Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Benzin 30 tl olursa

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle çok sık ve yüksek zamlar beni korkutmaya başladı. Sanki ipin ucu kaçmış gibi.. keşke aynı dolara yapılan müdahale gibi bir gece yarısı mazot fiyatını şaaaaak diye 10 liraya çekseler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amerigada 16 yaşında bebe liseye araba ile gitmeyi normal karşılarken bizim ülkede 20 yıllık hurdayı 35 yıl kredi ile alıp sonra benzin pahalı diye sene 300 km yol yapan tırrekler gelmiş ekonomi konusuyor
    Evet sitenin ekonomi profesörü konuşuyor..

Eleştirdiğin insanlar en azından araba sahibi. Ya sen?

Bacac fılsar enes 200 ile mutluluklar dilerim sana..

Motosikleti
    Honda CTX 1300
    Arkadaslar,almanya da yakit fiyatlari artmadigi gibi ucret artislari da sinirli.

Ama bizde oyle mi ? Asgari ucret kac kat artmissss ?

Ekonomi bence cok iyi.

Not:baktim akp li yok kendimi feda ediyorum.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Villeneuve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar,almanya da yakit fiyatlari artmadigi gibi ucret artislari da sinirli.

Ama bizde oyle mi ? Asgari ucret kac kat artmissss ?

Ekonomi bence cok iyi.

Not:baktim akp li yok kendimi feda ediyorum.
    Son 8 yilda Almanya'da minimum kazanc (minimum wage) artisi. (EURO/saat) - https://tradingeconomics.com/germany/minimum-wages)

espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CTX 1300
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son 8 yilda Almanya'da minimum kazanc (minimum wage) artisi. (EURO/saat) - https://tradingeconomics.com/germany/minimum-wages)

https://i.hizliresim.com/8tk2fjx.png
    Benim hakli oldugumu gostermek icin attiniz sanirim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yakın bir zamanda benzin ve mazot 8-10 TL bandına inebilirMİŞ..

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu grafiği avrupanın en ucuz yakıtını kullanıyoruz diyen herifin gözüne sokmak lazım.
    Gözüne sokunca anlamaz onlar cinsel sever.

Motosikleti
    Honda CTX 1300
    Yakın bir zamanda benzin ve mazot 8-10 TL bandına inebilirMİŞ..

https://i.hizliresim.com/bsha19d.JPG
    Savas biter,taraflar anlasirsa veya
    İran,venezuela devreye girerse petrol cok hizli sekilde dusebilir.

Ustune ustluk,sismis borsalar,basilan paralar,ekonimik kriz veya en iyi ihtimalle bir durgunluk getirebilir.

Bir de elektrikli araclar,yenilenebilir enerji yatirimlari derken bi bakmisiniz petrol 2023 yilinda 25 dolar olmus.

Bitcoin de fal bakacaginiza petrol satin arkadaslar..bu seviyeler de kalmasi imkansiz.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Villeneuve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadas, bunu soyleyen 3 veya 4 kisisin..

"Olursa" diyerek kisa vadede gerceklesecek bir beklentiyi kastettim.,acikcasi petrolun bu kadar yukselebilecegini ben tahmin etmiyodum.

Yoksa benzin fiyati bir gun 50 tl de olacak yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:09 ----------

Offf offf petrol fiyati uykumu kacirdi,130 dolar ney yaa..

Yarin hava yollari ne yapar acaba,koskoca firma 40 50 dolardan zamaninda baglamistir herhalde :/

Sozde Rusya savasiyo ama giren bize giriyor...allah belani versin bati.
    Eeeee Hırbo dedik sana THY alma diye.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    En fazla savaş öncesi seviyeye iner. Bu yalakalara bakarsanız herşey seçime doğru düzelecek. Böyle diye diye kaç seçim geçirdiler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün mazota 2.34 benzine 1.12 tl zam geleceği bekleniyormuş

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Rusya petrolüne ambargo kesinleşirse İran ambargosu kalkacaktır , buda bizim için hayırlı birşey olur , Almanya Rusya dan aldığı neredeyse bedava petrol ve gazdan vazgeçebilirmi bilemiyorum ama Amerika Rusya dan azda olsa petrol alıyordu , İran' la kanka olabilirler hiç şaşırmam..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rusya petrolüne ambargo kesinleşirse İran ambargosu kalkacaktır , buda bizim için hayırlı birşey olur , Almanya Rusya dan aldığı neredeyse bedava petrol ve gazdan vazgeçebilirmi bilemiyorum ama Amerika Rusya dan azda olsa petrol alıyordu , İran' la kanka olabilirler hiç şaşırmam..
    ben bizim için hayırlı birşeyler olacağına inanmıyorum
    bu memleketin toprağından petrol fışkırsa fakire zerre kadar faydası olurmu sanıyorsun?
    espresso ve DickName bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bizim için hayırlı birşeyler olacağına inanmıyorum
    bu memleketin toprağından petrol fışkırsa fakire zerre kadar faydası olurmu sanıyorsun?
    Toprağından petrol vb. doğal kaynaklar çıkan ülkelerin büyük çoğunluğuna bu halka yaramıyor, oralardaki diktatörleri güçlendiriyor. Rusya, venezuela, iran, ortadoğu ülkeleri, azarbaycan ve kazakistan vb. bunlara örnek gösterilebilir.
    Bunun tek istisnası Norveç, kuzey denizinden perol çıkarıyor, petrol zengini ama orada ileri demokrsi olmadığı ve hükümeti de çoğu zaman koalisyonlar halinde bölük pörçük olduğu için bu kaynağı iyi değerlendiremiyor, yol köprü gibi şeyleri gerekli gereksiz yaptırıp betoncuları zengin edemiyor, hatta bu kaynak ülkenin geleceğidir deyip çoğunu bütçeye bile katmadan ayrı bir fonda biriktiriyor. Yazık, ortadoğu ülkelernden ders alsalardı.
    gurcanozturk, tommygun ve F54 bunu beğendiler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Benzinin litresi 50 lira yapılır.

Sonra her gün 2 lira düşürülür.

Malum hüloğ kesimide "benzinin fiyatı düştü" diye sevindirik olup, halay çeker.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

ozanturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ben ehliyetimi aldıktan sonra başladım harıl harıl motor aramaya, bi corss alayım, hem arada dağda taşta yormadan bineyim hem de arada yana çanta atar kampa filan giderim hayali kuruyordum. ama ben baktıkça hem motorlar arttı, hem benzin arttı. durduğu yerde arttı, yetişemedim. en son şu ekonomik ortamda motor alamayacağıma karar verip bi bisiklet aldım. şimdilik onunla gezicem, ileride motor alacak ortam oluşur diye umut ediyorum
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden kalksın ? Körfez ülkeleri üretimini arttırabilir, ABD'nin 2 dudağı arasına bakar. Ayrıca kaya gazı üretilir, şu anki fiyatlarla çoktan üretime başlamışlardır bile. Uzun süre buralarda kalmaz, paniğe gerek yok.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden kalksın ? Körfez ülkeleri üretimini arttırabilir, ABD'nin 2 dudağı arasına bakar. Ayrıca kaya gazı üretilir, şu anki fiyatlarla çoktan üretime başlamışlardır bile. Uzun süre buralarda kalmaz, paniğe gerek yok.
    Hatta bu ABD Rusyayı daha zora sokmak için kendisi ve etkisi altındaki diğer petrol üretici ülkeleri ikna eder üretimi arttırırlar ve petrol fiyatlaır düşsün diye elinden geleni yapar. En büyük geliri petrol olan Rusya'yı zora sokmanın en kolay yolu petrol fiyatlarının düşük olması. Petrol fiyatları yüksekken bu Rusya'ya devletine yarıyor, ne kadar ambargo da olsa o petrolu satacak yer bulur bir şekilde.

Ama petrol fiyatları düşünce bizdeki benzin istasyonlarındaki fiyatlarda pek iyi yönde değişme olacağını sanmıyorum, en fazla yükselmesi durur bir süre.
    drtayfun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu gece motorine 1 lira 58 kuruş, benzine 1 lira 7 kuruş zam bekleniyor.

Bu geceki zamla birlikte yakıta 6 iş günü üst üste zam gelmiş olacak.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı ozanturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben ehliyetimi aldıktan sonra başladım harıl harıl motor aramaya, bi corss alayım, hem arada dağda taşta yormadan bineyim hem de arada yana çanta atar kampa filan giderim hayali kuruyordum. ama ben baktıkça hem motorlar arttı, hem benzin arttı. durduğu yerde arttı, yetişemedim. en son şu ekonomik ortamda motor alamayacağıma karar verip bi bisiklet aldım. şimdilik onunla gezicem, ileride motor alacak ortam oluşur diye umut ediyorum
    ATP'ler oldukça boşa umut etmeyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Bu gece motorine 1 lira 58 kuruş, benzine 1 lira 7 kuruş zam bekleniyor.

Bu geceki zamla birlikte yakıta 6 iş günü üst üste zam gelmiş olacak.
    Haftasonu tatil yapmış enflasyon en azından.
    Bunlar her şeyi zam yapmak için bahane yapıyor. İhaleyi üstüne yıkabilecekleri birşey çıktığı an zam. Papua Yeni Gine'de darbe olsa bunlar onu bahane edip yine zam yapar.
    ozanturk bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)