde enjeksiyonlu olanı kullandım. Çok güzel makinedir. Ben hiç sorun yaşamadım. Gerekli yıllık bakımlarını yaptım sadece. Alabiliyorsan 2008 üstü model al derim.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Gözüme çarpanları sayayım:

1. Sağ ve sol manet birbirinden farklı.
    2. Fotoğraf açısına bağlıda olabilir ama gidonda yamukluk var gibi.
    3. Gidon topuzlar birbirlerinde farklı.
    4. Kornanın yeri değiştirilmiş
    5. Korna yeri değiştirildiği için elektrik tesisatında oynamalar ve saçma sapan işçilikler yapılmış olabilir.
    6. Gösterge tesisatı düzgün değil, o kısımdan gösterge ampülünün ışığı vuruyor.
    7. Mavi renk kaplamalı far ampülü takılmış, yüksek ihtimalle aydınlatması sizlere karşı zayıf gelecek.
    8. Sağ ön depo karenajında çatlak veya çizik mevcut.
    9. Gösterge panelinde boya kabarmaları mevcut, yüksek ihtimalle boyamışlar ama iyi olmadığı için böyle olmuş.

İlan fiyatına bakmamıştım ama cidden çok ucuzmuş, eğer altından kalkarım yaparım diyorsanız neden olmasın. Eğer yüksek hacim, yüksek sıkıştırmalı ve yaşı olan motosiklet alıyorsanız yatak sarmadan bloğu açın, yatakları ve yağ pompasını mutlaka kontrol edin veya değiştirin duruma göre piston ve segman değişimide iyi olabilir, yatak sarmadan bu işleri yaparsanız sadece yatak alıp kurtulursunuz diğer türlü çıkan çapağın açabileceği tahribatı göz önünde bulundurabilirsek 3-4 katı masraf çıkartabilir.
    maktama, sallami ve freasy bunu beğendiler.

cbf 600 motor blogu cok saglam bir motordur. fiyati da uygun ama ne olursa olsun cok eski makina 18 yasinda. parca konusunda japonyadan getirmeye bile gerek yok cogu parcasi tr de bulunur muhtemelen. yasayacaginiz potansiyel sikintilari yaziyorum bende cbr 600 f var. karburator keyifli olmasina ragmen kullanmasi zor bir sistem. ayari kactimi rolanti tutmayabiliyor. benzin pompasi ve rolesi bozulabiliyor bu ariza yolda birakir. sehir ici kullanirsaniz hararet yapabilir. ben sahsen bir turlu cozemiyorum hararet problemini en sonunda sifir radyator takacagim. egzantrik zinciri ve gergisi ses yapabilir. km orjinal oldugunu hic sanmiyorum, duruma gore debriyaj balatasi bitmis olabilir. degistirince iyi bir ustaya yaptirmak lazim contayi tasiriyorlar yag kanallari tikanabiliyor. zincir disli, lastik, fren hidroligi ve balatalari zaten periyodik masraf. soyle bir kac ay eksik yerlerini toparlayip para harcarsan guzel guzel binilir. ama sahsen ben mt 07 satip bilmedigim eski motor almazdim her turlu basiniz agrir. ikinci motor olarak cok guzel olur ama.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Alıntı ananasboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 600 motor blogu cok saglam bir motordur. fiyati da uygun ama ne olursa olsun cok eski makina 18 yasinda. parca konusunda japonyadan getirmeye bile gerek yok cogu parcasi tr de bulunur muhtemelen. yasayacaginiz potansiyel sikintilari yaziyorum bende cbr 600 f var. karburator keyifli olmasina ragmen kullanmasi zor bir sistem. ayari kactimi rolanti tutmayabiliyor. benzin pompasi ve rolesi bozulabiliyor bu ariza yolda birakir. sehir ici kullanirsaniz hararet yapabilir. ben sahsen bir turlu cozemiyorum hararet problemini en sonunda sifir radyator takacagim. egzantrik zinciri ve gergisi ses yapabilir. km orjinal oldugunu hic sanmiyorum, duruma gore debriyaj balatasi bitmis olabilir. degistirince iyi bir ustaya yaptirmak lazim contayi tasiriyorlar yag kanallari tikanabiliyor. zincir disli, lastik, fren hidroligi ve balatalari zaten periyodik masraf. soyle bir kac ay eksik yerlerini toparlayip para harcarsan guzel guzel binilir. ama sahsen ben mt 07 satip bilmedigim eski motor almazdim her turlu basiniz agrir. ikinci motor olarak cok guzel olur ama.
    Radyatörü değiştirmeden önce şişletmeniz çözüme ulaştırabilir, içindeki kanallar tıkanmış olabilir ve bahsettiğiniz probleme yol açıyor olabilir. Eğer şişlenincede çözülmüyorsa düğmeli fan bağlayarak çözebilirsiniz ama onuda her zaman kullanmak şarj sistemine zarara yol açabilir.

Motosikleti
    2015 MT 07
    130 140 bin lira erken ödeme olursa yoksa 196 bin lira aylık 28 bin lira gibi ödemesi var. Şuan ki mt 07 mekanik 0 sıkıntı sadece görsel parçalar bezgin bende buna göre aldım ve yaptırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Anlarım zamanım var 3 tane ustam var 3 ustanın hepsinede Brava yağ veriyorum kısacası hep birlikte hip hip diyip toplayabiliriz motorunda sıkıntı olmazsın ger kalanı bu ay şu öbür ay bunu şeklinde toplarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

değerli bilgiler için teşekkür ederim. 140 yazmış en kötü abimi göndersem 130 la çıkarız bu eksikler var ama bende ustaya expertiz yaptırcam diyebilirsin 2006 modele ne expertizi ama 50 lirayada motor alsam almadan önce neyi var bilmek büyük rahatlık parayı nereye harcıyacağını biliyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

Çok teşekkür ederim bilgi için, Radyatör konusunda 2 radyatörcü var boyuna enine göre radyatör bozup yeniden yapıyorlar hatta 1 tanesi 0 dan bakır radyatör yapıyor ben sanayi esnafıyım bir yerden ben yaparım kardeşim diyen birini bulurum
    maktama bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Temize benziyor..Ama iyi bir ustanın bakması lazım.. Bende 2008 cbf1000 var.. Tam yol makinesi.. Uzun yolda kullanırım diyorsan o paraya pcx vermezler... Baktırmak lazım..

Motosikleti
    2015 MT 07
    amacım uyun yolda kullanmak Mersin-Ankara Mersin-Kayseri Mersin-Kayseri-Ankara gibi gibi güzergahda kullanmak

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Şahsi fikrim motosikletin motoru hatasız cillop gibi olabilir,sorunsuz olabilir ama 5 tane kazadan (bunlar kayıtlı bi ikinkatı da kayıtsız olabilir) bahsediliyor ve yanında bir arkadaşımız resimden gördüklerini yazmış.
    Her önüne gelenin kurcaladığı ordan buraya kablo çektiği,tesisatı kesip biçilmiş,bişey olmaz buda idare eder diye takılmış ve lunaparktaki çarpışan otolara benzer kullanılmış bir aracı almazdım.
    35 araba bi kadar motosiklet değiştirmiş birisi olarak amcandan dayından yada çoook zengin parasının haddini bilmeyen birinden almıyorsan...
    Misal piyasada eli yüzü düzgün ellenmemiş servis bakımlı x araç misal 200 bin bandındaysa sizin 140 a aldığınız araç 200 bin olandan 100 bin daha pahalıdır.

Motosikleti
    2015 MT 07
    olay şu aylık 28 bin lira ödemeli kredinin 7 ayı kaldı buda 196 bin lira ediyor bunun erken ödemesi 130 civarı ben ben mt de 260 eder cebime 130 kalıyor ha bu demek değilki 130 verince param kalmadı durumu yok, arıza bakım gibi konularda kredi kartından öder geçerim. Şuan 200 250 arasına temiz cbf 600 var hemde enjeksiyonlu ama 200 250 verince ben neden mt 07 den vazgeçeyim en azından zımba gibi. benim derdim 3 kuruşa 5 köfte değilde 3kuruşa 3 köfte biraz para harcayıp yanına 2 köfte daha koymak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)