Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yüksek CC Naked Motosiklet Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok emin olmadan söyleyim, Ktm Duke 790 bajaj ile ortak üretim, Duke 890 Ktmnin kendi üretimi ve arada ciddi kalite farklarının olduğunu duydum daha önce.
    kawasaki z800 z900 lerde gerçekten çok ağır, o kadar ağırki, motorun ağırlığı herşeyin önüne geçiyor. kullanılmadan kesinlikle alınmaması gereken modeller.
    evet doğru avusturya üretimi değil.almanın direğinden döndüm hornet aldım bende işte kısmet öyle oldu.çinli olmasının pek bir eksisini görememiş kimse anlamamış fp orantılı işte öyle düşünürsen 2. el motor alıcağına 0km 2024 duke 790 alabiliyorsun.arkadaşın xsr900 modelide bende efsane heleki yeni kasaysa tipi inanılmaz güzel.yeni kasa xsr900 de değerlendirilebilir ciddi derecede yakışıklı bir motor.hepsi güzel hepsinin kendine özgün bir kimliği var.bence harika bir durum bol seçenek ve güzel rekabet çeşitlilik yaratıyor.hepsi aynı segmentte ama hiç biri birbinine benzemiyor bunu tutturmak bile çok zor ne alırsan al içine sinsin yeter.bu arada baya uzun bir süre duke 790 baktım kredi kartıyla vs alıcaktım tavsiye ettim ama ciddi derecede satmayan bir motor.aylar öncesinin motorları bile öylece duruyor.2.el ölü demek yalan olur cenazesi kalkalı çok olmuş.çok yormadan kendini 790ı ele derim güzel olsada selası okunalı aslında çok oldu mezardan kaldırmayalım.
    maximusti, ve Mr.wind bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    2. elini düşünerek motor alıyorsanız almayın onu baştan belirteyim; insan "yüksek cc naked" bir motoru satmak için değil kullanmak için almalı, satmayı asla düşünmemeli.

Ekonomiden dolayı çok dert oluyorsa 2. elini dert etmemek için "2. eli zayıf" bir motoru 2. el olarak alabilirsiniz tabi; değer kaybını peşinen yaşamış olduğu için o kısım artık canınızı sıkmaz, ucuza almış ucuza satmış olursunuz...

Şu sırada hiçbir motosiklet 2. elde kolay satılmıyor onu da belirteyim; piyasa resmen ölü.
    espresso, killingroad, tommygun ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Şunu alacaksınız

https://www.suzuki.com.tr/tr/motosiklet/gsx-s1000.html

Bana göre tek dezavantajı boş 214 kg ağırlığı. Ama bence nefis bir motor. 2023 modeli 669 bin TL'ye düşmüş. Biraz tecrübeli olsaydım geçen yaz bunu alacaktım.

Motosikleti
    symphony200
    Baslik sahibi arkadasin tatli telasini kiskanmadik degil. En iyisini ve mutlu olacaginizi almaniz dilegiyle...

Bizim sitede cok motorcu var. harley street750, burgman650, tracer900, benimki gibi 3-4 250lik motorlarda var.

En son bi komsum suzuki gsx1000s mi ne boyle sport touring aldi, yemin ederim herkes hayattan sogudu ekipte. Kimse motora binmek istemiyor bu adamin aldigi motorsa bizimki ney diye.

Fiyatina hic bakmadim, modelin adini da yanlis yazmis olabilirim. Muhtemelen butcenizin uzerinde kalacaktir fiyati ama belki sifira yakin temizlikte 2. el vardir falan bi bakin derim.

Not:başliga yorum yapan herkes hakli yalniz, her mesaji okurken zit fikirlerde olsa vayy adam hakli dedim

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu alacaksınız

https://www.suzuki.com.tr/tr/motosiklet/gsx-s1000.html

Bana göre tek dezavantajı boş 214 kg ağırlığı. Ama bence nefis bir motor. 2023 modeli 669 bin TL'ye düşmüş. Biraz tecrübeli olsaydım geçen yaz bunu alacaktım.
    göstergesi çok kötü bu motorun. güneşli havada okunmuyor diyenler vardı.
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Dyna Wide Glide
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru göstergesiz çıkarsalar yine aynı parayı verir alırım

Motosikleti
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göstergesi pek güncel değil. Ama sonuçta okunsa da okunmasa da, yaptığı hız belli

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baslik sahibi arkadasin tatli telasini kiskanmadik degil. En iyisini ve mutlu olacaginizi almaniz dilegiyle...

Bizim sitede cok motorcu var. harley street750, burgman650, tracer900, benimki gibi 3-4 250lik motorlarda var.

En son bi komsum suzuki gsx1000s mi ne boyle sport touring aldi, yemin ederim herkes hayattan sogudu ekipte. Kimse motora binmek istemiyor bu adamin aldigi motorsa bizimki ney diye.

Fiyatina hic bakmadim, modelin adini da yanlis yazmis olabilirim. Muhtemelen butcenizin uzerinde kalacaktir fiyati ama belki sifira yakin temizlikte 2. el vardir falan bi bakin derim.

Not:başliga yorum yapan herkes hakli yalniz, her mesaji okurken zit fikirlerde olsa vayy adam hakli dedim
    Şudur o motor...

https://www.suzuki.com.tr/tr/motosiklet/gsx-s1000gt.html

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    suzuki gsx1000s 720 bin liradan 670 bin liraya indi neden acaba suzuki fiyat şişirmenin bedelini görmeye başladı.670 bine güzel cihaz hatta rakipsiz şu an.bi ara hallendiğim de 520 bin fiyatı vardı o zamanda baya uygun ötesiydi.sonra ne olduysa suzuki fiyatları benim bildiğim 4 japondan şu an açık ara en pahalısı konumuna yükseltildi.heralde önden talep ve istek görünce uyguna verip sonra çaktılar fiyatı.hornet alırkende gsx8s de inceledim oturdum kurcaladım çok hoşuma gitti ama 500 bin gibi fantezi ötesi bir fiyata sahipti.şu an ilanlarda 50 60 km de 0 ayarında gsx8s ler 410 420 bin tl lere satılamıyor.o paraya müthiş motor şahsen direk alırdım.gerçi bu model sv650 yi hatırlattı bana sevilen ama hiç bir zaman satılmayan bir yitip giden modeldi.suzukiden tek parasını hak eden hayabusadır helal olsun verilen paraya.ekran çok kötü evet naked 1000s in ama kullanırken ekrana bakma ihtimaliniz pek yok

Motosikleti
    Suzuki geçen yazdan bu yana anlamsız bir fiyat politikası izledi Türkiye'de. Aslında Suzuki değil de Doğan Trend izledi demek gerek. GSX S1000 ve GSX 8S'lerin potansiyel müşterisi olarak çok ciddi olarak incelemiş, üzerine oturmuştum. İkisi de bana yüksek ve ağır gelmişti o başka. S1000 zaten devasa bir motor. 8S ise bir anda fiyat yükseltip, cazibesini yitirmişti. Ki o dönem Honda ve Yamaha'da sıfır motor bulmak mümkün değildi. Sanırım Doğan Trend bu konjonktürde her fiyattan satarız diye düşünmüş olmalı. Son birkaç gündür sürekli bilgilendirme düşüyor telefonuma. Suzukilerde ciddi indirim yapmaya başlamışlar ama önceki rekabetçi fiyatlarından eser yok. Hornet hala 750 CC sınıfında F/P olarak rakipsiz motor. Bulabilen alsın.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Kullanmayi hayal ettiginiz bol virajli parkurda ,iyi bir sürücünün elinde Triumph 765 ,MT09 u cok fena harcar. Rafine süspansiyonu , 30 mm daha kisa dingil araligi ve fazladan gücü avantajlaridir. Nispeten yüksek tork veren MT09 un tork egrisi maalesef 10.000 dd civarindaki devirlerde kesiciyle birlikte tükenirken RS inki düz bir cizgide 12.500 dd kadar degerini korur .Fazladan 2500 dd lik alan ayni viteste %25 daha genis devir araligi vererek avantaj saglar. Kullanmayi bilen bir sürücü her iki motoru da virajli parkurda veya pistte 6000 dd larin altina düsürmeyecegi icin MT09 un alt devirlerdeki avantaji sadece orta seviyieli sürücüler veya düsük tempolu kullanim icin ise yarayacaktir.

[IMG][/IMG]

Yukaridaki senaryo sadece üst seviyedeki sürücüler ve tempolu kullanim kombinasyonunda gecerlidir. Yetersiz sürücüler icin (yaklasik %98 lik kismimizdan bahsediyorum) tavsiye edilmez.

Sevgilerimle

Hornet 750 niye çok az kişi önermiş hiç anlamadım 😊 hem bütçenizden bayağı miktar elinize kalır, hem de mt7 ile mt9 arası bi eğlence vadeder.

Motosikleti
    Tracer 900
    Naked motora binecek olsam tek düşüneceğim motor Kawasaki Z1000 olurdu..Maalesef yeni modeli yok biraz bütçeyi de aşabilir..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hornet 750 niye çok az kişi önermiş hiç anlamadım �� hem bütçenizden bayağı miktar elinize kalır, hem de mt7 ile mt9 arası bi eğlence vadeder.
    "aman abi yarın elden çıkarması da kolay olur" dışında pek bir şey sunmadığı için olabilir =)
    güzel analiz eden dayıların testleri de gelmeye başladı. test etmeye hatta video çekmeye çok niyetim vardı kısmet olmadı daha, ama tam beklendiği gibi MT-07'den hallice bir motor çıktı. Hatta bir kaç İngiliz dayı MT-07'den daha da hızlı olduğu için daha fazla korkutuyor diyorlar.
    youtube.com/@bisuruyorum

Motosikleti
    Her naked konusunun önünde sonunda Hornet'e bağlanması ve yine her seferinde, şu motorun üzerine bile oturmamışların bol keseden fikir beyan etmesi de forum klasiği oldu ya

Ne Hornet'miş arkadaş, bütün çıplak motorların tekerine çomak sokmuş

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Her naked konusunun önünde sonunda Hornet'e bağlanması ve yine her seferinde, şu motorun üzerine bile oturmamışların bol keseden fikir beyan etmesi de forum klasiği oldu ya

Ne Hornet'miş arkadaş, bütün çıplak motorların tekerine çomak sokmuş
    Bir motosiklet hakkında fikir beyan etmek için üzerine oturma şartımı var? İnsanlar teknik özelliklerine, donanımına bakarak ve motorla ilgili inceleme videolarını izleyerekte fikir sahibi olabilirler. Zaten güzel memleketimizde kaç model için test motoru açılıyor ki... Hepimiz teorik olarak fikir edinip motor alıyoruz.

Motosikleti
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motosiklet hakkında fikir beyan etmek için üzerine oturma şartımı var? İnsanlar teknik özelliklerine, donanımına bakarak ve motorla ilgili inceleme videolarını izleyerekte fikir sahibi olabilirler. Zaten güzel memleketimizde kaç model için test motoru açılıyor ki... Hepimiz teorik olarak fikir edinip motor alıyoruz.
    Fikir beyan etmekle, kibirli olumsuzlama arasındaki nüansı pas geçmediğimiz sürece olabilir tabii, neden olmasın?

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Fikir beyan etmekle, kibirli olumsuzlama arasındaki nüansı pas geçmediğimiz sürece olabilir tabii, neden olmasın?
    Kibirli olumsuzlama Bir örnekle açıklarsanız seviniriz....

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şart değil ama hissiyatı bilerek tavsiyede bulunmak daha iyidir. Mesela ben street triple 765 rs hastasıyımdır(hastasıydım). Geçen gün arkadaş getirdi, biraz sürdüm. Tamam makina iyi gidiyor dengesi filan çok güzel de mt 25 bundan daha oturaklı/kalıplı. Oyuncak gibi kaldı altımda. Motorda ikinci vites yok resmen, 3. vitesi 2. vites diye takmışlar. Ama quick shifter yağ gibiydi. O günden beridir arkadaşa da gıcık oldum hayallerimi yıktı diye. boy 176cm, kilo 105 bu arada.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şart değil ama hissiyatı bilerek tavsiyede bulunmak daha iyidir. Mesela ben street triple 765 rs hastasıyımdır(hastasıydım). Geçen gün arkadaş getirdi, biraz sürdüm. Tamam makina iyi gidiyor dengesi filan çok güzel de mt 25 bundan daha oturaklı/kalıplı. Oyuncak gibi kaldı altımda. Motorda ikinci vites yok resmen, 3. vitesi 2. vites diye takmışlar. Ama quick shifter yağ gibiydi. O günden beridir arkadaşa da gıcık oldum hayallerimi yıktı diye. boy 176cm, kilo 105 bu arada.
    Motorun günahı yok sen irisin kardeşim
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende STRS incelemiştim fakat dediğiniz kadar küçük değil bence. Ona oyuncak gibi dersek Trident ne olacak

Bir de ikinci vites yok derken tam olarak neyi kastettiniz acaba? İvmelenmeden dolayı mı?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)