Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vidalı arka lastik ile 200km yapılır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CB125R
    Arkadaşlar yarım 200km yola çıkmak zorunda kaldım ve arka lastikte vida var. Lastiğe girdiği gibi sıktım hava kaçırmıyor. Ortalama 1ay önce girdi ve ortalama 100km kullandım. (Vakit bulamadım yaptıramadım şehir içinde kullandığım içinde fazla dert etmedim).Sıkıntı çıkarır mı yanıma önlem olarak ne alabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Lastiği janttan ayırıp içten yama yaptıramayacaksan hiç elleme , motor yüklü yada yolcu varsa hız yapmanı tavsiyede etmem..
    espresso bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    1 aydır bi fitil de mi attıramadın?
    killingroad bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Arabadamda vidali arka lastik vardi ama kacirmiyordu. Covid zamani oldugu icin lastik degistirmek te uzun suruyordu. Lastikciyle konustuktan sonra gidis-donus 2000km uzun yola gitmistim, bir sey olmamisti. Ama motosikleti o halde kullanmaya cesaret edemezdim muhtemelen.

Motosikleti
    CB125R
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 aydır bi fitil de mi attıramadın?
    hayır zaman bulamadım..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben fitilli lastikle 6000 km yaptım öyle de sattım motosikleti mantar yama yapmaya pek yanaşmıyor millet

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    2 hafta once nc 750 nin arka lastiğine ufak bir çivi gibi bişey girmiş çıkmış.
    Dükkanın önünde gördüm inmiş lastik.
    Hoppalaaa dedim. Ara tara bak derken ne yabancı bir cisim görebildim nede delik yeri. Tekeri çevirirken ses duydum da buldum en sonunda. Lastiğin en etli orta kısmından girmiş çıkmış. Ufacık bir iz vardı sadece.
    Aksam şişirdim gittim lastikçiye.
    Pendikte 1 adet var motosiklet lastiği tamir eden.
    Balans dahil 300 lira balans istemesen de 300 lira dedi.
    Ben şimdi eve gidiyorum söker getiririm arabayla,zaten temizlik yapıcam sökülmüşken fırsat olur dedim. O zaman 200 lira dedi.
    Götürdüm.delik yeride gösterdim 10 dakika sürdü işlem balans dahil.içerden yama yaptı.
    Bu arada michelin pilot road 4 lastik sıfırdı ve giren çivinin yada herneyse ilk defa kendiliğinden çıkmış olduğuna şahit olmuş oldum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    fitilli lastik,yamalı lastik,çivili lastik ne olursa olsun 50km suratin ustune çıkılmaz.yoldan çıkarsıbn baskasına vurursun hem kendi hem baskaskının canı önemli.alırsın 10 taksitle yeni lastik.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı motomad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fitilli lastik,yamalı lastik,çivili lastik ne olursa olsun 50km suratin ustune çıkılmaz.yoldan çıkarsıbn baskasına vurursun hem kendi hem baskaskının canı önemli.alırsın 10 taksitle yeni lastik.
    ohoo ilk delinmede lastiği çöpe atıp yenisinimi alacağız yapma dostum o bütçe kimde var bir lastik birbirine 3-5 cm yakın olmamak şartıyla min 3 yama kaldırır , deliğe giren mantar şeklinde soğuk yama kullanılmasında ısrar edin , dışarıdan atılan fitile asla ama asla güvenmeyin , belki hafif motorlarda sukuturlarda yüksek hıza çıkamadığınız için sorun yaşatmayabilir , 200 kg üstü motosikletlerde yük ve yolcu varsa vede fitil arka tekerdeyse asla sürat yapmayın..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    fitil ile 100km üstü hız tavsiye edilmiyor.yamada sanırım öyle bir durum yok ancak yamanın ömrü nekadar bilmiyorum

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı motomad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamayı niye bu sınıfa soktun?
    En son yamalı lastikle piste çıktım ben
    Fitil de düzgün yapılırsa iyi durabilir ama orası çok tartışma götürecek konu ona girmiyorum. Lakin iyi bir lastikçinin yaptığı iyi bir yama ile lastik kullanılmaya devam edilebilir.
    espresso bunu beğendi.
    youtube.com/@bisuruyorum

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben lastikleri değiştirdikten sonra patlama önleyici jel sıktım lastiklere. bir buçuk yılı geçti, bu sefer da şansıma hiç lastik patlamadı. çivi, vida falan girse çıkarınca jel deliği tıkayacak orada donacak ve tekrar yama vb. gerekmeden devam ederim diye jel uygulamıştım, kafa rahatlığı dışında bir faydasını göremedim henüz.
    Lastiğin tabanından değil de yanlarından çivi girerse jel fayda etmiyormuş ama öyle durumda yama da yapılamıyor zaten.

Motosikleti
    CB125R
    Yolu kazasız belasız tamamladım. Eve gelmeye 20 30km kala lastiğim biraz inmeye başladı. Onun dışında başka bir sıkıntı yaşamadım ama sürekli bişey olacak mı sorusu kafamı yedi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    O yüzden sorunun cevabı: Hayır yapmamalısın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)