Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter için yağmurluk önerisi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Hayırlı günler üstatlar. 125 cc bir Scooter'ım var. Ev ile iş arası 3km bir mesafem var ve 5 dakika sürüyor. Hafta içi mahalle arası yoldan gidip gelme ile 6km yol yapıyorum. Arada da ilçe dışına çıkıyorum. Malum kış gelmek üzere. Sizden, yağmurlu havalar için bedenimi, pantolona kadar koruyup ıslanmayı engelleyen, rüzgar da kesebilen kapşonlu ekonomik bir yağmurluk önerisi rica ediyorum. Yağmursuz soğuk havalar için de sıkı giyinmek kâfi zaten. Tek isteğim, yağışlı havalarda 5 dakikalık yol sonunda ofise sırılsıklam girmemek. Tek kullanımlık yağmurluklardan da almak istemiyorum, almışken bütçemi aşmayan kullanışlı bir yağmurluktan bir kere alıp her yağmurlu havada kullanmak istiyorum.

2. bir sorum ise sizce bir Scooter'a tente yaptırmak mantıklı mı? İnternette tenteli Scooter'ları görünce merak ettim, yaptıran var mı ve işlevsel mi, aşırı rüzgarda uçuyor mu vs. Zira İstanbul Avrupa yakasında Arora Cappucino 125 cc Scooter'a uygun tente yapan bir yer var mı bilmiyorum ama kolay sökülüp takılan ve yağmurlu havalarda gerçekten ıslanmamı engelleyecek bir tente yaptırabilirsem yağmurluğu çok da dert etmem açıkçası. Bunu da sormak istedim.

3. ve son sorum ise bu Scooter'ın fabrika çıkışı lastiklerini, yağmurlu havalarda kayıp düşmemek için iyi bir 4 mevsim lastik ile de değiştirmek elzem sanırım. Bu minvalde önerebileceğiniz 4 mevsim lastik marka modeli nedir acaba? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1) Cok para harcamayin. Decathlon'a gidin ya da online olarak ust/alt yagmurluk alin. (Bir beden buyuk almayi unutmayin, mont/pantolon uzerine giyeceksiniz sonucta.)

Ben sunlari kullaniyorum;

Alt: https://www.decathlon.com.tr/p/erkek...%B0L_HAK%C4%B0
    Ust: https://www.decathlon.com.tr/p/erkek...2?c=S%C4%B0YAH

2) Gereksiz bana gore.

3) Michelin Winter Grip / Anlas Winter Grip
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bende panço vardı sllverwing varken işe yarıyordu

Scooterında sevdiğim yanı oydu koy kaskı eldiveni bagaja koy pançonu mangala giderdik bir sürü şey alıyordu sele altı kömürler etler mangalı maşası tavlası … Büyük scooter gerçekten çok keyifli ..

Motosikleti
    CBR 500R '17
    Scooterı sadece işe git gel için kullanıyorsanız kuryeler gibi elcik korumaları, diz için tenteler, uzubn cam vs ürünleri öneririm ben. 5dk yol için özellikle alt yağmurluğu değiştirmek bir zulüm. Ayrıca pahalı eldivenler ve botlara da gerke yok ucuz bişilerle kullanabilirsiniz zaten yağmur rüzgar geçirmeyecektir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    1) Ben de Decathlon' dan aldığım yağmurluk takımını kullanıyorum. Görünürlük olsun diye özellikle neon renk tercih ettim. Online mağazasındaki kullanıcı yorumlarını da fikir vermesi açısından okuyun. Daha bu sabah kullandım ve memnunum.

https://www.decathlon.com.tr/p/erkek...Id=tr524764238
    https://www.decathlon.com.tr/p/sehir...Id=tr524764238

2) Ben trafikte hiç tente ile yolculuk yapan görmedim. Gerçekten gerekli mi emin değilim.

3) Fikrim yok.
    gurcanozturk bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı tarikbaba02 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooterı sadece işe git gel için kullanıyorsanız kuryeler gibi elcik korumaları, diz için tenteler, uzubn cam vs ürünleri öneririm ben. 5dk yol için özellikle alt yağmurluğu değiştirmek bir zulüm. Ayrıca pahalı eldivenler ve botlara da gerke yok ucuz bişilerle kullanabilirsiniz zaten yağmur rüzgar geçirmeyecektir.
    O açıdan en rahatı panço kafandan geçirip çıkarman 30-40 saniyeni almaz .. katladın mı yer bezi kadar oluyor gramda yer kaplamıyor scootetın varsa dursun işte yaz kış bagajda bir köşede ..

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    O tenteler çok teklikeli scooterlar zaten küçük tekerli aletler bir ters rüzgarda sıkıntı yaşayabilirsiniz .PVC yağmurluklar çok kalın onun dışında decatlon veya 4riders yağmurluklar başarılı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)