Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Münakaşa esnasında yanında eşi ve çocuğu olan sürücülere nasıl muamele edilmelidir??

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kasti olmayan vakalarda sakin kalınmalı ve alttan alınmalı fakat kasıtlı olarak hayati tehlike yaratıp artistlik yapanlar yenge çocuk ayrımı yapılmadan dövülmeli diyorum. (Yanlış düşünüyor da olabilirim hatalıysam uyarınız)

Sizin düşünceleriniz nelerdir dostlar?
    Voltaren ve DickName bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu şekilde 8 tane lamba YANAN motoru bile görmeyen bi öküz e gözün s...... mi bakıyor dedim benim kızım yanımda idi onunda ailesi fakat he görmedim diyemedi
    arkadaşlar sizi trafikta yok sayanlara saygı göstermeyin yanında ailesi olsa da

HRider bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Şiddet çözüm getirmez. Düşük seviyeli insanlar trafikte problem çıkartır. En doğrusu mümkün olduğunca böyle tiplerden uzak durmaktır. Münakaşaya girmeyin ve uzaklaşın.
    mesut hoca ve espresso bunu beğendiler.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Bence uyanık olunmalı,kimin ne tip bir insan olduğunu bilemezsiniz, karşı tarafa zarar verebileceğinizi düşünürken kendiniz de zarar görebilirsiniz,bir motosiklet sürücüsünün sezgileri yüksek olmalı,trafikte ilerlerken trafiği iyi okumalı,ama bazen yapacak birşey olmayabiliyor,ya dalarsın,yada gidersin
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabii ki şiddet çözüm değildir. Karşı taraf kesici, delici, ateşli silahlar ile saldırıda bulunabilir. Yine de her zaman sakin kalmak faydalıdır. En iyisi öfke kontrolü uygulamak.
    19051919 bunu beğendi.

19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Hatalı olabilirim ama yanımda eşim çocuğum varken dayılanana o an ne yapacağımı kestiremem. Tek korkum dama düşmek bu konuda.

Motosikleti
    suzuki gsx-r 250
    siz siz olun ,hiçbir erkeğe eşinin ve çocuklarının yanında el kaldırmayın,karşınızdaki insan size artistlik yapsa bile buna kalkışmayın.

birincisi, onurlu bir davranış değil,o çocuklar babaları dayak yerken orada çığlık çığlığa gözyaşı dökecek ve travma geçirecekler

ikincisi, bu işlerin bir raconu var ,bu davranış erkekliğin kitabında yazmaz,kimseye yakışmaz

üçüncüsü, bu yolu girerseniz emin olun eninde sonunda ağzınıza mermiyi basarlar,kimsenin erkeklik gururuyla oynayıp şansınızı fazla zorlamayın.
    Mr.wind, Nasate, Mallaca ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Artık Yok...
    motoru vasıtadan saymayan hatta motoru sürenleri biyonik robot falan sanan belli oranda bir kesim var şehirden şehire bu oran değişir tabiiki birde motor sürenleri böyle en hafif terimle boş gezen ailesi falan olmayan olarak gören belli bir kesim var..

Ben hep derim motor sürüyorsan haklıda olsan genelde sen haksızsındır sürücüyle konuşsan çoğu zaman alıcağın cevap fiksdir aradan kaçsana kaldırıma çıksana altındaki motor şöyle yapsana böyle yapsana …

O yüzden hiç bir zaman olayları kişiselleştirmedim kafaya çok takmadım eğer vurmadıysa yada ciddi bir hayati riske sokmadıysa yoluma bakdım yoksa her şeyi kişiselleştirisek ya hastaneden ya karakol dan çıkamazdık ..
    bursalıali bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasıtlı olarak
    Yapıldığı belli ise ve kameran varsa en iyisi suç duyurusunda bulunmak olur. Ha bu durumda amacınız zarar vermek ise; birçok insan döverek adam olmuyor, buna emin olabilirsiniz. Kaldı ki muhtemelen hayatın boyunca tekrar denk gelemeyeceğin bir insan için bu kadar kin? Saçma.

Çok zarar vermeye meyilli insanlara benden tavsiye; biraz yaratıcı olun! Ne bileyim cebinizde raptiye/inşaat çivisi falan bulundurun. Bu durumda otomobilin önüne geçince onlarcasını arkanıza atarsınız hem de kendinizi Batman gibi hissedersiniz.

Ya da cebinize taş alıp camına falan atın. Yanında iseniz kapısına atın. Otomobillerde kapı düzelttirmek hele ki boyatmak büyük mesele. Hele aracın tavanına zarar verirseniz ohoooo adam müthiş bir maddi kayıp yaşar. Satarken çok zorlanır.

Madem bir kabadayılık yapılacak, karşıya vereceğiniz en büyük zarar budur. Adamın karısını kaçırsan yukarıda yazdıklarım kadar zarar vermez. Günümüzde mafya babaları bile artık adam öldürmüyor. Maddi olarak zarar vererek, bağlantılarını ele geçirerek rakibini bitiriyor. Biraz vizyon sahibi olalım.

Not; İlk satır harici yazdıklarım tabii ki ironi.
    DickName ve espresso bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Üç senedir trafikte bir çok sıkıntı yaşadım. Kasıtlı olarak arkadan bile çarpan oldu ama daha bir kişi ile sözlü tartışma bile yaşamadım. Herzaman kasıtlı yada yanlışlıkla umursamadım yoluma gittim.
    Eğer bir gün böyle bir durumla karşılaşırsam eğer, yanında ailesi varken artislik yapan adamın cocuğunun travmasını ben düşünmem, yanında ki karısı/sevgilisi/annesi zerre umrumda olmaz. Yok erkeklik raconuna ters falan filan boş işler. Lavuğun teki aile fertlerinize küfür etse “ya yanında ailesi var” diyip yolunuza devam mı edeceksiniz?

Motosikleti
    symphony200
    Her durum kendi icinde degerlendirilmekle beraber, mumkun oldugu kadar fiziksel temastan kacinmak lazim.

Nefsi mudafa haric, kavgalarin cogu insanlar kavga etmek istedigi icin cikiyor.Bu tarz siddet egilimli insanlarin dovus sporlari ile ilgilenmesi guzel bir cozum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her durum kendi icinde degerlendirilmekle beraber, mumkun oldugu kadar fiziksel temastan kacinmak lazim.

Nefsi mudafa haric, kavgalarin cogu insanlar kavga etmek istedigi icin cikiyor.Bu tarz siddet egilimli insanlarin dovus sporlari ile ilgilenmesi guzel bir cozum.
    Oda çözüm değil benim dövüş sporları ile ilgilenen arkadaşım bir tartışma sonucu yıllar önce tek başına iki kişiyle kavga ediyor biri orda bayılıyor ki elinden geldiğince kontrollü çok az güç kullanıyor dikkat ediyor tutuyor kendini diğer arkadaş kafayı kaldırımın köşesine vuruyor beyin travması yaşıyor hastane de yoğun bakımda kalıyor ailesi adam öldürmeye teşebbüsten şikayetçi oldu kısa kesiyim 5 sene falan yattı o sıra af falan çıktı şartlı tahliye oldu ..

bildiğim kadarı ile lisansları vardı dövüş sporları ile ilgili iptal edildi ilerde kendi yerini açma planları vardı lisanları iptal olduğu için oda suya düştü ..

Kısaca öyle insanların iki misli dikkat etmesi lazım …

Motosikleti
    suzuki gsx-r 250
    Alıntı Yasin D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üç senedir trafikte bir çok sıkıntı yaşadım. Kasıtlı olarak arkadan bile çarpan oldu ama daha bir kişi ile sözlü tartışma bile yaşamadım. Herzaman kasıtlı yada yanlışlıkla umursamadım yoluma gittim.
    Eğer bir gün böyle bir durumla karşılaşırsam eğer, yanında ailesi varken artislik yapan adamın cocuğunun travmasını ben düşünmem, yanında ki karısı/sevgilisi/annesi zerre umrumda olmaz. Yok erkeklik raconuna ters falan filan boş işler. Lavuğun teki aile fertlerinize küfür etse “ya yanında ailesi var” diyip yolunuza devam mı edeceksiniz?
    bak şimdi yine aynı şeyi yapıyorsunuz,başlığı açan arkadaş küfürden filan bahsetmemiş,biz onun yazdığı şeylere göre yorum yapıyoruz.

ben bu memleketin çoğu sıkıntılı yerlerinde bizzat yaşamış,yaşça da nispeten görmüş geçirmiş biri olarak yalnızca tavsiyede bulundum

peki aslan parçaları tamam,eğer istiyorsanız trafikte hiç tanımadığınız insanlarla kavgaya tutuşun , siz bilirsiniz.

Motosikleti
    symphony200
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oda çözüm değil benim dövüş sporları ile ilgilenen arkadaşım bir tartışma sonucu yıllar önce tek başına iki kişiyle kavga ediyor biri orda bayılıyor ki elinden geldiğince kontrollü çok az güç kullanıyor dikkat ediyor tutuyor kendini diğer arkadaş kafayı kaldırımın köşesine vuruyor beyin travması yaşıyor hastane de yoğun bakımda kalıyor ailesi adam öldürmeye teşebbüsten şikayetçi oldu kısa kesiyim 5 sene falan yattı o sıra af falan çıktı şartlı tahliye oldu ..

bildiğim kadarı ile lisansları vardı dövüş sporları ile ilgili iptal edildi ilerde kendi yerini açma planları vardı lisanları iptal olduğu için oda suya düştü ..

Kısaca öyle insanların iki misli dikkat etmesi lazım …
    Dovus sporlari ile ugrasan insan, herhangi bir kavga durumunda acaba yara alirmyim diye degil, acaba yara verirmiyim seklinde dusunur. (psikipatlar ve sosyopatlar haric)

Yani amac burda dovusmeyi ogrenip millete salca olmak degil. Siddet istegini kontrol ortamda ortaya cikarmak.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Dovus sporlari ile ugrasan insan, herhangi bir kavga durumunda acaba yara alirmyim diye degil, acaba yara verirmiyim seklinde dusunur. (psikipatlar ve sosyopatlar haric)

Yani amac burda dovusmeyi ogrenip millete salca olmak degil. Siddet istegini kontrol ortamda ortaya cikarmak.
    arkadaşım gayet kontrollü davranıyor adam geri geri düşerken kafasını kaldırımın köşesine vuruyor bunu kimse bilemez tahmin edemez kavgalarda kontrol bir noktaya kadar olur karşı tarafın hareketleri ve çevresel etkenlerin önüne geçemezsin bunlar öngörülemiycek faktörlerdir..

Motosikleti
    domicik 400 ug
    burası türkiye hepimizin istemsiz yetişme şeklinden dolayı belli bir gururu var. erkekliğin bize getirdiği saçma ama maalesef olan bir gurur. ailemizin, eşimizin yanında gururumuzla oynansın istemeyiz bu yüzden hiç olmayacak şeyler olabilir.

1-kavgadan her türlü kaçınılmalı
    2-yanında eşi vs olan bir adama bırak saldırmayı laf bile atılmamalı. sadece empati
    3-bir canlıya saldırılmamalı.

ama gel gelelim benim gibi narin kolay sinirlenmeyen adama bazen laf yapıyorlar ya çıldırıyorum.

geçen birini dövecektim de zor durdum. ara sokakta gece kız arkadaşı aşağı bekleyeyim diye dörtlüleri yaktım durdum ama biri gelirse de yoldan çekilirim yani duruyorum sadece. tam durdum bir araba yan sokaktan geldi bana bağırıyor ne yapıyorsun falan öyle böyle değil. bastım gaza yanına geldim buna bir bağırıyorum öyle böyle değil. özür diledi geçti gitti.
    şimdi bu boş delikanlı da olmayabilirdi yanına geldiğimde karşılık da verebilirdi ama boş sıkıymış. neyse ki boş sıkıymış. boş yere ya dayak yicektim ya dayak atacaktım. benim nezdim de her ikisi de manasız.

kavga boş iş de yanında eş vs varken birine bulaşan adamlara sahiden tiltim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

biraz komik gelecek ama bunu ben yumruk atarsam acaba karşımdaki ölür mü diye korkuyorum o yüzden kavgaya girmek de çok riskli. tam tersi zamanında bu tarz sporu yapmış biri ister istemez şunu da düşünüyor karşındaki nasıl biri çıkar bilemezsin. ben ne çelimsiz adamlar gördüm inanılmaz seviyelerdi her biri.

yani 2 ihtimal aklıma geliyor kavgada. ya karşımdaki inanılmaz bir seviye olabilir vücut, boy ve posdan alakasız ya da yumruğu geçrekten iyi oturturum ölür falan ondan korkuyorum. bende de ayar yok şahsen vurursam ay dur uzakta dur vuruşu da yapmam herhalde abanırım o duruma gelirsem.
    el elden üstündür orası ayrı sadece düşüncelerim bu. yoksa başkasını yumruğunu görmeyen sanır balyoz ke... böyle bir şey
    burak arslan ve Mr.wind bunu beğendiler.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z500SE 2024
    benimde istanbulda korkulu rüyam taksiciler
    bilerek üzerine sürüyor sıkıştırıyorlar dertleri nedir anlamıyorum
    birde en soldan yardırıp gelip en sagdaki sapağa girenler

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Alıntı burak arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz siz olun ,hiçbir erkeğe eşinin ve çocuklarının yanında el kaldırmayın,karşınızdaki insan size artistlik yapsa bile buna kalkışmayın.

birincisi, onurlu bir davranış değil,o çocuklar babaları dayak yerken orada çığlık çığlığa gözyaşı dökecek ve travma geçirecekler

ikincisi, bu işlerin bir raconu var ,bu davranış erkekliğin kitabında yazmaz,kimseye yakışmaz

üçüncüsü, bu yolu girerseniz emin olun eninde sonunda ağzınıza mermiyi basarlar,kimsenin erkeklik gururuyla oynayıp şansınızı fazla zorlamayın.
    Kesinlikle katılıyorum. Ailesi hele ki çocukları var ise " haklısın kardeşim " deyip uzaklaşmak bir şey kaybettirmez. Ha dövdün, ağzını burnunu kırdın, oda bir şey kazandırmaz.
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150-2022 HondaGL1800-2023 PCX
    10 saniye önce tanımıyordum 10 saniye sonra da tanımayacagım. E yargı da dağıtamam o yüzden münakasaya girmiyorum bu sebeplerden dolayı
    bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında olay basit.

Ortalık kızıştı. Karşı tarafın yanında eşi ve cocugu vs. var ise ilk olarak sakin olmak lazım.

Ancak yanındakileri kendi umursamayıp atar gider yapıyorsa, adamın umursamadıgını sen neden umursayasın? yapıştır geç.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)