Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dışarıda idare edecek kilit önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    lehibeny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Motorumu yeni aldım ama iş motor almakla bitmiyormuş. Henüz ekipmanları bile tam anlamıyla tamamlayamadım. Örneğin hala botum eksik. Motoru kapalı garajda muhafaza ediyorum bu yüzden ilk zamanlarda kilide ihtiyaç duymamıştım. Ama kafe, alışveriş merkezi ve misafirlik gibi yerlere gidince şart olduğunu anladım. Kilit taşımanın külfet olmaması için aklımda bir disk kilidi var ama sizden de tavsiyeler almak isterim.

https://www.motoliz.com/urun/maggi-rocketlock-14mm-disk-kilit
    https://www.motoliz.com/urun/maggi-fort-knox-star-150cm-16mm-zincir-newmenir-73-11-kilit (bunu hem zincir hem de disk kilidi olarak ayrı ayrı kullanabilirim diye düşünüyorum.)

Sizce bu seçeneklerden hangisi mantıklı. Veya 6500 TL'ye kadar önerebileceğiniz gittiğim yerde beni idare edebilecek kilit var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

https://www.motodium.com.tr/urun/maggi-iclose-base-gps-kilit

Bir de bunu da buldum sanki bu daha mantıklı gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco AK550
    abus 8077 iyi bir seçenek. ben yaklaşık iki senedir kullanıyorum.
    link
    lehibeny bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sonuncuyu (Maggi iClose) oldukça beğendim doğrusu; hem takip hem de telefon aramalı alarm özelliği var diye anladım. Turuncu Motosiklet Takip sistemine alternatif olabilir gibi duruyor...
    lehibeny ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Tekrardan merhaba. Biraz düşündükten sonra 10 defa da motor değişsem de kilidi değişmeyeceğimi idrak ettim ve fiyatların da hızla tırmanması gerçeğini de göz önünde bulundurarak Abus 8077 granit disk kilidi aldım. Dün de alışveriş merkezine ve arkadaşımın yanına gittim. Aklım motorumda kalmadı. Motoru gelecekte mutlaka değiştiririm ama Abus kardeşimiz artık her zaman benimle.

Konuya daha sonra göz atacak kilit arayan arkadaşlar için söylüyorum. Bütçenizi zorlayıp en iyisini almaya bakın. En ufak bile şüphe ettiğiniz ürün başınıza iş açmasa bile gece kafanızı yastığa koyduğunuzda rahat uyuyamazsınız. O yüzden 1 defa olsun en iyisi olsun.
    freasy ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alış veriş merkezlerinin bazılarında kapalı van ile gelip motoru buna yükleyenler oluyor, sonra sizden para almadan geri getirmiyorlar. İstanbul Bakırköy Marmara Forum'da faaliyet gösteren böyle bir çete vardı yanlış hatırlamıyorsam; Youtube'da seyretmiştim...

Özetle; disk kilidine çok güvenmeyin. Kafanızın gerçekten rahat olmasını istiyorsanız mutlaka kasko yaptırın. (Orada da kayıp oluyor ama hiç yoktan iyidir...)
    espresso ve lehibeny bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Doğru diyorsunuz fakat zincir taşımak pek kolay olmuyor motorda. Zaten topcase falan düşünmüyorum ama sırtımda çantada falan taşırsam muhtemelen eve döndüğümde bel fıtığı olmuş olurum. Dediğiniz gibi kasko en mantıklısı gibi şuan. Paramı toparladığım gibi kasko yaptıracağım mutlaka.

Buralarda baktığım kadarıyla nur sigorta ve şair sigortayı çok sık gördüm. Eğer bildiğiniz tavsiye ettiğiniz kasko firması varsa tavsiyelere her zaman açığım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı lehibeny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru diyorsunuz fakat zincir taşımak pek kolay olmuyor motorda. Zaten topcase falan düşünmüyorum ama sırtımda çantada falan taşırsam muhtemelen eve döndüğümde bel fıtığı olmuş olurum. Dediğiniz gibi kasko en mantıklısı gibi şuan. Paramı toparladığım gibi kasko yaptıracağım mutlaka.

Buralarda baktığım kadarıyla nur sigorta ve şair sigortayı çok sık gördüm. Eğer bildiğiniz tavsiye ettiğiniz kasko firması varsa tavsiyelere her zaman açığım.
    Bir de MRT sigorta var.
    lehibeny ve espresso bunu beğendiler.

motorine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cfmoto 250SR 2024

Merhaba. Sorduysanız kasko fiyatını öğrenebilir miyim? ben de nk 250 almayı düşünüyorum ortalama kaç lira çıkar kasko merak ettim.
    lehibeny bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Maalesef sormadım. Kasko planlarımı ilkbahara erteledim. Kışın zaten motoru pek çıkarmayacağım için önceliğimi ekipmana verdim.

motorine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cfmoto 250SR 2024
    Maalesef sormadım. Kasko planlarımı ilkbahara erteledim. Kışın zaten motoru pek çıkarmayacağım için önceliğimi ekipmana verdim.
    Tamamdır teşekkür ederim.
    lehibeny bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)