Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KNMASTER MI, CROWN MICRO MU?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KNmaster2000 den bende aldım.Daha önce KN1000 modeli vardı tekerlekli versiyon.Onu hanımın kaskına takıp KN2000 i kendi kaskıma taktım.Tuşlarını kullanmak eldivenle imkansız gibi bir şey. Ne biçim bi dizayn yapmışlar anlamadım.Yuvarlak tekerlekli modeller kullanım açısından daha kolay ve rahat bence.
    Crown Micro aldım hocam, montajını da yaptım, ev içerisinde denemesini de yaptım. Şuanlık memnunum fakat yolda denemeye henüz fırsatım olmadı.

Normalde Cardo Spirit kullanıyordum, 4 tuşlu bir cihaz, bence kullanımı çok rahat, aldığım günden beri sıkıntı çekmedim hiç.

KN Master'da çok şikayet gördüğüm için almadım. Bakalım inş. CM memnun bırakır yolda da.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reis herkesin konfor anlayışı farklı ben benzin almak dışında motordan inmeyi sevmiyorum arkadaşım her yerde durup dinlenek diyo ben motor sürmeyince yoruluyom

birde adamın kaskı kötüyse fazla rüzgar sesi gelen müzik sesini poh edebilir kaskta baya fark ettiriyo
    Kaskın farkettireceğini tahmin ettiğimden belirttim zaten. İmkansız falan yazılınca nedense açıklama ihtiyacı duydum.

Bende benzin dışında pek durmayı sevmiyorum, habire durmak yoruyor insanı, ekipmanı habire çıkar giy...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Rahatlık bakımından bir şey diyemeyeceğim tabi tıkaçlı nasıl olur bilemiyorum. Denicez görcez.
    Deneyin ve şaşıracaksınız. Bendeki Nolan N87 ve olukça gürültü alan bir kask. 150 ile tıkaçsız gidersem 1 saat sonra kalıcı duyma hasarı oluşur, öyle kötü. GT Air II'ler mutlaka çok daha sessizdir ancak dünyanın en iyi kaskı bile bir Alpinestars Race ile alabileceğiniz konforu vermez. Kullandıktan sonra "meğer kendime eziyet ediyormuşum" diyeceğinize eminim.

Ekleme: Belki o kalıcı duyma hasarı sizde oluşmuştur bile; 140-180 sürat ile 2.300km tıkaçsız yol yapabildiğinize göre? İnşallah yanılıyorumdur.
    espresso ve Metehan48 bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilemiyorum Altan bilemiyorum. İkisini de kullanmadım ama
    motoziksel selçük olmuş dediyse olmamış da olabilir.

mertowski, espresso, Metehan48 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=ZZaUSXPTgVY
    reis ürün gerçekten olmuşta olabilir ama bu parasını ver övgüyü al adamıı övünce insanın içine baya bi şüphe düşüyo bu övüyosa güvenmemeye başlıyom
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deneyin ve şaşıracaksınız. Bendeki Nolan N87 ve olukça gürültü alan bir kask. 150 ile tıkaçsız gidersem 1 saat sonra kalıcı duyma hasarı oluşur, öyle kötü. GT Air II'ler mutlaka çok daha sessizdir ancak dünyanın en iyi kaskı bile bir Alpinestars Race ile alabileceğiniz konforu vermez. Kullandıktan sonra "meğer kendime eziyet ediyormuşum" diyeceğinize eminim.

Ekleme: Belki o kalıcı duyma hasarı sizde oluşmuştur bile; 140-180 sürat ile 2.300km tıkaçsız yol yapabildiğinize göre? İnşallah yanılıyorumdur.
    Yarın elime ulaşacak büyük ihtimalle tıkaçlar kargoda yolda gözüküyor. Hasanpaşa'dan çıkmış yola yanılmıyorsam İstanbul'da bu yer, 2 güne geliyor kargolar en geç.

Herkes bu kadar farkettiğini söylüyorsa kesin farkediyordur, bir an önce gelse de denesem, iyice meraklandım. Elime ulaşsın bi konu altına görüşlerimi belirtirim.

Kalıcı veya geçici bi kulak hasarım veya başka bir şey olduğunu sanmıyorum. Duymamda herhangi bir değişiklik yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

Bugün deneme şansım oldu (şehiriçi). Crown Micro CMMK-08 versiyonunu aldım. Şehiriçinde oldukça başarılı buldum şuanlık muzik ve konuşma konusunda. Ses seviyesi olarakta oldukça iyi diyebilirim. Cardo Spirit kadar son ses seviyesi yüksek değil ama yine de oldukça yüksek bir ses seviyesine sahip. Rahat bir şekilde konuşma yapabiliyor ve muzik dinleyebiliyorsunuz.

CM'nin iddiasına göre 120km'ye kadar rahat konuşma imkanı sağlıyormuş, bugün çıkabilirsem birde uzun yolda deneyeceğim, uzundan ziyade yüksek hızlara çıkabileceğim bir yolda deneyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    reis ürün gerçekten olmuşta olabilir ama bu parasını ver övgüyü al adamıı övünce insanın içine baya bi şüphe düşüyo bu övüyosa güvenmemeye başlıyom
    Deneme şansım oldu hocam, üst yazıyı okursanız, şuanlık şehiriçinde denedim, konuşma ve muzik olarak çok iyi. Tiz sesler, cızırtı vs. herhangi bir problem yok. Tabi ürün daha 2 günlük, zaman ilerledikçe bir sorun sıkıntı olur mu bilemiyorum, onu da zamanla görücez.

Dip Not: Bu arada 3 adet sipariş verdik aynı modelden. Hepsinin montajlarını yapıp, her birini teker teker denedik. 3 ürününde hepsi aynı kalite ve başarıda. Hiç birinde sorun sıkıntı veya birinde fazla ses diğerinde az ses gibi bir olay olmadı.
    Cyan, espresso ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti

Hocam ben bu kulak tıkacını dün denedim, düşük hızlardaki rüzgar sesini kesiyor 40-80km arası gibi, fakat hızlandığımda 130-150 gibi ben neredeyse aynı şekilde rüzgar sesini alıyorum.

Yanlış yaptığım bir şey mi var acaba?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Hocam ben bu kulak tıkacını dün denedim, düşük hızlardaki rüzgar sesini kesiyor 40-80km arası gibi, fakat hızlandığımda 130-150 gibi ben neredeyse aynı şekilde rüzgar sesini alıyorum.

Tıkacı takınca üzerine buff giyin yerinde düzgün dursun.
    Benim xmax'da ön cama ilave taktığım deflektör bağlantı parçasının biri kırılınca söktüm, Deflektör olmadan sürünce 80'i geçince çok fazla rüsgar sesi geliyordu onu kesti ama xmax 130'u pek fazla geçemediği için daha yüksek hızlar için bir şey diyemeyeceğim. Benim kaskım Caberg Duke 2, çok rahat bir kask ama havalandırma ve ses konusunda başarısız, bu kaskla bile 120-130 hızlarda kulak tıkaçları işe yarıyor.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A

Bilemeyeceğim, ben 2. kademeye kadar ittiriyorum, bayağı içeri girmesi lazım. Ses aynı diyorsanız montajda sıkıntı olabilir
    Metehan48 ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bilemeyeceğim, ben 2. kademeye kadar ittiriyorum, bayağı içeri girmesi lazım. Ses aynı diyorsanız montajda sıkıntı olabilir
    Evet, montajı zor biraz. Sol kulağıma rahatça takıyorum ama sağ kulağıma tam yerleşmesi için uğraşıyorum biraz.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tıkacı takınca üzerine buff giyin yerinde düzgün dursun.
    Benim xmax'da ön cama ilave taktığım deflektör bağlantı parçasının biri kırılınca söktüm, Deflektör olmadan sürünce 80'i geçince çok fazla rüsgar sesi geliyordu onu kesti ama xmax 130'u pek fazla geçemediği için daha yüksek hızlar için bir şey diyemeyeceğim. Benim kaskım Caberg Duke 2, çok rahat bir kask ama havalandırma ve ses konusunda başarısız, bu kaskla bile 120-130 hızlarda kulak tıkaçları işe yarıyor.
    Benim motorumda rüzgarlık yok direk olduğu gibi geliyor hava. Dediğim gibi 80e kadar oldukça iyi, bir gram rüzgar sesi almıyorum ama sonrasında başlıyor. Yani 120-130'da da önceki gibi alıyorum sesi.

Bu arada buffsız hiç bir zaman kask kullanmıyorum, buffta takılıydı. Videolardaki derinlikte takmıştım. Benim kaskımda Shoei GT Air II. Birde diğer kaskımla deneyeceğim, oda Ruroc Carbon Track. Onda da verim alamazsam yine buraya yazarım görüşlerimi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

Ben 1. kademeye kadar ittim hocam (tahminen), videolarda öyle gözüküyordu. Dediğiniz gibi birde 2. kademeye kadar deneyeyim.

Montajda sorun olduğunu pek düşünmüyorum, iki kulağıma da olması gerektiği gibi taktığımı düşünüyorum, hatta ilk taktığımda sağ taraf daha kötü takmışım durup düzeltmiştim. Solda rüzgar sesi kesikken sağdan rüzgar sesi alıyordum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, montajı zor biraz. Sol kulağıma rahatça takıyorum ama sağ kulağıma tam yerleşmesi için uğraşıyorum biraz.
    Bende tam tersi
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200GS
    kulak tıkacı alpinstar demişsiniz de, 3m'in tıkacından farkı nedir? tip olarak aynı gözüküyor.

fiyat 5-6 kat fark ediyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı mehmetyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kulak tıkacı alpinstar demişsiniz de, 3m'in tıkacından farkı nedir? tip olarak aynı gözüküyor.

fiyat 5-6 kat fark ediyor.
    3M'inkinde bildiğim kadarıyla basınç eşitleyici ve gürültü dışında frekansları geçiren filtre kısmı yok. Yani taktığınızda kulağınızın içi ile dışı arasındaki bağlantı tamamen kesiliyor. Ben o tip (içerisiyle dışarısı arasındaki bağlantıyı kesen) tıkaçları saatlerce yüksek süratte uzun yol yapacaksam kullanıyorum. 3-4 saate kadar yol yapacaksam alpine kulaklıkları kullanıyorum. Eğer yol sırasında çok irtifa farkları olacak ise ve/veya interkomla rahat görüşmek istiyorsam Alpine tıkaç daha uygun oluyor. Ama doğruya doğru en yüksek izolasyonu 3M veya Moldex köpük tıkaç üzerine yok. Onları da kullanabilirsiniz, illa ki Alpine almaya gerek yok. Moldex 10 çift 100₺ gibi. Bir çifti (gerektiğinde ıslak mendille temizleyerek) bir git-gel uzun yolda kullanabilirsiniz.
    mehmetyasin ve srdrrr bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700

Benim ünün tercihlerim arasındaki kriterlerimden biri de bu herif
    Alacağım ürünü açıyorum bakıyorum eğer bu herif ürünü övdüyse direkt vazgeçiyorum.
    Şimdiye kadar hangi ürünü övdü veya reklamını yaptıysa hepsi tırt çıktı
    espresso, killingroad ve srdrrr bunu beğendiler.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    3M'inkinde bildiğim kadarıyla basınç eşitleyici ve gürültü dışında frekansları geçiren filtre kısmı yok. Yani taktığınızda kulağınızın içi ile dışı arasındaki bağlantı tamamen kesiliyor. Ben o tip (içerisiyle dışarısı arasındaki bağlantıyı kesen) tıkaçları saatlerce yüksek süratte uzun yol yapacaksam kullanıyorum. 3-4 saate kadar yol yapacaksam alpine kulaklıkları kullanıyorum. Eğer yol sırasında çok irtifa farkları olacak ise ve/veya interkomla rahat görüşmek istiyorsam Alpine tıkaç daha uygun oluyor. Ama doğruya doğru en yüksek izolasyonu 3M veya Moldex köpük tıkaç üzerine yok. Onları da kullanabilirsiniz, illa ki Alpine almaya gerek yok. Moldex 10 çift 100₺ gibi. Bir çifti (gerektiğinde ıslak mendille temizleyerek) bir git-gel uzun yolda kullanabilirsiniz.
    İşmont mağazasında köpük olandan kullanıyorum kauçuk olanlar eziyete dönüşüyor. Alpine tıkacı kullanmadım ama rahatlık aranıyorsa köpük/süngerimsi tıkaçlar en rahatı. Tek eksi yönü basınç dengeleme olayı olmadığı için molalarda çıkarmak gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ünün tercihlerim arasındaki kriterlerimden biri de bu herif
    Alacağım ürünü açıyorum bakıyorum eğer bu herif ürünü övdüyse direkt vazgeçiyorum.
    Şimdiye kadar hangi ürünü övdü veya reklamını yaptıysa hepsi tırt çıktı
    Beğendiğim bir ürün bile olsa selçuk reklamını yaptıysa soğuyorum o üründen. Hayatı yalan.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar merhaba tekrardan.

Crown Micro CMMK-08 ürününü kullanmaya başlayalı bir haftayı geçti. Diğer kaskımda da Cardo Spirit kullanıyorum, onunla beraber kıyaslayarak devam edeceğim.

Öncelikle Crown Micro'nun son ses seviyesi oldukça yüksek. Cardo Spirit'e göre biraz daha düşük. Fakat bu yolda giderken çok bir farklılık oluşturmuyor. 120-150km arasına kadar çok rahat bir şekilde konuşma yapabiliyor ve müzik dinleyebiliyorsunuz. Burada Crown Micro'nun iddiası 120km'ye kadardı fakat 150km'ye kadar çok rahat konuşma sağlayabildim.

Bluetooth 5.0 özelliğiyle anında bağlantı yapabiliyorsunuz. Bu arada 2'li bağlantı mevcut, hem telefona hem motora direk bağlayabiliyorsunuz intercomu.

Bir arkadaş söylemişti önceki yazılarda, eğer isterseniz gelen aramaları otomatik yanıtlayabiliyor, istemezseniz de bu özelliği kapatıp kendiniz aç kapa yapabiliyorsunuz.

Cardo'da olmayan bir özellik, muzik durdurup, tekrar devam ettirme. Crown'da bu özellik çok hoşuma gitti, Cardo ile biriyle konuşacaksam hep sesi kısıp sonra yükseltiyordum, Crown'da bu derdim ortadan kalktı, direk durdurup tekrar başlatabiliyorum.

Cardo'da olmayan başka bir özellikte, muzik ileri alabiliyorsunuz ama geri alamıyorsunuz, bu Crown'da mevcut ve oldukça iyi bir özellik olmuş, tekrar dinlemek istediğiniz muziği direk başa sarabiliyor veya bir önceki şarkıya geçebiliyorsunuz.

Ses kalitesine gelecek olursak, ben Crown'da Cardo'dan sonra çok fark olacağını düşünüyordum, aksine her ikisi de ses konusunda aynı diyebilirim. Biri gözümü kapatıp ikisini de sırayla dinletip, hangisi hangisi diye sorsa bilemem büyük ihtimal. Kalite olarak basslar, tizler her şey olması gerektiği gibi ben çok beğendim.

Şuanlık yazım bu kadar.

Aklıma gelmeyen şeyler olmuştur illa, sormak istediklerinizi, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.
    espresso ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ekleme: Değinmediğim bir konuda şarj konusu olmuş. Cardo Spirit'in 10-12 saat gibi şarj süresi gidiyor.

Crown Micro'yu geldiğinde şarj ettim, 5-6 saate yakın kullandım, şarj yüzdesi hala %80 seviyelerinde. Baya uzun şarjı gidecek gibi duruyor. Kutuda 30 saatlik kullanımdan bahsediyor, böyle giderse görecek gibi.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Ben aşağıdaki üründen sipariş verdim. Çifti 2.799 TL, hatta %5 ek iskonto vardı. Henüz gelmedi ama yorumlar gayet iyi.

https://www.amazon.com.tr/Cankypu-Mo...C9M83HYB&psc=1
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aşağıdaki üründen sipariş verdim. Çifti 2.799 TL, hatta %5 ek iskonto vardı. Henüz gelmedi ama yorumlar gayet iyi.

https://www.amazon.com.tr/Cankypu-Mo...C9M83HYB&psc=1
    Tasarımına kadar Crown Microyla aynı gözüküyor hocam, içerikte aynı olabilir, ben memnun kaldım, sizde kalırsınız inş. Güle güle kullanın.
    uakdem bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 750X DCT
    Ben de aynısından sipariş ettim gümrükten çıktı herhalde bugün yarın gelir. Türkiye de ki bir tane fiyatına iki tane aldık bakalım sonuç ne olacak.
    Metehan48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)