Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşlar Motorum Perte Ayrıldı Süreç Nasıl İşlicek Bilmem Gerekenler Varmıdır ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar geçen kaza yaptım ne yazikki. şükür bende birşey yok. %100 karsı taraf suclu motorum perte cıktı expertiz geldi 3 gun once.

Simdi sormak istediğim sürec nasıl ilerlicek bana ne kadar teklif ederler bilmem gerekenler varmıdır cok dusuk rakam veriyorlarmış böyle olursa ben motor alamam bir daha :( motorumda ful doluydu Pulsar N250 Daha Sıfır 4 Bindeydi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    avukata sorsan daha iyi.karşı taraftan maddi manevi tazminat benzeri alabilirsin

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    yanlış bilmiyorsam şöyle oluyor.

sigorta şirketi perte çıkma durumunda sana ödeyeceği ve tamir etme masraflarını hesap etmiş ve kendisi için daha hesaplı olan perte çıkarmayı tercih etmiştir. burda senin tamiri seçebilme opsiyonun var diye biliyorum; ama bu durumda sigorta daha az para veriyor ve kalanı kendi cebinden karşılıyorsun. daha sonra değer kaybı ve kendi yaptığın masraflar için karşı tarafa tazminat davası açabilirsin.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun
    Sigorta şirketi sovtaj ve rayiç bedel çalışması yapacak
    Motorun mevcut tamir bedeli ve sovtaj ihalesinden gelen teklifler değerlendirilecek.
    Sonrasında sigorta size motorunuz için rayiç bedel teklifini sunacak.
    Bu süreç ortalama 10-15 gün kadar sürebilir.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Eğer motoru sıfır aldığınızda kasko yaptırdıysanız sıfırken kasko yapılan motorlarda poliçede perte çıktığında bayideki sıfır fiyatı olarak geçiyor, devamındaki yıllarda rayiç bedel diyorlar tabi ki.
    Benim ilk kaskomda en azından bayideki sıfır fiyatı şeklindeydi. Poliçenize bir bakın, sigorta acentesiden yaptırdıysanız onlarla da bir konuşun.
    F54 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer motoru sıfır aldığınızda kasko yaptırdıysanız sıfırken kasko yapılan motorlarda poliçede perte çıktığında bayideki sıfır fiyatı olarak geçiyor, devamındaki yıllarda rayiç bedel diyorlar tabi ki.
    Benim ilk kaskomda en azından bayideki sıfır fiyatı şeklindeydi. Poliçenize bir bakın, sigorta acentesiden yaptırdıysanız onlarla da bir konuşun.
    aynen 1 yaşında olana kadar pert e ayrılırsa kasko liste fiyatından ödeme yapıyor
    espresso bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alıntı motomad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avukata sorsan daha iyi.karşı taraftan maddi manevi tazminat benzeri alabilirsin
    sorayım hocamda bende birşey yok verırmı tazminat bilmiyom

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış bilmiyorsam şöyle oluyor.

sigorta şirketi perte çıkma durumunda sana ödeyeceği ve tamir etme masraflarını hesap etmiş ve kendisi için daha hesaplı olan perte çıkarmayı tercih etmiştir. burda senin tamiri seçebilme opsiyonun var diye biliyorum; ama bu durumda sigorta daha az para veriyor ve kalanı kendi cebinden karşılıyorsun. daha sonra değer kaybı ve kendi yaptığın masraflar için karşı tarafa tazminat davası açabilirsin.
    saolasın hocam aydınlantın icin

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun
    Sigorta şirketi sovtaj ve rayiç bedel çalışması yapacak
    Motorun mevcut tamir bedeli ve sovtaj ihalesinden gelen teklifler değerlendirilecek.
    Sonrasında sigorta size motorunuz için rayiç bedel teklifini sunacak.
    Bu süreç ortalama 10-15 gün kadar sürebilir.
    Saolun hocam 10 15 gunse ıyı bana 1 ay dendın hocam inş dusuk rakam sunmazlar

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolun hocam bi görüşeyim ama sadece Sigorta yaptırdım gene bakayım

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen 1 yaşında olana kadar pert e ayrılırsa kasko liste fiyatından ödeme yapıyor
    1 yasını doldurmadı hocam bı arastırcam ıns oyledır

motorine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cfmoto 250SR 2024
    Değer kaybından açtığımız dava'da 3 milyonluk aracımız için 4 bin tl tazminat çıkmıştı. umarım bizim başımıza gelen sizin başınıza da gelmez.
    Gemileri yak kaptan. Sana da motor alalım.

Alıntı motorine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değer kaybından açtığımız dava'da 3 milyonluk aracımız için 4 bin tl tazminat çıkmıştı. umarım bizim başımıza gelen sizin başınıza da gelmez.
    hocam dalga gecmısler resmen gecmıs olsun cok

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı darkness3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 yasını doldurmadı hocam bı arastırcam ıns oyledır
    Kasko poliçeniz varsa ve poliçenizde yeni değer klozu varsa bu imkandan faydalanabilirsiniz.
    Bir bilgilendirme daha: Pert durumlarında değer kaybı talep edilemiyor. Motor onarılırsa değer kaybı talep edebilirsiniz.
    darkness3535 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)