Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Koruma başlığı bulunmadığına dair düzenlenen cezaya itiraz dilekçesi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Jupiter 125
    Asıl bana komik gelen ise, Fahri Trafik Müfettişi ceza yazdı diyelim. İtiraz ettik. Fotoğraf yada video yoksa ceza iptal oluyor. Emsal mahkeme kararı var diye biliyorum, şahsen tecrübe etmedim.

Madem ispatı olmayan cezaların bir hükmü geçerliliği yok, ispatı olmadan ceza neden kesiliyor? İlk ceza kesilirken ispat neden aranmıyor? FTM dedi, istedi diye çat cezayı döşüyorlar, sonra vatandaş uğraşsın iptali için.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl bana komik gelen ise, Fahri Trafik Müfettişi ceza yazdı diyelim. İtiraz ettik. Fotoğraf yada video yoksa ceza iptal oluyor. Emsal mahkeme kararı var diye biliyorum, şahsen tecrübe etmedim.

Madem ispatı olmayan cezaların bir hükmü geçerliliği yok, ispatı olmadan ceza neden kesiliyor? İlk ceza kesilirken ispat neden aranmıyor? FTM dedi, istedi diye çat cezayı döşüyorlar, sonra vatandaş uğraşsın iptali için.
    Asıl sıkıntılı durum bu. Fahri Trafik Müfettişliği istismara son derece açık, sakat bir sistem. Eşi dostu istedi diye, herhangi bir plakaya ceza yazabiliyor adam. Ondan sonra uğraş dur. Çoğunlukla da ceza iptal ediliyor ama bizim vatandaşımız uğraşmak istemediğinden itiraz da etmeyebiliyor.

Artık Uyap üzerinden itiraz yapılabiliyor olsa da, süreç çok yavaş işliyor. Herkes sormuş, itiraz sonucunu merak etmiş. Ben itiraz ettim, mahkeme dosyayı yetkisizlik nedeniyle reddetmiş. Yetkili mahkemeye gönderilmesine karar vermiş. Aradan bir ay geçti, hala benim dosya yetkili mahkemeye ulaşmamış. Sanki güvercinle yollayacaklar. Dosya kaleme gelecek de, kalemdeki adamın keyfi olacak da, dosyayı yollayacak da vs.

Bu arada itiraz için cezayı ödemenize gerek yok. Bu soru çok geliyor. Ama burada dikkat edilecek konu şu: gerçekten haksız bir ceza ve iptal edileceğine inanıyorsanız ödemeyin. Ancak ceza onanırsa yasal faiziyle ödenmesi gerekecektir. Cezayı baştan öderseniz ve iptal edilirse ödediğiniz bedel size iade edilir. Ama bu arada enflasyona yenik düşersiniz
    mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Kırk yılda bir uyap üzerinden işimiz olacak yazılım mühendisi olmak lazım.

Sen ne kullanırsan kullan bırak beni, nedir bu kardeşim illa şu yazılımı kullan da bana dilekçe yaz?
    Punctum bunu beğendi.

Motosikleti
    Tenere700
    Dilekçe bir paragraflık yazı, açarsın bir pencere aynı şu an bu yorumu yazdığım gibi insanlar isterse kopyala yapıştır yapar (word'ten veya açık kaynak başka bir yazı programından) yada isterse pencerenin içinde kendi yazar, en çok gönderilen dilekçelerdende şablonlar koyarsın mis gibi dilekçe işlerini yürütürsün. İllaki dosya yükletmeye gerek yok.

Aynı şekilde beyanname vesaire ne gönderiyorsanda farketmez, gerekli arayüzü yaparsın, kimsenin ekstra bir şey kullanmasına gerek kalmaz, kimse dosya dönüştürmekle uğraşmaz.

Türkiye'nin e-devlet sistemini başarılı bulsamda iyileştirme yapılacak çok şey görüyorum.
    Punctum bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660

Benim arkadaşım DİRİF cezası yedi motosikletle fahriden, iptal için başvurdular reddedildi, görüntü mörüntü de yok ortada.
    mertowski bunu beğendi.
    youtube.com/@bisuruyorum

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Jupiter 125
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim arkadaşım DİRİF cezası yedi motosikletle fahriden, iptal için başvurdular reddedildi, görüntü mörüntü de yok ortada.
    Evet haklısın, farklı zamanlardaki farklı haberlerde farklı kararlar ortaya çıkmış.

Haber 1

Haber 2

Haber 3

Haber 4

Temmuz ayında FTM amcalar beni de öpmüştü. Ceza tutarı düşüktü. Adliyeye gidecek vaktim yoktu ve e-imza'm olmadığı için itiraz başvurusu yapamadım. Ödedim geçtim.

56/1-c trafik cezası Önlerinde giden araçları güvenli ve yeterli bir mesafeden izlememek (Yakın takip), yasaktır.
    Bu kurala uymayan Sürücülere kara yolları trafik kanunu gereğince 56/1-c trafik cezası tatbik edilir.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Evet haklısın, farklı zamanlardaki farklı haberlerde farklı kararlar ortaya çıkmış.
    Irmağının akışına....
    mertowski bunu beğendi.
    youtube.com/@bisuruyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler