Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter rodajı nasıl yapılır arkaya biri atılır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Vites olmadığı için tam olarak ne yapmam gerekiyor rodajda ve asıl önemli sorum her sabah okula gideceğim rodaj döneminde arkama arkadaşımı atsam problem olur mu acaba ? bayır yukarı gideceğiz motor 125 cc.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Dyna Wide Glide
    yokuş yukarı 2 kişi binmemek gerekiyor kesinlikle rodaj döneminde ama YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR zamanında sağa sola gitmelik vergisiz falan olduğu için rks bitter 50 almıştım bütün mahalle arkamda gezdi uzun km kullandım 1000 km civarı bu şekil motoru son limitlerinde kullandım hep son gazdı(mecbur tabi 45 top speed) ben şahsen bir olumsuzlukla karşılaşmadım.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Rodajda ani gaz açmalardan ve sıkıştırmalardan kaçının, 2 kişi o motosiklet için yük olacaktır. Yüksek ihtimalle 500 kilometrede ilk bakıma gireceksiniz, 500 kilometre sabredip ondan sonra binmeniz daha sağlıklı olacaktır.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    İki kişide binersiniz bunda sıkıntı yok fakat önemli olan devir konusu ustanın veyahut servisin önerisi göz önüne alınarak 4 bin ya da 5 bin veyahut 6 bin deviri geçmemeniz lazım..Yoksa iki kişi binip 30 km hızı aşmak sorun intikal etmez.
    TIGERSHARK bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Benim 50 cc Kuba scooterin rodaj aşamasında çarşıda abime denk gelmiştim. Motosikleti falan hiç sevmeyen adamın o gün binesi geldi. Abime rodajdayım bindiremem demem ben. Canı sağolsun dedim. Küçücük scootere iki kişi bindik artık. O dönem ben 95 birader 100 kilo. Altımızdakinin ne canı olacak yazık. Lakin 10 km kadar mesafeye uğuna uğuna bizi eve kadar getirdi. Allah'tan Konya düz memleket. Bir kez bir köprü geçtik o köprüde de hızı 15 20 km lere kadar düştü. Hasılı benim o motosiklet çok yakardı nedense. Ben de çin malı diye günahını alırdım şimdiye kadar. Bu başlığı görünce direkt o mevzu aklıma geldi. Belki de rodajda zorladığım için olmuştur. Bu da karar verirken size bir bakış açısı kazandırabilir belki. 500 km sabredip sonra artçı alınsa daha iyi olabilir.

Teşekkür ediyorum en azından ilk 500 km sabredeceğim.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Scooterda da vites var aslında Ama siz değiştirmiyorsunuz o başka...

İster manuel ister otomatik olsun, rodaj kuralları aşağı yukarı bellidir. Bununla ilgili binlerce yazı/video var. Artçı almamanız makbuldür (arkaya atmayın diye okuyabilirsiniz).

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkaya bir kişi olmaz, iki kişi atman lazım. Yoksa motor sağır kalır.
    trequartista bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)