Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

3 kişi motosiklete binebilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hkn1er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar. Uzun zamandır aklıma takılan bir konu var. Ben eşim ve 3,5 yaşındaki kızım aynı anda seyahat edebilir miyiz? Çanta kısmına biraz daha yüksekçe çocuk koltuğu ve bununla birlikte bir kemer organize etsem,hanım arkamda, bu şekilde birlikte seyahat edebilir miyiz? Trafik kurallarında bunun cezası var mıdır? Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Motosikler iki kişilik bir araç kesinlikle önermem. Trafik kurallarına göre cezasının olup olmamasının bir önemi yok o riske girilmez. Kemerle motosiklete bağlı kalmak güvenli olsa idi üreticiler motorları o şekilde tasarlardı.
    espresso bunu beğendi.

Hocam cezasini olurunu olmazini bosverelim. 3.5 yasinda cocugunuzla motosiklete binmeyin bence cok kisa mesafe sokak arasi vs disinda. Kabul edelim ki bu cok tehlikeli bi alet. Hic risk almaya degmez. 3 kisi de binilmez ayrica bence.
    espresso, tommygun ve Dxsec bunu beğendiler.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Keşke trafik cezasından değil de çocuğunun güvenliğini tehlikeye atmaktan çekinsen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:11 ----------

Alıntı ananasboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam cezasini olurunu olmazini bosverelim. 3.5 yasinda cocugunuzla motosiklete binmeyin bence cok kisa mesafe sokak arasi vs disinda. Kabul edelim ki bu cok tehlikeli bi alet. Hic risk almaya degmez. 3 kisi de binilmez ayrica bence.
    Yasak zaten.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Tamamdır arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    kesinlikle binilir.
    sonuçta çocuk 3.5 yaşında anne gayet rahat arada tutabilir ama şu var. sen çocuğunu motora bindirmek ister misin? istiyorsan bindir konfor ve sürüş olarak çok bir şey fark etmez.

ben şahsen çocuğumu bindirmem.
    eşimi zaten ekipmansız bindirmem. bir de bindirip çocuğuna kask vs takmayanlar var. 3.5 yaşındaki çocuğa uygun kask var mı vs bilemem varsa dahi bence manasız bir şey çok riskli ama hadi bindiriyorsun kasklı bindir enteresan gerçekten.

yani kısaca çok rahat binebilirsiniz. tercih ve kafa yapınıza uygunsa neden olmasın
    espresso bunu beğendi.

Okumada ya da okuduğunu anlamakta bir problemin var sanırım. Seyahat edebilir miyiz ve trafik kurallarında bunun cezası var mı diye soruyorum zaten. @beto87

Motosikleti
    domicik 400 ug
    senin belli ki problemlerin var kardeş. sana laf mı soktum bu yazı şekli ne? seni kaale alıp cevap verene kabahat. komedi kafa seni

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben eşimle bile binmeye çekiniyorum. Birşey olursa ikimize birden olmasın diye.
    espresso bunu beğendi.

Elbette ki bindiririm neden bindirmeyeyim. Aynı çocuğu 180 km hızla giden otomobile de bindiriyoruz. Yüksek hızlı trene de bindiriyoruz. Motorla giderken 180 değilde 80 le gidersin dikkatli olmak adına yine binersin. Kasklı binmenin nesi enteresan orayı anlayamadım tam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

O cevabı sana yazmadım ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Sakın ol dostum kimsenin sana laf soktuğu yok sakın ol

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı hkn1er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette ki bindiririm neden bindirmeyeyim. Aynı çocuğu 180 km hızla giden otomobile de bindiriyoruz. Yüksek hızlı trene de bindiriyoruz. Motorla giderken 180 değilde 80 le gidersin dikkatli olmak adına yine binersin. Kasklı binmenin nesi enteresan orayı anlayamadım tam.
    şimdi yaptığın her şey riskli olacak veya problemli olacak anlamı taşımıyor. tabii ki araba ile karşılaştırabilirsin ancak arabada kemer var seni koruyabilecek şase var çok şey var.
    şimdi ben motora küçücük çocuğumu bindirsem şase yok. kaza anında çocuğumun uçtuğunu, yuvarlandığını ne bileyim yola düşüp diğer arabaların ezme ihtimalini gözümün önünden geçirmek istemem.

ha arabanın da tehlikesi var elbette ama arabada arka koltuğa çocuk koltuğunu koyar kemerini takar güvende hissederim çocuğumu. yani hissiyatım bu. şöyle düşünüyorum başkasının kullandığı arabaya ben binerim ama motora binmek istemem, güvenemem ve korkarım.
    çocuğum da benimkisine binmesin. gerek yok.

ama dediğim gibi kafanıza koyduysanız ki bunun yasal olarak durumunu bilmiyorum kendinizce güvenliğini alır kaskını alırsanız dikkat vs tamamen sizle alakalı neden olmasın. güvenlik önemli. dikkat edin. kısaca sürüş olarak dinamiği bozmayacağı kesin

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    https://www.rksmotor.com.tr/model/side-force.html

Hocam böyle bir motosiklete bakabilirsiniz.

Uzun yol planlarım var eşimle birlikte. Bunu yaparken ufaklıkta bunu yaşasın o da bizimle birlikte gezsin görsün anı biriktirsin istiyorum. Hep birlikte kamp yapalım istiyorum. Ekipman konusunda uyarınız için teşekkür ederim hepimizde tam korumalı ekipmanlar olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

Çok teşekkür ederim.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Aklıma şu geldi, istemsizce güldüm

Metehan48, The-Rock, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Hahahahahhaha ☺ zavallı çocuk

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Normal motorlar 2 kişilik, üzerine 3 kişi binmesi yasak yasal olarak.

Benimde bir 2,5 ve 1 yaşında evladım var. Mondial'in önüne alıp evin etrafında 3-5 tur atıyorum 20-25km hızlarda. Onda bile çok temkinli oluyorum Allah korusun bir şey olursa diye.

Benim önerim seyahat, kamp falan düşünüyor ve çocuğunuzu da motorla götürmek istiyorsanız, düşük hızda gideceksiniz zaten belli. Motor uygunsa sepetli motor tarzı bir şeyler daha uygun olabilir. Siz motoru sürer, eşiniz sepette seyahat eder kızınızda da arkanızda size tutunarak seyahat edebilir. Ya da tam tersi ama yapıp yapmamak size kalmış.

Ben kendi çocuklarım için en az 13-14 yaşlarına gelmeden kolay kolay motorla gezdirebileceğimi sanmıyorum. Sizin cesaretiniz takdire şayan.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Motorlu taşıtlara ruhsatta kaç kişi binebilir yazıyorsa o kadar kişi binebilir.

Motosiklet iki kişilik olduğu için ancak iki kişi binebilir.

Kısacası yasak hemşerim.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çocuğa yazık.
    espresso bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı hkn1er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okumada ya da okuduğunu anlamakta bir problemin var sanırım. @beto87
    Doğrudur. Seni adam sayıp cevap yazdım kusura bakma.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Arabada bile çocuklar 7-8 yaşına gelene kadar arka koltukta ve mutlaka çocukların yaşına boyuna göre dizayn edilmiş çocuk koltuğunda, koltuğun sabitlemesi ve kemerleri bağlı şekilde yolculuk yapması gerekiyor.
    Çocuklarım 11 yaşında, daha motorumun arkasına binip 10 metre bile sürmedim onlarla, arabada da 2-3 yıl öncesine kadar çocuk koltuğu kullanıyorlardı, arabanın arka koltuğu iki tane çocuk koltuğu doldurduğu için aileden biri gelecek oldu mu çocuk koltuğunu sökmem mümkün değil önce sizi metrobüs durağına bırakayım varış yerinde d emetrobüsten alırım diyordum. Motosiklet arabaya göre kat kat riskli bir araç, sokak arasında bile olur ya yerde bir kayganlık olur bir şey olur 3 yaşında çocuğun çok yavaş giden motosikletten düşmesi bile aşırı riskli, oldu motorun altında kaldı ya da sıcak egsoz değdi, olmayacak şeyler değil, olasılığı düşük bile olsa riski büyük. Çocuk motosiklete binmemeli. Hatta bir yetişkin tutmuyorsa parkedilmiş motorun üzerine kendi çıkmamalı bile.
    Metehan48, DickName ve okanbagiscan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)