Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun boy için başlangıç cruiser - touring tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar,

Yakın zaman içerisinde motosiklet almayı düşünüyorum. Yaklaşık 4-5 sene önce ehliyetimi aldım ancak uzun süreli kullanmadım. Genelde arada sırada scooter filan kullandım. Hız tutkunu değil tam tersi kurallara uyarak keyif alarak şu an için max 2-3 saatlik uzun yollarda kullanabileceğim motor tavsiyesi arıyorum. Bütçem 130k civarı. Boyum 1.87 ve kilom 75 kg. Daha çok cruiser hoşuma gidiyor ancak başlangıç için çok problem yaşamayacağım bir motor istiyorum ve birçok konuyu inceledim ve touring,naked yada scooter tavsiyeleri gördüm hep. Bazı motorlar için naçizane aklımda oluşan ve gelen tavsiyelere göre sıralayım:

- Regal Raptor Daytona: Sıkıntılı olduklarını duydum, servis çok hakim değil parça bulmak zormuş sanırım (ki yenilerine param yetmiyor, genelde 2015 ve altı var gibi)
    - Dominar 250: Daha çok şehir içi kullanım için uygun ve boy olarak de uygun değil diye duydum (olur diyenler de var tabii)
    - Hero X Pulse: Arazi yapmayı düşünmüyorum şu an için ve Hero yu duyunca geç onu diyen arkadaşlarım oldu ancak buradaki başlangıç konularında çok tavsiye edilmiş
    - Mondial rx3i: Hakkında çok kötü yorumlar duydum daha çok motorla uğraşmak istiyorsam (servis sanayi vs) almalıymışım ve satması da zormuş
    - Pcx veya Nmax: Boy olarak yine küçük kalacağı yorumları aldım ancak alabileceğim en iyilerden olduğunu düşünüyorum yapılan yorumlara göre. Buradaki korkum ileride adventure kullanmak istiyorum ve vitesliye alışmalıyım sanırım.

Uzun süre geçtiği için de vitesli alacaksam 2 saatlik hatırlamalık kursa gitmeyi düşünüyorum.

Sizin de farkedebileceğiniz üzere bir süredir kafam bayağı karmaşa içerisinde. Karar veriyorum birisine ancak başka bir videoda aslında almamam gerektiği yorumları kafamı daha çok karıştırıyor. Son olarak sizin tecrübelerinizden yararlanmadan bir adım atmayım dedim. Şimdiden tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şahsi fikirlerimdir.

187 cok uzun sayılmaz, benden uzunsun cok uzun sayılmazsın.

Touring ve Cruiser arasında kalmak çok garip bir durum. Çünkü birisi uzun yol için iyiyken birisi uzun yol için yorucudur.

Regal Raptor - Firma hala aktif ama ürünler kaliteli değil.

D250 güzel motor, altında sırıtmaz. ancak motor ağırlık ve güç dengesizliği var gibi. Kullananlardan yorum almak lazım.

Hero Xpulse çok popüler bir motor olsa da bajaj varken onu almam. piyasası yok bi de kalıplıysan altında sırıtır ince bir motor.

Mondial Rx3 - uzak dur aman diyim.

Pcx vs. bunlar zaten hem kücük hemde ne touring ne cruiser. bildiğin scooter :D
    supertramp ve izzmarit bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    yazdığın motorların bir çoğu sırıtmaz.
    yazacağım motorlar biraz bütçenin üzerinde ama: scooter istersen nmax155 veya Forza 250 öneririm.
    vitesli diyorsan hero xpulse 200 öneririm, arazi motoru olsa da şehir içi için de gayet mantıklı bir motosiklet
    ikinci alternatif voge 300ds derim.
    supertramp bunu beğendi.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsi fikirlerimdir.

187 cok uzun sayılmaz, benden uzunsun cok uzun sayılmazsın.

Touring ve Cruiser arasında kalmak çok garip bir durum. Çünkü birisi uzun yol için iyiyken birisi uzun yol için yorucudur.

Regal Raptor - Firma hala aktif ama ürünler kaliteli değil.

D250 güzel motor, altında sırıtmaz. ancak motor ağırlık ve güç dengesizliği var gibi. Kullananlardan yorum almak lazım.

Hero Xpulse çok popüler bir motor olsa da bajaj varken onu almam. piyasası yok bi de kalıplıysan altında sırıtır ince bir motor.

Mondial Rx3 - uzak dur aman diyim.

Pcx vs. bunlar zaten hem kücük hemde ne touring ne cruiser. bildiğin scooter :D

Scooterlar bircok kisi tarafindan once bi scooter sur alis sonra gecersin viteslilere ve vitesli mi kaldi cek bi pcx keyfine bak diyenler dolayisiyla ekledim. Touring ve Cruiser arasinda kalma sebebim de hala Cruiser seviyor olmam. Yoksa mantigim hala touring diyor . Yorumlariniz icin cok tesekkurler.

Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdığın motorların bir çoğu sırıtmaz.
    yazacağım motorlar biraz bütçenin üzerinde ama: scooter istersen nmax155 veya Forza 250 öneririm.
    vitesli diyorsan hero xpulse 200 öneririm, arazi motoru olsa da şehir içi için de gayet mantıklı bir motosiklet
    ikinci alternatif voge 300ds derim.
    Cok guzel motorlar onermissiniz ancak bunlari fiyat olarak 3-4 ay icerisinde alabilirim ve secimden once fiyatlar patlar endisesi ve biraz da sabirsizlikla almak istiyorum biranonce. Tesekkurler yorumlariniz icin
    maximusti, bunu beğendi.

Yanlislikla fazladan basmisim cevapla butonuna bunu silebiliriz

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Yazdığın markalardan 2 tanesini deneyimledim.
    1. Regal raptor - Kesinlikle uzak dur. Şanzıman kroniği yıllardır var. Motordan soğutur insanı.
    2. Dominar 250 - Tam bir fiyat performans motoru. Özlüyorum açıkçası. Denildiği gibi ağır motor ama 5000 km sonra alışıyorsun. Uzun yolda iyi götürür. Ama boyuna göre selesi biraz alçak kalabilir.
    Hero X Pulse düşünüyorsan alternatif olarak ben derim ki: Crf Rally 250 (eğer bütçeni aşabilirsen). Tam boyuna ve kilona uygun motor.
    Diğerleri hakkında bir deneyimim yok.
    supertramp bunu beğendi.

Alıntı Macabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdığın markalardan 2 tanesini deneyimledim.
    1. Regal raptor - Kesinlikle uzak dur. Şanzıman kroniği yıllardır var. Motordan soğutur insanı.
    2. Dominar 250 - Tam bir fiyat performans motoru. Özlüyorum açıkçası. Denildiği gibi ağır motor ama 5000 km sonra alışıyorsun. Uzun yolda iyi götürür. Ama boyuna göre selesi biraz alçak kalabilir.
    Hero X Pulse düşünüyorsan alternatif olarak ben derim ki: Crf Rally 250 (eğer bütçeni aşabilirsen). Tam boyuna ve kilona uygun motor.
    Diğerleri hakkında bir deneyimim yok.
    Su an benim de aklima yatan Dominar 250. Onu alacagim gibi. Cok tesekkur ederim yorumlariniz icin.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı supertramp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su an benim de aklima yatan Dominar 250. Onu alacagim gibi. Cok tesekkur ederim yorumlariniz icin.
    su an piyasa ölü oldugu için 150-160 k'a düşük km 2022 model 400ug de var bilgin olsun.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su an piyasa ölü oldugu için 150-160 k'a düşük km 2022 model 400ug de var bilgin olsun.
    benim xmax'ı satıp düşük km'li dominar 400ug almaya niyetliyim bu bahar ben de. hele bi havalar ısınsın da.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)