Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ys125 Tutulmadı Mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baak orda dur, şekilcilik kesinlikle en ön planda bizim millet için. Bunun en bariz örneğini zamanında Cbr125 denen alette çok gördük. Ybr mi alacağım zamanlarda bayileri dolaşıyordum, ben almak istediğim zamanlarda kare far olayı bitmişti yeni modellerin yuvarlak far geleceği söylenmişti. Ben de o zamanlar yuvarlak farın bu motora yakışmadığını düşününce başka markalara da bakayım dedim, Honda bayine gidip test sürüşü yapmıştım ve hiç hoşuma gitmemişti ve ybr den pahalı olmasına rağmen sırf şekli için çok sattı.
    Şimdi bu motorun sınıfı commuter, ve bu motor sınıfının hakkını her şekilde veriyor. Ha, uzun yola da gidiliri gittim de, ama dediğin sıkıntıları yaşadım, ama bu motorun asıl amacı o değil zaten.
    Fz 160 falan yerine Ybr250 euro5 normlarına uysa ve adam gibi bir fiyatla gelse, emin ol piyasa da o sınıfta ne çinli kalır ne hintli. Ben hala arasıra araştırıyorum mesala 2008-2009 bir ybr250. Temiz uygun bir fiyata bulursam gözü kapalı alırım.
    Ve sana şunu sorayım, aynı güç ve fiyatta olsa yine Yamaha yerine Tvs seçer miydin?

Daha önce bir kaç konuda da bahsettimi yukarıda tommy de bahsetmiş, alım maksatlarımız artık çok değişti. Alım kararı verirken kriter sıralamamız maalesef eskisi gibi değil. Artık ilk 2 kriter; yarın kaça satarım ve şekil-şukul oldum.

Lafı da açılışken tekrardan, büyük reis Barkın'ın mekanı cennet olsun. Yeri dolmadı, dolacak gibi de değil.
    Ilk mesaji editlerken sure doldu yazamadim,

Sorduğun soruya cevabim,

EVET ys125 ve rtr180 ayni fiyatta olsaydi tercihim yine tvs olurdu,

Arada 7 hp guc farki var.

Zaten o donem yamaha crypton motorum vardi,ondan inip ys ye binmenin bir mantigi yoktu.

Kisa sure sonra crpytonu da sattim zaten.

Maziden bir kare,

tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk mesaji editlerken sure doldu yazamadim,

Sorduğun soruya cevabim,

EVET ys125 ve rtr180 ayni fiyatta olsaydi tercihim yine tvs olurdu,

Arada 7 hp guc farki var.

Zaten o donem yamaha crypton motorum vardi,ondan inip ys ye binmenin bir mantigi yoktu.

Kisa sure sonra crpytonu da sattim zaten.

Maziden bir kare,

https://i.hizliresim.com/nuf97zn.jpg
    Aynı güçte ve fiyatta demiştim ama neyse.
    Tvs şimdi nasıl bilmiyorum, zamanında sürme şansım olmuştu. Beni en çok rahatsız eden titreşimi idi. Ve sanki böyle gazı biraz açınca bir çok civata veya karenaj bağlantısı hep beraber zırıldıyor gibiydi. Bir arkadaşımın 2 yıllık tvs sinde bir sürü pas görmüştüm. Belki yıllar içinde onlarda kendini geliştirmişlerdir. Ben Ybr ye 14 sene bindim, misal hala egzost bile kararmaıştı, sürekli birşeyler temas ettiği bir kaç yerde küçük paslar haricinde hala melzeme güzeldi.

Bü ülkede, ülkeye girenlerin içinde, bence en çok satacak motosiklet ne biliyor musunuz? Kawasaki versys 300x. Ama maalesef ötv sınırı ve z motonun yanlış fiyat politikasına kurban gitti. Reyzigçi ve çapırcı kitle hariç, tüm motosiklet kullanıcılarına hitap eden bir makinaydı aslında. Japon, çift silindir, hafif, yakıtı iyi, şekli ve de malzeme kalitesi çok iyi, hem şehir içi hem uzun yola gelir. Bu modele ulaşamayanlar ne yaptı peki?; Rx3 i Evo aldı. (Ben de almıştım). Şimdi düşünüyorum mesala, Yamaha Mt25 bloğunu alsa, biraz tork eğrisi ile oynayıp, bunu rx3 gibi (ama daha hafif) bir şasi ve karenajla piyasaya sunsa, fiyatı da (o bile çok aslında ama)60-70 arası satsa...

Motosikleti
    ......
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı güçte ve fiyatta demiştim ama neyse.
    Tvs şimdi nasıl bilmiyorum, zamanında sürme şansım olmuştu. Beni en çok rahatsız eden titreşimi idi. Ve sanki böyle gazı biraz açınca bir çok civata veya karenaj bağlantısı hep beraber zırıldıyor gibiydi. Bir arkadaşımın 2 yıllık tvs sinde bir sürü pas görmüştüm. Belki yıllar içinde onlarda kendini geliştirmişlerdir. Ben Ybr ye 14 sene bindim, misal hala egzost bile kararmaıştı, sürekli birşeyler temas ettiği bir kaç yerde küçük paslar haricinde hala melzeme güzeldi.

Bü ülkede, ülkeye girenlerin içinde, bence en çok satacak motosiklet ne biliyor musunuz? Kawasaki versys 300x. Ama maalesef ötv sınırı ve z motonun yanlış fiyat politikasına kurban gitti. Reyzigçi ve çapırcı kitle hariç, tüm motosiklet kullanıcılarına hitap eden bir makinaydı aslında. Japon, çift silindir, hafif, yakıtı iyi, şekli ve de malzeme kalitesi çok iyi, hem şehir içi hem uzun yola gelir. Bu modele ulaşamayanlar ne yaptı peki?; Rx3 i Evo aldı. (Ben de almıştım). Şimdi düşünüyorum mesala, Yamaha Mt25 bloğunu alsa, biraz tork eğrisi ile oynayıp, bunu rx3 gibi (ama daha hafif) bir şasi ve karenajla piyasaya sunsa, fiyatı da (o bile çok aslında ama)60-70 arası satsa...
    Bende 2-3 yasinda,ybr ve cb125f,cbf150 gördum,yaz kis dişarida duran,her tarafi pas tutan.

Bu durum biraz muhafaza ile alakali

Ilk resim 2018 haziran,motor 2016 model

Bu resim 2021 ekim ayina ait,
    Egzoz orjinal boya falan yok
    Km 65.000
    kapali garaj
    Gevşeyen bir civatasi yok.
    Zımba gibi

Bu da

1 ay evvel yeni elcik koruma takmistim,

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Titresim olayini çozdum

Zaten 150 modelindeki titresim bunda yok,krank mili farkli.

Full sentetik 10 40 yag
    Motor kulaklarinin icine,polyamid burç
    Depo ile şasi altina lastik parça taktim
    Peglerin baglantisina,çift bakir pul.
    46 olan arka dişliyi 41 yaptim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Iki teker olayinda yaptiğim en büyük hata,

2016 yilinda 11.000km de 2015 xmax almistim fiyati 10.800tl ye. 1 yil sonra 23.000km de sattim 11.500tl ye.

En buyuk etken Kapali garajim yoktu,kuzenin garajini kullaniyordum o da evi satinca,bende motoru sattim

Ahh ulan aklimin yayina tüküreyim..sattikta iyi halt ettim..

Tvs nin eski resimlerini kariştiriken buldum,moralimde bozuldu..

Metehan07-70, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Tutmaması çok normal aynı fiyata şekli şemali daha güzel ve ve kalite olarak da üzmeyecek 200-250cc Çinli ve Hintli alternatifler var. Sırf Japon diye 125cc ye 50 bin gömmek mantıklı değil

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YS 125 iyi bir motosiklet. Fakat alternatifleri çok. YBR 125 dışında sadece bir-iki alternatifin olduğu 2007 yılında bile YBR almamıştım. Kymco CK 125 almıştım. YBR'ye göre daha çevik ve hızlıydı. 3 yıl 19 bin km. boyunca hiç bir sorun çıkarmamıştı. YBR'nin devamı olan YS125 gerçekten iyi bir motor. Fakat aynı paraya TVS RTR200, Bajaj NS200 , Daha ucuza Hero Xpulse 200T varken YS125 aklımın ucundan geçmez.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YS 125 iyi bir motosiklet. Fakat alternatifleri çok. YBR 125 dışında sadece bir-iki alternatifin olduğu 2007 yılında bile YBR almamıştım. Kymco CK 125 almıştım. YBR'ye göre daha çevik ve hızlıydı. 3 yıl 19 bin km. boyunca hiç bir sorun çıkarmamıştı. YBR'nin devamı olan YS125 gerçekten iyi bir motor. Fakat aynı paraya TVS RTR200, Bajaj NS200 , Daha ucuza Hero Xpulse 200T varken YS125 aklımın ucundan geçmez.
    Malum site de,hayatinda hic dayak yememis birileri Ys 125 i 50+ K bandinda ilana koymuş o motora o meblağlari verecegime 30 yaşinda, tüplü broadway alir ona binerim,yine de iki teker hobisi ugruna o motora o paralari vermem.
    AzÇok bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR 125 modelinin çok sattığı yıllarda Çinli olamayan Kymco CK 125 ve SYM XS 125K gibi dayanıklı, sağlam ve daha uygun fiyatlı alternatifler vardı.
    Şuan bu modele 50.000 TL vermek yerine NK 250 almak daha mantıklı.
    Aynı segmenteki Honda CB 125F modelini tekrar getirse bile yine bu fiyatlarda olacağı için satış rakamları çok yüksek olmayabilir.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    YS nin bir dezavantajı şu oldu, piyasaya girişi fiyatların çok arttığı bir döneme denk geldi, ilk çıktığı zaman makul idi alanlar oldu sonrasında pek satılmadı, müşteri kitlesi daha uygun markalara(hintli vb) yöneldi. TVS RTR 200 de kaydırmalı debriyaj varmış, yeni modellerde mi geliyor yoksa eskiden beri var mıydı?

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    2012 de Tvs mi Cbf mi Ybr mi mevzuuları konuşulurken baya araştırıp hepsini kullanıp Tvs almıştım sıfır. Aynı paralardı hemen hemen. Hiç pişman olmadım. sonrasında 3 tane tvs eskittim. Şuan bajaj var ama tvs kalitesinin yanına yaklaşamaz. Sırf güç ve şekil var sağlamlık yok değil, tvs hem sağlamdır hem güçlü . Ys 'den aşağı kalır bir yanı yok.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk çıktığı zaman 200 ns den 1-2 bin lira ucuzdu ama iki motoru kıyaslayınca ns200 daha güçlü ve abs si vardı ama ys125 bizim bildiğimiz ybr nin kombine frenlisi idi. Haliyle aklı mantığı çalışan birisi de yıllardır hiç gelişmemiş ybr ye o parayı vermek yerine ns200 e saldırdı ki bende ybr den başlama birisiyim.
    Şu an iki motorunda fiyatlarını bilmiyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)