Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ardarda iki kaza geçirdim, çok şükür iyiyim

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçmiş olsun. Ufak tefek kazalar, daha büyük kazaların önüne geçecek tecrübeler kazandıracaktır.

Yola ve sürüşe konsantre çok önemlidir. Kafana bir şey takıldığında, düşünceli olduğunda, üzgün olduğunda vs sürüş güvenliğine olumsuz olarak çok fazla etkisi var.
    Rockstar91 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    AEA'nın videolarına göz gezdirmişmiydin ?

https://www.youtube.com/watch?v=q4bY2pONqzg

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Geçmiş olsun, her şeyde olduğu gibi iniş çıkışlar elbet olacaktır ama bu inişler her zaman daha yukarı çıkmanıza vesile olacaktır. Yaşadığınız kaza ile kötü düşünceleriniz varsa mutlaka bir kaç gün dinlenin ve kafanızı rahatlatınız kendinizi topladığınızda yeniden sürüşlere çıkın. Benden size tavsiyem kapalı alan veya eğitim parkuru bulup bol bol orda antreman yapmanızdır çünkü böyle alanlarda trafik derdinden daha çok hakimiyet derdimiz oluyor hakimiyetimizi geliştirdiğimiz zaman tek derdimiz trafiği incelemek oluyor, bu antremanlardan sonra farkında olmadan virajlara daha güzel girdiğinizi ve trafiğin daha ilerisini gözlemleyeceğinizi fark edeceksiniz.
    espresso ve Rockstar91 bunu beğendiler.

Symurg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Wildcat
    Çok geçmiş olsun. Bende motor sürmeye yeni başlamış birisi olarak ki motosiklet sürme sürem toplamda 15 dakikaydı öncesinde. Bir çok şeyi trafikte öğreniyorum. Mesela yağmurlu havada ön freni sıkmamam gerektiğini arkası kayıp düşmek üzereyken son anda ayağımı koyarak zor bela durdurunca öğrendim. En fazla dikkat etmemiz gereken zamanlardayız şu an. Tekrar geçmiş olsun tekrarı yaşanmasın.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AEA'nın videolarına göz gezdirmişmiydin ?

https://www.youtube.com/watch?v=q4bY2pONqzg
    Bu videosunu sizin yönlendirmenizle izledim, teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

Alıntı Symurg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Bende motor sürmeye yeni başlamış birisi olarak ki motosiklet sürme sürem toplamda 15 dakikaydı öncesinde. Bir çok şeyi trafikte öğreniyorum. Mesela yağmurlu havada ön freni sıkmamam gerektiğini arkası kayıp düşmek üzereyken son anda ayağımı koyarak zor bela durdurunca öğrendim. En fazla dikkat etmemiz gereken zamanlardayız şu an. Tekrar geçmiş olsun tekrarı yaşanmasın.
    çok teşekkürler. Siz de güvenli şekilde kullanırsınız inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, her şeyde olduğu gibi iniş çıkışlar elbet olacaktır ama bu inişler her zaman daha yukarı çıkmanıza vesile olacaktır. Yaşadığınız kaza ile kötü düşünceleriniz varsa mutlaka bir kaç gün dinlenin ve kafanızı rahatlatınız kendinizi topladığınızda yeniden sürüşlere çıkın. Benden size tavsiyem kapalı alan veya eğitim parkuru bulup bol bol orda antreman yapmanızdır çünkü böyle alanlarda trafik derdinden daha çok hakimiyet derdimiz oluyor hakimiyetimizi geliştirdiğimiz zaman tek derdimiz trafiği incelemek oluyor, bu antremanlardan sonra farkında olmadan virajlara daha güzel girdiğinizi ve trafiğin daha ilerisini gözlemleyeceğinizi fark edeceksiniz.
    teşekkürler hocam, daha dikkatli olmaya çalışıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Alıntı El Dorado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Ufak tefek kazalar, daha büyük kazaların önüne geçecek tecrübeler kazandıracaktır.

Yola ve sürüşe konsantre çok önemlidir. Kafana bir şey takıldığında, düşünceli olduğunda, üzgün olduğunda vs sürüş güvenliğine olumsuz olarak çok fazla etkisi var.
    teşekkürler

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Geçmiş olsun kardeşim, motor işi şaka değildir derken bunlar bahsetiğimiz kısmın küçük kalan taraflarıdır, küçük kazalar insanı olgunlaştırıyor, hem sana, hem motoruna bişi olmamış olmasına sevindim. Benzer durumlarda büyük motorla yapacağın kaza farklı olabilirdi.

Durumun varsa sürüş eğitimi al, youtube videolarıyla olmaz bu iş. Olur da, disiplin lazım, güzel bir alan lazım, ehliyet sınavındakine benzer bir parkur lazım, sürekli eğitim lazım.

Tek başınıza yapamazsınız çünkü refleks edindiğiniz yaşta değilsiniz, 30'lu yaşlarda bazı şeyleri hızlandırılmış yapmak gerekiyor, vücut düşmeye kalkmaya 10'lu yaşlardaki gibi toleranslı değil çünkü. Allah korusun.

Varsa durumunuz bulunduğunuz il/ilçe'de ileri sürüş eğitmenlerine bakın, motosiklet işi ciddiye alınmalı, araba gibi nispeten korunaklı bir alanımız olmadığı için eğitim şart oğlu şart.

Tekrar geçmiş olsun. Allah kaza bela göstermesin.
    espresso ve Rockstar91 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı fancydriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim, motor işi şaka değildir derken bunlar bahsetiğimiz kısmın küçük kalan taraflarıdır, küçük kazalar insanı olgunlaştırıyor, hem sana, hem motoruna bişi olmamış olmasına sevindim. Benzer durumlarda büyük motorla yapacağın kaza farklı olabilirdi.

Durumun varsa sürüş eğitimi al, youtube videolarıyla olmaz bu iş. Olur da, disiplin lazım, güzel bir alan lazım, ehliyet sınavındakine benzer bir parkur lazım, sürekli eğitim lazım.

Tek başınıza yapamazsınız çünkü refleks edindiğiniz yaşta değilsiniz, 30'lu yaşlarda bazı şeyleri hızlandırılmış yapmak gerekiyor, vücut düşmeye kalkmaya 10'lu yaşlardaki gibi toleranslı değil çünkü. Allah korusun.

Varsa durumunuz bulunduğunuz il/ilçe'de ileri sürüş eğitmenlerine bakın, motosiklet işi ciddiye alınmalı, araba gibi nispeten korunaklı bir alanımız olmadığı için eğitim şart oğlu şart.

Tekrar geçmiş olsun. Allah kaza bela göstermesin.
    eyvallah hocam teşekkürler, imkanlar biraz daha müsait olduğunda ileri sürüş eğitimlerini araştırabilirim, şimdilik kendim tecrübe edinmeye çalışıyorum, Allah hepimizi korusun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)