Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

İlk motor olarak abs li hangi motor almalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5. sayfaya geldik Rockstar a forum olarak bir motor aldıramadık :D

biraderim senin aklın viteslide kalmış anladığım kadarıyla , sukuter şehir içi kullanımda pratiktir konforludur ama sana tat vermeyecekse özellikle yazın canın sıkılabilir , ama bir kış hem vitesli hem sukuter kullanıp tecrübe etsen kesinlikle sukuter dersin , kişisel tecrübeme göre 250 cc altı sukuter üstü ise vitesli hoştur..genç adamsın yeri gelir biraz şekilli olsaydı diyebilirsin , 150 nk yada bütçe yetişiyorsa NS200 bu yönden mutlu eder , yok abi ayağımı yerden kessin fıtı fıtı sağa sola eve okula işe gideyim dersen pcx e bak , min 70-80 bin km kullanırsın , bütçe yetismiyorsa Sym Symphony yada Peugeot Tweet bakabilirsin , ikiside birebir aynı motor yedek parçaları bulunuyor , Sym Fiddle da Vespa ya benzeyen güzel bir motor , temiz bulursan bütçene uyar sanırım..
    Hocam şöyle düşünüyorum açıkçası, eğer güvenli bir şekilde motor sürmek için skuter almam gerekiyorsa hero dash kullanabilirim, sym ye gerek kalmaz(çünkü sym 65 70bin üstü, hero 48bin, ikinci el a101de satılan 125cc apec de buldum 3bin km, 21750 ye bırakıyor, normalde sıfırı27bin tl)

skuter şart değilse nk150 olabilir.

bunların arasında gidip geliyorum. İçimden bir ses al 22binlik 125cc motoru fıtı fıtı 3 4 ay sür sat.
    Diğer ses o kadar kötü motor alma, bari hero dash 125 al, en azından 12 ay taksitli ödersin diyor
    diğer sesse 48k hero dash a vereceğine 60 ver nk150 al diyor.

karar vermeye çalışıyorum. Cevaplarınız için teşekkürler, sizleri uğraştırdım baya. Umarım o kadar soru cevaba bi motor alırım.
    :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:10 ----------

Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir marka ve modelin iyi ya da kötü olduğunu anlamak kolay. "Volta motor şikayet" yaz ve çıkan sonuçlara bak.Ya da apec125 kronik yaz. Bakalım ne çıkıyor. Ha, her motora istinaden olur bu şikayetler ama kiminde üçtür kiminde 300. Hem şikayet içerikleri farklıdır. Ben "bayide benimle ilgilenmediler, cayı çok gördüler" gibisinden şikayetlere de denk geldim. Direk motorla ilgili olanlara bak. Kimi yatak sardı der, marş basmıyor der vs.

Voltayı arat istersen neler yazmışlar..😂. Yani şimdi gömmeyelim de firmayı ama çok kalitesiz, servis sıfır. Alanlar bütçe için alıyor. Ama dert, denk gelir soğutur motordan.

Yazan arkadaşların önerdiği tüm motorlar senin için uygun. Belli bir seviyenin altında kimse önermiyor farkındaysan. CBF 150, YBR, PCX, Cfmoto, Bajaj, Hero, Tayvanlar hep olasi, iş görecek aletler. Scooter da olabilir 150 lik viteslide. Bu karar sende, ikiside olabilir. Ben moped le başladım lise sona kadar öyle gitti. Üniv sonda ilk viteslim oldu, 1 günde alışıverdim hem Ankara hem daha ehliyet yok. Ehliyeti alırken scooter kullandırdılar sudan çıkmış balık gibiydim. Zor gelmişti..🙂
    Vitesliyi gözünde çok büyütme, bacanağıma arkasından tuta tuta 1 saatte öğrettim. 🙂
    Temel kural küçük cc ile başlamak, hafif, kullanımı kolay. Scooter la başlayıp vitesliye geçilebilir tam tersi de olabilir ya da başladığın tarzda devam da edebilirsin.
    Bence sen önce bir scooter ve bir de commuter üstüne otur. Mesela git bir tamirciye rica et. Hangisinde daha rahat-kolay hissediyorsan o tarzla başla. Burda sana kimse "bu işin formulü şundan başlamaktır" demez. 250 lik üstü öneren de çıkmaz. Direk şu modeli almalısın da diyen olmaz. Sen geri dönüp baştan okusan zaten olası baya bir model söylenmiş.

Keşke ikinci el temiz bir PCX bulsan. Ya da CBF150 veya YBR. Abs yok ama bunlar en idealleri...Burda bu üçüne hayır diyen çıkmaz...Banko....
    evet hocam, haklısınız. Volta hakkında çok şikayet gördüm ben de. Uygun fiyat olmasa zaten kimse almaz .
    A2 ehliyeti alırken Mondial zone 180 kullanmıştım.

Daha önce hiç motor sürmüşlüğüm yok sadece arkadaşın honda activa 100 lük motoru vardı yarım saat sürmüşümdür belki.

A2 ehliyet sınavına 3 gün kala beni aradılar, sürüşe başlıcaz gel. İlk gün gittim rahat 30 kez stop ettirmişimdir. Hoca sen yapamıcan galiba bu işi diyordu. Yaw hocam ilk kez sürüyorum normal değil mi bu kadar stop ettirmek, normal diyordum yani.

3 gün gittim, 4.gün sınav günü, stop ettirmeden sınavı geçtim. Toplam 3 saat anca sürmüşümdür, vitesli sürmek hoşuma gitmişti.

Bu vitesli sürmek istediğime bir işaret mi acaba yoksa hala güvenliğim için skuter e mi yöneleyim bilemiyorum.

Hiç motorum olmadığı için beni skuter de bir süre idare eder bence, yani zevk alırım. Ama sadece ehliyeti alırkenki anımı paylaşmak istedim, vites atmak vs hoşuma gitmişti.

Skuter tembel işi gibi geliyordu ama tabi ki rahatlığı var, vitesli biraz daha havalı gibi sanki. cf150nk şekilleri de çok hoş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Rockstar91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şöyle düşünüyorum açıkçası, eğer güvenli bir şekilde motor sürmek için skuter almam gerekiyorsa hero dash kullanabilirim, sym ye gerek kalmaz(çünkü sym 65 70bin üstü, hero 48bin, ikinci el a101de satılan 125cc apec de buldum 3bin km, 21750 ye bırakıyor, normalde sıfırı27bin tl)

bunların arasında gidip geliyorum. İçimden bir ses al 22binlik 125cc motoru fıtı fıtı 3 4 ay sür sat.
    Diğer ses o kadar kötü motor alma, bari hero dash 125 al, en azından 12 ay taksitli ödersin diyor

karar vermeye çalışıyorum. Cevaplarınız için teşekkürler, sizleri uğraştırdım baya. Umarım o kadar soru cevaba bi motor alırım.
    Güvenliği sağlayan sen olacaksın , vitesli veya sukuter , abs li yada abs siz öncelikle senin kullanım şeklin önemli , bir iki hafta sonra çözdüm ben bu işi deyip konsantrasyon düşerse Allah göstermesin hepsiyle cortlarsın , motor hafif ve yere yakınsa kontrolü kolay olur ama dediğim gibi Hero Dash ile de 60-70 le agresif bir sürüş sırasında ciddi kaza yaşayabilirsin...dizayn olarak içine sindiyse ödeme şartlarıda uygunsa Hero dan yürü , İstanbul da birçok kuryede Dash görüyorum , zaten marka olarakda kendini ispatlamış , özellikle 200 lük Pulse modeli hakkında olumlu yorumlar var..hayırlısı olsun
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güvenliği sağlayan sen olacaksın , vitesli veya sukuter , abs li yada abs siz öncelikle senin kullanım şeklin önemli , bir iki hafta sonra çözdüm ben bu işi deyip konsantrasyon düşerse Allah göstermesin hepsiyle cortlarsın , motor hafif ve yere yakınsa kontrolü kolay olur ama dediğim gibi Hero Dash ile de 60-70 le agresif bir sürüş sırasında ciddi kaza yaşayabilirsin...dizayn olarak içine sindiyse ödeme şartlarıda uygunsa Hero dan yürü , İstanbul da birçok kuryede Dash görüyorum , zaten marka olarakda kendini ispatlamış , özellikle 200 lük Pulse modeli hakkında olumlu yorumlar var..hayırlısı olsun
    tamam hocam ben hero dash(sıfırı 48bin) ve nk150 arasında karar vereceğim(58k ya iniyor,https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7368467/detay/
    teşekkürler tekrardan
    edit: nk150 sahibi "Fiyatı uygun tutma nedenim alan kişi grenajı değiştirebilsin diye grenajdada sadece çizik var göçme vs yok" yazmış anlamadım, grenajda sıkıntı yoksa neden değiştirilmesi için uygun tutmuş ki. Ekspertize götürebiliriz sorun yok dedi.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:10 ----------

evet hocam, haklısınız. Volta hakkında çok şikayet gördüm ben de. Uygun fiyat olmasa zaten kimse almaz .
    A2 ehliyeti alırken Mondial zone 180 kullanmıştım.

Daha önce hiç motor sürmüşlüğüm yok sadece arkadaşın honda activa 100 lük motoru vardı yarım saat sürmüşümdür belki.

A2 ehliyet sınavına 3 gün kala beni aradılar, sürüşe başlıcaz gel. İlk gün gittim rahat 30 kez stop ettirmişimdir. Hoca sen yapamıcan galiba bu işi diyordu. Yaw hocam ilk kez sürüyorum normal değil mi bu kadar stop ettirmek, normal diyordum yani.

3 gün gittim, 4.gün sınav günü, stop ettirmeden sınavı geçtim. Toplam 3 saat anca sürmüşümdür, vitesli sürmek hoşuma gitmişti.

Bu vitesli sürmek istediğime bir işaret mi acaba yoksa hala güvenliğim için skuter e mi yöneleyim bilemiyorum.

Hiç motorum olmadığı için beni skuter de bir süre idare eder bence, yani zevk alırım. Ama sadece ehliyeti alırkenki anımı paylaşmak istedim, vites atmak vs hoşuma gitmişti.

Skuter tembel işi gibi geliyordu ama tabi ki rahatlığı var, vitesli biraz daha havalı gibi sanki. cf150nk şekilleri de çok hoş
    İkisi arasındaki karar senin, forum bu konuda sadece bilgi verebilir ancak ki 6 sayfa da baya baya verilmiş..🙂..Şunu unutma, aldın diye 1 yıl binmen gerekmiyor, ver ilanı sat gitsin, atla deve değil motor satmak. Belki motora binmek hiç cazip gelmeyecek, o da var...Ölüm yokya sonunda, olmadı der satar bırakırsın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:28 ----------

Hero Dash ı Xpulse ı alırken gördüm çok güzel motor, xpulsedan kaliteli malzemesi. Sele filan harika. Üstelik soranda çok oluyordu...Sağlamdır Hero lar. Hint Hondası..
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    İkisi arasındaki karar senin, forum bu konuda sadece bilgi verebilir ancak ki 6 sayfa da baya baya verilmiş..��..Şunu unutma, aldın diye 1 yıl binmen gerekmiyor, ver ilanı sat gitsin, atla deve değil motor satmak. Belki motora binmek hiç cazip gelmeyecek, o da var...Ölüm yokya sonunda, olmadı der satar bırakırsın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:28 ----------

Hero Dash ı Xpulse ı alırken gördüm çok güzel motor, xpulsedan kaliteli malzemesi. Sele filan harika. Üstelik soranda çok oluyordu...Sağlamdır Hero lar. Hint Hondası..
    aynen hocam haklısın, işte 31 yaşında ilk kez araç almak isteyince böyle oluyor sanırım :D

hero ya güzel diyorlar evet, türkiyeye 5 yıl 50000km garantiyi getiren ilk motor markasıymış

sizce hero dash 110 ve 125 arasında 5bin tl vermeye değer mi(bana özellik olarak fark yok gibi geldi ama)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Sen git hem scooter hem vitesli kullan odunc.hangisini begenirsen onu al birak yakamizi

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    aynen hocam haklısın, işte 31 yaşında ilk kez araç almak isteyince böyle oluyor sanırım :D

hero ya güzel diyorlar evet, türkiyeye 5 yıl 50000km garantiyi getiren ilk motor markasıymış

sizce hero dash 110 ve 125 arasında 5bin tl vermeye değer mi(bana özellik olarak fark yok gibi geldi ama)
    Şimdi baktım, aksesuar farkı var mı bilm. Ama arada 1 bg ve 2 nm tork farkı var ayrıca 125 lik daha alt devirde max bg ve torka ulaşıyor ki bu güzel. Totalde % 10 bir fiyat farkı var, değer mi? Bence değer. Küçük cc de tork çok önemli, yokuşu %20 daha rahat çıkar..Artçıyla çıkarkende bariz rahat çıkar diğerine göre. 5000 TL eder bunlar...Hızıda sanki bi tık fazladır. Ayrıca 112 kg gibi sanırım, PCX daha kuvvetli ama 130 kg. Yani çok kötü bir performansı yok Hero'nunda.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Şimdi baktım, aksesuar farkı var mı bilm. Ama arada 1 bg ve 2 nm tork farkı var ayrıca 125 lik daha alt devirde max bg ve torka ulaşıyor ki bu güzel. Totalde % 10 bir fiyat farkı var, değer mi? Bence değer. Küçük cc de tork çok önemli, yokuşu %20 daha rahat çıkar..Artçıyla çıkarkende bariz rahat çıkar diğerine göre. 5000 TL eder bunlar...Hızıda sanki bi tık fazladır. Ayrıca 112 kg gibi sanırım, PCX daha kuvvetli ama 130 kg. Yani çok kötü bir performansı yok Hero'nunda.
    tamamdır hocam, çok teşekkürler bilgi için. Ben fikir değiştirmezsem hero dash 125 alıp tecrübe edineceğim.

Daha sonra imkana göre belki hiç satmam şehir içinde kullanırım(scooter kolaylığına alışınca) ayriyetten bi vitesli motor alırım
    yada satıp vitesliye geçerim, herkese çok teşekkür ederim

bu motorla hiç 300kmlik yol yapılır mı(olur da yılda 1 kez memlekete falan motorla gitmek istersem diye soruyorum) hafif, hava soğutma ve 125 cc olduğundan ve hızı da yüksek olmadığından yapılmaz galiba.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    tamamdır hocam, çok teşekkürler bilgi için. Ben fikir değiştirmezsem hero dash 125 alıp tecrübe edineceğim.

Daha sonra imkana göre belki hiç satmam şehir içinde kullanırım(scooter kolaylığına alışınca) ayriyetten bi vitesli motor alırım

bu motorla hiç 300kmlik yol yapılır mı(olur da yılda 1 kez memlekete falan motorla gitmek istersem diye soruyorum) hafif, hava soğutma ve 125 cc olduğundan ve hızı da yüksek olmadığından yapılmaz galiba.
    Yapabilir belki ama denememek tavsiye olunur. Uzun yokuşlarda hararet yapar.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT

Daha öncesinde trafikre araba da kullanmamışsınız, araba kullandım trafiği zaten biliyorum deseydiniz zaten aklınızda vitesli kalmış nk150 alın geçin derdim ama işin trafik öğrenme konusu var ki o yıllarca araba kullanmışlar için bile sorun, yani trafikte motorla gidince trafiğin bize davranışı değişiyor daha buna alışacaksınız, bu yüzden vitesli falan uğraşmayın, gero dash alın geçin. Hero dash kuryelerde çok görüyorum, çok aşırı çöp olsa kuryeler kullanmaz, kullanamaz, demek ki idare eder. alın, taksidi bitene kadar sürün baktınız olmuyor satıp vitesli alırsınız o arada trafiğe alışmış olursunuz, oldu da scooter çok sevdiniz satar maksi scootera geçersiniz ki 250cc maksi scooterlar aslında o kadar da mülayim makinalar değiller, şehir dışı virajlı yollarda çok daha büyük vitesli motorların peşinden fazla da geride kalmadan o tempoyla sürülebiliyorlar.
    Neyse konuyu dağıtmayalım. a101'de satılan scooter çöp, çöp derken herkes ona diyor hero dash bence çöp değil, alınır. hele hiç otomobil de sürmemiş birine tavsiye ederim. A101'dekinin çöp olmadığına ikma olmazsanız forumda volta markasını bir aratın.

Buraya kadar yazdıklarım trafikte araba bile sürmemiş motosiklete de yeni başlayacak birine yönelikti. Şimdi birazcık konu dışına çıkayım. Bak genç rocker kardeşim, seni çok iyi anlıyorum. Gönlün istiyor ki harley davidson gibi bir motorda uzun saçlarını asvura savura süresin bir yandan son ses ac/dc'den highway to hell parçası çalsın falan bunlar güzel hayaller ama bunlar sadece görüntü, cruiser motor sürüp de harbi rocker adam görmedim daha, benim şansıma öyle tiplerin hepsi poser tayfaydı, onlardan olma. saçların seyrelip de uzatamadığın yaşlara geldiğinde de güzel güzel motosiklet sürebil, rock müzikleri yine dinlersin. Merak etme scooter da sürsen yine havalı olur. Motosikletinle değil ekipmanlarınla havalı ol, düzgün sürüşünle havalı ol. Neyse ki şansın varmış düz yolda gazlayan, teker yapan ama viraja geldi mi 40'la dönen apaçi tayfadan yokmuş çevrende ki bu forumu bulmuşsun, burada herkes de güzel güzel akıl vermiş. Motoru aldım gezmeye başladım bugün buralarda gezdim şu gün şuralarda gezdim diye açtığın başlıkları da okuyalım.
    Rockstar91 ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha öncesinde trafikre araba da kullanmamışsınız, araba kullandım trafiği zaten biliyorum deseydiniz zaten aklınızda vitesli kalmış nk150 alın geçin derdim ama işin trafik öğrenme konusu var ki o yıllarca araba kullanmışlar için bile sorun, yani trafikte motorla gidince trafiğin bize davranışı değişiyor daha buna alışacaksınız, bu yüzden vitesli falan uğraşmayın, gero dash alın geçin. Hero dash kuryelerde çok görüyorum, çok aşırı çöp olsa kuryeler kullanmaz, kullanamaz, demek ki idare eder. alın, taksidi bitene kadar sürün baktınız olmuyor satıp vitesli alırsınız o arada trafiğe alışmış olursunuz, oldu da scooter çok sevdiniz satar maksi scootera geçersiniz ki 250cc maksi scooterlar aslında o kadar da mülayim makinalar değiller, şehir dışı virajlı yollarda çok daha büyük vitesli motorların peşinden fazla da geride kalmadan o tempoyla sürülebiliyorlar.
    Neyse konuyu dağıtmayalım. a101'de satılan scooter çöp, çöp derken herkes ona diyor hero dash bence çöp değil, alınır. hele hiç otomobil de sürmemiş birine tavsiye ederim. A101'dekinin çöp olmadığına ikma olmazsanız forumda volta markasını bir aratın.

Buraya kadar yazdıklarım trafikte araba bile sürmemiş motosiklete de yeni başlayacak birine yönelikti. Şimdi birazcık konu dışına çıkayım. Bak genç rocker kardeşim, seni çok iyi anlıyorum. Gönlün istiyor ki harley davidson gibi bir motorda uzun saçlarını asvura savura süresin bir yandan son ses ac/dc'den highway to hell parçası çalsın falan bunlar güzel hayaller ama bunlar sadece görüntü, cruiser motor sürüp de harbi rocker adam görmedim daha, benim şansıma öyle tiplerin hepsi poser tayfaydı, onlardan olma. saçların seyrelip de uzatamadığın yaşlara geldiğinde de güzel güzel motosiklet sürebil, rock müzikleri yine dinlersin. Merak etme scooter da sürsen yine havalı olur. Motosikletinle değil ekipmanlarınla havalı ol, düzgün sürüşünle havalı ol. Neyse ki şansın varmış düz yolda gazlayan, teker yapan ama viraja geldi mi 40'la dönen apaçi tayfadan yokmuş çevrende ki bu forumu bulmuşsun, burada herkes de güzel güzel akıl vermiş. Motoru aldım gezmeye başladım bugün buralarda gezdim şu gün şuralarda gezdim diye açtığın başlıkları da okuyalım.
    hocam araba kullanmadım değil, aslında kullandım sadece arabam yok. B ehliyetini 2013 te A2 ehliyetini 2022 de aldım. Arabam olmadı ama pederin arabayı ara sıra şehirler arasında kullanıyordum, şehir içi cesaret yoktu.
    Geçtiğimiz yaz ise tamamen tek başıma yokuş vs farketmeksizin kullanmaya başladım, yani manuel vites araba trafik kurallarına uyarak kullanabiliyorum. (belki daha önceden yanlış açıkladıysam afedersiniz. ama dediğim gibi çok aşırı tecrübem yok, şehir içi geçtiğimiz yaz kullanmaya başlamıştım)

yine de çok tecrübem olmadığından, evet hero dash 125 daha mantıklı, taksitini de öderim yavaş yavaş, motora alışırım.

Eyvallah abim çok teşekkürler cevap için, inşallah motoru alıp güzel postlar paylaşırım

yine de sormadan edemeyeceğim, vitesli motorun ayrı havası olduğundan.
    size anlattığıma göre araba tecrübesi vitesli motora başlamak için yeterli mi yoksa fanteziye gerek yok mu? A2 ehliyetini 3 saatlik motor sürmekle halletmiştim, ilk gün 30dan fazla stop ettim, ama 3.gün rahat ve sakin kalkış yapabiliyordum)(1 yıl oldu ehliyet alalı, o zamandan beri hiç motor sürmedim, 5dk arkadaşın bi rks cub vardı onu sürmüştüm sadece)
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hocam araba kullanmadım değil, aslında kullandım sadece arabam yok. B ehliyetini 2013 te A2 ehliyetini 2022 de aldım. Arabam olmadı ama pederin arabayı ara sıra şehirler arasında kullanıyordum, şehir içi cesaret yoktu.
    Geçtiğimiz yaz ise tamamen tek başıma yokuş vs farketmeksizin kullanmaya başladım, yani manuel vites araba trafik kurallarına uyarak kullanabiliyorum. (belki daha önceden yanlış açıkladıysam afedersiniz. ama dediğim gibi çok aşırı tecrübem yok, şehir içi geçtiğimiz yaz kullanmaya başlamıştım)

yine de çok tecrübem olmadığından, evet hero dash 125 daha mantıklı, taksitini de öderim yavaş yavaş, motora alışırım.

Eyvallah abim çok teşekkürler cevap için, inşallah motoru alıp güzel postlar paylaşırım

yine de sormadan edemeyeceğim, vitesli motorun ayrı havası olduğundan.
    size anlattığıma göre araba tecrübesi vitesli motora başlamak için yeterli mi yoksa fanteziye gerek yok mu? A2 ehliyetini 3 saatlik motor sürmekle halletmiştim, ilk gün 30dan fazla stop ettim, ama 3.gün rahat ve sakin kalkış yapabiliyordum)(1 yıl oldu ehliyet alalı, o zamandan beri hiç motor sürmedim, 5dk arkadaşın bi rks cub vardı onu sürmüştüm sadece)
    125 cc vitesli motorun ne havası olacak yaw onu anlamadım bizde afrika var bir poka yaramıyor
    al bi tane hero dash 125 alış 1 yıl gez borcunu bitir seneye git istediğin fitesli motoru al ondan ona geçiş pek sıkıntı olmaz 5 dakika da alışıyor insan salak/mal değilse
    Rockstar91 ve espresso bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 cc vitesli motorun ne havası olacak yaw onu anlamadım bizde afrika var bir poka yaramıyor
    al bi tane hero dash 125 alış 1 yıl gez borcunu bitir seneye git istediğin fitesli motoru al ondan ona geçiş pek sıkıntı olmaz 5 dakika da alışıyor insan salak/mal değilse
    150nk yine havalı duruyor hocam rengi, tekerlekleri falan :D aynen karar vermişken bir daha o konulara girmiyim, hero dash 125 kararı verdim.
    Servis de her yerde var.
    Sıkılırsam satarım sıkılmazsam şehir içi olarak kullanırım ekstra motor alırım bakalım.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Funrider topiğine bak bakalım, 125 nasıl havalı oluyormuş...Dürüst ol ama..😁😉
    F54 bunu beğendi.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    En mantıklı karar bence Hero alman.

110'luğu var ona bakın vergiden muaf sanırım, 2. motor scooter olarak şahane olur büyütünce, büyük mototra şehir trafiği eziyet maalesef.
    Rockstar91 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Dash 125
    Alıntı fancydriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En mantıklı karar bence Hero alman.

110'luğu var ona bakın vergiden muaf sanırım, 2. motor scooter olarak şahane olur büyütünce, büyük mototra şehir trafiği eziyet maalesef.
    hocam 99cc ve altı vergiden muaf, 100den sonra vergiye giriyor. Evet bir tane scoter sonra ilerde bir vitesli harika olur. Önce scoter alıyım. 48k ya hero dash dan daha iyisi alınmaz galiba, araştırdım ama bulamadım
    fancydriver ve F54 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    99cc altı vergiden muaf ama onlara trafik sigortası da yapılmıyor. ilk başta ne güzel masrafı az gibi görünse de olur ya trafikte bir mercedese çarpsanız arabanın farı çatlasa cepten çıkar, arabanın sigorta şirketi sizden bir şekilde alır bunu sigorta olmadığı için.
    fancydriver, F54 ve Rockstar91 bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hero 125 al o daha canlı diyorlar 100 km/h yapıyor istersen günlük 200km geziler bile yapılır
    110 olan cansız diyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

Funrider topiğine bak bakalım, 125 nasıl havalı oluyormuş...Dürüst ol ama..����
    rengi güzel ama 125 cc ilk başlayanlar için makul güçte alana hayırlı olsun
    çin malı cub tan başka birşey almam ne olur ne olmaz diye az yakar çok kaçar hemde bozulmuyor vergi de yok
    Rockstar91 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Hero Dash 125
    hero 125 al o daha canlı diyorlar 100 km/h yapıyor istersen günlük 200km geziler bile yapılır
    110 olan cansız diyorlar

teşekkürler hocam cevap için

sanırım bu ay içinde gelecek olan tvs jupiter 125 de düşünülebilir.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)