Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Enjeksiyonlu motor için hangi benzin istasyonundan benzin alınmalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Evimden 700 metre uzaklıkta Opet var. Yıllardan beri Opet'ten alırım hem arabaya hem motora. Başka yerde Opet olmazsa Shell 2. tercihim.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ninya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax 250 z plus
    shell bulamazsam opet

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Sürekli benzer sorulara benzer cevapları yazıyoruz.

Her benzin aynı.Sadece sirketler bizim hissedemeyeceğimiz %5 kadar katkı koyabiliyorlar. Bilindik 5 şirket var zaten. Onlardan alin tamamdir

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Gürcistan da hep Lukoil den yakıt aldım motorun çekişi hissedilir şekilde biraz daha canlanmıştı , Türkiye de ki bayilerinden alışverişim olmadı zira hepsi şehir dışında ama merak etmekteyim , yıllardır Shell den yakıt alıyordum memnundum , pandemi yasaklarından sonra ortalama tüketimim her iki motorumda da arttı , sukuterim yokuşlarda hafiften çekişten düşüyordu , deneme amaçlı Bp , Aytemiz , PO ve Opet den onlarca defa yakıt aldım , Opet den çok memnun kaldım , sukuterin deposu 7 lt , Shell ile 270 km de ışık yakıyorken Opet ile 310-320 km leri görebiliyorum ve iki kişi dik rampaları bile devir düşmeden bitirebiliyorum..

shell vpowerdan başka almadım. Çok da memnunum. Alma diyeni duymadım da, hızlı bitiyor diyeni duydum.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzini çok seçmem. Motosiklette de, arabamda da Total, Shell, BP, Opet bunlardan hangisi denk gelirse, hangisi yolumun üstündeyse. Ha, dördü yan yana olsa Shelle girerim.

Dizel arabamda ise kesinlikle Shell V Power dışına çıkmıyorum. Dizelde yakıt çok daha önemli.

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Depo dolum için shelle depo boşaltım için opete gidiyorum

İş yeri yakınımda olduğu için PO, evime yakın olduğu için Opet ve yolda rastlarsam, akaryakıtım azsa Shell'e girerim. Kısacası bilindik markaları ihtiyaç ve konum dahilinde değerlendiriyorum akaryakıt konusunda. Ben söylenenlerin aksine aralarında çok fark sezemiyorum.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Po, opet, shell, bp hepsinden alıyorum, henüz bi fark göremedim aralarında

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Ben her yerden alıyorum. Benim motor düşük devir çevirdiği için bir sıkıntı olmuyor galiba

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben her yerden alıyorum. Benim motor düşük devir çevirdiği için bir sıkıntı olmuyor galiba
    Sizin motor traktör motoru ona bir şey olmaz Şaka bir yana ben de merkezi / müşterisi çok / marka istasyonlardan (BP, Opet, Shell) aldığım zaman sarfiyatta veya performansta herhangi bir fark görmüyorum CB500F'le. Hep 3,6l/100km...

Shell tercih ediyorum ama şahsi görüşüm işlek yerdeki her istasyondan alınabilir. Sadece ücra köşelerdeki benzinlikçilerden shell dahi olsa alınmaz diyorum, çünkü yeri geliyo o istasyonların 1 depo benzini bitirmesi uzun zaman alıyo ve benzin eskiyo.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)