Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Taşınabilir Bir Zincir Kilit Uzunluğu Ne Kadar Olmalı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Merhaba,

Önümüzdeki günlerde inşallah ilk motorumu alacağım. Şimdilik 14mm'lik, yanımda taşıyamayacağım türden bir zincir aldım. Bir de motora uyumlu disk kilidi almayı planlıyorum. Ama sanki dışarıda bir yere gidip disk kilidiyle bırakırsam birisi motoru kamyonete yükleyip götürecekmiş gibi geliyor. Dolayısıyla acaba scooterın sele altında görece pratik olarak taşıyabileceğim 90-100 cm uzunluğunda, 2-2,5 kg ağırlığında bir zincir kilit daha mı alsam diye düşünüyorum. Aklımdaki soru şu: bu uzunlukta bir zincir kilidi scooterın arka lastiğinden geçirip, kalın betondan değil de metalden sokak lambalarına, bir elektrik direğine bağlamak mümkün olur mu? 150 cm ve üzeri zincir kilit maalesef pratik olarak taşınabilir gibi gelmiyor bana. Ama haddinden kısa bir zincir alıp iadesiyle uğraşmak da istemiyorum. Aslında U kilidi almayı düşünüyordum, ama herhalde U kilidi ile direk gibi sağlam bir yere motoru bağlamanın imkanı yok.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben xmax'ın sele altı bagajında Abus Granit extreme 170cm zincir taşıyorum. Tabi günlük sürüşlerde zinciri evde bırakıyorum, gece kalacaksam vb. durumlarda yanımda taşıyorum. Günlük gittiğim yerlerde alarmlı disk kilidi kullanıyorum, yine gündelik bu tür durumlarda kullanmak için taşımaıs kolay diye U kilit alma niyetm var.
    Bende takip cihazı ve onun alarmı da var, kasko da yaptırdım, bu yüzden sürekli kalın zinciri yanımda taşımıyorum.
    Ranke bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben xmax'ın sele altı bagajında Abus Granit extreme 170cm zincir taşıyorum. Tabi günlük sürüşlerde zinciri evde bırakıyorum, gece kalacaksam vb. durumlarda yanımda taşıyorum. Günlük gittiğim yerlerde alarmlı disk kilidi kullanıyorum, yine gündelik bu tür durumlarda kullanmak için taşımaıs kolay diye U kilit alma niyetm var.
    Bende takip cihazı ve onun alarmı da var, kasko da yaptırdım, bu yüzden sürekli kalın zinciri yanımda taşımıyorum.
    Aslında ben de kısa zinciri sizin gibi U kilit niyetiyle düşündüm. Dışarıda U kilidi nasıl kullanmayı düşünüyorsunuz acaba? Ben de U kilit düşünmüştüm ama elektrik direğine, çoğu ağaca vs. bağlaması mümkün değil gibi geliyor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Ranke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında ben de kısa zinciri sizin gibi U kilit niyetiyle düşündüm. Dışarıda U kilidi nasıl kullanmayı düşünüyorsunuz acaba? Ben de U kilit düşünmüştüm ama elektrik direğine, çoğu ağaca vs. bağlaması mümkün değil gibi geliyor.
    U kilidi bir yere bağlamak mümkün değil, ama arka tekere takarım motoru yürütmeyi engellese yeter diye düşündüm, yani disk kilidinin daha sağlamı olsun amaçlı. Zaten hareket anında sesl alarm verip bir yandan da telefonuma arama yapan takip cihazım var, bu kadarı kısa süreli park etmelerde yeterli olur.

Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    U kilidi bir yere bağlamak mümkün değil, ama arka tekere takarım motoru yürütmeyi engellese yeter diye düşündüm, yani disk kilidinin daha sağlamı olsun amaçlı. Zaten hareket anında sesl alarm verip bir yandan da telefonuma arama yapan takip cihazım var, bu kadarı kısa süreli park etmelerde yeterli olur.
    Anladım hocam, çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)