Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

"MT 07 mi yoksa bu mu?"

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğlenmeye bakmak daha önemlisi, sonuçta yarışçı değiliz, her türlü motoru deneme fırsatı buldum yakında bir motovlog kanalı için hazırlanıyorum anlattıkça anlatırım dur bir resim daha atmak istedim
    bu da Triumph speed triple 1200rr
    https://i.hizliresim.com/j2vu3pj.jpg

dur r25 ile olan da atayım
    kaçtane istiyorsan atayım 2000 binden fazla foto videom vardır gözün gönlün açılsın ferahla biraz hirbonen

https://i.hizliresim.com/e6wan5w.jpg

kullandığım motorlar hakkında bir çok yorum yapabilirim bilmediğime de bilmem der geçerim uğraşamam

mt09 u da severim çok hırçın bir makine ama agresif gaz arttırımında ön tekerin yerden kesilip viraj dışına doğru minik minik gidip lastiğin omuz kısmında sürtünme kuvvetini boş yere kaybedip kafa kaldırmasından hoşlanmıyorum mesela daha anlatayım mı ne istiyorsun hahaha
    seviyorum seni ama kullanıcı deneyimleride çok önemlidir bunu unutma

@killingroad ktm 890r ise gidon yukarıda ve clip on yarış tipi gidon olmadığı için aşırı sarksam bile ağaçtan sarkan maymun gibi gözüküyor fakat 200 lu yüksek hizlarda merkezcil kuvvet (diger adı merkezkaç kuvveti dışa doğru iten kuvvet) ile savaşmak için mecbur sarkarak gitmek gerekiyor ss makineler gibi büyük göğsü saran bir depo olmadığı için gidonda yukarı da olduğu için biryere kadar sarkıp depoyu sağ kolumla sarmakta zorlanıyorum bu tüm nakedler için geçerli diyebilirim ama sorun olacak birşey değil her motosikletin sürüş pozisyonu pegler gidon ve depodan alınan mesnet yerleri ile sarkma ve sürüş pozisyonunda farklılıklar oluyor bu da yüksek hızlarda viraj almayı farklılastiriyor tur süresine ve pozisyon almakta farklılaştırmalara sebep oluyor ben hepsini ayrı ayrı seviyorum uyum sağlayabiliyorum mt09 da ise ten sevmediğim konu işe ön amortisörleri kafa kaldırmayı engellemek için rebound ayarını hard tarafa getirsem bile bir türlü bu sorun köküne kadar çözülmüyordu ama cp3 bloğu çok zevklidir gazlamakta fakat biraz hardcore sürüşe izin vermeyi engelleyen bir yapısı var motosikletin gidonu çok yukarıda sele bayağı aşağıda pegler ise ne gerise ne yukarıda orta biryerde bu da sarkmayı absürt hale getiriyor he zevkli mi zevkli yinede

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

imla hataları için sorry klavyenin azizliği
    Fotolara baktim.bunlarin aynisini yaparim ben,evet.
    R25 li foto mesela,yatis acisi 10 derece falan aslinda,ama r25 düdük kadar motor oldugundan diz degdirmek cocuk oyuncagi(bence)

Boyum 1.87 o r25 i bana ver 5 derecelik yatis acisiyls dizimi yere degdirim hodri meydan !!!

Bak burda ryan seni anlatmis ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotolara baktim.bunlarin aynisini yaparim ben,evet.
    R25 li foto mesela,yatis acisi 10 derece falan aslinda,ama r25 düdük kadar motor oldugundan diz degdirmek cocuk oyuncagi(bence)

Boyum 1.87 o r25 i bana ver 5 derecelik yatis acisiyls dizimi yere degdirim hodri meydan !!!

Bak burda ryan seni anlatmis ;)

https://www.youtube.com/watch?v=U1mS...b3J0eW5pbmU%3D
    viraj çok geniş olduğu için zevkine diz değdirmeye çalışıyorum tabiki motor o kadar yatacak 130 km/s ile anca o kadar oluyor
    bana bir pist bulda oraya gidelim beraber yatalım kalkalım bro
    dur bana sakın ön arka lastiklerin fotosunu da attırma hxhshsh

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bir önceki mesajım autocorrect azizliğine uğrayıp yanlış gitmiş.

motorla asfalt üzerinde yapılacak her haltı deniyoruz güzel kardeşim
    Kendinize bu kadar çok güvendiğinize göre size bu çok önemli soruyu sormak durumundayım: Motosikletinize en az ne kadar yaktırabiliyorsunuz? Lütfen fotoğraflarla belgeleyiniz. Bizim için iyi motosiklet kullanma ölçüsü budur.
    killingroad ve Khaira bunu beğendiler.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir önceki mesajım autocorrect azizliğine uğrayıp yanlış gitmiş.

Kendinize bu kadar çok güvendiğinize göre size bu çok önemli soruyu sormak durumundayım: Motosikletinize en az ne kadar yaktırabiliyorsunuz? Lütfen fotoğraflarla belgeleyiniz. Bizim için iyi motosiklet kullanma ölçüsü budur.
    100 kilometrede bilmiyorum litre yakıyorum. cidden bugüne kadar hiç hesaplamadım, sadece tripmetre ile motor kaç gösteriyorsa onlara bakardım ara sıra
    ve motosiklet sürerken ne kadar yaktığımı hesaplamak hiç aklıma gelmedi bu kadar
    çünkü 5 dakika sakin kullansam 25 dk çılgın gibi kullandığımda oluyor sonrasındaki 25 dakika ise sinirleri alınmış zürafa yavrusu gibide kullanıyorum yani karışık buna kesin birşey diyemem bana teknik şeyler sorun sürüşle alakalı, tecrübe edindiğim şeyleri anlatacağıma söz veriyorum

Motosikleti
    SD 1290R
    bana teknik şeyler sorun sürüşle alakalı, tecrübe edindiğim şeyleri anlatacağıma söz veriyorum
    Anlıyorum. Yok, bizim olayımız bizzat tecrübe yerine Google'dan YouTube'dan aratma üzerine... Yani öyle Twist of the wrist'ı okuyayım, virajlı yollarda uygulamaya çalışıp hem zevk alayım hem de sürüşümü geliştireyim falan bize ters işler. Bizim olayımız daha çok sayısal veriler üzerine sidik yarışı, ego tatmini, ve uzanamadığımız ciğere tu-kaka deme üzerine. İlle de teknik ve sürüş diyorsanız, bizim için "motosiklete ne kadar az yaktırıyorum" da başlıyor ve bitiyor olay tümden. Durum beyle.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlıyorum. Yok, bizim olayımız bizzat tecrübe yerine Google'dan YouTube'dan aratma üzerine... Yani öyle Twist of the wrist'ı okuyayım, virajlı yollarda uygulamaya çalışıp hem zevk alayım hem de sürüşümü geliştireyim falan bize ters işler. Bizim olayımız daha çok sayısal veriler üzerine sidik yarışı, ego tatmini, ve uzanamadığımız ciğere tu-kaka deme üzerine. İlle de teknik ve sürüş diyorsanız, bizim için "motosiklete ne kadar az yaktırıyorum" da başlıyor ve bitiyor olay tümden. Durum beyle.
    hahahah diyecek birşey bulamıyorum
    motosikletlerin kalbi jiroskop etki ile başlar ve bu silsile devam eder
    jiroskop denilen şey tamamen fizik ile alakalı ve bunu idrak ettikten sonra motosikletin viraj düz yol ve denge gibi konularda anlaşılması zor konuları ve hisleri tamamen kolayca cevaplayabilecek hale gelirsiniz demektir
    mesela virajda ön fren atılmaz yok motosiklet yatikken vites düşürülmez gibi kulakta kulağa yayılmış kalıplaşmış kafasında saçma sapan şeylerle dolu bir çok motosiklet sürücüsü var hem yurtiçi hem yurtdışı
    bizler
    okumaya meyilli bir toplum olmadığımızdan bol bol teorik bilgileri yutup pratiğe dökmeden kolaya kaçıp en işimize geleni hemen göreceli olmadan kabul edip günü kurtarıyoruz bu ve bunun gibi şeyler yanlış
    doğrusu sen oku o teorik bilgiyi google YouTube dan aldığın bilgiyi çık yola dene bakalım mt09 yada ktm 890r üzerinde deneyip ne tepki ne his alıyorsun o bilgilerle hangi motosiklet daha iyi ancak böyle anlaşılabilir kullanmadığım motosiklet tipi kalmadı neredeyse birtek motocross a girişemedim onda da imkanım olmadı ve onlar hakkında da aşırı bilgim yok
    bir motosiklete iyi yada kötü diyebilmek için sürüş tecrübesi edinip birde üstüne ne kötü ne iyi amortisör neden diğerinden daha iyi yada rake açısı daha fazla olmasına rağmen uzun virajlarda neden daha kararlı ama kısa virajlarda daha hantal
    radyal fren merkezi yada eksenel fren merkezlerinin sürüşte yatık halde frenlemeye ne gibi etkileri var bunun gibi bir ton konuyu açıklayabiliyorsak işte o zaman bir motosikleti negatif ve pozitif olarak değerlendirebiliriz bence

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    okumaya meyilli bir toplum olmadığımızdan bol bol teorik bilgileri yutup pratiğe dökmeden kolaya kaçıp en işimize geleni hemen göreceli olmadan kabul edip günü kurtarıyoruz bu ve bunun gibi şeyler yanlış
    Yaw keşke teorik bilgileri almaya meğilli olsak.

Azıcık teorik bilgi edinen adam bir motoru sürmeden de onun aks mesafesine, rake açısına, kullanılan amortisör ve fren sistemine bakıp biraz fikir edinebilir. Sırf bu dört veriden edinilecek bir ton fikir var, ama bunun için de işte biraz mesai harcamak, kafa patlatmak, az biraz fizik bilmek gerekiyor. Memleketin en sevmediği şeyler bunlar. Kim mesai harcayacak da sürüş fiziğini merak edecek? =) Onu yapsa zaten kendi motorunu sürdüğü zaman bir şeyi denemeye ve sonra da hissetmeye başlar, bu uyanış yok ki kimsede. Merak yok ki. Kafa da nato olduğu için bilgi diye işte gider bakar ha bunun parçası ucuz, aha bunu daha iyi satarım, yok bunun tüketimi şundan iyi, yok efendim saçma sapan şeyleri hap gibi kafaya atıp papağan gibi konuşur.

Celal Şengör'e abartıyor bence demiştim, dilimi eşek arısı soksun. Burası gerçekten cehalette Afganistan'la denk bir ülke. Sorsan herkes de bundan muzdariptir, liyakat miyakat ağızdan düşmez, ülkede ters gidiyor her şey diye bir ton konuşur. Ama her ortamda en çok gerizekalı troller sevilir, onlara prim verilir, çünkü kahkaha atmaya bayılırız biz. Deniz otobüsünde tv ekranlarında Akıllı Tv'de komik kedi videoları izlenen memleket burası.

Bende XJ6F varken ulan bu motor iyi dönmüyor diyordum, "bence gayet iyi" diye cevap geliyordu. Bunu diyen tırrek viraj kabiliyeti artsın diye arka lastiği büyüt diye millete ahkam kesiyor. Sence mi?

Ulan senin ne düşündüğünün ne önemi var vasat herif.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Aman yareppi adam cok temiz delirdi

Arkadaslar, burda olay ne biliyo musunuz ? Birazcik insan sarrafiysaniz burdaki asil olayin ego oldugunu anlarsaniz.

Mt09sp miymisss ktm890 mis falan hikaye.
    Adamlar oterite,elit motorcu bunlar elittttt.

Adam bizi trol,afgan cahili veya kedili video izleyen embesil yapti.(arada komik kedili video izlerim,stres artırıyor)

Peki neden ?

Mt09sp ktm 890 a tercih edilir dedik diye..
    Allah belamizi versin bizim.insan degiliz biz.

Olm, daha senin cookk canini sikacam ben.
    O madalyali arkadasinla dahaaaaa cok opusturecem siziiii.

Hadi simdi oynasin yine.

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman yareppi adam cok temiz delirdi

Arkadaslar, burda olay ne biliyo musunuz ? Birazcik insan sarrafiysaniz burdaki asil olayin ego oldugunu anlarsaniz.

Mt09sp miymisss ktm890 mis falan hikaye.
    Adamlar oterite,elit motorcu bunlar elittttt.

Adam bizi trol,afgan cahili veya kedili video izleyen embesil yapti.(arada komik kedili video izlerim,stres artırıyor)

Peki neden ?

Mt09sp ktm 890 a tercih edilir dedik diye..
    Allah belamizi versin bizim.insan degiliz biz.

Olm, daha senin cookk canini sikacam ben.
    O madalyali arkadasinla dahaaaaa cok opusturecem siziiii.

Hadi simdi oynasin yine.
    bu arada hirbo ben motorlara yorum yapıyorum bana bulaşma ne yaparsan yap hahah

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bu arada hirbo ben motorlara yorum yapıyorum bana bulaşma ne yaparsan yap hahah
    Ah ah ah naptin sen,naptinnnn!!
    Beni alintilamisin!

Adam simdi yazdiklarimi gorecek !, Engelledigi icin yazdiklarimi gormuyordu :(

Tuhh.

Bu arada ben de sana demedim, hedef belli!!

Seni sadece amator yorumun icin ve kahkshs attigin icin elesriyorum

Motosikleti
    SD 1290R
    Çok ego yapıyonuz siz. O yüzden gelip laflar söylemem gerekiyor benim. Çünkü burada ego yapılacaksa ben yaparım. En büyük benimki.
    feremkal bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)