Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

zincir dişli değişim ..???

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar iyi akşamlar
    bu gün 20000 km reye dayanan cub motosikletimin son aktarım organlarındaki parçaların değişim zamanı geldiğini farkedip parçaları aldım hafta içi pazar nöbetinde boş durmamak için komple bir bakım yaptım zincir seti kaplin balata akü
    gerçi akü bir işe yaramadı herhalde marş motoru veya butonda bir sıkıntı var
    daha önce den zincir sökme aletini almıştım bollaştığı zaman bakla almak için o şekilde de bi 2000 km kullandım fakat 20 binde yapacağım bakımı 1000 km geriye aldım yolda kalırım korkusu ile bazen 50 60 km mesafe ye gittiğim oluyor :(
    işte resimler

https://imgyukle.com/f/2022/09/05/nNHF7U.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

kaplinler berbat durumdaydı 19000 km de 3 tkım takıldı
    arada ön dişlinizi kontrol etmeyi unutmayın bazen kaybolabiliyor
    bu arada bakla almak sakıncalı zincir kopar atar diyen ustalara kulak asmayın eliniz azıcıkta olsa anahtar tutsun en ufak bir iş için bile usta aramayın sökün takın en azından parça değişimi yapabilecek kadar teknik bilgiye sahip olun

Carbondioxid bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ön dişli fotosunu birde yan yana koysa idin keşke , odaklanınca gördüm faciayı , eski dişli ve yanık yağ tabakası sandım , eline sağlık.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Dişlilerin durumu kötü eskimiş değişmiş ama zinciri değiştireceksen komple değiştirmişsin iyi olmuş...
    F54 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Eline sağlık , ön dişli çok vahim görünüyor katur kutur sesli çalışıyor olmalı , ağır güçlü bir motor olsa belki sıyırıp zinciri atmıştı , fotodaki perçin şişirme zavazingosu gerekli mi ? ben hep bir zımba ve karşılıklı iki çekiçle hallettim o işi..

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Elinize sağlık yenilenmiş güzel olmuş ama balatayı niye değiştinizki daha yeni duruyor.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık yenilenmiş güzel olmuş ama balatayı niye değiştinizki daha yeni duruyor.
    yağmurda ses yapıyordu ayar oldum yenisini taktım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık , ön dişli çok vahim görünüyor katur kutur sesli çalışıyor olmalı , ağır güçlü bir motor olsa belki sıyırıp zinciri atmıştı , fotodaki perçin şişirme zavazingosu gerekli mi ? ben hep bir zımba ve karşılıklı iki çekiçle hallettim o işi..
    perçin i şişirme yok o pim teker dönerken çıkacak birşey değil kaldıki zincir kilidi var evet büyük cc de perçin şişirme var fakat 100 250 cc arası pimi zincir sökme ile söküp takıyorsun
    ön dişlinin yarısı yoktu
    hatta hatta debriaj balatası bitik sanıyorsum vitesler felaket geçiyordu o durum da düzeldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön dişli fotosunu birde yan yana koysa idin keşke , odaklanınca gördüm faciayı , eski dişli ve yanık yağ tabakası sandım , eline sağlık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

akü değişimi de yaptım fakat elektrk tesisatında sıkıntı var o yüzden marş ile çalışmıyor ayak marşı ile devam bu gün usta ya gittim yarın tesisat elden geçecek

10 yaşında japon almayın arkadaşlar sıfır çinli alın parçası ucuz ustası her yerde var hatta hatta elektrik tesisatı sıkıntılı olsa bile yolda kalmıyor teker dönüyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Son foto ibretlik!

Elinize sağlık...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    elektrik tesisat sorunu da tamir edildi çalışmayan el marşı ve korna sıkıntısız çalııyor
    birde çözemediğim arka dişli vidaları gevşemesi 4 tane contalı somun takıldı gevşemeye başlamaıştı değişimden sonra neyi yanlış yaptığımı daha çözemedim fakat o sorun da çözüldü
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)