Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yeni CB125F gelsin kampanyasi

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cfmoto 250SR 2024
    Bizim ülkeyi de iyice hindistan gibi görmeye başladılar. 2024 de bu kadar teknolojiden mahrum bir motorun Türkiyeye gelmesi bence hoş bir durum değil. Ayrıca özelliklerine göre fiyatı da çok yüksek olacaktır. Honda sağlam falan diyeceksiniz de. yıl oldu 2024 hocam.
    espresso bunu beğendi.
    Gemileri yak kaptan. Sana da motor alalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok vurguluyorsunuz da millette para yok; 3-4 yıldır gelmeyen CB500X bu sene hiç gelmez, 6 aya kalmaz ortalık tarumar olacak. 4. Levent'te yaşıyorum 300m daire içinde son bir ayda üç dükkân kapandı. Az bekleyin sıfır CB500X fiyatına Africa Twin alabilecek duruma gelebilirsiniz...
    Cb500x hiç gelmez. Kızgınım ondan biraz da. Teşekkürler. Yerimi alıp, bekleyeceğim. Şakasız

Motosikleti
    Tvs Apache Rtr 200
    Bu parayı kampanalı motorsiklete vereceğinize gidin tvs apaçhe rtr 200 alın motora bindim derseniz . Bırakın artık marka fanatikliğini .

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Çok vurguluyorsunuz da millette para yok; 3-4 yıldır gelmeyen CB500X bu sene hiç gelmez, 6 aya kalmaz ortalık tarumar olacak. 4. Levent'te yaşıyorum 300m daire içinde son bir ayda üç dükkân kapandı. Az bekleyin sıfır CB500X fiyatına Africa Twin alabilecek duruma gelebilirsiniz...
    ben piyasanın bu kadar düşeceğine imkan vermiyorum afrika bu gün olandan % 20 düşse gerçek fiyatına gelir oda 10000 usd 2.el için konuşuyorum bence ederi de bu olmalı
    ben 2021 de tam 10000 usd ye aldım bu günde satacak olsam o paraya fit olurdum
    cb500 x konusu biraz çetrefilli eminim 400000 tl etiket yapıştırılar ki boş motor için çok fazla fiyat o paraya sıfır km v storm 650 ler var nx 500 de öyle aman aman bir motor değil en azında cf moto 450 mt ile aynı sınıf hatta 500 cc sınıfında çok rakibi var voge ds525 te güzel motor benelli var jawa var rvm var daha birkaç tane daha aynı klonda motorlar var
    cf moto nun üzerine bilindik bir marka etiketi olsa çok daha iyi fiyata çok daha fazla satar honda bu yüzden de düzgün fiyat yazmalı
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben piyasanın bu kadar düşeceğine imkan vermiyorum afrika bu gün olandan % 20 düşse gerçek fiyatına gelir oda 10000 usd 2.el için konuşuyorum bence ederi de bu olmalı
    ben 2021 de tam 10000 usd ye aldım bu günde satacak olsam o paraya fit olurdum
    cb500 x konusu biraz çetrefilli eminim 400000 tl etiket yapıştırılar ki boş motor için çok fazla fiyat o paraya sıfır km v storm 650 ler var nx 500 de öyle aman aman bir motor değil en azında cf moto 450 mt ile aynı sınıf hatta 500 cc sınıfında çok rakibi var voge ds525 te güzel motor benelli var jawa var rvm var daha birkaç tane daha aynı klonda motorlar var
    cf moto nun üzerine bilindik bir marka etiketi olsa çok daha iyi fiyata çok daha fazla satar honda bu yüzden de düzgün fiyat yazmalı
    Üstadım henüz yeni piyasa gerçeklerine adapte olamamışsın; 2021'de USD 10k fiyata aldığın AT şimdi nasıl USD 10k etsin? Hadi ABD enflasyonunu işletelim; 2021 Aralık'taki USD 10.000 2023 Aralık'taki USD 11.003 denk oluyor. Şimdi ilk yıl için %10, sonrakiler için %5 düşelim. 11k * 0,9 * 0,95 * 0,95 = USD 8.935 ediyor. 2. el aldığını farz edersek o halde her yıla %5 düşelim: 11k * 0,95 * 0,95 * 0,95 = USD 9.431 yapıyor. Enflasyon farkını bindirsek bile 10.000'e gelmedi. 9.000 alabilirsen öp başına koy. Piyasa şu an mort, ben 4-5 ay sonra daha da mort olacağını düşünüyorum. Hayırlısıyla bakalım.

VUK'ta enflasyon muhasebesi geliyor, teknik tebliğ yayınlandı. Enflasyon muhasebesi öyle hop geçtim hop çıktım bir şey değil; 3 yıl devam ediyor. Sizce devlet 3 yıl devam edecek böyle bir sistemi devreye alırken enflasyonun düşeceği varsayımına göre mi hareket etmiştir?
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Üstadım henüz yeni piyasa gerçeklerine adapte olamamışsın; 2021'de USD 10k fiyata aldığın AT şimdi nasıl USD 10k etsin? Hadi ABD enflasyonunu işletelim; 2021 Aralık'taki USD 10.000 2023 Aralık'taki USD 11.003 denk oluyor. Şimdi ilk yıl için %10, sonrakiler için %5 düşelim. 11k * 0,9 * 0,95 * 0,95 = USD 8.935 ediyor. 2. el aldığını farz edersek o halde her yıla %5 düşelim: 11k * 0,95 * 0,95 * 0,95 = USD 9.431 yapıyor. Enflasyon farkını bindirsek bile 10.000'e gelmedi. 9.000 alabilirsen öp başına koy. Piyasa şu an mort, ben 4-5 ay sonra daha da mort olacağını düşünüyorum. Hayırlısıyla bakalım.

VUK'ta enflasyon muhasebesi geliyor, teknik tebliğ yayınlandı. Enflasyon muhasebesi öyle hop geçtim hop çıktım bir şey değil; 3 yıl devam ediyor. Sizce devlet 3 yıl devam edecek böyle bir sistemi devreye alırken enflasyonun düşeceği varsayımına göre mi hareket etmiştir?
    keşke piyasa böyle sizin gibi üstadların grafik çizdiği gibi gelişse veya hareket etse ama öyle olmuyor şuan 2017 model afrika için istenilen fiyatlar 13 15k usd aralığı tl bazında zam geldikçe bu fiyatların pek geri geleceğini sanmıyorum elbet kredili alanlar veya sıkışan vatandaş malını ucuza bozmaya çalışacak birilerinde de keş para var onlarda fırsatı yakalarsa alacak yoksa bütün herkes ucuz satacak alıcılar toplayacak gibi bir durum olmaz bu her sektörde aynı olacak ha alıcılar bütün malı toplamaya başlarsa zaten tekrar talepten dolayı artış olur
    keş parası olan çok güzel fiyata istediğini alacak
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke piyasa böyle sizin gibi üstadların grafik çizdiği gibi gelişse veya hareket etse ama öyle olmuyor şuan 2017 model afrika için istenilen fiyatlar 13 15k usd aralığı tl bazında zam geldikçe bu fiyatların pek geri geleceğini sanmıyorum elbet kredili alanlar veya sıkışan vatandaş malını ucuza bozmaya çalışacak birilerinde de keş para var onlarda fırsatı yakalarsa alacak yoksa bütün herkes ucuz satacak alıcılar toplayacak gibi bir durum olmaz bu her sektörde aynı olacak ha alıcılar bütün malı toplamaya başlarsa zaten tekrar talepten dolayı artış olur
    keş parası olan çok güzel fiyata istediğini alacak
    Fiyatlar yazılıyor da o fiyatlara alan var mı? Gerçek fiyat alışverişin gerçekleştiği yerde noterdedir, sarı sitede değil.

Son cümle çok doğru; cash is king.
    F54 ve espresso bunu beğendiler.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    AT nin yenisini hiç sevmedim. Eskisi de pahalı ve 600+ k tl den kapı açıyorlar. Bakalım, hiç umudum olmasa da @cyan ı okuduğumu hatırlıyorum bekleyeceğim. Sabırlı adamımdır.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Piyasa dandik, çürük çarık bir sürü hintli dolmuşken honda'nın böyle ucuz modeli getirmesi makul bence.
    Daha bayiden çıkmadan vidaları gevşeyen, saçma sapan montaj hataları olan, burada da gördüğümüz korkunç arızalar çıkaran motorları görüyoruz, eh ucuzdur olur o kadar kabulleniliyor ama niye kabulleniliyor ki? doğru düzgün kalite kontrol olsa, ucuzundan da olsa yeterli kalitede malzeme kullanılsa, işçilik düzgün olsa maliyet artacak yine honda/yamaha fiyatlarına gelecek. Çinli/hintli dandik motorları ucuz diye kabullenmekle ucuz diye marketten küfleniş peynir alıp yemek aynı mantıksızlık. Kabullenilmese, satılmasa o dandik markalar da kendini düzeltecek ama zaten peynir ekmek gibi satıyorlar niye düzeltsinler. Kilosu 150 liraya fıstıklı baklava satanlar da bol bol satıyorlar kimse sormuyor şeker kaç para gerçek tereyağı maliyeti nedir, içindeki fıstık gerçek fıstık mı diye, glikoz şurubu basılmış içine tereyağı aromalı margarin olan fıstık yerine fıstık aromalı sahte birşeylerle dolu şeyleri alıp yemek gibi bu çinli markaları almak. Honda bu motoru getirse en azından çok parası olmayanlara çinlilerin üzerine biraz daha eklerim düzgün marka alırım deme seçeneği çıkacak.
    Guven ve fancydriver bunu beğendiler.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Bu devirde Abs'siz motor olmamalı. Düşük cc şehir içinde az yakacak motor alacak olsam ve Çinli/Hintli bakmayacak olsam gider Peugeot alırdım misal, çok hoş yeni bir model çıkarttılar. Artık para olarak izanımız kaydı zaten, farkı neyse verir alırsın.

Abs çok önemli, çoğu sürücü neden önemsemiyor anlamıyorum. Sürücü olduğunuz zaman dilimi içerisinde muhtemel kazaları büyük olasılıkla fark etseniz de etmeseniz de elemine ediyor.

Honda'ya hiç yakıştıramadım şahsen bu devirde böyle bir modeli.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)