Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

R25 İM TOPLANDI VE ZOR ÇALIŞIYOR

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Alıntı elessartt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da sente'yi hiç yapamamış gibi geldi.
    Motosiklette büyük ihtimal egzozda var ama bloktan gelen vuruntu sesi var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HappyPuppy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 2005
    Subaplarla alakalı bi sorun gibi geldi bana, emme subapları doğru zamanda açılmıyorsa hava-yakıt karışımı silindir içine giremez ve ateşleme olmaz.

Motosikleti
    Cbf150
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak güzel kardeşim bal kardeşim çiçek kardeşim ben kime cevap vermişim mesajımda crf'ye cevap vermişim bu cevap kimi ilgilendirir crf'yi senin ustan çözüm bulamamışsa senin burada net çözüm bulabilmen zor bu arada buralarda bu kadar agresif davranmadan önce biraz düşün tart ve forum kullanımını öğren güzel kardeşim burası bir forum ve sen burda başlık açarak buraya üye olan ve başlığa yazı yazabilen herkese söz hakkı vermiş oluyorsun 😘
    Başkan iyi güzel diyorsunda bizim motorlarımız zaten benim gibi kıçı başı yerinde durmayan itin kopuğun ellerinde genel olarak yani herkesten bu cümleyi duyduğum için böyle söyledim ukala bi insan olduğumu düşünmüyorum aksime çevrem vs hep efendiliğimi konuşur kendimi övmeye de çalışmıyorum yanlış anlaşıldıysa özür dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklette büyük ihtimal egzozda var ama bloktan gelen vuruntu sesi var.
    Yok orjinal egzoz var üstünde

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

[QUOTE=Mr.wind;4703101]simdi sen boyle ergen ergen atarli yorumu yapmadan once sunu bi cevapla bakalim.

boyle bir durumu 1 milyar kisiye sorsan, 1 milyarinin da soracagi ilk soru yukarda sordugum soru olur.

Yapan adama geri gittin mi?

Biraz anlat bakalim usta ne dedi. o motoru oyle topladiysa az bucuk bi fikri de vardir niye boyle yapiyor.

yapan ustaya danistin "vallah bilmirem" dedi ve ustalar gozuyle gorerek sorunu bulamadi da, burda sesten medyumluk yapilmasini mi bekliyorsun?

Hele hele hele yapan ustaya geri gitmedim gibi bi cevap vereceksen bence hic yazma onu, pis dalga gecerler. Hatta kelimelere dokmesek te "ulen ne mallar var bu dunyada" falan gibi cumleleri icimizden geciririz yani.[/QUOTE

Motoru mersinde erolbusanın ustası aytaç usta yaptı motor geldi üst kapak sorunluymuş mahallede motordan anlayan bi abim var bi motosiklet tamir şirketinde çalışıyor kendisi altına bi doblo vermişler yolda kalan arıyor bu da gidiyor arabada akü lastik vs ne ararsan var kendisinin de 3 tane duke 200ü var onları mekanik arızalı aldı ve yaptı üst kapağı değişti adam ama böyle bi sorun var işte :(

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı Erkin_grs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başkan iyi güzel diyorsunda bizim motorlarımız zaten benim gibi kıçı başı yerinde durmayan itin kopuğun ellerinde genel olarak yani herkesten bu cümleyi duyduğum için böyle söyledim ukala bi insan olduğumu düşünmüyorum aksime çevrem vs hep efendiliğimi konuşur kendimi övmeye de çalışmıyorum yanlış anlaşıldıysa özür dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Yok orjinal egzoz var üstünde
    önemli değil kardeşim canın sağ olsun
    r25 siyah ve mt 25 nardo gri ve turuncu jantlı olanı benimde çok hoşuma giden motorlar ama mal senin cebinden çıkan para senin.
    ben bozulan motor görünce canım sıkılıyor binbir zorlukla alınıyor bu motorlar sonuçta.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Kardeşim ustana götür baksın vakitte geçirme sıcağı sıcağına baksın kendi hatası ise ki büyük ihtimal öyle görülüyor banada sente gibi geldi ustanın senden hiç bir para istemeden bedava yapması lazım çünkü kendi hatası ayıbı olur ..

Ama arada zaman açarsan usta kullanıcı hatasına bağlaya bilir o yüzden henüz yeni yaptırmışken ustana götür baksın ..

Motosikleti
    Orijinal egzoz varsa ve motosikletten bu ses geliyorsa sakın çalıştırmaya bile bir daha denemeyiniz sebebi ise değiştirdiğiniz tüm parçalara zarar verir.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Erkin_grs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru mersinde erolbusanın ustası aytaç usta yaptı motor geldi üst kapak sorunluymuş mahallede motordan anlayan bi abim var bi motosiklet tamir şirketinde çalışıyor kendisi altına bi doblo vermişler yolda kalan arıyor bu da gidiyor arabada akü lastik vs ne ararsan var kendisinin de 3 tane duke 200ü var onları mekanik arızalı aldı ve yaptı üst kapağı değişti adam ama böyle bi sorun var işte :(
    Uzun lafın kısası motorun üzerinden 2 "usta" geçmiş. Şimdi gerçek usta pislikleri temizleyecek.

Bir tanıdığım arabasının triger kayışı değişimi için ustaların çok para istediğini söylemişti. Ben yaparım deyip işe girişti. Ben de yardım etmeye çalıştım. Tam uğraşırken yoldan geçen tanıdık bir tamirci başımıza geldi. Sente ayarını ben yaparım deyip işe el attı. Uzatmayayım, yapamayınca topukladı. Sıkı bir somun yüzünden kendisi de yapamayınca motor kulağına kadar sökülmüş arabayı çekiciyle ustaya götürmekten başka bir çare kalmadı. Normalde ödeyeceğinin iki katını ödeyerek selamete kavuştu.

Sen anladın onu
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Videoda çalışma sesi var mı ? merak ettim dinledim sürekli marşa basıyorsun sanki yanlışmı duydum , en kolay yere bujilere baktınızmı ateşleme varmı ? varsa bujiyi söküp tırnak aralığını kontrol edin , takmadan önce yere düşmüş tırnak aralığı kapanmış yahut porseleni çatlamış olabilir , enjektöre kontak açınca yakıt geliyor mu ? ateşleme ve yakıt ok ise geriye zamanlama yani sente hatası kalıyor , bütün parçalar yenilendiği için yetersiz kompresyonu eliyorum , ustaların en çok yaptığı hata eksantrik zincirini takarken boşluğunu gerginin üzerine getirmemesi , boşluk krankla kam dişlisi arasında kalınca sente bir diş kaçıyor , buda zor start yada motor çalışsa bile rölantide duramama gibi sorunlara sebep oluyor..

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoda çalışma sesi var mı ? merak ettim dinledim sürekli marşa basıyorsun sanki yanlışmı duydum , en kolay yere bujilere baktınızmı ateşleme varmı ? varsa bujiyi söküp tırnak aralığını kontrol edin , takmadan önce yere düşmüş tırnak aralığı kapanmış yahut porseleni çatlamış olabilir , enjektöre kontak açınca yakıt geliyor mu ? ateşleme ve yakıt ok ise geriye zamanlama yani sente hatası kalıyor , bütün parçalar yenilendiği için yetersiz kompresyonu eliyorum , ustaların en çok yaptığı hata eksantrik zincirini takarken boşluğunu gerginin üzerine getirmemesi , boşluk krankla kam dişlisi arasında kalınca sente bir diş kaçıyor , buda zor start yada motor çalışsa bile rölantide duramama gibi sorunlara sebep oluyor..
    Video başladığı çalışıyor ama R25 in sesi kattiyen böyle bir ses değil, bundan dolayıda benim teşhisim senteden yöne.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)