Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

80.000₺ Vitesli Motosiklet Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi akşamlar ilk vitesli motosiklet için tavsiyeleriniz neler olurdu bütçe belirttiğim gibi

2023 NK300(250)
    2023 Pulsar ns200

Benim aklımdaki modeller bunlar,yakışıklı ve teknolojik motora binmek istiyorum ama cf biraz korkutuyor uzun kullanımda beni üzer mi,yeni kasalarda sizce kronik sorunlar hallolmuş mudur? Yoksa tercihim ns200 den yana olacak fakat gönlüm nk dan yana.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    symphony200
    Dominos 250 bence o paralarin fiyat performans krali.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba,

Söz konusu iki modeli de hiç kullanmadım, bu konuda ne söylesem kulaktan dolma olacaktır ama CF Moto' nun eski Çin algısından daha dayanıklı olduğu inancındayım ve 250 NK Duke ile Monster kırması olduğu için görselde beni cezbediyor. Bajaj'a gelirsek... bence Çin'li olacağına Hint'li olması çok daha iyidir. Yine de Pulsar NS 200 benim zevkime 250 NK dan daha uzak. Yani görsel olarak tercihim net olarak 250 NK olurdu. Dayanıklılık kısmı ise belki de bir algıdan ibaret, Hint malları Çin'e oranla daha sağlam inancındayım. Bu yüzden burada ki tercihim de NS 200.
    Bajaj da Dominar 400' e bir süre binme şansım oldu. Bence o dönem ki fiyatına göre çok güzel bir tercihti keza tutuldu ve sevildi de. Mr.wind'in dediği gibi imkan varsa NS 200 yerine Dominar 250' de tercih edilebilir. Bajaj marka olarak bana kullanım ömrü açısından daha kaliteli geliyor. Yalnız not olarak şunu da kesin belirtmek isterim Bajaj ne kadar iyiyse, Kuralkan bir o kadar kötü. O yüzden almadan bunu da bilmenizde fayda var.
    Bende bir alternatif sunayım müsadenizle...

Hero Xpulse 200 4V.

76.952 TL' lik fiyatı ile bence muhakkak değerlendirilmeli bu model. Zira Honda dan gelen tecrübe, hint dayanıklılığı, kaliteli fren ve lastikleri... benim gözümde şuan için rakipsiz ve en iyi F/P ürünü. En önemlisi ise Hero malının arkasında. Ne sorun olsa çözmeye çalışıyor. Yetmiyor siz gidemezseniz o geliyor falan, bunlar çok güzel şeyler. Özellikle Türkiye de. Bu gün Bajaj aldınız diyelim... Kuralkan' a telefon ile ulaşma ihtimaliniz neredeyse sıfır. Devlet dairesi sistemi gibi sistemleri var.

Şimdiden ne tercih ederseniz sağlıkla güzel günlerde kullanmanızı dilerim. Sevgiler.
    dundanbiri bunu beğendi.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Activa 125
    Telefonla ulaşmanın zor olduğu doğru,disk yamukluğu sorunu vardı ve garantiden değişime ret gelmişti.Kuralkan'ın "Müşteri İletişimi Formu"var,formu doldurup gonderdikten sonra 3 gün içinde dönüş yaptılar mail yoluyla ve uygun servise yönlendirip ölçüm yaptırdılar.Video ile bir daha kayıt alıp talep olusturunca hemen onaylayıp isteği diski degistirdiler hatta bugün serviste takdirdim.Evet kusursuz değil ancak müthiş kötü bir hizmet sunuyorlar demekte haksızlık olur bence.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kusursuz değil ancak müthiş kötü bir hizmet sunuyorlar demekte haksızlık olur bence.
    Müthiş kötü bir hizmetleri var demedim. lütfen. Bende de Resa 125 var. Bir kuralkan müşterisiyim ve ilk motosikletimi de evvel zaman için de yine Kanuni olarak alıp, kuralkan ile deneyimlenmiştim. Lakin demek istediğim... Bilmem kaç yıldır Kanuni daha sonra da kuralkan olarak Bajaj' a yüklenici oluyorsanız en azından telefonu açacak da iki insan olsun. Banka gibi robot sistemi üzerinden hiç bir birime bağlanmadan yeniden telefon kapanması, sürekli mail' e yönlendirilmek, devlet dairesi hizmeti benim müşteri olarak almak istediğim hizmet kesinlikle değil. Türkiye de Kawasaki den inanılmaz rahatsızdım, şimdi Resa 125 ile yeni favorim kuralkan oldu. Örneğin mitsubishi pajero seviyor olmama rağmen Türkiyede ki servis ve ilgi ağı nedeni ile gidip mitsubishi alamıyorum, almıyorum. Ürün kusursuz olsa da yüklenici kötü olunca en azından benim için konu bir hataya dönüşüyor ve o markadan uzaklaşıyorum. Tabi bu tamamen benim kişisel tercih ve düşüncemden ibaret. Benim düşüncem bir markayı daha iyi veya kötü yapmamakta.
    Motosikletiniz ile alakalı yeniden sorununuz da olursa robot ile uğraşmak yerine veya mail, alternatif olarak 0555 735 42 59 dan Aysun hanıma ulaşabilirsiniz. Kendisi Kuralkan yetkilisi, yardımcı olacaktır. Sevgiler.
    denizz1 bunu beğendi.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z500SE 2024
    BAJAJ PULSAR N 250 de radara alın bence bende cf motodan geçtim çokta memnunum

bajaj avantajı ülkemizde bariz hissediliyor mesela N 250 yeni gelmesine ragmen tüm internette aksesuar ve yedek parça satışları çok hızlı yayıldı
    CF de maalesef durum böyle değil :(

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Hero Xpulse 200 4V

https://www.heromotor.com.tr/xpulse200-4v/

al devam et.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hero guzel motor ama hız olayına uygun değil. servis ve ikinci eli de yavas.

d250 ns200 al , arkana bakma. bir japon değil ama bu paraya alınacak en kralları bunlar.

edit: biraz düşük beygir canını sıkmazsa tvs200 e bak. malzeme kalitesi güzel. ama onunda ıkıncı elı gıtmıyor.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hero guzel motor ama hız olayına uygun değil. servis ve ikinci eli de yavas.

d250 ns200 al , arkana bakma. bir japon değil ama bu paraya alınacak en kralları bunlar.

edit: biraz düşük beygir canını sıkmazsa tvs200 e bak. malzeme kalitesi güzel. ama onunda ıkıncı elı gıtmıyor.
    ikinci eli yavaş mı? aletin ikinci eli yok

ben de ns200 öneririm. arkadaşın ilk motoru düşecek kalkacak. heves edip aksesuar peşinde koşacak. uyduruk bir tel kablo için servis servis gezmek istemeyecek. başlangıç için tork desen var, hız desen var, şekil desen var. çanta tak cam tak tura çık. çamurluğu sök kafe kafe gez. egzozu deldir ses al. bu motorda her yol var reis.

yalnız şu hero zıkkımı şekil o biçim beğeniyorum fakat bi 5 beygir daha iyi olaydı alınırdı.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci eli yavaş mı? aletin ikinci eli yok

ben de ns200 öneririm. arkadaşın ilk motoru düşecek kalkacak. heves edip aksesuar peşinde koşacak. uyduruk bir tel kablo için servis servis gezmek istemeyecek. başlangıç için tork desen var, hız desen var, şekil desen var. çanta tak cam tak tura çık. çamurluğu sök kafe kafe gez. egzozu deldir ses al. bu motorda her yol var reis.

yalnız şu hero zıkkımı şekil o biçim beğeniyorum fakat bi 5 beygir daha iyi olaydı alınırdı.
    bi de selesi.. ah ah. şu tek parça seleler beni gıcık ediyor. gs650'yi bile begenemıyorum şu tek parça sele yüzünden :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler