Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ değiştirdikten sonra debriyaj kaçırması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sagopa K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    Selamlar, motoru ustaya götürdüm genel bakım için, herşey iyi güzel ama yağ değistirdikten sonra motorun debriyaj kacirdiğini fark ettim. Bu durum geçici mi yoksa başka yağ ile mi değistirmem gerek? Bir de kaç km de bir yağı değiştirmem gerek? 100lük cub. Geçenlerde aynı konuyu başka biri açmıştı ama bulamadım o konuyu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kaçırma gittikçe artarak devam edecektir. Bu da yağlı kavramada balataları yakar, pleytleri aşırı ısıtarak malzemenin özelliklerini değiştirir ve sertleştirerek sürekli kaçırmalara neden olur. Muhtemelen ustanız ucuz ama tam sentetik ve MA sınıfı olmayan bir otomobil motor yağı kullandı. Siz eğer MA sınıfı yağ kullanamıyor veya temin edemiyorsanız en azından madeni veya yarı sentetik motor yağına dönmelisiniz. Tercihen Motul 5100 (yarı sentetiktir) veya 5000(Madeni yağdır) gibi MA sınıfı(motosiklet için uygun/yağlı kavrama sistemlerinde çalışır tip) motor yağlarını kullanmalısınız. Çok yüksek devir çevirmeyen bir motor olduğundan Motul 3000 gibi uygun fiyatlı madeni bir yağ da işinizi görebilir.
    Sagopa K ve satoyama bunu beğendiler.

Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçırma gittikçe artarak devam edecektir. Bu da yağlı kavramada balataları yakar, pleytleri aşırı ısıtarak malzemenin özelliklerini değiştirir ve sertleştirerek sürekli kaçırmalara neden olur. Muhtemelen ustanız ucuz ama tam sentetik ve MA sınıfı olmayan bir otomobil motor yağı kullandı. Siz eğer MA sınıfı yağ kullanamıyor veya temin edemiyorsanız en azından madeni veya yarı sentetik motor yağına dönmelisiniz. Tercihen Motul 5100 (yarı sentetiktir) veya 5000(Madeni yağdır) gibi MA sınıfı(motosiklet için uygun/yağlı kavrama sistemlerinde çalışır tip) motor yağlarını kullanmalısınız. Çok yüksek devir çevirmeyen bir motor olduğundan Motul 3000 gibi uygun fiyatlı madeni bir yağ da işinizi görebilir.
    Teşekkürler bu ayrıntılı cevap için, tekrar götürdüm debriyaj ayarı yaptı (gevşetti) ve sorun şimdilik düzeldi, bilmiyorum uzun vadede ne olur. Dedi ki bir de; yeni yağ koyunca eski yağdaki tortular, pislikler kaybolduğu için bu sorunu yapar dedi, biraz kullanmamı söyledi. Bakacağız.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Sagopa K adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler bu ayrıntılı cevap için, tekrar götürdüm debriyaj ayarı yaptı (gevşetti) ve sorun şimdilik düzeldi, bilmiyorum uzun vadede ne olur. Dedi ki bir de; yeni yağ koyunca eski yağdaki tortular, pislikler kaybolduğu için bu sorunu yapar dedi, biraz kullanmamı söyledi. Bakacağız.
    Yalan söylemiş.
    ...

Motosikleti
    Asya Swift-R 170
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalan söylemiş.
    Başka usta yolu gözüktü o zaman, o kadar pişmanım ki yağı kendim değiştirmediğime ama son pişmanlık fayda etmiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)