Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaja sağlam bir ayar çekmem lazım (YBR125)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    Merhabalar, 2006 model bir YBR kullanıyorum 75 bin kmde.10 bin km önce debriyaj balatalarını değiştirtmiştim yan sanayi balatayla, o zamandan beri debriyajım dikiş tutmuyor.Geçen gün tam sabah evden çıkarken debriyaj teli koptu o da yan sanayiydi, ittire ittire götürdüm motoru orjinal debriyaj teli aldım yamahadan sonra bir tamircide taktırdım.Şimdi de debriyajı çekiyorum bomboş bir gram his yok ayrıca çok üstte kavrıyor, eleman sonuna kadar sıktım aşağıdaki ayar vidasından balataların bitiktir belki dedi değiştirdikten sonra, tel kopmadan önce de sürekli sıkma ihtiyacı oluyordu, salıyordu kendini.Sanki boşa çekiyormuşum gibi, vites değiştirirken debriyaj tam ayırmıyormuşta ben debriyajsız vites atıyormuşum gibi bir his var.Motoru biraz sert kullanayım debriyajı çekip ara gaz verecekken böyle ağırdan ağırdan gaz yiyor motor öksürür gibi, yani debriyajdan şuan hiç memnun değilim.

Sizlerden öneri bekliyorum, komple orjinal takım olarak alıp değiştirtsem mi, yoksa yine yan sanayiden mi gitsem bana bir akıl verir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Sorununuz orjinal olmayan veya direncini kaybetmiş balata ve baskı yaylarından kaynaklanıyor.

Orjinal parçaları ile set olarak (balatalar-diskler-baskı yayları) değiştirin. Değiştirmeden önce parçaları yetkili servisten alın, temiz bir kaba yaklaşık 200-300 mililitre yeni ve motosikletinizde kullandığınız motor yağını dökün, balataları bu yağın içinde 24 saat kadar bekletin. Ardından yetkili serviste veya iyi bir ustaya taktırabilirsiniz. Yeter ki cıvata koparmayıp yalama etmeyen, yağ tapası sıkmayı bilen, conta değiştirmeyi lüksten saymayan birine yaptırın.

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorununuz orjinal olmayan veya direncini kaybetmiş balata ve baskı yaylarından kaynaklanıyor.

Orjinal parçaları ile set olarak (balatalar-diskler-baskı yayları) değiştirin. Değiştirmeden önce parçaları yetkili servisten alın, temiz bir kaba yaklaşık 200-300 mililitre yeni ve motosikletinizde kullandığınız motor yağını dökün, balataları bu yağın içinde 24 saat kadar bekletin. Ardından yetkili serviste veya iyi bir ustaya taktırabilirsiniz. Yeter ki cıvata koparmayıp yalama etmeyen, yağ tapası sıkmayı bilen, conta değiştirmeyi lüksten saymayan birine yaptırın.
    Eyvallah hocam, dediğin gibi alayım ben malzemeyi doğru düzgün usta bulursam ona yaptırayım olmadı servise gircez artık bir tur.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    ask marka debriyaj balatası da ucuz ve kaliteli bir üründür. 20-30 tl'ye alabilirsiniz ve asla sorun çıkarmaz. severek kullandığımız bir balata markası.
    saclarda yamulma vs yok ise, 800 zımpara ile üzerine çizik atılarak tekrar kullanılabilir.
    ayrıca ustanız muhtemelen tası kapatırken ayarını tam yapamamış. dikkatsiz bir montaj, debriyaj yaylarının tam basmamasına bile sebep olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)