Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şanzıman mili

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar
    Şanzıman mili yada tahrik mili mi deniliyor hani şu ön dişilinin olduğu mil
    Bu milin ileri ve geri bir miktar dönmesi normal mi kendine has boşluğu mu var yoksa hiç dönmemesi mi gerekir

( motoru hareket ettirmeden ) Yarım debriyaj ve gaz verdiğimde tak sesi var yani bir şeyler boşta ve gücü alınca yerine oturur gibi ve genelde 1 viteste gaz verip kestiğimde yığılma oluyor kaplin lastiğimde kendimce kontrol ettim aşırı bir boşluk yok şanzıman olarak bir sıkıntım olabilir mi acaba
    Tvs apache motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Alıntı omrozzn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Şanzıman mili yada tahrik mili mi deniliyor hani şu ön dişilinin olduğu mil
    Bu milin ileri ve geri bir miktar dönmesi normal mi kendine has boşluğu mu var yoksa hiç dönmemesi mi gerekir

( motoru hareket ettirmeden ) Yarım debriyaj ve gaz verdiğimde tak sesi var yani bir şeyler boşta ve gücü alınca yerine oturur gibi ve genelde 1 viteste gaz verip kestiğimde yığılma oluyor kaplin lastiğimde kendimce kontrol ettim aşırı bir boşluk yok şanzıman olarak bir sıkıntım olabilir mi acaba
    Tvs apache motor
    Ufak miktar oynama kabul edilebir, kaplin takozlarında ise hiç boşluk olmaması lazım. en ucuz ve basit yöntem olarak zincirinizin gerginlik kontrolünü sağlayın, zincir bolsa bu durumuda yaşayabilirsiniz.

Durumla alakalı video çekip koydum
    https://youtube.com/shorts/G7j95B0YZ8o?feature=share

Motosikleti
    Bahsettiğin vurma sesi pek hayra işaret değil, eğer debriyajınızda bir problem yoksa büyük ihtimal sorun şanzımanda gibi duruyor, güvendiğiniz bir usta varsa onum bakması çok daha iyi olucaktır.

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin vurma sesi pek hayra işaret değil, eğer debriyajınızda bir problem yoksa büyük ihtimal sorun şanzımanda gibi duruyor, güvendiğiniz bir usta varsa onum bakması çok daha iyi olucaktır.
    Videodaki ses için mi dediniz hocam tak sesini yoksa yukarıda yazdığım için mi

Videodaki boşluk normal mi

Motosikleti
    Alıntı omrozzn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videodaki ses için mi dediniz hocam tak sesini yoksa yukarıda yazdığım için mi

Videodaki boşluk normal mi
    En yukarda yazdığınız tak sesinden bahsettim, bir miktar boşluk olması normal ama bu fazla gibi duruyor, arkadaşımın motosikletini sehpaya alıp kontrol ettiğim zaman lastik çok az dönüyordu ama bu mil baya çok dönüyor dişlilerinizde büyük ihtimal sıkıntı olabilir.
    omrozzn bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)