Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Mondial Nevada 250 nin akıbeti

Katılımcı sayısı
47. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Mondial fiyatta indirim yapacak

2 4.26%
  • Mondial hiçbir şey yapmayacak bu model unutulup giden modeller arasında yer alacak

28 59.57%
  • Mondial zam yapacak , ağzımızın payını alacağız

17 36.17%
2. sayfa BirinciBirinci 12

Mondial Nevada Meselesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malaguti Dune 125-X Black Edition
    Bugün bu motoru kullandım ve arkadaşlar çok çok şaşırdım eminim ki kullansanız veya yakından görseniz siz de şaşırırsınız motorun parça kalitesi ve işçiliği muazzam. Sesi zaten 10/10. Bunun mondialle çinle falan hiç alakası yok önyargıları artık tamamen kırmak gerektiğini anladım bu ürün Amerika'da da aynen bu haliyle satılıyor Avrupa'da da satışta çeşitli marka isimleriyle.

Bir önceki motorum buccaneer 250 idi. Bir kaç gün önce de xpulse 200 kullandım daha önce suzuki, yamaha, piaggio, benelli kullandım şimdi açık konuşayım pulsar, xpulse, dominar, nk250, tnt249 vs gibi motorların hiçbirinde olmayan bir işçilik ve sürüş var. Xpulse ile mukayese etmeyeyim ama arada ciddi fark var. Tarzlar değişik evet ama bunun sürüşü o kadar smooth ve lineer kalıyor ki..

Neyse konuyu şuraya getireceğim yanlış fiyat politikası yüzünden motoru gereksiz gömmeye gerek yok parça ve servis diyecekseniz hiç zahmet etmeyin size bir dünya marka sayarım aynı problemi yaşayan keza bence mondial bu konuda daha başarılı bir marka. Şans verin derim ben bu modele. Hava soğutmalı ama diyecek olanlara da Harley Davidson ve Ducati desem yeter herhalde. Ybr 125 ile dünya turu yapan arkadaşı söylemiyorum bile
    Green Arrow ve Justforfun bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bu motoru kullandım ve arkadaşlar çok çok şaşırdım eminim ki kullansanız veya yakından görseniz siz de şaşırırsınız motorun parça kalitesi ve işçiliği muazzam. Sesi zaten 10/10. Bunun mondialle çinle falan hiç alakası yok önyargıları artık tamamen kırmak gerektiğini anladım bu ürün Amerika'da da aynen bu haliyle satılıyor Avrupa'da da satışta çeşitli marka isimleriyle.

Bir önceki motorum buccaneer 250 idi. Bir kaç gün önce de xpulse 200 kullandım daha önce suzuki, yamaha, piaggio, benelli kullandım şimdi açık konuşayım pulsar, xpulse, dominar, nk250, tnt249 vs gibi motorların hiçbirinde olmayan bir işçilik ve sürüş var. Xpulse ile mukayese etmeyeyim ama arada ciddi fark var. Tarzlar değişik evet ama bunun sürüşü o kadar smooth ve lineer kalıyor ki..

Neyse konuyu şuraya getireceğim yanlış fiyat politikası yüzünden motoru gereksiz gömmeye gerek yok parça ve servis diyecekseniz hiç zahmet etmeyin size bir dünya marka sayarım aynı problemi yaşayan keza bence mondial bu konuda daha başarılı bir marka. Şans verin derim ben bu modele. Hava soğutmalı ama diyecek olanlara da Harley Davidson ve Ducati desem yeter herhalde. Ybr 125 ile dünya turu yapan arkadaşı söylemiyorum bile
    HD ve Ducati blok konularında kendilerini ispatlamış motosiklet markaları ve kullanıcıların güvenilirliğini kazanmış durumda açıkçası Mondial adı altında satılan motosiklete 30 bin vermem, zaten tutulmadıda. Ama renkler ve zevkler tartışılmaz.

Motosikleti
    30 yıldır üretilen bir bloktan bahsediyoruz Yamaha virago 250 hala üretiliyor mesela bir sebebi olmalı herhalde.

Ayrıca motorda olması gereken hemen hemen her şey var; Enjeksiyon, ön upside-down amortisor, ön-arka disk ve ABS, 18 litre depo, vites göstergesi, deri koltuklar, led sinyaller, led stop ve led gündüz farları, elde kalmayan depo kapağı gibisinden. Bir de led ön far olsa daha da güzel olacakmış.

50cc çin üretimi scooterların 13-14 bin lira olduğu bir ortamdan bahsediyoruz. Cf moto nk250 haricinde ve dominar 250 haricinde uygun fiyatlı 250cc motor yok. Premium markalar bu segmentte 50 binden açıyor ağzını. Zevkler ve renkler tartışılmaz tabii ama bu motorun ülkemizde iş yapmamasının tek sebebi fiyatı değil onu ülkemize ithal eden ithalatçısının da beceriksizliği.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    makine güzel,şahsen beğendim.

başlangıç motoru olarak cruiser segmentinde sıfır model almak isteyenler için çok güzel bir seçenek.

tasarım anlamında depo tasarımı hariç her bir ayrıntısını güzel tasarlamışlar.Depo fındık model dediğimiz tipte olsa harika olurmuş.

şehir içi gündelik her türlü işinizi yapacak,yakıtı makul ölçütlerde güzel bir model çıkarmışlar.

fiyat anlamında ise çok fazla bir şey söyleyemiyorum,ikinci el 15-20 yıllık cruiser motorlar 40 binden kapı açıyorlar sarı sayfalarda.sıfır model anlamından düşünülerek alınırsa çok güzel seçenek,zaten muadil olan farklı marka ve tarz motorların 125 cc modelleri dahi 25-30 binden başlıyor sıfırları,yani cruiser segmentinde yeni başlangıç motoru olarak düşünecekler veya cc düşürmek ve sıfır makine almak isteyenler için güzel bir seçenek.
    Red_Whiskers ve atalayalper bunu beğendiler.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HD ve Ducati blok konularında kendilerini ispatlamış motosiklet markaları ve kullanıcıların güvenilirliğini kazanmış durumda açıkçası Mondial adı altında satılan motosiklete 30 bin vermem, zaten tutulmadıda. Ama renkler ve zevkler tartışılmaz.

başkan sanki japon modeller 35 bin de sen mondiale 30 vermiyormuşsun gibi yazmışsın
    atalayalper bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başkan sanki japon modeller 35 bin de sen mondiale 30 vermiyormuşsun gibi yazmışsın
    Ben şahsen bu fiyatlarda virago 250 alıp güzel custom çalışması ile uğraşıp güzel bir egzoz ile ufak bir tıngırtı yakalanabilceğini düşünüyorum crusier alıcak olsam karbüratörlü almak isterim.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Ben şahsen bu fiyatlarda virago 250 alıp güzel custom çalışması ile uğraşıp güzel bir egzoz ile ufak bir tıngırtı yakalanabilceğini düşünüyorum crusier alıcak olsam karbüratörlü almak isterim.
    Dostum haklısında, istenen fiyatların yarısı etmeyecek motorlar onlarda. Virago bloğu zamanında 25-30 hp verebilen bir bloklu. Japonlar emisyon sebepleri ile güç kaybettiği için terketti ve Çinliler birebir klonlayarak aynı bloğu yıllardır satıyorlar. Euro 4'e kadar getirebildiler, muhtemelen Euro 5'e geçemeyecek o blok. 18 hp veren neredeyse 0 sıkıntılı bir blok, yağını değiştir düzenli ve devam et. Bosch enjeksiyon var, ABS var yeni tip, düzgün bir ön çatal ve şasi düzeni var. Yurtdışı testleri motorun gayet yeterli olduğunu belirtiyor her konuda. Eski motorlara o paraları istiyorlar e masraf ihtimali çok yüksek. 30-32 değilde keşke 25 bantlarında olsaydı güzel satabilecek bir motordu ancak devamı gelme şansı kalmadı gördüğüm kadarıyla. Bu saatten sonrada giriş seviyesi cruiser chopper zor bulunur, alanı üzmez, muhtemelen 1-2 seneye de kıymete binerler.

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum haklısında, istenen fiyatların yarısı etmeyecek motorlar onlarda. Virago bloğu zamanında 25-30 hp verebilen bir bloklu. Japonlar emisyon sebepleri ile güç kaybettiği için terketti ve Çinliler birebir klonlayarak aynı bloğu yıllardır satıyorlar. Euro 4'e kadar getirebildiler, muhtemelen Euro 5'e geçemeyecek o blok. 18 hp veren neredeyse 0 sıkıntılı bir blok, yağını değiştir düzenli ve devam et. Bosch enjeksiyon var, ABS var yeni tip, düzgün bir ön çatal ve şasi düzeni var. Yurtdışı testleri motorun gayet yeterli olduğunu belirtiyor her konuda. Eski motorlara o paraları istiyorlar e masraf ihtimali çok yüksek. 30-32 değilde keşke 25 bantlarında olsaydı güzel satabilecek bir motordu ancak devamı gelme şansı kalmadı gördüğüm kadarıyla. Bu saatten sonrada giriş seviyesi cruiser chopper zor bulunur, alanı üzmez, muhtemelen 1-2 seneye de kıymete binerler.
    Haklısınız eğer 22-25 bin tl arasında satılsaydı tutulcağını düşünüyorum. özellikleri güzel ama geçen seneye göre fiyatları çok absürt koydular. geçtiğimiz senelerde sanırsam bu motosikler 2019 yıllarında çıkmış olması lazım, o zamanlarda yeni kasa r25 26 bin civarıydı zamanına göre pahalı sunuldu.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Haklısınız eğer 22-25 bin tl arasında satılsaydı tutulcağını düşünüyorum. özellikleri güzel ama geçen seneye göre fiyatları çok absürt koydular. geçtiğimiz senelerde sanırsam bu motosikler 2019 yıllarında çıkmış olması lazım, o zamanlarda yeni kasa r25 26 bin civarıydı zamanına göre pahalı sunuldu.
    Aletin Çin, Tayland ve Diğer ülkelerdeki fiyatlarıda bizim fiyata oldukça yakın, bizde ek vergiler olduğu için 3-5 bin TL civarında yüksek çıkıyor onlara göre. Artık Çinliler ürüne güveniyorsa ucuz fiyat politikası gütmüyor, yedek parçası hala makul fiyatlarda ancak ana fiyatta sadece 1 tık altta kalıyor. Ancak şuan itibarıyla Japon rakiplerinden 20 bin TL ucuz dolayısıyla alınıp binilebilecek konumda. Satılan bayileri ve kullanıcıları göz önüne alırsakta yazan fiyatların altına alınabileceğide bir gerçek. Şuan 28 liralara alınabilecek bir motosiklet hatta ölücü adam daha da altına inebilir :D

Motosikleti
    symphony200
    bu alet yurtdisinda hangi isimle satiliyor bilen varmi?

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu alet yurtdisinda hangi isimle satiliyor bilen varmi?
    İtaljet Nevada 250
    İtalica Nevada 250
    Hanway Nevada 250
    Keeway V250
    Longjia Nevada 250

Motosikleti
    symphony200
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtaljet Nevada 250
    İtalica Nevada 250
    Hanway Nevada 250
    Keeway V250
    Longjia Nevada 250
    bi inceleyim bakim yabanci forumlari turkiyede pek kullanan yok sanirim

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    blok sıkıntısız ok. fakat: şanzıman giriş milinin arkasındaki iğne rulmanı kiloyla satılanlardan takıyorlar. 30-40k gibi patlıyor.

ayrıca rks blackster o bloktan delphi enjeksiyon sistemi ile 21hp alıyor.

Motosikleti
    Buccaneer 250i ve Nevada 250i’de de Delphi marka enjeksiyon sistemi bulunmakta ve ayrıca rks/keeway blackster 250 modeli 21 beygir değil 19 beygir gücünde.
    Red_Whiskers bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buccaneer 250i ve Nevada 250i’de de Delphi marka enjeksiyon sistemi bulunmakta ve ayrıca rks/keeway blackster 250 modeli 21 beygir değil 19 beygir gücünde.
    haklısın blackster'i farklı bir modelle karıştırdım. 19.6 hp speclere göre.

bunların hepsinde delphi enjeksiyon çıkması sanırım aynı fabrikadan çıktığına işaret olabilir. rks ve keeway, qianjiang fabrikasında yapılıyor. mondi'yi bilmiyorum. motor numaraları qj ile başlıyorsa qianjiang üretiyordur.

Motosikleti
    Longjia adında Çin’deki çok büyük bir fabrikadan çıkıyor hepsi. Fason üretim yapıyorlar yani. Ama oldukça kaliteli bir üretim. Parayı bassam “Alper adı ile de üretirler O yüzden hepsinde hemen hemen aynı ekipmanlar var. Logolar farklı sadece. Keeway, rks, mondial, italjet, stallion, bullit, italica, hanway vs. hepsi aynı ve başka bir çok modelde de durum aynen bu şekilde.

Buccaneer 250i almadan önce nedir ne değildir araştırmıştım biraz. Keza o da ne güzel motordu yahu fiyatına göre hala bazen özlerim. Triumph bonneville çakmasıydı güzel de yapmış çekik gözlüler maşallah zaten kopyalayamayacakları bir şey kalmadı. Nevada da Indıan Scout çakması zaten

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)