Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter da Gaz verince yavaşlama

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar Honda spacy 2012 model scooterım var bugün tuhaf bir arıza yaşadık gaz verince motor 60km den 40 30 20 hatta durma noktasına kadar geliyor bunun sebebi nedir yakıt aldığım farklı bir firma vardı Totalden aldım bundan kaynaklı olabilir mi yardımlarınız için teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Motor gaz verince yavaşlıyorsa 60 km hıza nasıl çıktınız? Gazı kapatınca motor hızlanıyor mu? Kendi kendine giden motora mı sahipsiniz? Kafamda deli sorular…

Malesef sorunuzun cevabını bilmiyorum ama anladığım kadarıyla belirli bir devrin üstüne çıktığında gaz kesiyor gibi duruyor.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ilk bakışta yakıt değişimi sonrasına gelmesi, yakıt kaynaklı gibi görünse de bu sorun düşük devirlerde daha çok olur
    devir yükseldikçe yapıyor olması, karbüratörün hava-yakıt oranını iyi ayarlayamadığını (bu hava filtresinden bile olabilir) gösterdiği gibi;
    ateşlemenin sağlıklı olmadığına da (buji veya distribütör) işaret edebilir

Gaz kolunu belirli bir açıda açıp yavaşça hızlanabiliyorum ama dip gaz yapınca direkt gaz kesip sanki frenliyormuşum gibi öne yığılıyor motorsiklet ve kontağı kapatıp açtım zor çalıştı motosiklet acaba benzinden olabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

Aşağıda belirttiğim gibi gaz kolunu belirli bir miktarda açınca yavasca hizlaniyorum ancak direkt dip gaz yapınca gazı kesiyor ve öne yığılma yapıyor ve kontağı kapatıp açtım motosiklet bir müddet çalışmadı beyaz duman atıyor bir miktar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Aşağıda belirttiğim gibi gaz kolunu belirli bir miktarda açınca yavasca hizlaniyorum ancak direkt dip gaz yapınca gazı kesiyor ve öne yığılma yapıyor ve kontağı kapatıp açtım motosiklet bir müddet çalışmadı beyaz duman atıyor bir miktar

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Alıntı stozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz kolunu belirli bir açıda açıp yavaşça hızlanabiliyorum ama dip gaz yapınca direkt gaz kesip sanki frenliyormuşum gibi öne yığılıyor motorsiklet ve kontağı kapatıp açtım zor çalıştı motosiklet acaba benzinden olabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

Motor boğuluyor olabilir, ilk olarak yakıtı boşaltın sonrasında karbüratör tahliye vidasını gevşetin. Sistemdeki mevcut olan tüm benzini arındırdıktan sonra yeni benzinle deneyin sorun yine devam ederse karbüratörde sorun arayın.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yakıt akışında sıkıntı var demek ki , normalden daha hızlı gaz açtığında karbüratörde ekstra bir kanaldan (otomobilde kapış memesi denir , motosiklet karbüratoründe jet) silindire daha fazla yakıt gönderilir , bahsettiğin gibi gaz kolu açıkken hız sarsıntısız düşüyorsa yakıt , tekleme gibi sarsıntılı bir hız kaybı varsa ateşlemede sorun vardır..

Yarın içindeki yakıtı komple bir bidona dolduracagim ve eskisi gibi opetten yakıt alacağım eğer ki sorun çözülürse bu konuyu mahkemeye taşımalı miyim? Aldığım yer ile gorusmeli miyim? Bilginiz var mı bu konuda

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

Yarın bunu bir şişeye aktarmayı deneyeceğim ve benzin normal de depo kapağını açınca baya kokar ama bu neredeyse hiç kokmuyor sorun benzinde ise aldığım yer hakkında nasıl bir yol izlemeliyim sonuçta benzine bir dünya para veriyoruz

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Eğer yakıtınızda su varsa...
    Karbüratör hazneainin dibinde de vardır..
    Ve tamda bu sekilde motorun devirlenmesine engel olur.
    Karbüratörün en altında bir vida vardır. Aşağı doğru inen bir hortum takılıdır.
    O vidayı gevşetinve yaklaşık bir çay bardağı kadar benzini boşaltıp iyice sıkın.
    Motoru deneyin düzelmişse depoyu tamamen boşaltıp sudan arındırın.
    Düzelmediyse ...
    Arada varsa benzin filtresini değiştirin benzinin geçişine yeterli ölçüde izin vermiyordur..
    Vakum yapıp benzın yokunu açan parçanın hirtumlarına bakın çıkık delik yırtık olmasın benzini karbüratöre taşıyamıyor olabilir.

Opetten benzin aldığımda bu tarz sorunlarla karşilasmadim aslında ama ona da bakacağım yarın

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Karbüratörlü ise karbüratör arızasıdır, hiç benzin boşaltmakla uğraşmayın. 2013 model Fiddle'ımda olmuştu; gaza az basınca gidiyor, çok basınca fazla benzin püskürtmekten boğulup yığılıyordu. Tamirci karbüratöre müdahale edip sorunu çözmüştü ama diyaframı mı değiştirnişti tam bilemiyorum.

Karbüratörlü değil aslında enjektörlü fiddle modelindeki gibi değil buradan nasıl fotoğraf atabilirim bilmiyorum ama komple sokup fotoğrafını çektim Honda spacy 2012 yeni modelini kullanıyorum

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzine zam geldiğini duymuştur. Kibarca "nabıyon olm? litresi kaç para bi kere bunun?" demek istiyordur belki.
    espresso bunu beğendi.

Trafik kurallarına otomatik uyum sağladı sanırım 30 u geçmeme izin vermiyor ��

Bende motolux w46 var. 80 cc, 3bin km’de. tam olarak aynı problem var. gazı hafif verince yavaş yavaş hızlanıyor. gaz kolunu daha da çevirip sona doğru gidince yavaşlıyor. stop bile etti bi kaç kez, şuan motor ışığı yanıyor. servise götürdüm. başında bekledim, tam 2,5 saat inceledi, söktü herşeyi baktı hiç bir şeyi yok görünürde, bize bırakacaksın bi kaç gün kalacak dedi. güvenemedim. yakın zamanda yağ değişimi yaptım ondan önce çok iyiydi, yağ castrol kullanıyorum 3. değişimim yağ kaynaklı olacağını düşünmüyorum. 10 gün önce biraz yağmur yemişti. içine mi kaçtı acaba bilmiyorum sorunu bulamıyoruz. sizinki çözüldü mü ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)