Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi kask modelini almalıyım?

Katılımcı sayısı
20. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • AGV K3

10 50.00%
  • LS2 CHALLENGER

10 50.00%

AGV K3 vs LS2 CHALLENGER

Motovento
    REKLAM ALANI
    enes_ayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Merhaba arkadaşlar bu 2 kask arasında kaldım AGV Markası elbet tartışılmaz ama LS2 bu model kaskta çok iddalı olduğunu söylüyor ve bikaç motosiklet mağazasına gittiğimde LS2 modelini daha fazla tavsiye ettiler ama arada marka farkı olunca karar vermekten zorluk çekiyorum bu iki kastan birini kullanan var mı nasıldır veya sizin tavsiyeniz nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    k3 bildiğim kadarıyla agvnin başlangıç seviyesi kaskı. Fotoğraflarından çene altı pedi dahi olmadığını görüyorum.

Ls2 challenger kaskı kasım ayında aldım mayısta motosikletimi satana kadar kullandım. Daha önce de hep ls2 kullanmıştım diğer markalarla kıyaslayamıyorum ama memnun olmadığım bir yönü yoktu. Kışın 2 ay köprü geçerken ns200 ile kullandım, 100-120km hızlarda dik oturmaya rağmen rüzgarda sallama vs yapmıyor.

LS2 ff397ye kıyasla ses almama olayı çok iyi. Pinlock, kılıf + çanta da kaskla geliyor. Kaskı eline aldığında kalitesini belli ediyor. Birşey olduğu zaman da yedek parça ve vizör fiyatlarını diğer markalarla kıyaslayınca ls2 bana daha mantıklı geliyor.

https://www.instagram.com/p/B5H6nm1B0Fy/
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    k3 bildiğim kadarıyla agvnin başlangıç seviyesi kaskı. Fotoğraflarından çene altı pedi dahi olmadığını görüyorum.

Ls2 challenger kaskı kasım ayında aldım mayısta motosikletimi satana kadar kullandım. Daha önce de hep ls2 kullanmıştım diğer markalarla kıyaslayamıyorum ama memnun olmadığım bir yönü yoktu. Kışın 2 ay köprü geçerken ns200 ile kullandım, 100-120km hızlarda dik oturmaya rağmen rüzgarda sallama vs yapmıyor.

LS2 ff397ye kıyasla ses almama olayı çok iyi. Pinlock, kılıf + çanta da kaskla geliyor. Kaskı eline aldığında kalitesini belli ediyor. Birşey olduğu zaman da yedek parça ve vizör fiyatlarını diğer markalarla kıyaslayınca ls2 bana daha mantıklı geliyor.

https://www.instagram.com/p/B5H6nm1B0Fy/
    bende lem kask var 120yi geçtikten sonra kafama aşırı baksı yapıp boynumu ağrıtma derecesine geldi rüzgarlı o yüzden benim için en önemli o rüzgara karşı dirençliliği olucak bide challenger için renkli vizör göremedim siyah veya silver vizör var mıdır onun için bilginiz var mı?

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı enes_ayx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende lem kask var 120yi geçtikten sonra kafama aşırı baksı yapıp boynumu ağrıtma derecesine geldi rüzgarlı o yüzden benim için en önemli o rüzgara karşı dirençliliği olucak bide challenger için renkli vizör göremedim siyah veya silver vizör var mıdır onun için bilginiz var mı?
    ilk aldığımda gümüş sordum gelecek dediler ama ortada yok hala. Siyah vizörü var şu an n11de. 180tl gibi bişey hatırlıyorum.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Merhaba, kaskı kız arkadasım (artçı) icin almıstım. K3 ün uzerindeki Italyan bayragı vs cezbediyor ama K5 alacak butce yoksa LS2 challenger öneririm..

LS2

HPFC ( Yüksek performanslı Fiber Kompozit ) Kabuk

AGV K3

Termoplastik Dış Kabuk

Dip not : Ha su var siz düğmeye basmışsanız kafada, Atatürk gelse ikna edemez birinden birine Sevgiler..

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk aldığımda gümüş sordum gelecek dediler ama ortada yok hala. Siyah vizörü var şu an n11de. 180tl gibi bişey hatırlıyorum.
    teşekkür ederim hocam

Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, kaskı kız arkadasım (artçı) icin almıstım. K3 ün uzerindeki Italyan bayragı vs cezbediyor ama K5 alacak butce yoksa LS2 challenger öneririm..

LS2

HPFC ( Yüksek performanslı Fiber Kompozit ) Kabuk

AGV K3

Termoplastik Dış Kabuk

Dip not : Ha su var siz düğmeye basmışsanız kafada, Atatürk gelse ikna edemez birinden birine Sevgiler..
    inanon %50 yım şuanda burdaki yorumlar etkilicek. K5 ikisinden daha mı iyi diyorsunuz

K5 ikisinden de elbette daha iyidir.. Kask işi bütçe varsa es gecilmemesi gereken bir konu.. Ama fiyat performans konusuna da dikkat etmek gerek.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    K5 ikisinden de elbette daha iyidir.. Kask işi bütçe varsa es gecilmemesi gereken bir konu.. Ama fiyat performans konusuna da dikkat etmek gerek.
    yani aslında bütçem 2500 lira cıvarı araştırdığım kadar bunlar bu bütçede tavsiye ettiler bu bütçede daha iyi tavsiyeleriniz varsa dinleyebilirim. Motoenverter diye bir site var orda AGV K5 S Multi 2490tl oldukça uygun geldi niye diğerlerine göre daha uygun

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    sırf adı var diye agv yi öneremem bu ikisi arasında.
    ben olsam ls2 yi alırdım.
    xtrafrozen bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AGV K3'den uzak durmanı öneririm. Ls2 challenger kullanmadım ancak Ls2 FF323 kendinden çok daha pahalı çoğu kasktan daha iyi.

Motosikleti
    Honda Transalp xl 700
    Ls2 challenger ile AGV K5s'i kıyaslayabilirsiniz,
    LS2 vector ile AGV K3.

Test sonuçlarını bilmiyorum ama malzeme ve özellik açısından bu ikişer grup daha birbirine yakın.
    Hatta LS2 vectorum kabuğu da AGV K3'den kaliteli.

Kısacası k5 alabiliyorsan al yoksa ls2 challenger. K3 tavsiye etmiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kesinlikle ls2 challanger. Hem güvenlik hem de teknoloji bakımından. K 3 çok eski çıkan bir model değil mi ? He bu arada ls2 nin tek eksisi micro lock bağlantı sisteminin olması.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar LS2 Challenger almaya karar verdim

Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle ls2 challanger. Hem güvenlik hem de teknoloji bakımından. K 3 çok eski çıkan bir model değil mi ? He bu arada ls2 nin tek eksisi micro lock bağlantı sisteminin olması.
    miro lock bağlantı sistemi ne oluyor tam olarak.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Buradaki en büyük sorun belirli bir model ve işçilikte üretilen bir ürüne marka olarak yaklaşmanız. AGV tabiki çok büyük ve kendini kanıtlamış bir marka ancak LS2 markasınında sadece bir model kaskı mevcut değil. Her markanın iyi ve kötü ürünleri mevcut ve olabilir. Örneğin mercedes ile ww düşünün. Gider polo serisini e serisi ile kıyaslarsanız olmaz ancak bir a serisi ile passatı kıyasladığınızda passat açık ara iyi olacaktır.

Bu iki model kasktan benim tavsiyem challenger olacaktır. Size tavsiyem her iki kaskı aynı anda satan bir bayiye giderek bu iki kaskı kafanıza denemeniz. Eğer bayinin elinde challenger yok ise k3 ü k 3 yok ise challenger tavsiye edecektir. Bu nedenle her bayiye gitmeden önce her iki kaskın bedeninin bayinin elinde olup olmadığını öğrenin. Daha sonra o bayiye giderek iki kaskı size anlatmasını dinleyin. En son kaskı kafanıza takarak karar verin zaten kuvvetle muhtemel iki kaskı yan yana gördükten sonra ls2 tercih edeceksiniz fakat yinede incelemeniz tavsiyemdir.

Bu arada challenger sport touring tasarlandığı için aliminyum takviyeli mikrometrik bir sistem kullanıyor. Bu bağlantığı henüz bozan veya kaza anında koparan var mı bilmiyorum. Aynı sistem shoei gt air modelindede kullanılıyor. Plastik mikrometrik asla almayın. Yani bunu bile mikrometrik double d diye bakmamak lazım. Adamlar bir double d yapıyor kayış soyuluyor kopuyor vs. Parayı neye verdiğinizi iyi araştırın.

Motosikleti
    mt-07 abs
    hjc bak derim

Motosikleti
    Yamaha MT09 2022
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradaki en büyük sorun belirli bir model ve işçilikte üretilen bir ürüne marka olarak yaklaşmanız. AGV tabiki çok büyük ve kendini kanıtlamış bir marka ancak LS2 markasınında sadece bir model kaskı mevcut değil. Her markanın iyi ve kötü ürünleri mevcut ve olabilir. Örneğin mercedes ile ww düşünün. Gider polo serisini e serisi ile kıyaslarsanız olmaz ancak bir a serisi ile passatı kıyasladığınızda passat açık ara iyi olacaktır.

Bu iki model kasktan benim tavsiyem challenger olacaktır. Size tavsiyem her iki kaskı aynı anda satan bir bayiye giderek bu iki kaskı kafanıza denemeniz. Eğer bayinin elinde challenger yok ise k3 ü k 3 yok ise challenger tavsiye edecektir. Bu nedenle her bayiye gitmeden önce her iki kaskın bedeninin bayinin elinde olup olmadığını öğrenin. Daha sonra o bayiye giderek iki kaskı size anlatmasını dinleyin. En son kaskı kafanıza takarak karar verin zaten kuvvetle muhtemel iki kaskı yan yana gördükten sonra ls2 tercih edeceksiniz fakat yinede incelemeniz tavsiyemdir.

Bu arada challenger sport touring tasarlandığı için aliminyum takviyeli mikrometrik bir sistem kullanıyor. Bu bağlantığı henüz bozan veya kaza anında koparan var mı bilmiyorum. Aynı sistem shoei gt air modelindede kullanılıyor. Plastik mikrometrik asla almayın. Yani bunu bile mikrometrik double d diye bakmamak lazım. Adamlar bir double d yapıyor kayış soyuluyor kopuyor vs. Parayı neye verdiğinizi iyi araştırın.
    super sport için uygun değil mi yani Challenger seneye CBR650R'e geçicem nasip olursa Challenger kask onun için de uygun olur mu?

Motosikleti
    Honda Transalp xl 700
    Ls2 challenger ile hjc f70
    Ls2 vector ile hjc fg-17
    kıyaslaması yapsanız sizin için daha doğru olabilir. AGV K3 iyi değil K5s olur ama.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kaskın kaza esnasında kafanızdan çıkmasını engelleyen çene bağlantı sistemlerinden birisi. En güvenilir olanı Double-D diyorlar. Micro Lock çene bağlantı kilitleri de çeşit çeşit değişiyor . Plastik - alüminyum takviyeli gibi gibi. Micro Lock u kullanamsı daha pratik ve kolay .Benim kaskımda double-d sistemi var elim alıştı birkaç saniyede şıp diye takıyorum.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet

soldaki Double-D bağlantı,
    sağdaki Quick Release veya Micro Ratcheting olarak bilinen bağlantı.

Yarışçılar genellikle double-d bağlantı tercih ederler, daha güvenlidir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)