Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50 cc veya 80 cc için motor önerisi [motokurye]

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi akşamlar,

Daha önceden konu açılmış olabilir ancak ben güncel bir konu olması için açmak istedim. Arkadaşlar Trendyol veya Yemeksepeti gibi bir kurumda çalışacağım. Ortalama 12 saatlik bir çalışma sürem olacak. Bu iş için 2. el ufak bir motor arıyorum. Yolda beni üzmemesi veya bakımlarda çok ciddi masraflı olmaması gerekiyor. A2 ehliyetim de 30 şubatta elime geçecek. Ancak bu aralıkta 3-5 para kazanmak istiyorum ve ilerleyen evrede motorumu da değiştireceğim. Bu nedenle sizlerden ricam uygun fiyatlı ve sağlam bir motor önerisi arıyorum. Ayrıca kask önerilerine de açığım. Desteğiniz için teşekkür ederim. Yolunuz hep açık olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cfmoto 250SR 2024
    Düşük fiyatlara çok kaliteli bir şey bekleme. RKS bak parça fiyatları ucuz ve motorlar da nispeten ucuz.
    liveria bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    50cc alman daha mantıklı.
    80cc'ye çevrilenler, yolda bırakır adamı. belki 50'de bırakır emin değilim.
    günde 12 saate dayanmaz o makina. güç olmadığı için, sürekli tapa gaz gideceksin. Sonra hafta da bir motor, sübap yaptırırsın.
    Kazancın ustaya gider. Belki de ehliyeti beklemen daha kazançlı olur.
    İlla alacağım diyorsan, hala varmı piyasada bilmiyorum da. honda today 50 al. japon olsun.

Kask olarak, kapalı kask önereceğim ama, takanı pek görmedim kuryelerden. En azından çene açılır alman hayırlıdır.
    espresso ve liveria bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Vitesli model düşünürseniz 50cc Cg modellerine bakmanızı öneririm (geneli 100cc hacmindedir), hem diğer modellere göre daha güçlüler ve daha dayanıklılar. Kask konusunda ise spor kask almamanızı tavsiye ederim ve yarım kask asla tavsiye etmem.
    liveria bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba,

Öncelikle 50 veya 80 cc, sağlıklı ve uzun ömürlü motorlar değil. Çünkü bu motorların minimum yıpranma ile kullanılacağı sürat 40-45 km ve olabildiğince yokuşsuz bölgeler. Mühendisliği buna göre yapılmış. Ama tabi trafiğe ayak uydurma sebebiyle sürekli 50-60 km hızlarla tapagaz kullanılmak zorunda kalınıyor. Bu sebeple arızası çok, parça ömrü az oluyor.

Bu yüzden, ne kadar sigortasız kullanılmasını hele ki ticari amaçla önermesem de, ehliyetin henüz yetmemesi sebebiyle şu dönemde şartsa 50cc ruhsatlı 125cc'lere yönelmenizi tavsiye ederim. Belki denk gelmişsinizdir, özel seri, büyük blok vb. tabirlerle satılır. Arora'da bolca mevcut bu türlerden.

Ancak şahsi yönelimim şu şekilde olacaktır, şubat sonunda ehliyetinizi alacakmışsınız. Uzun ömürlü minimum hint malı, mümkünse japon gerçek bir 125 cc alınıp, trafik sigortalı bir şekilde kullanın.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Benim bildiğim en dayanıklı 50 cc Kuba Ege ama sukuter değil cup bu , kuryeye uygunmu bilmiyorum , hatuna yine Kuba 80 cc Blueberry aldık daha 1500 kilometrede şimdiye kadar kilometre teli koptu , sinyal flaşörü değişti , akü değiştik , lastikleri değiştik :D bakalım daha neler çıkacak , iki kişi 70 km ye çıkıyor performans fena sayılmaz..

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim en dayanıklı 50 cc Kuba Ege ama sukuter değil cup bu , kuryeye uygunmu bilmiyorum , hatuna yine Kuba 80 cc Blueberry aldık daha 1500 kilometrede şimdiye kadar kilometre teli koptu , sinyal flaşörü değişti , akü değiştik , lastikleri değiştik :D bakalım daha neler çıkacak , iki kişi 70 km ye çıkıyor performans fena sayılmaz..
    bu yaz benim hanıma da blueberry alasım var senin deneyimleri takip edeyim ben hocam.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önce bir 30 Şubat gelsin. Ehliyetini al gerisi kolay.
    mertowski bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yaz benim hanıma da blueberry alasım var senin deneyimleri takip edeyim ben hocam.
    Bugün bizimkiyle yolda karşılaştık o önde ben arkada tın tın gidiyoruz motordan bir duman çıkıyor sanırsın 1500 değilde 150.000 km de , yanına geldim bir baktım egzoz falan komple yağ durduk sağına soluna bakayım derken o da ne , yağ çubuğu yok , birine lazımdı söktü aldı dedim ama hem evde hem işte sürekli kapalı garajdaydı , titreşimden falan gevşedi herhalde :/
    maximusti, bunu beğendi.

Tokus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu işi yapacak olsam kesinlikle bir cub ile yapardım, scooter a göre bakımlarıda rahat, kolay, ekonomik olacaktır. ekstra olarak rampa çıkışlarda vites kucultebilme, 17 inc lastik avantajı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)