Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kafa karışıklığıma çözüm önerinizi bekliyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamün aleyküm cümleten. 50 cc yuki enzo motorumu satıp peşinat yaparak honda dio almaya karar verdim. Arkadaşım ve güvenilir motosiklet ustam sağolsun Gaziantep'te stokları tüketilen honda dio modelini bize İskenderun'dan buldu. Ay sonuna doğru İskenderun bayisine gelecek olan sevkiyattan motosikletimizi gidip teslim alacağız inşallah.

Yardım istediğim kısım burada başlıyor.

Gaziantep - İskenderun arası ortalama git gel 450 km. Yorulmayalım nakliye tutalım dedik 1.600 ile 2.500 TL arasında fiyatlar çıktı
    Havaların soğukluğu ve ekipman eksikliği gidip alıp gelme fikrini gözümde büyütüyor.
    Çalıştığım şirket İskenderun limanından boş konteyner çağırıyor. Alıp içine atıp getirsem diyorum hukuki ve resmi evraktı sonra konteynere nasıl sabitleyeceğim bunlar kafama takılıyor.

Çözüm fikirlerinize açığım. Hepinize şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Arkadaşınız sizi konteyner taşıyacak firma / kişilerle görüştürmesi en mantıklısı gibi duruyor. Yalnız bu taşımayı resmiyete dökmek zor olur gibi. Yola baktım otoban kullanmadan 190km. Sakin sakin, mola vererek, motoru da çok yormadan 3-4 saatte gidilir. Hava Nurdağında 9C görünüyor. Çok soğuk sayılmaz... Ay sonu 14-16C civarları tahminler var.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    İlden ile motosiklet tasiyan firmalar var.ne kadar profesyoneller ve fiyatlari ne bmiyorum.feysbukda reklamlari cikiyor

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    dostum hiç gözünde büyütme.
    Ben hava sıcaklığı +5 in üzerine çıktığında sürmeye başlıyorum motosikletimi.
    Hele İskenderun ile Gaziantep arası yollar bu mevsimde tadından yenmez.
    ben olsam biner süre süre getiririm.

dipnot: otobüs firmalarına sordurun bir bilet ücretine bagaja koyup getiriyorlar
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence 200 km yolu gözünde büyütme. Sakin sakin 60 la gelsen mola versen bile 4 saati geçmez.

Üstelik söyle düşün, 2 bin lira taşımaya vereceğin parayla kendine ekipman alıp sürerek gelebilirsin.
    espresso ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Motosikleti
    symphony200
    motosiklet montun, pantalonun ve kislik eldivenin varsa gram sikinti cekmeden gelirsin. Kaskin vardir sanirim soylemeye gerek yok boyna da kislik buff.

Yukarida saydiklarim yoksa da gidersin, ama soguk ve ruzgar cigerini delebilir. Ben olsam herturlu gider gelirdim.
    espresso bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Git gel niye yapasın hocam, otobüsle gidecen Hatay'a. Motosikletini alıp 3 bilemedin 4 saatte evine döneceksin.

1600 ile 2500 arası fiyatları hiç verme, benim biletimi al, Antep'te kebap baklava, Hatay'da bir künefe ısmarla ben motoru getireyim İskenderun'dan Antep'e kadar. Hem rodajın da bir kısmı aradan çıkmış olsun.
    Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

Önerileriniz için hepinize teşekkür ederim. Dediğiniz gibi nakliye ücreti vermek yerine ekipman alıp yola çıkmayı düşünüyorum artık. Belki bir ön cam alır daha az rüzgara temas ederim.

Acaba 0 km motosiklet marşa ilk bastığımız da ort. 200 km civarı yolda sorun olur mu ? Rodajı nasıl yapmak gerekir ? Nelere dikkat etmeliyiz?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Emre Y. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önerileriniz için hepinize teşekkür ederim. Dediğiniz gibi nakliye ücreti vermek yerine ekipman alıp yola çıkmayı düşünüyorum artık. Belki bir ön cam alır daha az rüzgara temas ederim.

Acaba 0 km motosiklet marşa ilk bastığımız da ort. 200 km civarı yolda sorun olur mu ? Rodajı nasıl yapmak gerekir ? Nelere dikkat etmeliyiz?
    En güzeli kendiniz getirin. Tapagaz zorlamadan, normal bir şekilde kullanabilirsiniz. Hem kendinizi hem de motoru dinlendirmek için 45-60dk'da bir 10-15dk mola verebilirsiniz. Çok uzun süre aynı süratte gitmemeye çalışın, hızınızı / verdiğiniz gazı zaman zaman hafifçe değiştirin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Ben de olsam kendim getiririm. Cyan'ın dediği gibi değişken devirlerde, yavaş yavaş, sağı solu izleye izleye gelinebilir. Zaten servis bu konuda bilgi verecektir teslim etmeden. Vermezlerse bile siz sorun. Hiç olmadı kitapçık.

Her ne kadar 40 bin olsa da, Dio güzel seçim. Motosikletiniz hayırlı olsun.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bir haftaya kadar zaten havalar düzelir. Bir pazar atla otobüse dönüşte süre süre getir. Sıfır motosiklet tadından yenmez.

Bence bu zevki kaçırma.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    100 km uzun yol tecrübem oldu ybr ile hayata küsmüştüm en az 5-6 kez her gördüğüm benzincide durmuştum. hava da biraz soğuktu benimki depoya değince işeyesi geliyor. bir de ben deponun üstüne koyuyorum benimkini. o şekil olunca buz gibi mantıken tuvalete gitmeden olmaz. hem her istasyonda tuvalet için durdum hem de dinlenmek istedim. yol üzerinde en az 10 kez ayağa kalktım çünkü göt pestil oluyor. aynı zamanda gitmiyor bu diye tüm yol sinir krizi geçirdim.

ha bana kalırsa 450 kmyi motorla dönerdim. evet hayatımın en kötü günlerinden biri olurdu ama tahminen 10-15 tane istasyonda durar 6 saatte eve varırdım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)