Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yakıt tüketimi arttı galiba

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşla revivalime bugün akrapovic taktırdım . Çok hoş oldu ama.yakit tüketimi arttı sanki sabah fulledim sonra taktırdım akrapoviici yarım depo bitti o kadar gezmedim halbuki yakıt tüketimini arttırıyor mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Alıntı mourad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşla revivalime bugün akrapovic taktırdım . Çok hoş oldu ama.yakit tüketimi arttı sanki sabah fulledim sonra taktırdım akrapoviici yarım depo bitti o kadar gezmedim halbuki yakıt tüketimini arttırıyor mu
    50 cc lik scootere neden akrapovic taktırdınızki? Eğer performans almak istiyorsanız hava/benzin ayarını düzgüncene ayarlatmanız ve daha iyi hava alan filtre değişmeniz lazım. En iyi ihtimale bakarsak %6 performans kazanmış olursunuz buda sizin scooteriniz için 0.5hp den az değer olucaktır.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akrapovic değildir o, çakma çin malı üründür, akrapovicler motosikletiniz ile aynı fiyatta. Onun da motorunuza kaba gürültü, yakıt tüketimi ve performans kaybı dışında bir etkisi olmaz. Yakıt tüketimi ve performans kaybı ise orjinal egzozun sağladığı backpressure dengesinin bozulacağından kaynaklıdır. Siz boş egzoz ile motor rahat nefes alıyor güç kazanırım zannedersiniz, halbuki işin aslı öyle değil.

Hocam sesi çok hoşuma.gisiyor akrapovic in ondan taktım. Hava benzin ayarını düzgünce yaptktan sonra mi takmak lazımdı yani onsan dolayı mı yakıt arttı acaba

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir nebze iyileşme sağlasa da, kayda değer olmayacaktır.
    Egzoz geri basıncı düştüğü için motosikletin tork değerlerinde düşüş yaşanıyor, haliyle silindire gönderilen yakıt verimsiz yanıyor. Bu da yakıt tüketimini arttırıyor.

Kaba gurultuyi susturucu ile halletik.Susturucu takili yakıt tüketimi arttı ve performans aynı gibiydi .ama o tatlı ses o ara gaz verirken bı ruhun oksaniyor yani gaz teli çok sıkı yani sert onu yumusatmam lazım ki daha iyi ara gaz verim ne bilim üstad keyif sesi bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

Yani hocam orjinali egzozu geri taktiram düzelir mi acaba ustaya sormuştum hatta yakıt tüketimi ne olur.diye bir tık artar dedi gerçi 30 35 liraya fulluyorum

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Sadece motorla olmaz, sürücüye de bir şeyler taktırmalı. Sonuçta 50 cc.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)