Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Isıtmalı Elcik Takmak Tehlikeli mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba Allah nasip ederse el koruması ile ısıtmalı elcik takmak istiyorum. Ama bir kaç kişiden duyduğuma göre elektrikli olduğu için ve motorun orijinalinde olmadığı için yani sonradan takıldığı için sıkıntı olur motor yanar falan dediklerini duydum. Aranızda böyle bir durumla karşılaşan ya da duydan oldu mu? Tehlikeli mi sizce de ? Aranızda kullanan ve sorun çıkartmayan varsa ısıtmalı elcik olarak ne önerirsiniz? Bir de elektrik tesisattan falan hiç anlamam alsam kendim takabilir miyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Düzgün bir ürün alırsan sorun çıkarmaz. Bu işlerden anlamıyorsan kontağa bağlı röle ile montaj yaptır ki, açık unutursan aküyü bitirmesin.
    espresso ve Yusuf Ali bunu beğendiler.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Önceki motorum İntegra 750 de vardı elcik ısıtma. Hem de çançinçon işiydi. Çok memnundum. 10 sn de sıcacık yapıyordu ellerimi. eller ısındığında tüm vücut ısınıyor sanki. Elektriksel anlamda bir sıkıntı yaşamadım. Bilen birisine taktırmanızı tavsiye ederim.
    Yusuf Ali bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Motordaki tesisatı kesip biçmeyecek düzgün iş yapan birine taktırırsanız ve elcik ısıtma da çok dandik olmayan bir markaysa sorun yaşamazsınız.
    otopsici ve Yusuf Ali bunu beğendiler.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Yusuf Ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba Allah nasip ederse el koruması ile ısıtmalı elcik takmak istiyorum. Ama bir kaç kişiden duyduğuma göre elektrikli olduğu için ve motorun orijinalinde olmadığı için yani sonradan takıldığı için sıkıntı olur motor yanar falan dediklerini duydum. Aranızda böyle bir durumla karşılaşan ya da duydan oldu mu? Tehlikeli mi sizce de ? Aranızda kullanan ve sorun çıkartmayan varsa ısıtmalı elcik olarak ne önerirsiniz? Bir de elektrik tesisattan falan hiç anlamam alsam kendim takabilir miyim?
    Youtube'dan videolara bakarak yaparsın ama elektrik kısmında yardım gerekir yoksa başına iş alırsın. Akü çıkışına 15 amper bıçak sigorta 15 amperlik de röle atarsan yanma filan olmaz. Röle bağlantısı karışık gelirse destek al.
    Yusuf Ali bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtube'dan videolara bakarak yaparsın ama elektrik kısmında yardım gerekir yoksa başına iş alırsın. Akü çıkışına 15 amper bıçak sigorta 15 amperlik de röle atarsan yanma filan olmaz. Röle bağlantısı karışık gelirse destek al.
    Sevgili Kardesim,

Kullanilacak elcik isitmanin gücünü bilmeden ezbere 15 Amper denilmemelidir. Sigorta degeri kullanilacak ürünün gücüne göre secilir. Ayrica Röle degeri sigorta degerinin en az %50 üzerinde olmalidir , sistemde bir kisadevre olursa sadece sigorta atmali röle yapismamalidir.

Sevgilerimle
    otopsici, BoraKara ve Yusuf Ali bunu beğendiler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    elcik ısıtma hayat kurtarır
    yıllarca 10 dolarlık çin işi olandan kullandım
    tracer 700 ümda daytona vardı 2 sene çok keyifiliydi
    şimdiki motorumda oxfort var ve halen kusursuz kullanıyorum
    hiç bir sıkıntı yaşamazsın sadece elektrik bağlantısını düzgün yap
    Yusuf Ali bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düzgün sigortalı monta olursa sorun olmaz. Hatta motorun şarjı desteklerse sele ısıtma bile yapılabilir.
    Yusuf Ali bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    5 voltluk ısıtıcı padler var piyasada aküye usb çevirici ile bağlayabilirsin tesisatı etkilemez bile 2 amper civarı yük biner , 12 volta göre biraz geç ısınır ama işini görür ben botumun tabanına bile yerleştirdim
    Yusuf Ali ve espresso bunu beğendiler.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 voltluk ısıtıcı padler var piyasada aküye usb çevirici ile bağlayabilirsin tesisatı etkilemez bile 2 amper civarı yük biner , 12 volta göre biraz geç ısınır ama işini görür ben botumun tabanına bile yerleştirdim
    Ben olsam o pedi elcige degil eldivenin icerisine monte ederdim . Hem cok daha verimli olurdu hem de powerbank ile kullanip motoru hic ise karistirmazdim
    Yusuf Ali bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Bottan usb kablo mu çıkıyor yani :D

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    büyük markalarda bot , eldiven ve mont ile pantolonda bu sistemi yapmışlıkları çok var ve evet ya usb yada 2 uçlu ince bir jack çıkıyor hepsi 1 power bank tarzı güç kaynağına bağlanıyor
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Ben de merak ettim valla, bottan kablo mu çıkıyor
    Isıtmalı yelek gördüm, biliyorum ama yeleğin cebi var, cebine powerbank koyuluyor, yelekten de 10-15 santimlik kablo çıkıyor, yelek powerbank'ten aldığı enerjiyle ısınıyor ama bot nasıl olur hayal edemedim

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam o pedi elcige degil eldivenin icerisine monte ederdim . Hem cok daha verimli olurdu hem de powerbank ile kullanip motoru hic ise karistirmazdim
    Geçtiğimiz sene tam dediğiniz şekilde bir eldiven aldım kayınpedere, powerbanklı ısıtıcılı eldiven. Av meraklısı olduğundan çok sevdi. Motosiklet eldiveni şeklinde de yapmışlar aliexpress te görmüştüm. Ben şarj etmeyi unuturum diye gittim normal elcik ısıtma taktırdım
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bot kenarlarına slim powerbank yerleştirdim 5-6 saat sıcak tutuyor , motosiklet haricinde sahada çalışırken de kullanıyorum , elciklere sardığımı telefon şarj etmek için kullandığım usb den besledim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)