Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Botu meselesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Herkese merhaba ; geçtiğimiz günlerde motosiklet botu aldım YDS den lakin internetten aldım. 45 numara aldım. Ayakkabı numaralarım ise sonuncusu 44.5 ondan önceki de 45 . genelde min 43.5 falan giyiyorum sanırım. Gerçi markadan modele değişiyor gerçi.

Haliyle 45 numaradır ya diyerek aldım. Evdekilere danışarak giydim tamam dediler lakin motosiklette giderken sanki emanetmiş gibi botu vites peginin altına falan takmaya başladım. Sanki ayakkabıda mesafeyi ayarlayamadım. Topuğu dayayınca biraz mesafe kalıyor gibi. Hani bir boy büyük almak mı gerekiyor nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Kışlık botlarımı hep bir no büyük almışımdır , kalın yada iki üç çorap giyince daha rahat ediyorum , yazlıkları normal ayakkabı numaram 45 alırım , bazı botların tabanı daha yüksek oluyor , vites levyesini biraz yukarı veya aşağı aldığım oldu , levyenin göbeğini gevşetip yukarı aşağı bir iki diş oynatabirsin hatta ucundaki çıkıntınında manet gibi ileri geri ayarlanabilenleri var , harici satın alıp takılabiliyor , hem bunların ucuda menteşeli olur , motoru yatırdığınızda katlanıp kırılmaz..

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    45 numara ayakmı olur napıyonuz siz

Şaka bir yana, ayakkabı ve kaban/mont türü ürünleri mutlaka deneyerek alma taraftarıyım. Markalara göre bedenler çok değişken oluyor. Motor kullanırken büyük ayakkabı çok sıkıntı yaratır. Fren/vites hassasiyeti kötüleşir, ucu takılır vs.

Çift çorapla falan deneyin, olmazsa biraz uygun fiyata satıp deneyerek tam ayağınıza olan numarayı bulun.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba ; geçtiğimiz günlerde motosiklet botu aldım YDS den lakin internetten aldım. 45 numara aldım. Ayakkabı numaralarım ise sonuncusu 44.5 ondan önceki de 45 . genelde min 43.5 falan giyiyorum sanırım. Gerçi markadan modele değişiyor gerçi.

Haliyle 45 numaradır ya diyerek aldım. Evdekilere danışarak giydim tamam dediler lakin motosiklette giderken sanki emanetmiş gibi botu vites peginin altına falan takmaya başladım. Sanki ayakkabıda mesafeyi ayarlayamadım. Topuğu dayayınca biraz mesafe kalıyor gibi. Hani bir boy büyük almak mı gerekiyor nedir ?
    Ayak numaranız neyse onu almak önemli. Bir müddet sonra oto reflekes gelişir. Büyük ya da küçük numara ayakkabı giymeyin.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)