Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Rekor Sende

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu "pazarlık" denen şey dünya üzerinden kalksa ne güzle olur. Hiç sevmiyorum.
    Bir şey satarken de ille pazarlık edilecek beklentisi ile fiyat ona göre pazarlık payı eklenmiş olarak yazılıyor, sonra olan benim gibi pazarlık etmeyi sevmeyenlere oluyor.

Bir de işin 'sünnet' tarafı var. Yahu Peygamberin yüzlerce daha güzel sünneti varken, pazarlığa verilen bu ehemmiyet niye?
    Benim için her malın rayiç bir bedeli vardır; alırken de, satarken de.

Aralık ayında 0 araç almak için aracımı satışa koydum, bir arkadaşım da aynı marka-model ve benzer durumdaki aracını satmaya karar verdi.
    Ben 184 yazdım, o, bu fiyata araba verilmez deyip 205 e koydu.
    Benim araç 4. gün 182 ye satıldı, arkadaşın ilan süresi doldu satamadı, arabanın camında 2 ay satılık yazısı ile gezdi, geçenlerde 210 a sattı.
    Sonra sıfır araç bulamayınca ben gittim Şubat başında, 425 e bir araba buldum, bir kez sordum son ne dersin diye, adam da 420 olur dedi, anlaştık aldım.
    Bizim arkadaş ise geçen hafta, yine aynı marka-model hatta daha yüksek km li benzer aracı 560 a alabildi. Şimdi kim karlı acaba?
    espresso ve okanbagiscan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin limitinizi merak ederim, 300 e kaç teklif edilebilir mesela.100?
    bu benim limitimle alakalı birşey değil. motorun piyasası ile alakalı.

Mesela bildiğim bir modelden bahsedeyim; ns200 sıfırı 76 bin tl. Şu an 2021-2022 modellere düşük km ise 75-80 arası yazanlar var.

80 yazan adama net yapacagım teklif 65'dir. yani oran olarak baktıgınızda konu sahibinden istenilen indirim oranı kadar bende isterim. cünkü koyulan fiyat mantıksız.

mesela 310 üstediğiniz motorun modeli, yılı, km'si ve hasar durumu nedir?
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    "işine gelirse..." , "istediğim fiyata satarım(alırım), kime ne?" , "dün söz vermiştim ama bugün vazgeçtim" gibi kavramlar yaygınlaştı.

Şimdi burada bir hata var;

"Dün söz vermiştim ama bugün vazgeçtim" i ayrı tutmak gerek bu aşırı etik dışı bir kavram, diğerlerinin yanına; yani istediği fiyata satma ve tabiri caizse "işine gelirse" den çok farklı. Söz vermek akit yapmak ve bundan keyfi vazgeçmeyi satıcının fiyat belirleme hakkıyla bir tutamayız, elmalar ve armutlar...

Dostum "yüksek fiyat vermek" özelden ya da telefonda teklif yaparak olmuyor .Yani bir resim ve fiyat koyuyorsun diğer pek çok ilanın yanına, pazarda mal satmakla eşdeğer. Oysa pazarlık direk bir ilan üzerine iki kişi arasında yapılan bir ritüel.. Yani bunlar da birbirinden çok farklı. Satıcının utanıp utanmayacağını bilemem ama tamamen aynı özellikte olup daha uygun fiyatlı olan satıcının tercih edileceğini bilirim. E motora binen insanlarında belli bir iq da olması gerektiğinden yola çıkarak, arayıp bulmak müşterinin hak ve görevi.

Ekonominin iki temeli var malum, arz ve talep bu ikisi belirler piyasayı, o nedenle siz 1 liralık mala 1000 lira yazsanız bile bu onu o fiyata satacağınız anlamına gelmez. E biz de almayacağımız malın satıcısıyla da hiç iletişim kurmayacağımıza göre, bırakalım "utanmaz" olsun. Ayrıca niye utansın, dolandırıcı değil, pazarda kafasına göre fiyat yazmış sadece, kimseden gizli de yapmıyor...Listemize almamak, sıradaki ilana bakmak zor değil...
    Bence ikisi de cezai yaptırımı olmayan "etik kavramı" içinde. Sözlü anlaşmalardan caymak size çok ayıp geliyor olabilir ama bazısına buda ayıp gelmiyor onu napacağız? satıcının noterde imza atarken bile cayma hakkı var mı? var. Para transferi olmadıysa malımı satmıyorum, vazgeçtim deyip cayabilir. Hiçbir hukuki yaptırımı da yok üstelik. Ama size göre bu ayıp, tamam.

Ben ( alım veya satımda) mantık dışı fiyat istemeyi de ayıp buluyorum, buda size normal geliyor olabilir ama ben bunu da kabullenemiyorum.

Motosiklet özelinde değil, daha genel düşünelim. Bir fırına girdiniz, tekli ekmek 50 tl dediler. Bir şaşırıp içinizden veya sözlü olarak "oha, bu ne ya" demez misiniz?

Bakın 5tl lik ekmek 7 tl ise demiyorum, arada afaki fiyat farkı varsa bence bunu istemek suç değilse bile ayıptır, utanmazlıktır. "Almazsın olur biter" dersen evet bu nihai çözümdür ama yapılan hareketin yanlış olduğunu değiştirmez.

Depremzedelere "fırsat bu fırsat" deyip bir tas çorbayı 100tl ye satmaya çalışan esnafın yaptığı belki hukuki olarak suç değilse bile ahlaki olarak büyük yanlıştır, hatta kusuruma bakmayın daha ağır konuşacağım; şerefsizliktir.

Hocam sen lütfen üzerine alınma, burada lafım sana değil. Etik ve ahlak olarak toplumumuz geriye gidiyor benim sitemim buna.

Diyelim ki bir yabancı sizin mahallenize geldi, adamın başına talihsizlikler gelmiş ve adam aç susuz parasız dımdızlak yolda kalmış. Siz bu adamı yedirip içirmek veya yardımcı olmak zorunda değilsiniz. Arasınız polisi veya belediyeyi ilgilenirler. Ama Türk örf ve adetleri bu kişiye yardım etmenizi söyler. Yedir, içir, yardımcı ol, senin kültürün bu der.

Bir şeyin kanunen yasak olmaması, o şeyin etik olarak doğru olduğunu veya ayıp olmadığını göstermez.

Yine söylüyorum lütfen sattığın motor yüzünden üzerine alınma, benim tepkim zaten yüksek olan piyasayı kasti olarak daha da yükseltenlere...

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu benim limitimle alakalı birşey değil. motorun piyasası ile alakalı.

Mesela bildiğim bir modelden bahsedeyim; ns200 sıfırı 76 bin tl. Şu an 2021-2022 modellere düşük km ise 75-80 arası yazanlar var.

80 yazan adama net yapacagım teklif 65'dir. yani oran olarak baktıgınızda konu sahibinden istenilen indirim oranı kadar bende isterim. cünkü koyulan fiyat mantıksız.

mesela 310 üstediğiniz motorun modeli, yılı, km'si ve hasar durumu nedir?
    Alırken 80 e 65 teklif ediyorsun ok. Satarken 80 e 50 teklif edilirse ne düşünürsün...🤔

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ikisi de cezai yaptırımı olmayan "etik kavramı" içinde. Sözlü anlaşmalardan caymak size çok ayıp geliyor olabilir ama bazısına buda ayıp gelmiyor onu napacağız? satıcının noterde imza atarken bile cayma hakkı var mı? var. Para transferi olmadıysa malımı satmıyorum, vazgeçtim deyip cayabilir. Hiçbir hukuki yaptırımı da yok üstelik. Ama size göre bu ayıp, tamam.

Ben ( alım veya satımda) mantık dışı fiyat istemeyi de ayıp buluyorum, buda size normal geliyor olabilir ama ben bunu da kabullenemiyorum.

Motosiklet özelinde değil, daha genel düşünelim. Bir fırına girdiniz, tekli ekmek 50 tl dediler. Bir şaşırıp içinizden veya sözlü olarak "oha, bu ne ya" demez misiniz?

Bakın 5tl lik ekmek 7 tl ise demiyorum, arada afaki fiyat farkı varsa bence bunu istemek suç değilse bile ayıptır, utanmazlıktır. "Almazsın olur biter" dersen evet bu nihai çözümdür ama yapılan hareketin yanlış olduğunu değiştirmez.

Depremzedelere "fırsat bu fırsat" deyip bir tas çorbayı 100tl ye satmaya çalışan esnafın yaptığı belki hukuki olarak suç değilse bile ahlaki olarak büyük yanlıştır, hatta kusuruma bakmayın daha ağır konuşacağım; şerefsizliktir.

Hocam sen lütfen üzerine alınma, burada lafım sana değil. Etik ve ahlak olarak toplumumuz geriye gidiyor benim sitemim buna.

Diyelim ki bir yabancı sizin mahallenize geldi, adamın başına talihsizlikler gelmiş ve adam aç susuz parasız dımdızlak yolda kalmış. Siz bu adamı yedirip içirmek veya yardımcı olmak zorunda değilsiniz. Arasınız polisi veya belediyeyi ilgilenirler. Ama Türk örf ve adetleri bu kişiye yardım etmenizi söyler. Yedir, içir, yardımcı ol, senin kültürün bu der.

Bir şeyin kanunen yasak olmaması, o şeyin etik olarak doğru olduğunu veya ayıp olmadığını göstermez.

Yine söylüyorum lütfen sattığın motor yüzünden üzerine alınma, benim tepkim zaten yüksek olan piyasayı kasti olarak daha da yükseltenlere...
    Söz verip tutmamakla pazarda yüksek fiyattan patates satmak arasında hâlâ bağlantı kuramıyorum, k.bakmayın. Elma da meyve dir armutta, elmayı seven armutuda sever gibi yaklaşıyoruz.

Hocam olay sadece bir satış, bu kadar farklı olaylara depemzedelere bağlamaya gerek yok. Migrosla 101 aynı paraya mı satıyor, satılmak zorunda mı? Ahlak kime neye göre, anketle mi belirledik toplumun genel kanısını. Hem herkes ahlak dışı dese bile yasal karşılığı olmadığına göre siz ne kadar "vurun abalıya" desenizde birşey değişmeyecek. En büyük "ceza" adamın malını almamak, yetmiyorsa daha ne yapalım, pazarda ilan koymuş, vebali başka ne olabilir? Fiziksel şiddet mi (mesela)? Hırsızı bile dövemezsiniz yasal olarak..🙂

valla sıfırı 76 olan ürüne 65 üstü fiyat biçiyorsam verilen teklif 30 bile olsa problem yapmam.

burada demek istediğim satıcı kullandıgı ürünü sıfırmış gibi satmaya calısıyorsa verilen teklife de tepki vermemeli. satıcı etik olmayan ama yasal bir iş yapıyor cünkü.

bu arada size değil bu dediğim.

üstte de sormustum 310 k olan motorunuzun marka model km ve hasar durumu nedir?

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    valla sıfırı 76 olan ürüne 65 üstü fiyat biçiyorsam verilen teklif 30 bile olsa problem yapmam.

burada demek istediğim satıcı kullandıgı ürünü sıfırmış gibi satmaya calısıyorsa verilen teklife de tepki vermemeli. satıcı etik olmayan ama yasal bir iş yapıyor cünkü.

bu arada size değil bu dediğim.

üstte de sormustum 310 k olan motorunuzun marka model km ve hasar durumu nedir?
    Sizden motor almak istiyorum, ilana koyunca bir haber edin..😁..

310 istediğim aracın bilgisini vermek istemiyorum, konu direk o değil..Ha, yüksek fiyat istediyse ordan yakalarım gibi bir niyet varsa k.bakmayın. Nedense bana kişisel bir hassasiyetiniz olduğunu hissediyorum diğer topikteki anlamsız siteminizden...Hiç gerek yok oysa...🤔

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alırken 80 e 65 teklif ediyorsun ok. Satarken 80 e 50 teklif edilirse ne düşünürsün...��

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

Söz verip tutmamakla pazarda yüksek fiyattan patates satmak arasında hâlâ bağlantı kuramıyorum, k.bakmayın. Elma da meyve dir armutta, elmayı seven armutuda sever gibi yaklaşıyoruz.

Hocam olay sadece bir satış, bu kadar farklı olaylara depemzedelere bağlamaya gerek yok. Migrosla 101 aynı paraya mı satıyor, satılmak zorunda mı? Ahlak kime neye göre, anketle mi belirledik toplumun genel kanısını. Hem herkes ahlak dışı dese bile yasal karşılığı olmadığına göre siz ne kadar "vurun abalıya" desenizde birşey değişmeyecek. En büyük "ceza" adamın malını almamak, yetmiyorsa daha ne yapalım, pazarda ilan koymuş, vebali başka ne olabilir? Fiziksel şiddet mi (mesela)? Hırsızı bile dövemezsiniz yasal olarak..��
    Hocam ahlaki değerler de kişilere göre değişir sende haklısın. Zaten ikisi bağlantılı demiyorum, söz verip tutmamakta yanlış, fahiş fiyata mal satmakta diyorum. Ama bu ikisi de bazı kişilere doğru gelebiliyor, tamamen bakış açısıyla alakalı. Ben fazla hassas davranıyor da olabilirim ama bana hala garip geliyor, bazı şeyleri normalleştiremiyorum.

Ben mesela sıfırı 150 bin tl olan bir ürüne 250bin tl yazamam, utanırım.

İsteyen de yazar, kanunen hakkı var ama onu da sözle kınarım, çünkü bence yaptığı yanlış, hatta ayıp. Ama bu demek değil ki adamı yaka paça yakalayıp dövelim, meydan dayağı atalım... Fiziksel şiddet bir çözüm değil, ayrıca kanunen de suç, lütfen beni suça teşfik etmeyin

Ama simdi bidaha düşündüm de, zabıtanın bi birimi olsa mesela. Fazla fiyat yazanların ilanlarını tespit edip sırayla evlerine gitse, bunları bi güzel dövseler, acaba bir düzelme olur mu? Hani hindistanda maske takmayanları polisler değnekle dövüyordu ya onun gibi bişey olsa mesela

Sizde adam 250 demiş, hemde son parasıymış, bi güzellik yapıp motorunuzu vermemişsiniz. İnsan bi kıyak yapar motorcu kardeşine, sizi de ayrıca kınıyorum

Hocam takılıyorum, maksat sohbet yumuşasın.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    - Beyefendi iyi günler...
    - iyi günler kardeşim buyur...
    - beyefendi biliyorsunuz ülkemiz bu aralar çok göçmen alıyor, bu konudaki fikriniz nedir?
    - tabiiki gelecekler onlar bizim din kardeşlerimiz, başımızın üstünde yerleri var..
    - peki gerekirse evinizde konuk eder misiniz?
    - İllaki ederim niye etmeyim, üzerimize düşen neyse yaparız bizde...
    - bakın beyefendi bu arkadaş dün geldi Afganistan dan, madem siz de niyetlisiniz, sizde kalabilir mi bir kaç gün?
    - Hay allah, k.bakma işim var yetişmeliyim, valla alırdım da felan pişman...kek kük ...
    - .....
    - .....

🙂

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Valla bu iş kısmet işi ! Yakın tarihte aracımı değiştirdim, satarken yazdığım fiyattan 20 bin düştüm ( tam orta fiyattı benimki) 2-3 günde satıldı. Alırkende arağım kişilerle pazarlık yaptım en son liste yapıp en iyi f/p olanını aldım. Alırkende satıcı tam 25bin düstü (liste fiyatı üzerinden). Ben fiyatı düzgün yazıp inmeseydim eğer belkide bu aldğım da kaçacaktı ve yerine alacağım araç daha pahalıya gelecekti...

Bu süreçte 1tl bile inmeyeni veya piyasaya göre yüksek yazıp sözde indirim yapanlardan sinir oldum. İyi konuşan ve düzgün pazarlık yapan insanlar gerçekten başka oluyor.

Şaşırdığım bir nokta da şu oldu istanbulda bir galerici ile konuştum liste fiyatından 5 indi, il dışı olduğunu öğrenince kendiğiliğinden 5 daha düşeyim il dışıymış dedi şaşırmıştım baya
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Sizden motor almak istiyorum, ilana koyunca bir haber edin..😁..

310 istediğim aracın bilgisini vermek istemiyorum, konu direk o değil..Ha, yüksek fiyat istediyse ordan yakalarım gibi bir niyet varsa k.bakmayın. Nedense bana kişisel bir hassasiyetiniz olduğunu hissediyorum diğer topikteki anlamsız siteminizden...Hiç gerek yok oysa...🤔

hocam inanın konu sahibi oldugunuzu bile önceki mesajı yazdıktan sonra fark ettim. yanlıs anlamayın, yıllardır burada gördüğüm bildiğim 5-6 kişi hariç diğer hiç kimseye yazarken kim olduguna bakmam bile. mesela bu yazınızdan dolayı anlamadım da son mesajlara baktım size birşey mi yazmışım diye, öyle anladım bu yazdıgınızı. hassasiyetlik değil, forumda en aktiflerden birisiyim, herkesle ikili bir atışmam oluyordur bu nedenle.

bu konuya gelecek olursak motor plakanızı istemedim, sadece 310 luk motora 250 teklif geldiyse ortada ya bir ölücü vardır ya bir kazıkcı vardır.
    Konu arkadaş ölücüymüş gibi açıldı ama siz km yıl bile paylaşmadıgınız için muhtemel 260 civarı edecek motora 310 fiyat biçmişsiniz de arkadaş ciddiye almayıp hak ettiği parayı önermiş gibi anlıyorum şu an.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    hocam inanın konu sahibi oldugunuzu bile önceki mesajı yazdıktan sonra fark ettim. yanlıs anlamayın, yıllardır burada gördüğüm bildiğim 5-6 kişi hariç diğer hiç kimseye yazarken kim olduguna bakmam bile. mesela bu yazınızdan dolayı anlamadım da son mesajlara baktım size birşey mi yazmışım diye, öyle anladım bu yazdıgınızı. hassasiyetlik değil, forumda en aktiflerden birisiyim, herkesle ikili bir atışmam oluyordur bu nedenle.

bu konuya gelecek olursak motor plakanızı istemedim, sadece 310 luk motora 250 teklif geldiyse ortada ya bir ölücü vardır ya bir kazıkcı vardır.
    Konu arkadaş ölücüymüş gibi açıldı ama siz km yıl bile paylaşmadıgınız için muhtemel 260 civarı edecek motora 310 fiyat biçmişsiniz de arkadaş ciddiye almayıp hak ettiği parayı önermiş gibi anlıyorum şu an.
    "Konu arkadaş ölücüymüş gibi açıldı ama siz km yıl bile paylaşmadıgınız için muhtemel 260 civarı edecek motora 310 fiyat biçmişsiniz de arkadaş ciddiye almayıp hak ettiği parayı önermiş gibi anlıyorum şu an."

🙂 Siz işi iyi biliyorsunuz, yakaladınız beni...Aynen öyle oldu...👍

İşin ilginci motoru aldı biri...Okumadınız belliki yazmıştım yukarıda. Motor çoktan satıldı. Kerizin (sizin çıkarımınıza istinaden) biri aldı. Kaça gittiğini de merak edin biraz...😆

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Benim mesajdan sonra başka iletişim kuramadık kendisiyle...🙂
    Yani aldın mı alamadın mı üstat anlamadım ben,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Robinson_C adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani aldın mı alamadın mı üstat anlamadım ben,
    Ben satıcıydım. Bu bana gelen mesaj...Tabiki olmadı bu fiyata, güldüm geçtim...Başka arkadaşa verdik Manisa dan...

"Konu arkadaş ölücüymüş gibi açıldı ama siz km yıl bile paylaşmadıgınız için muhtemel 260 civarı edecek motora 310 fiyat biçmişsiniz de arkadaş ciddiye almayıp hak ettiği parayı önermiş gibi anlıyorum şu an."

�� Siz işi iyi biliyorsunuz, yakaladınız beni...Aynen öyle oldu...��

İşin ilginci motoru aldı biri...Okumadınız belliki yazmıştım yukarıda. Motor çoktan satıldı. Kerizin (sizin çıkarımınıza istinaden) biri aldı. Kaça gittiğini de merak edin biraz...��

valla hocam merak etmıyorum, konu acmışsınız karşı tarafın herşeyi ifşalı ama sizin ne sattıgınız belli değil.

canınız sıkılmış insanlara birilerini linçletmeye calısıyorsunuz.

Belki verdiğiniz fiyat ederidir, belki değildir. Sakladıgınız için bilemeyiz. bende dogal olarak kazıkcı olarak değerlendiriyorum sizi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    valla hocam merak etmıyorum, konu acmışsınız karşı tarafın herşeyi ifşalı ama sizin ne sattıgınız belli değil.

canınız sıkılmış insanlara birilerini linçletmeye calısıyorsunuz.

Belki verdiğiniz fiyat ederidir, belki değildir. Sakladıgınız için bilemeyiz. bende dogal olarak kazıkcı olarak değerlendiriyorum sizi.
    E tmm dedim zaten....Uzatmamayı tercih ederim sizinle....Sağlıcakla kalın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

Arkadaşlar, özelimi açmak durumda değilim birileri istiyor diye..Zaten konu bu da değil...Dileyen olursa ozelden yazabilir, noter alış ve satışları severek paylaşabilirim. Birileri "kazıkçı" dedi diye üzüntü hissetmeyecek kadar hayat tecrübem var şükür.

Noter belgesi (hey allahım yahu neyi tartışıyoruz) konusunda ciddiyim...

Ayrıca Okan adında bilmiyorum kaç TC vatandaşı var, ifşa derdim olsa soyadını paylaşırdım. Bu nasıl bir kafa?
    arndiol bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ülkedeki en yüksek km.li Kawasaki Er6F (2008)
    Yahu ne kötü, daha kendi içimizde bile birlik olamıyoruz. Başta ben dahil hepimiz birbirimizle tartışmaya, kavga etmeye çok meyilliyiz.

Konudan bağımsız olarak satıcılarda duymaktan en nefret ettiğim laf "işine gelirse" lafıdır. Alıcılarda da "Öğrenciyim, şu kadar param var, kredi çekeceğim" türevi haysiyetsizlik ve dilencilik içeren sözlere çok uyuz oluyorum. Paran yoksa alma şerefsiz, biz de geçmişte öğrenci olduk.

Al-satçı tayfadan oldum olası nefret ediyorum. Hani imkanım olsa aldığı motoru en az 20.000 km kullanmayanın motorunu satmasını engellerim.
    SuleymanE, espresso, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu ne kötü, daha kendi içimizde bile birlik olamıyoruz. Başta ben dahil hepimiz birbirimizle tartışmaya, kavga etmeye çok meyilliyiz.

Konudan bağımsız olarak satıcılarda duymaktan en nefret ettiğim laf "işine gelirse" lafıdır. Alıcılarda da "Öğrenciyim, şu kadar param var, kredi çekeceğim" türevi haysiyetsizlik ve dilencilik içeren sözlere çok uyuz oluyorum. Paran yoksa alma şerefsiz, biz de geçmişte öğrenci olduk.
    Sağol @tommygun..Anlatmak istediğim tamda buydu aslında...Birden neden "kazıkçı" oldum, şoktayım..🤔

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ülkedeki en yüksek km.li Kawasaki Er6F (2008)
    Sağol @tommygun..Anlatmak istediğim tamda buydu aslında...Birden neden "kazıkçı" oldum, şoktayım..��
    Estağfurullah tabi ki ne sattığınızı bilmeden size "kazıkçı" demek ayıp olur ama arndiol da iyi bir üyedir, muhtemelen o da yanlış anlaşıldı.
    espresso bunu beğendi.

Sağlıcakla kalın diyip mesajı editleyip hala devam ediyorsun laf yetiştirmeye hocam.

kazıkcısın demedim öyle oldugunu düşünüyorum dedim. özelimi paylaşmak falan, bu kadar prenses olmaya gerek yok.

bir konu acmışsın, konunun yarısı belli değil. basit olarak diyorum, 310'luk motora 250 teklif geliyorsa sen ederinden fazla istemiş olabilir misin?

cok basit ve uzatılmayacak bir konu. belki adam haklı?

sadece 310'a 250 geldi bak şu lanet fakire modunda konu acmak etik değil.

Estağfurullah tabi ki ne sattığınızı bilmeden size "kazıkçı" demek ayıp olur ama arndiol da iyi bir üyedir, muhtemelen o da yanlış anlaşıldı.
    abi ben geldim burada altıüstü km fiyat model sordum. konu tek taraflı ilerlemesin diye. kazıkcı oldugunu düşünüyorum paylaşmadıgın için dedim. belki kazıkcı değil bilemem.
    ama insan linçletmeye calısmak bu yapılan. bir konuya 2 taraftan bakmak lazım su an sadece tek tarafı görüyoruz.
    olması gereken gibi 2 tarafı da anlatsın, kazıkcı değilmişsin adam ölücüymüş der geçerdim. basit bir konu. alınganlık yapıyor arkadaş özelimi paylaşamam diye

ben ns200 e 100 bin fiyat biçeyim, 50 teklif gelince buraya yediğim naneyi söylemeden konu acayım, olur mu sence?

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Valla iyiliğini bilemem, çok ardniyetli davranıyor.. Tanımam etmem...Uzatmak taraftarı değilim dedikçe çıta yükseliyor...Sırada sinkaflı küfür mü var? İyide niye? Tanışmıyoruz...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)