Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Fren alışkanlıklarınız hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Ben ön fren olmadan sadece arka freni, çok düşük süratlerde ve duran trafikte araçların arasından geçerken motoru dengelemek için kullanıyorum. Arkadaşların dediği gibi yüksek süratlerden düşük hızlara inmek için ağırlıklı ön fren olarak ikisini kombinlemek şart. Zaten iyi çalışan bir abs sistemi ve güzel lastik varsa kuru zeminde ön frenden korkmaya pek fazla gerek yok(hıza bağlı olarak). Yine de bununla ilgili eğitim alıp hocaların gözetiminde ve daha sonra pratikle çözülmeyecek bir mesele de değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . .
    sen ne ayaksın ya her konuya boş boş mesajlar yazıyosun.
    Mr.wind ve tommygun bunu beğendiler.

dök içini

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Önce robot olmadığını doğrula, sonra dökerim içimi.

Mr.wind bunu beğendi.

Fren kullanmadan, trafiği gözetleyerek, sadece gaz ile motor kullanmayı becermeye çalışmak en güzeli. Fren kayma riski demek.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Her zaman ön arka aynı anda kullanırım
    Islak , viraj , vb durumlarda elimi ön frene hiç götürmem
    Eğer durağımı düşündüğüm yada acil durmam gereken durum olursa cift fren + vites düşüp motor freni yaparım
    Bayır inerken arka bayır çıkarken ön frene agırlık veririm
    Arka fren yavaşlatır ön fren durdururu bilirim.
    Dozajlayarak sıkarım .
    Benim bilgim tecrüben bu kadar bende acemiyim 3 senelik sürücüyüm. Doğru yanlış varsa benide düzeltin.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Aynı fikirdeyim bende senin motorun naked versiyonu vardı abs' de de aynı şekilde kullanmanın bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum keza kendimde öyle yapıyorum şuan ki motorumu yeni aldım 10 kere anca sürmüşümdür 2 defa falan arkada fren kullanmışımdır biri muayene de fren testi içindi hatta.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren yaptığımın bilincindeyken yani önüme bir çocuk atlamamışken, şeride araba sıçramamışken ben de kombine kullanmaya çalışıyorum. Kast ettiğim biraz daha refleks durumlarda bilinçaltının verdiği tepki.
    1 2 ay boyunca sürekli ön fren kullanın. Bilinçaltınıza yerleşecektir.

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Kampana frenlere sahip bir motorum var ön arka kombine kullanıyorum gayet yararını gördüm ayrıca önüme bir şey çıkma riskini fark edersem direk gazı kesiyorum tavsiye ederim

erenozalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125
    Benim fren konusunda aşmam gereken bir durum var dün akşam iş çıkışı güzel bir kaydım Tam da üzerine geldi bu konu. Arka frenden ayağımı çekemediğimi her durumda ayağım arka frene gittiğini fark ettim.. Dün önüme ani bir şekilde araba çıktı.. Kombine fren sıktım fakat arkanın dozajını ayarlayamadım. Bu refleksten kurtulmanın yollarını arıyorum . Otomatik arabada ayağımızın üstüne oturuyorduk ilk alışırken, napsam ayağımın üstüne mi otursam yine

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bu bende de biraz var ama ekonomik zararı çok olur, balataları yer ayak üstünde giderseniz ve çok ısınır frenler. Benimkinin sebebi boy 190, bacaklar çok uzun pegler geride kalıyor rahat etmiyorum. Ayarı varsa ayarlatacağım freni biraz daha öne alıp pegleri öne getireceğim ayarı varsa.
    erenozalp bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ön fren kullanmadan motosikleti durduramıyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)