Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorun debriyaj balatası mı bitik piston sekman mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ncanpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR NS 200 ABS
    Merhaba saygıdeğer arkadaşlar;
    Motoruma gereken özeni gösteriyorum. 59 bin de aldım ama motoru baştan yaptırıyorum neredeyse. Şöyle bir konu var. Bilgili abilerim/kardeşlerim varsa aynı sorunu kullandıkları motorlarında hissetmişlerdir. Bu motorun debriyaj balatası mı bitik yoksa piston sekman mı?
    * Motor soğukken çalıştırdığımda 1-2 dk bekliyorum yağı bir çevirsin diye. Sonra 1. vitese attığımda nasıl diyeyim şöyle bir atıyor kendini öne.
    * Seyir halindeyim. Ara sokak/caddede sürüyorum normal şekilde. Birinci viteste kalsam diyelim gaz verdiğim anda atıyor gaz kolunu bıraktığımda tak diye öne kapanıyor. Rodeo atı misali.
    * Diyelim ki bir trafik var ama akıyor. 2. viteste gidiyorum. Biraz devri azalsın şöyle 17-18 km hızlara düşünce öksürmeye başlıyor motor.
    * Sıyırma sesi bazen geliyor. Motoru aldığımdan beri daha ne top speed ne de ara gaz dahi vermedim.

Şimdi diyelim ki debriyaj balatası bitik. Bu şekilde biraz daha kullansam en azından motorda hamlığımı atana kadar daha sonra orjinal parçayı servisten alıp taktırsam mı iyi olur yoksa "numan boşver git adam akıllı taktır işine bak" mı dersiniz ?

İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Alıntı Ncanpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba saygıdeğer arkadaşlar;
    Motoruma gereken özeni gösteriyorum. 59 bin de aldım ama motoru baştan yaptırıyorum neredeyse. Şöyle bir konu var. Bilgili abilerim/kardeşlerim varsa aynı sorunu kullandıkları motorlarında hissetmişlerdir. Bu motorun debriyaj balatası mı bitik yoksa piston sekman mı?
    * Motor soğukken çalıştırdığımda 1-2 dk bekliyorum yağı bir çevirsin diye. Sonra 1. vitese attığımda nasıl diyeyim şöyle bir atıyor kendini öne.
    * Seyir halindeyim. Ara sokak/caddede sürüyorum normal şekilde. Birinci viteste kalsam diyelim gaz verdiğim anda atıyor gaz kolunu bıraktığımda tak diye öne kapanıyor. Rodeo atı misali.
    * Diyelim ki bir trafik var ama akıyor. 2. viteste gidiyorum. Biraz devri azalsın şöyle 17-18 km hızlara düşünce öksürmeye başlıyor motor.
    * Sıyırma sesi bazen geliyor. Motoru aldığımdan beri daha ne top speed ne de ara gaz dahi vermedim.

Şimdi diyelim ki debriyaj balatası bitik. Bu şekilde biraz daha kullansam en azından motorda hamlığımı atana kadar daha sonra orjinal parçayı servisten alıp taktırsam mı iyi olur yoksa "numan boşver git adam akıllı taktır işine bak" mı dersiniz ?

İyi forumlar.
    Hayırlı geceler hocam. Sorununuzu çözecek bilgiye sahip değilim ama kendi motosikletimde yaşadığım debriyaj sorununu ve çözümünü sana söyliyim belki onu denemen yardımcı olur. Dediğin gibi motoru vitese takınca ufak bi öne atılma vardı ve ayrıca ışıklarda beklerken motor kendi kendine santim santim ilerliyordu vites geçişleri zordu. Bu şekilde bir süre kullandıktan sabır taştı , biraz araştırdım debriyaj teli eskidiği için tam ayırma yapamıyormuş sorun o yüzdenmiş. Teli kontrol ettiğimde de gerçekten berbat haldeydi içindeki ince tellerin çoğu kopuk haldeydi. Yeni tel alıp taktırdım sorunum düzeldi. Senin sorununda belki bu şekilde çözülür.
    Ncanpolat bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Debriyaj ayarını yaptır. Sonra da motosiklet kullanmayı öğrenene kadar bekle. Şu anda usta dolaşmaya başlarsan, lüzumsuz bir şekilde para saçabilirsin etrafa
    Ncanpolat bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)