Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bayii Satın aldığım motoru başkasına satmış

Motovento
    REKLAM ALANI
    BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler
    Ücreti odediysen, git savciliğa hemen suç duyurusunda bulun, Velin ile birlikte. Motosikletin parasini aldilar, teslim etmediler. Dolandirdilar beni diyeceksin. Bize para odemedin diyorlar diye ifade vereceksin. Teslim edecegiz falan dediklerini soyleme, at çamuru onlar ugrassin. Savciya ifade vermeye cagarildiklarinla gormek isterim yuzlerini. Biz teslim edecegiz diye soyledik diyecekler hayir deyip inkar edeceksiniz dava acilacak Nitelikli dolandiriciliktan. Uzlastirma yapilmaya calisilacak once ara bulucu ile. Ara bulucudan 60 bin odediysen 100 bin talep edeceksin. Maddi ve manevi yiprandim diyeceksin. Gerekli parayi alinca sikayetten vazgececeksin.

Onlar adli islemler, suclama, avukat masrafi bir suru seyle ugrasmis olacaklar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ücreti odediysen, git savciliğa hemen suç duyurusunda bulun, Velin ile birlikte. Motosikletin parasini aldilar, teslim etmediler. Dolandirdilar beni diyeceksin. Bize para odemedin diyorlar diye ifade vereceksin. Teslim edecegiz falan dediklerini soyleme, at çamuru onlar ugrassin. Savciya ifade vermeye cagarildiklarinla gormek isterim yuzlerini. Biz teslim edecegiz diye soyledik diyecekler hayir deyip inkar edeceksiniz dava acilacak Nitelikli dolandiriciliktan. Uzlastirma yapilmaya calisilacak once ara bulucu ile. Ara bulucudan 60 bin odediysen 100 bin talep edeceksin. Maddi ve manevi yiprandim diyeceksin. Gerekli parayi alinca sikayetten vazgececeksin.

Onlar adli islemler, suclama, avukat masrafi bir suru seyle ugrasmis olacaklar.
    Bu kafaya ulaşmak için ne içiyoruz?
    Turşu suyuna pekmez katsak olur mu?

Olay şu haliyle ceza kanunu değil borçlar kanunu kapsamındadır ve süreç devam ettiği için henüz sonuçlanmamıştır.
    Savcılığa neyi şikayet ediyorsunuz? Oldu olacak ibret olsun diye meydanda sallandırın iki tane bayiyi.

TCK madde 271 - Suç Uydurma Suçu:

Madde 271- (1) İşlenmediğini bildiği bir suçu, yetkili makamlara işlenmiş gibi ihbar eden ya da işlenmeyen bir suçun delil veya emarelerini soruşturma yapılmasını sağlayacak biçimde uyduran kimseye üç yıla kadar hapis cezası verilir.”

Eğer kişi, yalan tanıklık yaparak suçu işlemişse:

Madde 272- (1) Hukuka aykırı bir fiil nedeniyle başlatılan bir soruşturma kapsamında tanık dinlemeye yetkili kişi veya kurul önünde gerçeğe aykırı olarak tanıklık yapan kimseye, dört aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.

(2) Mahkeme huzurunda ya da yemin ettirerek tanık dinlemeye kanunen yetkili kişi veya kurul önünde gerçeğe aykırı olarak tanıklık yapan kimseye bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası verilir.

(3) Üç yıldan fazla hapis cezasını gerektiren bir suçun soruşturma veya kovuşturması kapsamında yalan tanıklık yapan kişi hakkında iki yıldan dört yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

(4) Aleyhine tanıklıkta bulunulan kişi ile ilgili olarak gözaltına alma ve tutuklama dışında başka bir koruma tedbiri uygulanmışsa, yüklenen fiili işlemediğinden dolayı hakkında beraat kararı veya kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiş olması koşuluyla, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza yarı oranında artırılır.

(5) Aleyhine tanıklıkta bulunulan kişinin gözaltına alınması veya tutuklanması halinde; yüklenen fiili işlemediğinden dolayı hakkında beraat kararı veya kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiş olması koşuluyla; yalan tanıklık yapan kişi, ayrıca kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçuna ilişkin hükümlere göre dolaylı fail olarak sorumlu tutulur.

(6) Aleyhine tanıklıkta bulunulan kimsenin ağırlaştırılmış müebbet hapis veya müebbet hapis cezasına mahkûmiyeti halinde, yirmi yıldan otuz yıla kadar hapis cezasına; hükmolunur.”

(7) Aleyhine tanıklıkta bulunulan kimsenin mahkûm olduğu hapis cezasının infazına başlanmış ise, altıncı fıkraya göre verilecek ceza yarısı kadar artırılır.

(8) Aleyhine tanıklıkta bulunulan kişi hakkında hapis cezası dışında adlî veya idari bir yaptırım uygulanmışsa; yalan tanıklıkta bulunan kişi, üç yıldan yedi yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Motosikleti
    Scrambler
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kafaya ulaşmak için ne içiyoruz?
    Turşu suyuna pekmez katsak olur mu?

Olay şu haliyle ceza kanunu değil borçlar kanunu kapsamındadır ve süreç devam ettiği için henüz sonuçlanmamıştır.
    Savcılığa neyi şikayet ediyorsunuz? Oldu olacak ibret olsun diye meydanda sallandırın iki tane bayiyi.
    Kanunlari yargi sureclerini cok iyi biliyorum. Sanik sucsuzlugunu ispat etmek zorunda kalacak, sucsuzda sayilmaz, sen adamin parasini al kullan sonra bekle de. Dolandirici iste. Siz cok savunmussunuz bayi falan tanidikmi? Mesajada cok bozulmussunuz aynisinimi yapiyorsunuz yoksa insanlara? Paralarini kullanip sonrami oduyorsunuz?

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kanunlari yargi sureclerini cok iyi biliyorum. Sanik sucsuzlugunu ispat etmek zorunda kalacak, sucsuzda sayilmaz, sen adamin parasini al kullan sonra bekle de. Dolandirici iste. Siz cok savunmussunuz bayi falan tanidikmi? Mesajada cok bozulmussunuz aynisinimi yapiyorsunuz yoksa insanlara? Paralarini kullanip sonrami oduyorsunuz?
    Pek de bilmiyorsunuz.
    Kanunu değil öncelikle hukuku bileceksiniz, usulü bileceksiniz.

57 yıllık hayatımda ticaret niyetiyle tek yumurta bile satmadım. Beş dakikalığına birinin tezgahını beklemişliğim bile yoktur. Devletteki 29 yıllık çalışma hayatımın 23 yılını bizzat karakolda "aynanın dibinde" geçirdim. "Yoklukta" bilirkişi olarak bir çok kere mahkemeye çağrılmışlığım da olmuştur. Kilodan dolayı işkembem büyük görünse de işkembeden atmıyorum. Bilmem annatabildim mi?
    Khaira ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Scrambler
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek de bilmiyorsunuz.
    Kanunu değil öncelikle hukuku bileceksiniz, usulü bileceksiniz.

57 yıllık hayatımda ticaret niyetiyle tek yumurta bile satmadım. Beş dakikalığına birinin tezgahını beklemişliğim bile yoktur. Devletteki 29 yıllık çalışma hayatımın 23 yılını bizzat karakolda "aynanın dibinde" geçirdim. "Yoklukta" bilirkişi olarak bir çok kere mahkemeye çağrılmışlığım da olmuştur. Kilodan dolayı işkembem büyük görünse de işkembeden atmıyorum. Bilmem annatabildim mi?

Kendinizi anlattiniz Eyvallah, O kadar hararetli savununca farkli dusundum. Ben bana kötü niyetli yaklasan her kisinin, firmanin..vs benzer sekilde kotu niyetli muamele gormesi taraftariyim. Cunku kendim aklim basima geldigi gunden beri kimsenin huzurunu kaciracak, hakkini yiyecek hatta rahatsizlik verecek bir hareket bile yapmamaya gayret gosterdim.

Bende biraz kendi yaptiklarimdan bahsedeyim. Onlarca musteki oldugum davam var ve gecmistede oldu. Dedigim gibi kotu niyetle yaklasana iyi niyet asla gostermiyorum. Evimden televizyonumu almaya gelen yetkili servis evrak birakmadigi ve televizyonu sarmadigi icin ( hirsiz gibi eve paldir kuldur girip tv yi kucaklayip gitmisler hic bir evrak birakmadan) Televizyonumu caldilar diye suc duyurusunda bulunmuslugum var. Kombiciyi şuradan akitiyor diye defalarca uyarmama ragmen, bir suru para aldigi ve o bolumu yapmadigi icin, kombim tamir olmadi dolandirildim diye sikayet eden kisiyim. ( Allah işte, İyi ki de etmisim sonradan cagardigim kombici bunun soylediginiz hic bir parcasi degismemis dedi, ayarlari yukseltilmis gecici olarak yapilmis dedi ve evrak hazirladi bana)

Komsularim ile, gurultu ve Kopek sesi yuzunden davalik olmus kisiyim. Desilbetre takip olcmuslerdi kopek havlamasini. Sosyal mecra hakaret davalarim ve daha soylesem sasiracaginiz belkide guleceginiz, musteki oldugum onlarca davam var benim.

Yani kissadan hisse, ben kimseye rahatsizlik veren birisi degilim. Yolun ortasinda keyfi arac durup birseyler yapsa korna bile calmam, gercekten biryere yetismeyeceksem, yakar bir sigara beklerim. Ama kimsenin beni rahatsiz etmesinede izin vermem. Herkes toplumdaki haddini yerini bilsin. Uyaririm, yapilmaya devam ederse kotu niyetli oldugunu dusunup bende kotu niyetli olarak, yasal haklarimi sonuna kadar kullanirim. Kiside olsa isletmede olsa kurumda olsa, kim olursa olsun, yasal bir hakkim var ise kullanirim.

Yani sonuc olarak, motosiklet bayii sahibi herif benim parami alip kullanacak, beni bekletecek birde ustune yalan soyleyip haberim yok iken satilmis diyecek, yok oyle bir Dünya. Yaptiginin karsiligini o bicim alir.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Kendinizi anlattiniz Eyvallah, O kadar hararetli savununca farkli dusundum. Ben bana kötü niyetli yaklasan her kisinin, firmanin..vs benzer sekilde kotu niyetli muamele gormesi taraftariyim. Cunku kendim aklim basima geldigi gunden beri kimsenin huzurunu kaciracak, hakkini yiyecek hatta rahatsizlik verecek bir hareket bile yapmamaya gayret gosterdim.

Bende biraz kendi yaptiklarimdan bahsedeyim. Onlarca musteki oldugum davam var ve gecmistede oldu. Dedigim gibi kotu niyetle yaklasana iyi niyet asla gostermiyorum. Evimden televizyonumu almaya gelen yetkili servis evrak birakmadigi ve televizyonu sarmadigi icin ( hirsiz gibi eve paldir kuldur girip tv yi kucaklayip gitmisler hic bir evrak birakmadan) Televizyonumu caldilar diye suc duyurusunda bulunmuslugum var. Kombiciyi şuradan akitiyor diye defalarca uyarmama ragmen, bir suru para aldigi ve o bolumu yapmadigi icin, kombim tamir olmadi dolandirildim diye sikayet eden kisiyim. ( Allah işte, İyi ki de etmisim sonradan cagardigim kombici bunun soylediginiz hic bir parcasi degismemis dedi, ayarlari yukseltilmis gecici olarak yapilmis dedi ve evrak hazirladi bana)

Komsularim ile, gurultu ve Kopek sesi yuzunden davalik olmus kisiyim. Desilbetre takip olcmuslerdi kopek havlamasini. Sosyal mecra hakaret davalarim ve daha soylesem sasiracaginiz belkide guleceginiz, musteki oldugum onlarca davam var benim.

Yani kissadan hisse, ben kimseye rahatsizlik veren birisi degilim. Yolun ortasinda keyfi arac durup birseyler yapsa korna bile calmam, gercekten biryere yetismeyeceksem, yakar bir sigara beklerim. Ama kimsenin beni rahatsiz etmesinede izin vermem. Herkes toplumdaki haddini yerini bilsin. Uyaririm, yapilmaya devam ederse kotu niyetli oldugunu dusunup bende kotu niyetli olarak, yasal haklarimi sonuna kadar kullanirim. Kiside olsa isletmede olsa kurumda olsa, kim olursa olsun, yasal bir hakkim var ise kullanirim.

Yani sonuc olarak, motosiklet bayii sahibi herif benim parami alip kullanacak, beni bekletecek birde ustune yalan soyleyip haberim yok iken satilmis diyecek, yok oyle bir Dünya. Yaptiginin karsiligini o bicim alir.
    Bora kardeşim, dava açmak bir haktır. Buradaki bayiye genç arkadaşla birlikte babası dava açabilir. Açsın da. Tek sıkıntı "teslim edeceğiz" dedikleri, halde, teslim edeceğiz dediklerini söyleme şeklinde ifade vermek. İşine özen göstermeyen, müşteri kayıran basiretsiz bir bayi olarak görüyorum.
    Adli mercilere olayı anlatırsın, paramı ödedim, faturamı aldım ama bana motoru teslim edeceğiz dedikleri halde teslim etmediler dersin. Adalet mutlaka bir karar verecektir. Ama sırf kötü niyetli olarak değerlendirdiğin (doğrudur da) birisine/firmaya, sebebi ne olursa olsun yalan bir isnatta bulunmak etik değil. Tabi bu şahsi düşüncem. Ben husumetli olduğum / zarar gördüğüm bir insanın canını acıtmak için asla ve kata yalan söylemem.

Evdeki TV yi servisin özensiz ve meslek etiğine yakışmayacak şekilde alındığını belirtmişsin. Haklısın bu şekilde davranmamaları ve işlerine özen göstermeleri gerekiyordu. Ama evde kimse yokken girip, haberiniz olmadan TV yi almadılar. Yani TV çalınmadı. TV çalındı diye şikayetçi olmak yalan isnattır. Özensizlik ayrı, hırsızlık ayrı.
    Benim arabam vardı senin TV gibi karga tulumba servis elemanları götürdü. Hatta ufak çaplı zarar da verdiler. Ben Fransa ya Renault genel merkezine mail attım. Birkaç yazışma sonrası beni servis davet etti. Hiç bir masraf almadı, tüm zararımı tazmin etti. Ama ben aracım çalındı diye yalan söylemedim.
    Arkadaşın yaşı genç, hiç bir zaman yalana teşvik etmeyelim. Sonunda kendi de zarar görse yalan isnatta bulunmasın, yeri gelir iş kendisine döner ve iftiradan daha büyük ceza yer.

Dediğim gibi yazdıklarım kişisel düşüncemdir. Tekerinize taş değmesin....
    BoraKara, DickName ve chetaq bunu beğendiler.

İçimizde avukat varsa lütfen yorum yapsın.Arkadaş lütfen bu marka ve bayi nedir nerededir lütfen söyle o ilçeye uğramayalım

Motosikleti
    Scrambler
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bora kardeşim, dava açmak bir haktır. Buradaki bayiye genç arkadaşla birlikte babası dava açabilir. Açsın da. Tek sıkıntı "teslim edeceğiz" dedikleri, halde, teslim edeceğiz dediklerini söyleme şeklinde ifade vermek. İşine özen göstermeyen, müşteri kayıran basiretsiz bir bayi olarak görüyorum.
    Adli mercilere olayı anlatırsın, paramı ödedim, faturamı aldım ama bana motoru teslim edeceğiz dedikleri halde teslim etmediler dersin. Adalet mutlaka bir karar verecektir. Ama sırf kötü niyetli olarak değerlendirdiğin (doğrudur da) birisine/firmaya, sebebi ne olursa olsun yalan bir isnatta bulunmak etik değil. Tabi bu şahsi düşüncem. Ben husumetli olduğum / zarar gördüğüm bir insanın canını acıtmak için asla ve kata yalan söylemem.

Evdeki TV yi servisin özensiz ve meslek etiğine yakışmayacak şekilde alındığını belirtmişsin. Haklısın bu şekilde davranmamaları ve işlerine özen göstermeleri gerekiyordu. Ama evde kimse yokken girip, haberiniz olmadan TV yi almadılar. Yani TV çalınmadı. TV çalındı diye şikayetçi olmak yalan isnattır. Özensizlik ayrı, hırsızlık ayrı.
    Benim arabam vardı senin TV gibi karga tulumba servis elemanları götürdü. Hatta ufak çaplı zarar da verdiler. Ben Fransa ya Renault genel merkezine mail attım. Birkaç yazışma sonrası beni servis davet etti. Hiç bir masraf almadı, tüm zararımı tazmin etti. Ama ben aracım çalındı diye yalan söylemedim.
    Arkadaşın yaşı genç, hiç bir zaman yalana teşvik etmeyelim. Sonunda kendi de zarar görse yalan isnatta bulunmasın, yeri gelir iş kendisine döner ve iftiradan daha büyük ceza yer.

Dediğim gibi yazdıklarım kişisel düşüncemdir. Tekerinize taş değmesin....
    Etik dusunceniz icin tesekkur ederim. Dogrusu bu kesinlikle kabul ediyorum. Ancak olaylarin ardi arkasi kesilmiyor. Cocukluk ve genclik donemim 80 ve 90 li yillarda birakin evrakk söz ile iş yapilirdi. Babamin söz ile bir kamyon malı gonderdigine cok sahit oldum 80 li yillarda. Ahlak kalmadi durustluk kalmadi, kotuler size kotuluk yaptikca karsiligini almazlar ise katlanarak devam ediyor bu zincir malesef. Kirilmasi icin mecburen onlarin silahi ile karsilik vermek dusuncesi benide rahatsiz etsede, Yasal yukumlulukler harici hayatinda karakola gitmemis birisi olarak bana baska care birakmiyorlar.

Simdi bu genc arkadasin durumu beni cok ama cok rahatsiz etti, arkadasi kucuk gorduler sessiz gorduler, yuzune bakarak parasini kullanip yalan soylediler. Arkadasa sinirle bir tavsiye vermis olabilirim kotu bir tavsiye evet haklisiniz boyle bir sey yapmamasi lazim. Ancak bu adamlar boyle bir olay yasamadikca akillanmayacaklar, yarin baslasina devam edecek ayni sistem, hatta yetistirdikleri cocuklar bile belki ileride bu herifin zihniyeti gibi olacak baska sekilde insanlarin canini yakacaklar.

Arkadasa soyledigim seyleri geri aliyorum asla yapmasin fakat kendim olarak soylediklerimin her zaman arkasindayim yine. Boyle adamlar kötekten anlarlar, firsatim var ise kötegi atarim.

Yapici tutumunuz ve ictenlikle yazdiginiz mesajiniz icin tekrardan tesekkur ederim.

Saglicakla kalin
    Mallaca ve chetaq bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Türkiye'de mağduriyet çok büyük değilse dava işlerine girmeyin; siz zararlı çıkarsınız.

Bu olayda: Paranızı geri alın başka bayiden satın alırsınız. Ya da almayın ya, bayisi öyle olan marka ile mi uğraşılır? Para verdiniz mal yoksa parayı geri alacaksınız, ya malı verecekler ya parayı. Basit bir alışveriş konusu yani; yukarıdaki kadar çetrefilli senaryolara girmeye gerek yok.

Para kredi kartından mı ödenmişti? Öyleyse bankaya yazı yazıp "satıcının mal teslimi yapmadığı için" işlemin geri alınmasını (chargeback) talep edebilirsiniz. Banka müşterisi siz olduğunuz için sizin beyanınıza göre işlem yapacaktır, bu işlemden kendileri sorumlu olmaz, sizin ve satıcı arasındaki bir sorundur, banka karışmaz buna.

Böylece paranızı kurtarırsınız ama (doğal olarak) bir daha o bayiden bir şey alamazsınız.
    espresso bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Adam sıcak parayı görünce fatura kesilmemiş aracı satmış. Büyütülecek ne var. Fatura kesilse zaten satamazdı. Fatura kesse bu arkadaş bir şekilde almaya gelmese başka sorun. İnkar yok adam sattım sana yenisini getireceğim diyor. Ha bizim oralarda bir söz vardır. "Bir çiğnem sakızın varsa alnına yapıştır." Al götür motoru koy evine. Paran olunca yaptırırsın ruhsatı.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    falcon flash 100
    Kusura bakma ama bence hiç bir şey bilmiyorsun

Alıntı Eren Bayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paranın hepsini ödedim hocam

[/COLOR]Hocalarım, fatura değil bilgi fişi var parayı çektirdiğimiz. Taksitle aldığımız için 77Bin TL yazıyor ve Motor yedek parça olarak geçiyor.
    Başka da bir şey göremedim
    Önce yazılanları oku sonra yorum yap. Adam yedek parça yazmış şimdi dese ben malı teslim ettim hiç bir şey iddia edemezsin.

Ufak bir ticari hayatım oldu anamı zor kurtardım. Bu gözler neler gördü beeeee.

Çek aldım. Bankaya gittim tahsile hop çek çalıntı diye el kondu. Çekin sahibi çekim çalındı diye şikayette bulunmuş. Bende şikayette bulundum. Bir sene bekledim savcı çağıracak diye dayanamadım kendim gittim ne oldu diye savcı şüpheli yok diye takipsizlik vermiş dedim nasıl olur üzerinde iki tane gerçek imza var benim ve çeki aldığım kişinin ha tamam tamam hadi sen git dediler konu öylece kapandı.

Paradan sıfır atılmadan önce rakam ile 1.000 lira yazmışlar harf ile bir lira bir de bankaya telefon etmişler aman 1.000 lira ödemeyin dikkat edin 1 lira diye

Yani öyle Amerikan filminde ki gibi jüri falan önüne çıkmıyorsun.

Hadi kardeşim uyanık olsaymışsın, dikkat etseymişsin, işimiz yokta senin üç kuruşun için mi uğraşacağız havasında yürüyor işler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

Dur dayanamayacağım bir anı daha anlatacağım düzgün bir esnaf çek kesiyor diyelim 15.000 gayme bu çek dönüp dolaşıp kalpazanın eline geçiyor adam aynı çekten on, onbeş tane daha basıyor ve bir şekilde piyasaya sürüyor tabi herkes çalıştığı bankaya soruyor sağlam korkma teyitini alıyor. Çekin günü gelince on, onbeş kişi aynı çeki tahsile gidiyor.
    mertowski bunu beğendi.

Hukuk dersi gördüm ve en iyi derslerimden biriydi.Yanlış hatırlamıyorsam söz vermekten bir anlaşmaydı adam söz vermiş sonra caymış esnaf ahlakı diye bir şey yok memlekette bunu bilip bunu söylemeye devam edeceğim

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra 2024 forza 250
    raider al ıyı olmus cın malı motor almamıs olursun
    www.erkakurye.com

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Bora kardeşim. Bende bu güzel ve olgun cevabın için teşekkür ederim.
    chetaq ve BoraKara bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)