Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Honda Pcx125 e kaydolmaya karar verdim. Bu konuda fikrinizi alabilir miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Pcx'e geçmenizi gerektirecek bir motorunuz yok, zaten 125 cc ile "bence" çılgınlık şehirler arası yol yapmak, bunun yerine yeterli gelmediğinde yanına bir de maxi scooter koyun motorunuzun. İkinci el, temiz bir 2016-17 Xmax, Forza falan bakabilirsiniz.

Motorun hızından değil de gaz tepkisinden korkun, misal vereceğim, Nc750'yi motora yeni başlayan birisi bile rahat kullanabiliyorken(ben misal :D, zamanında) Mt07 öyle değil, kafasına geçebilir sürücünün.

Xmax öyle korkulacak bir motor değil ama bence azıcık daha tecrübe kazanıp geçin derim.

Ha bir de, elinizdeki motor uzun yıllar rahatça kullanabileceğiniz bir motor, Honda kalitesinde değil ama Hero yabana atılacak motor değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Activa 125
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Unutmadan söyleyeyim, PCX in sele altına kapalı kask ters şekilde koyulunca bile sıgmıyordu. Yeni kasada da değiştigini sanmıyorum. O modeli almamak icin sebep benim adıma, sizin önceliginiz olmayabilir. Arkada ABS olmaması, olan marka varken evet ayıp ve kayıp bence Scooterda el ilk etapta arka frene gidiyor bende.. Başkasını bilemeyiz.
    Hocam bir yanlışınız olabilir mi?Bende nmax varken nmaxime sadece canta veya L beden bir kask sığıyordu,aynı dönem arkadaşımda 21 model pcx vardı hem L beden Ls2 kaskını hemde cantasını rahatça koyuyordu.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yaklaşık olarak 6 aydır kullanıyorum, oldukça memnunum. 2 Kişi kullanacaksanız arka amortisör arada vurabiliyor.. Kalitesi tartışılmaz, yakıt tüketimi 2.2 'lerde, ve 9 Litre yakıt kapasitesine sahip. Ön abs, arka disk (Arkada abs yok)

Aprilia SR GT 200 Sport

SR-GT 200 – TEKNİK ÖZELLİKLER
    Motor Tipi Sıvı soğutmalı, 4 zamanlı, tek silindir, i-get & start-stop
    Motor Hacmi 174 cc
    Maks. Güç 17.4 hp @8500 rpm
    Maks. Tork 16.5 nm @7000 rpm
    Yakıt Sistemi Elektronik Enjeksiyon
    Aktarma Otomatik santrifüjlü kutu debriyaj
    Şasi Yüksek dirençli çelik tüp şasi
    Ön Süspansiyon 33mm hidrolik teleskobik çatal
    Arka Süspansiyon Ayarlanabilir ön yüklemeli çift hidrolik amortisör
    Ön Fren 260mm hidrolik dalgalı disk-ABS
    Arka Fren 220mm hidrolik dalgalı disk
    Ön Teker Şambrelsiz 110/80-14”
    Arka Teker Şambrelsiz 130/70-13”
    Uzunluk 1.920 mm
    Genişlik 765 mm
    Sele Yüksekliği 799 mm
    Aks Mesafesi 1.350 mm
    Yakıt Deposu 9 L
    Uygunluk Euro 5
    Ranke, Guven, maximusti, ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    nmaxe de pcx e de L beden kask koltuk altına sığıyor, her ikisinide daha önce denemiştim.
    bu arada forza ve xmax de şehiriçi için tek dezavantajları biraz ağırlıkları,
    işyerinde arkadaşımda forza 250 var, beraber bir yere giderken o 180 kg lık motoru benim motorumdan çok daha kıvrak şekilde kullanabiliyor.
    onun haricinde hiç bilmediğim bir motordu, Levent abinin önerdiği aprilla da çok iyi ve şık bir alternatif görünüyor.
    benim sıralamam bu şekilde olurdu, Forza 250 > Nmax 155 > Aprilla Sr Gt 200 > Pcx 125 > Nmax 125

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bir yanlışınız olabilir mi?Bende nmax varken nmaxime sadece canta veya L beden bir kask sığıyordu,aynı dönem arkadaşımda 21 model pcx vardı hem L beden Ls2 kaskını hemde cantasını rahatça koyuyordu.
    Kasktan kaska değişkenlik gösteren bir durumdur bu.
    Mesela Arai full face kask sığarken, Shoei-GT Air sığmayabiliyor. Kabuğu büyük olan kasklarda bu tip sorunlar yaşanabiliyor.

Motosikleti
    Dominar D400//Activa 125
    Eğer ki nmax155 bir seçenekse tercihte o olmalı,o klasmandaki en iyi motor nmax gerçekten gidişi,hızlanışı,frenlemesi pcxten kat kat iyi,honda sadece konfor noktasında bence yamahadan önde o klasmandaki scooterlarda.Nmax 155 ile Kaş-İstanbul yapmıştım izmir üzeri tam 902km falan tapagaz 110-112li hızlarda gittim banamısın demedi

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık olarak 6 aydır kullanıyorum, oldukça memnunum. 2 Kişi kullanacaksanız arka amortisör arada vurabiliyor.. Kalitesi tartışılmaz, yakıt tüketimi 2.2 'lerde, ve 9 Litre yakıt kapasitesine sahip. Ön abs, arka disk (Arkada abs yok)

Aprilia SR GT 200 Sport

https://i0.shbdn.com/photos/11/06/68...41106689ep.jpg

Motor Hacmi 174 cc
    Uzunluk 1.920 mm
    Genişlik 765 mm
    Sele Yüksekliği 799 mm
    Aks Mesafesi 1.350 mm
    Yakıt Deposu 9 L
    Uygunluk Euro 5
    175 cc scootere göre bence çok güzel teknik verilere sahip, özellikle gücü çok çok yerinde olan bir modelmiş. Bana kalırsa tek eksiği arka abs.
    Levent bunu beğendi.

BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler
    Eğer ki nmax155 bir seçenekse tercihte o olmalı,o klasmandaki en iyi motor nmax gerçekten gidişi,hızlanışı,frenlemesi pcxten kat kat iyi,honda sadece konfor noktasında bence yamahadan önde o klasmandaki scooterlarda.Nmax 155 ile Kaş-İstanbul yapmıştım izmir üzeri tam 902km falan tapagaz 110-112li hızlarda gittim banamısın demedi
    Yanlış anlamayinda iki günlük motosiklet tecrubeniz ile yanlis secim yaptirmayin, insanlara.

Katogorisinde Nmax neye gore kime gore iyi? Bu scooterlardan zaten performans beklemeyin. Bu hacimde stooerlar is gormek icin, ise gidip gelmek icin kisa mesafelerde kullanilmak uzere tasarlanmis, otobani birakin cevre yoluna bile düzgün gelmezler sehir icinde. 125 ligide ayni 200 luk de ayni birsey degismez.

Bunlarin amaci dayanikli olsun, az yaksin, az gurultu yapsin, konforlu olsun, guvenli olsun vs..

Pcx de ön lastik 14, frenler kesinlikle daha iyi,Kampana frenini kucumsemeyin, cok iyi tutuyor ve gayet iyi dozlanabiliyor. Nmax da cok kotu bir abs var 80 li yillardan kalma ilk abs ler gibi, maneti geri iktiriyor. 13 inch ön lastik cukurlarda ve bozuk yollarda daha kötü. Virajlarda kötü Ön kisim Pcx e gore dengesiz. Yine yaziyorum yukarida yazdim ama, Pcx kadar ekonomik degil, ve cok bagariyor motor, kulakları rahatsiz ediyor. Genel konfor konusunda zaten Pcx in eline su dokemez, ee geriye ne kaldi? Bu scooterlarin kullanim amaci icinde geriye hic bir sey kalmadi.

Motosikleti
    Dominar D400//Activa 125
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayinda iki günlük motosiklet tecrubeniz ile yanlis secim yaptirmayin, insanlara.

Katogorisinde Nmax neye gore kime gore iyi? Bu scooterlardan zaten performans beklemeyin. Bu hacimde stooerlar is gormek icin, ise gidip gelmek icin kisa mesafelerde kullanilmak uzere tasarlanmis, otobani birakin cevre yoluna bile düzgün gelmezler sehir icinde. 125 ligide ayni 200 luk de ayni birsey degismez.

Bunlarin amaci dayanikli olsun, az yaksin, az gurultu yapsin, konforlu olsun, guvenli olsun vs..

Pcx de ön lastik 14, frenler kesinlikle daha iyi,Kampana frenini kucumsemeyin, cok iyi tutuyor ve gayet iyi dozlanabiliyor. Nmax da cok kotu bir abs var 80 li yillardan kalma ilk abs ler gibi, maneti geri iktiriyor. 13 inch ön lastik cukurlarda ve bozuk yollarda daha kötü. Virajlarda kötü Ön kisim Pcx e gore dengesiz. Yine yaziyorum yukarida yazdim ama, Pcx kadar ekonomik degil, ve cok bagariyor motor, kulakları rahatsiz ediyor. Genel konfor konusunda zaten Pcx in eline su dokemez, ee geriye ne kaldi? Bu scooterlarin kullanim amaci icinde geriye hic bir sey kalmadi.
    Hocam ben kendi fikrimi söyledim,herkesin söylediği gibi.Sizi bu kadar geren ne olmuş anlamadım.Konfor noktasında daha iyi olduğunu zaten söyledim.Herşeye okeyimde pcx e göre dengesiz demeniz zaten zırvalığın daniskası.Ya honda bayiiniz var yada gerçek bir honda fanboysunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Hocam ben kendi fikrimi söyledim,herkesin söylediği gibi.Sizi bu kadar geren ne olmuş anlamadım.Konfor noktasında daha iyi olduğunu zaten söyledim.Herşeye okeyimde pcx e göre dengesiz demeniz zaten zırvalığın daniskası.Ya honda bayiiniz var yada gerçek bir honda fanboysunuz.
    Ki benim kapasitemde bir insan için gayet uzun yolda kullanıyordum.2 kere istanbul-kaş yaptım.İnsanlar bu motorlarla Türkiyeyi,100lük vespalarla avrupayı geziyor,demek ki sizin kapasitenizdeki bir insanın da çevreyoluna veya otobana çıkması içinde 600lük bir motor lazım.iyi geceler
    BoraKara bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet

Aprilia SR GT 200 Sport

https://i0.shbdn.com/photos/11/06/68...41106689ep.jpg

Motor Hacmi 174 cc
    Uzunluk 1.920 mm
    Genişlik 765 mm
    Sele Yüksekliği 799 mm
    Aks Mesafesi 1.350 mm
    Yakıt Deposu 9 L
    Uygunluk Euro 5
    Kısmetse yarın bende alacağım bundan , benim 200 lük Pejo Tweet ile takas için fiyatta anlaştık , Antalya'da iki tane arkadaşımda var çok memnunlar , arkada abs fren olmaması düşündürüyor bakalım önce bir test edip karar vereceğim..

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure

Katogorisinde Nmax neye gore kime gore iyi? Bu scooterlardan zaten performans beklemeyin.
    " Polemiğe girmek için yazmıyorum, yıllardır da bu tarz mesajları alıntılamıyorum, yaşınıza binaen yazıyorum, lütfen siz de yanlış anlamayın"

Merak ettiğim bir husus var, neden insanları polemiğe çekmeye müsait bir mesaj gönderiyorsunuz? Üstelik profilinizde 45 yaşında olduğunuz yazıyor. Şu ilk satırı yazmasanız, düşüncelerini paylaşan , kendi halinde bir vatandaş olacak iken, neden egoist bir tavır içerisinde cevap verme gereği duyuyorsunuz ki? Sonra anlamsız bireysel tartışmalara dönüyor olaylar.. Sonra? Forumun B.ku çıktı oluyor.

2 mesaji da okuduğumda, Deniz, Nmax'i sevmiş ve önermiş, Sen de Pcx'i övmüşsün, önermişsin. Üzerine tartışılacak ise, teknik detayları konuşursunuz, Ortaya bilgi çıkar, başkaları da keyifle okur.

Kime göre neye göre iyi? sorunuzun cevabı : denizz1 'e göre. Bu çok basit ve cevabı belli olan bir soru, hiç bir yere varmaz. Kaldi ki, Denizz1 Nmax 155 bir seçenek ise demiş.. Dikkat etmek gerek, arada performans farkı var, beklenti yüksek performans olmayabilir, ama kendi içinde daha yüksek performans neden olmasın ki?

Bu scooterlardan zaten performans beklemeyin. Bu hacimde stooerlar is gormek icin, ise gidip gelmek icin kisa mesafelerde kullanilmak uzere tasarlanmis, otobani birakin cevre yoluna bile düzgün gelmezler sehir icinde. 125 ligide ayni 200 luk de ayni birsey degismez.

Sizin mesaja benim yorumum da şu şekilde olacak;

Bu yazdıklarınız da sizin kişisel düşünceleriniz, saygı duyarım, ama 2 günlük tecrübenizle insanlara yanlış motor önermeyin dediğiniz zaman siz karşınızdakine saygı duymamış oluyorsunuz.

Herkesin bir bakış açısı var, size göre otobanı geç, çevre yoluna gelmez dediğiniz hacimli motosikletler ile istenildiğinde " Japonya'ya kadar gidilebiliyor " Örnekleri var.. Japonya'yı geçin, Vespa ile dünya turu yapmış insanlar var. Mühendis kimliğiniz ile bunu ifadeyi Honda / Yamaha veya Piaggio mühendislerine yapsanız, sadece gülebilirler.

Ben sizi anlıyorum, uzun yol, hız, performans bekleniyorsa 125 / 200 cc'den bunu beklemeyin demeye çalışıyorsunuz. Ama uslup ve yaklaşım doğru değil. Kişisel naçizane yorumum..

Teknik detaylar ve veriler karşılaştırıldığında Nmax 125 ile Pcx 125 birbirlerinin kopyası. Ağırlıklarından, ölçülerine, ürettikleri performana kadar %99 aynılar.

Siz hondacısınızdır, bir diğeri yamahacıdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısmetse yarın bende alacağım bundan , benim 200 lük Pejo Tweet ile takas için fiyatta anlaştık , Antalya'da iki tane arkadaşımda var çok memnunlar , arkada abs fren olmaması düşündürüyor bakalım önce bir test edip karar vereceğim..
    2 kişi amortisör kurtarmıyor, bunun dışında arka abs olmaması gerçekten pcx'e disk takmamaları gibi abesle iştigal bir durum, herkes bir yerlerden çalıyor, bu biraz arazi havasında bir motor kafası ya, abs koymadık imaji var ortada ama, devre dışı bırakılabilecek bir abs niye koymadınız desen cevap " caldık biraz, sus çaktırma olur "

Ama gidiş, duruş, tasarım, kalite tartışmasız olmuş.. Eski Runner'ların güncel versiyonu olmuş durumda, biraz oynanırsa yapabileceklerinin sınırı yok.. Ben tabi günde 4km git 4 km gel'e kullanıyorum ama yokuşlarda, kalkışlarda rakibi yok diyebilirim.
    denizz1, BoraKara, maximusti, ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    .....2 kişi amortisör kurtarmıyor, bunun dışında arka abs olmaması gerçekten pcx'e disk takmamaları gibi abesle iştigal bir durum, herkes bir yerlerden çalıyor, bu biraz arazi havasında bir motor kafası ya, abs koymadık imaji var ortada ama, devre dışı bırakılabilecek bir abs niye koymadınız desen cevap " caldık biraz, sus çaktırma olur "

Ama gidiş, duruş, tasarım, kalite tartışmasız olmuş.. Eski Runner'ların güncel versiyonu olmuş durumda, biraz oynanırsa yapabileceklerinin sınırı yok.. Ben tabi günde 4km git 4 km gel'e kullanıyorum ama yokuşlarda, kalkışlarda rakibi yok diyebilirim.
    Piaggio Medley ile aynı motor ve alt yapı kullanılıyor diye biliyorum , Medley de de en büyük şikayetim iki kişi binince arka süspansiyonun sınırlarına gelmesiydi , yayları daha sert olanlarla değiştirdim rahat ettim , alırsam bunada aynı uygulamayı yaparım hatta Medley'in abs ünitesini uyarsa buna takma düşüncem var , (Medley'de arkada abs mevcut)..Aprilia SR 200 gerçekten yakışıklı bir sukuter dizaynı çok hoşuma gidiyor , yüksek olmasıda benim için büyük artı..
    Levent ve Ranke bunu beğendiler.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Piaggio Medley ile aynı motor ve alt yapı kullanılıyor diye biliyorum , Medley de de en büyük şikayetim iki kişi binince arka süspansiyonun sınırlarına gelmesiydi , yayları daha sert olanlarla değiştirdim rahat ettim , alırsam bunada aynı uygulamayı yaparım hatta Medley'in abs ünitesini uyarsa buna takma düşüncem var , (Medley'de arkada abs mevcut)..Aprilia SR 200 gerçekten yakışıklı bir sukuter dizaynı çok hoşuma gidiyor , yüksek olmasıda benim için büyük artı..
    Daha sert yay nası buluyoruz bi alda çözünce bana da uygularız Öhlins'in var ama cok para, gazlı amortisörler.

Motosikleti
    Daha sert yay nası buluyoruz
    Amortisörler orijinal sadece yayları bir mm kalın kendim ürettirdim sonra yaklaşık 100.000 km kullandım çok memnundum , forumda bir kaç yerde de yazmıştım , motoru alırda yay yaptırırsam 4 adet imal ettiririm ;) Medley grubundan bir arkadaşa iki bakla kısa yay yaptırıp gönderdim (boyu 1,55 idi) sıkıntısız hala kullanıyor..

Alıntı Rockstar91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisine de sığmaz diyorlar, nmax sele altı zaten çok küçükmüş videoda baktım
    ikisi arasından pcx i seçerim, al sat konusunda honda yamahadan daha iyi bence. 250cc olsa o zaman techmax vs bakılırdı ama bu segmentte motor alacaksam nmax155 e benim için gerek yok
    Dogrudur, bence de zaten Pcx almalısınız.. Hem piyasası daha iyi hem de bu sınıfta sizin icin en ideali Pcx. Bir de Nmax in sele altına kask sıgmıyor. Ayrıca arka tekerde ABS gereksiz maliyet..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

Dogrudur hocam, yasım 43 .. Astigmat ilerlemiş olabilir bende

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Hocam Medley'yi sattınız mı, yoksa kuzeni Aprilia'yla birlikte mi tutacaksınız?

Motosikleti
    Alıntı Ranke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Medley'yi sattınız mı, yoksa kuzeni Aprilia'yla birlikte mi tutacaksınız?
    Satmadım 130.000 km de motorunu komple sökmüştüm düşündüğümden daha fazla masraf çıktı o şekilde bıraktım , parçalarını yurt dışından temin edip toplayacağım , Türkiye'de kur nedeniyle orijinal parçaları baya tuzlu..
    Ranke bunu beğendi.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Amortisörler orijinal sadece yayları bir mm kalın kendim ürettirdim sonra yaklaşık 100.000 km kullandım çok memnundum , forumda bir kaç yerde de yazmıştım , motoru alırda yay yaptırırsam 4 adet imal ettiririm ;) Medley grubundan bir arkadaşa iki bakla kısa yay yaptırıp gönderdim (boyu 1,55 idi) sıkıntısız hala kullanıyor..
    Vallahi harika olur, masrafı ne ise öderiz

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150-2022 HondaGL1800-2023 PCX
    O değilde pcx almak kadar bir başarı olan bir pcx için sıraya yazılmaktır. Bunu nasıl başardınız bizimle de paylasırsanız sevinirim paylaşmazsanız da canınız sağolsun. Öyle bi bayi ne iyi ne yüce bir bayi benim gözümde. İstanbulda a*es motora honda türkiye internet sitesinden başvurdugumda oyle güzel bi dönüş yapmışlardı ki. Önce pcx i enine boyuna tüm detaylarıyla bir güzel anlattı satış temsilcisi kadın sanki satmak için o kadar can atarsın ya aynen o şekilde. Ardından şu an için stok yok dedi tamam olabilir dedim. Bari sıraya yazın dedim 2024 e kadar yazamıyoruz dedi. Ardından Tamam bari 2024 ün ilk sıraya yazılanı olayım dedim ona da yok dedi eyvallah dedim. Ardından madem yok stogunuzda dalga gecer gibi neden uzun uza tanıttınız dedim görevimiz dedi kadın. Hayır güleceğim gülemiyorumda. Sağlam dalga geçtiler valla. Sonuc olarak şimdiden hayırlı olsun
    Ranke ve pea bunu beğendiler.

Motosikleti
    Vallahi harika olur, masrafı ne ise öderiz
    Bugün motoru görmeye gittim maalesef kozmetik olarak fotograflardaki kadar iyi durumda değildi , bir kaç yerinde çizikler vardı , ayak konulan yerin komple altını kaldırıma sürtmüş vs. kaliteli bir arka çantası ve bağlantı demiride vardı onuda sökmüş vermem deyince ok dedim ayrıldım... SR nin yay ölçüsünü bilsem yaptırır gönderirim sana , sökülü serbest haldeyken ölçülmesi yeterli..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)