Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Brava motor yağı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba brilliant
    Merhabalar piyasada şimdi brava diye bir yağ var fiyatta castrolden pahalı kullanıp tecrübe eden arkadaşlar tecrübelerini anlatanilir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Felsefeci TuzRuhu Usta kızarmalarda bile kullanıyormuş.

Edebiyatçı Motomanyak Hoca da koy kenara rahvan gitsin diyor.

Ben de manyakça düşünüyorum.

Motosikleti
    Hyosung GV 250 - 2012
    GV 250'de 2000 km oldu kullanıyorum. Cengiz Usta tavsiye etmişti. Dükkanında yaptıkları ağırlık testi videolarını izletti.
    Gram ağırlıkları değil, bildiğin elle yükleniyor makineye. Yine de sürtünme yoktu.
    Yağa su döktüler. Hatta yağsız sürtünme testi yaparken yine elle yüklendiler.

Motul 5100 10 gram ağırlıkla, sonrasında yağsız kaldıktan 10 sn. sonra vızıldamaya başlarken, buna yüklendiğinde, yağsız bıraktığında, su kattığında falan yağlamayı bırakmadı. Yağı aldıktan sonra da bırakmadı.

Öncesinde Motul 5100 kullanıyordum. Ona göre çok fark var.
    Tavsiye edilir.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı Ugur S. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV 250'de 2000 km oldu kullanıyorum. Cengiz Usta tavsiye etmişti. Dükkanında yaptıkları ağırlık testi videolarını izletti.
    Gram ağırlıkları değil, bildiğin elle yükleniyor makineye. Yine de sürtünme yoktu.
    Yağa su döktüler. Hatta yağsız sürtünme testi yaparken yine elle yüklendiler.

Motul 5100 10 gram ağırlıkla, sonrasında yağsız kaldıktan 10 sn. sonra vızıldamaya başlarken, buna yüklendiğinde, yağsız bıraktığında, su kattığında falan yağlamayı bırakmadı. Yağı aldıktan sonra da bırakmadı.

Öncesinde Motul 5100 kullanıyordum. Ona göre çok fark var.
    Tavsiye edilir.
    millet ne kadar sevsede hangi motorumda kullanırsam kullanıyım memnun etmeyen bir yağ motul benim tercihim büyük cc vitesli motorlarda liqui moly / shell advance eğer scootersa castrol power 1 scooter 4t net başka yağ kulllanmam ,bravayı denemedim bilmem videolara bakarsak felsefeci ustam boş yapmış resmen zaten başka videolarına bakarsanız ya güzel indirim almış ya da bayilik almış överek satayım derdinde , maniaya bakarsak da risk almamış ama kar oranı yüksek bir ürün muhtemelen o yüzden deneyelim patlamazsanız sizle devam ederiz kafasında resmen
    M.balibey bunu beğendi.
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Arkadaşımda şu saçma sapan yağ testini izledi ve Honda Shadow una koydu , hiçbir sorunu olmayan motor yağ eksiltmeye başladı...daha öncede yazmıştım motorunuzu arabanızı uzun seneler kullanacaksanız kesinlikle büyük firmaların yağını tercih edin..bu başlık altında şunuda tekrar hatırlatmak isterim , piyasada Bor , Mor , Kor gibi isimlerle satılan bir sürü yağ katkısı var , çok net söylüyorum bunlara değil para verip kullanmayı al sana şu kadar para motoruna koy deseler kullanmam , kesinlikle yağ katkısı kullanmayın ve satın aldığınız yağın orijinal olduğuna çok dikkat edin..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bu yağ Puerto Rico üretimiymiş. Başka söze gerek yok sanırım...
    espresso ve Meraklı Genç bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba brilliant
    Teşekkürler arkadaşlar castrol scooter yağı kullanıyordum devam aynı yağdan
    berk_cglr bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Banada bu sürtünme testleri hep mantıksız geldi, diğer bilindik üreticelerin hepsi düşük ağırlıklarda sürtünüyorsa elbette büyük ar-ge çalışmaları vardır ve uygun sıcaklığı elde ettiğinde optimum korumayı sağlayacaklarından eminim. Bende genel olarak Shell madeni yağlarını ve soğutma sıvılarını kullanan biriyim ve oldukça memnunum, eminim bu ağırlık testinde kullandığım yağda bu bahsedilen yağ kadar o testte iş görmeyecektir ama o yağdan daha uzun kilometreler yaptıracağına eminim. Mesela o yağlar 10w40 viskositeye sahip olsada normal yağlara göre daha kalın bir yapıya sahip gibi.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Prosofi önerdi, yeni motorumda kullanmak isterim

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı erguny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Prosofi önerdi, yeni motorumda kullanmak isterim
    Prosofi önerdiyse tamamdır kullanabiliriz , adam petrol ve türevlerinde otorite nede olsa
    murattatoğlu, DickName, Yobaaz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bilindik markalardan ziyade yağ değişim periyodunu atlamayın sallamayın km geldiğinde değiştirin
    ben km yapmayan 1 yıl doldu yağı değiştir diyenide pek sallamıyorum evdeki yağ yani ayçiçek yağını kapagı açtın 1 yılda tüket mi diyorlar yoo yağın bozulan bir yapısı yoktur ha yağı koyduk km yapmadık 5 yıl sonra da bas marşa git anlamına gelmesin
    bu konuyu çok araştırdım ama maşesef ser verip sır vermemişler neden acaba hiç kimse mi merak etmemiş hani şu km yapınca değiştir diyorlar kullanıldı tamam ama km yapmasa bu yağ bu kadar sürede blok içinde bozulur diyen yok iş hava ile etkileşim diyorlar lan blok hava alan bir yapı değilki alt ve üst tapa kapalı zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

evet biraz araştırdım avrupa da 2 yıl 30k bakım aralığı olan markalar var yağın özellikleri kullanım klavuzunda veya tanıtımda LL (Longlife)yazmasına bakıyorlar yağın markasında ziyade özelliklerine dikkat edildiği söyleniyor
    ama bize gelince 1 yıl 15 k bakım aralığı hava şartları diye başlıyorlar masal okumaya arkadaşlar açın okuyun araştırın parayı yoldan toplamıyorsanız ilkokul mezunu ustaların şehir efsanelerine inanmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

almanyada alınan golf 7 digital gösterge de 30k veya 730 gün sonra servise giden der bunu da bir sayaçla takip etmemizi sağlarmış
    acaba alaman gevurunun yollarında hiç toz yok mu bizim gibi yolları bal döküp yalıyorlarmı helga lar

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Castrol mobil varken ben maceraya girip orijinal motul 7100 kullandım. Her yerde kırmızı yağ atıyordu karter tapası dahil. Tapayı sıfır aldıydım doğru torkta sıktım. Sonra castrole döndüm yağ atma bitti aynı tapada hiç kaçırmadı.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Motor yağı ülkemizde ciddi bir tabu. Tutması veya zarar etmemesi çok zor, ilgili firmaya bol şans diliyorum.

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    sipariş verdim; xpulse 200 motorumda 9000km bakımında kullanacağım hero x pulse başlığı altında yorumlarımı belirtirim, iyi forumlar

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z500SE 2024
    Ben motosiklet yaglarinda putolinenin urunlerini begeniyorum suan dominarda Ntech pro kullaniyorum özellikle seramik zincir yagi cok is goruyor cok yapiskan asla zinciri birakmayan degisik bir yapisi var

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    =))

Brava markasının sahibi olan firma 2008 yılında ticari kaydını oluşturmuş; hali hazırda Çin'in petrokimya firması Sinopec'in Türkiye distribütörü.

Distribütörü oldukları firmanın "Sinopec Xtreme" diye bir motosiklet yağı var. Bu yağın 5W-30 ve 5W-40 olanlarında JASO kaydı var.

Firmanın kendi yağı olan "Brava Extreme" 'in kutusunda MA2 stickerı var. Ancak JASO kayıtlarında böyle bir yağ bulunmuyor.

Düzeltme: MA2 sticker'ı var demek yanlış olmuş.
    Şişenin üstünde "JASO MA2" yazıyor.

Brava nedir abi çok aradınız mı. bu yağı üstüne para verseler ben çim biçme makinesine bile koymam millet para verip motosikletine koyuyor. Plaka yazın da ikinci elde yanlışlıkla almayalım
    espresso ve Barisozde bunu beğendiler.

Ben hero dasha usta tavsiyesi ile koydum. Normalde 3000 km de bakım aralığı ,castrolde 2000 den sonra bakım yaklaştıkça vibrasyon artıyordu. Bravada o sorun sıkıntı yoktu da castrole geri döndüm. Castrol castroldür.
    espresso bunu beğendi.

İnstagramda dolaşan pcxin son hızını bu kadar artırdı, beygirini şöyle yaptı böyle etti saçma sapan videolardan sonra inceleme gereği bile duymadım açıkçası. Alan arkadaşlara bol şans diliyorum. Hani ucuz da değilmiş enteresan. Ucuz, yerli ve makul yağ arayanlar lubex markasına bakabilir. Geçmişi olan, belgesi olan bir yağ. Kullandım, gayet memnun da kaldım. Tavsiye ederim.
    espresso ve F54 bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnstagramda dolaşan pcxin son hızını bu kadar artırdı, beygirini şöyle yaptı böyle etti saçma sapan videolardan sonra inceleme gereği bile duymadım açıkçası. Alan arkadaşlara bol şans diliyorum. Hani ucuz da değilmiş enteresan. Ucuz, yerli ve makul yağ arayanlar lubex markasına bakabilir. Geçmişi olan, belgesi olan bir yağ. Kullandım, gayet memnun da kaldım. Tavsiye ederim.
    Reklamlar tam Türk usulüne uygun, "abi yağı koydum motora top speed arttı yea" gibi reklam stratejileri var. Başarılı mı? Evet gayette başarılı . Yağa gelecek olursak sertifikaları belli olmayan bir yağ, verecek olursalar belki zincirimi yağlamak için kullanabilirim.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)