Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Subap sesleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Benim motorda inanılmaz Bi ses var daha öncede konu açmıştım bazı araştırmalar yaptım çok yerden şüpelenmiştim ama sorunu çözememiştim ön takımdan geliyor sanıyordum bu ses motor soğukken şıkırtı gibi geliyor çukurdan vs geçince iyice artıyor ısınınca kesilmesi alt motora yöneltti beni bu sesin subaplardan gelme ihtimali varmı değişmesimi gerekiyor subapların acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

https://m.youtube.com/watch?v=hCL5Dh0XJe0 linkteki ses

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim motor çalışmıyor bile subap ne alaka ?

motor çalışmadığı sürece subap ses yapmaz , suanki ses için ustalar bir sonuca varmıyorsa bahçen garajın varsa otur kaporta akşamını depoyu sök motor ciplakken test et ses varmı yoksa parçaları geri takarken inceleyerek tak.

bursada oturuyorsan bir hafta sonu gel beraber kurcalayalım bakalım nereden geliyor ses

aynı zamanda ön far kutusunun ici kablo ,soketlerle doludur, çukurlarda çarpmalar yaparak seste yapabilir

Alıntı superboycu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim motor çalışmıyor bile subap ne alaka ?

motor çalışmadığı sürece subap ses yapmaz , suanki ses için ustalar bir sonuca varmıyorsa bahçen garajın varsa otur kaporta akşamını depoyu sök motor ciplakken test et ses varmı yoksa parçaları geri takarken inceleyerek tak.

bursada oturuyorsan bir hafta sonu gel beraber kurcalayalım bakalım nereden geliyor ses

aynı zamanda ön far kutusunun ici kablo ,soketlerle doludur, çukurlarda çarpmalar yaparak seste yapabilir
    Reis haklısın subap değil ama bu ses motor ısınınca kesiliyor keşke bursada olsam çok uzaktayım yardımcı olurdun bana ama dediğin gibi yapacam motoru komple söküp deneyecem sağol verdiğin fikir için

motor vuruntulu çalışıyor

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor vuruntulu çalışıyor
    Video da motor çalışmıyor motorun çalışma sesi çok güzel sıkıntı motor haraket geçince bu sesin gelmesi motor çalışsın veya çalışmasın biraz motor yol yapıp ısınınca ses kesiliyor kendiliğinden soğuyunca ses geri geliyor

Alıntı Alper24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video da motor çalışmıyor motorun çalışma sesi çok güzel sıkıntı motor haraket geçince bu sesin gelmesi motor çalışsın veya çalışmasın biraz motor yol yapıp ısınınca ses kesiliyor kendiliğinden soğuyunca ses geri geliyor
    kardeşim şimdi aklıma geldi, motoru orta ayakliga al ve motor boştayken arka tekeri çevir bakalım ses geliyormu , geliyorsa motor çıkış dislini yada zincirini kotrol et

kardeşim şimdi aklıma geldi, motoru orta ayakliga al ve motor boştayken arka tekeri çevir bakalım ses geliyormu , geliyorsa motor çıkış dislini yada zincirini kotrol et
    Dediğini denerim ama pek oradan gelen bi sese benzemiyor mesela kaldırımdan inerken ön teker düşünce tak diye vuruyor arka teker düşerken hiç ses çıkarmıyor

Alıntı Alper24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğini denerim ama pek oradan gelen bi sese benzemiyor mesela kaldırımdan inerken ön teker düşünce tak diye vuruyor arka teker düşerken hiç ses çıkarmıyor
    furş lar sağlam mı? sağlamsa ön teker miline bak boşluk varmı eğer bu dediklerim sağlamsa elin anahtar tutuyorsa ön kaporta gostergeleri filan sök öyle dene ses geliyormu diye

furş lar sağlam mı? sağlamsa ön teker miline bak boşluk varmı eğer bu dediklerim sağlamsa elin anahtar tutuyorsa ön kaporta gostergeleri filan sök öyle dene ses geliyormu diye
    Furş sağlam söktürdüm bileyeleri değiştim boşluğu vardı aldırdım ön teker mili i söktüm tekeri söktüm bilyelerini kontrol ettim ustaya gösterdim iyi durumda dedi ön kaliperi söktü sıktı yağladı olmadı dediğin gibi her yerini sırayla söküp deneyecem yarın

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ön mesnette boşluk var gibi sanki furş bilyaları ve yataklarından geliyor olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Aşağıdaki resimdeki delikli kısma ve ucuna yada amortisörlerin geçtiği yuvarlak yerlere baktımı ustan ?

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Motor çalışmazken ön freni sık ve amortisör ün kapanması için gidona baskı uygula. Amortisör kapanırken ses geliyorsa yine aynı baskıyı uygularken toz keçelerine bak. Toz keçeleri bazen amortisör kapanırken bükülüp amortisör içine girebiliyor. Eğer sorun bu değilse amortisörün yağ keçelerinde sorun var bence. Biraz mesafe kat edince hem yağ hemde yağ keçesi ısınınca sorun ortadan kalkıyordur.

Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor çalışmazken ön freni sık ve amortisör ün kapanması için gidona baskı uygula. Amortisör kapanırken ses geliyorsa yine aynı baskıyı uygularken toz keçelerine bak. Toz keçeleri bazen amortisör kapanırken bükülüp amortisör içine girebiliyor. Eğer sorun bu değilse amortisörün yağ keçelerinde sorun var bence. Biraz mesafe kat edince hem yağ hemde yağ keçesi ısınınca sorun ortadan kalkıyordur.
    Amortisör den değil bende başta amortisör sandım ama başka amortisör taktım sorun düzelmedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:49 ----------

Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön mesnette boşluk var gibi sanki furş bilyaları ve yataklarından geliyor olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Aşağıdaki resimdeki delikli kısma ve ucuna yada amortisörlerin geçtiği yuvarlak yerlere baktımı ustan ?

https://www.denizmotortr.com/Uploads...N-ROT-491f.jpg
    Furş takımına baktırdım bilyeler değişti sağlamdı ama buna bakmadık buna söküp bakayım ses bundan çıkıyor gibime geldi kırık demir gibi ses geliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)