Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Turkiye de yasayip Honda yi kotuleyen nankor motorcular

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun üstüne geldi bugün yayımlandı paylaşmak istedim..
    Hondacılara gelsin ;)
    https://youtu.be/CpJ8kG461lE?si=s0wgXCpQA-8sE4pH
    Haaaa şöyleee

Ve

https://www.youtube.com/shorts/MZUMyLHLGNo

Vtec all day ibibikler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    symphony200
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, vallahi yargisiz infaz yapiyosunuz.

https://www.hondaprokevin.com/2015-2...port-bike-news

Oncelikle bu sorun neymis bi anlamak lazim..

"What could happen if your crankshaft fails? If the connecting rod bearing retainer breaks, the engine may stall and/or not restart. An engine that stalls while riding increases the risk of a crash."

Eyyyyy yargisiz infaz yapanlar, sizce bu bizdeki "krank kirilma" sorunu mu ?
    Bir ikincisi, bu sorun "2015-2016" modellerde oldugu apacik ortada iken sanki cbrlerin alayinin sorunlu oldugunu soylemek abes degil mi ?

Dikkatinizi cektimi bilmiyorum,hatali uretimlerin turkiyeye gelip gelmedigini bilmedigimize değinmedim bile.
    Ayrica,bazen adi geciyor CRF250/300 bu konunun tamamen disinda.,ama motonania ya gore crf de sorunlu(ben izlemedim,niki izlemis)

Ayrica, "hatali uretilen kranklari bize gonderecekleri motorlara mi taktilar!!" diyen komplocu arkadasa soyleyin raporlanan "issue" krankin kirilmsasi degil. "Stall" bu.

Stall:

(of a motor vehicle or its engine) stop running, typically because of an overload on the engine.

Krankin kirilmasindan bahsediyorsan kaynak verde biz de okuyalim.

https://www.motoron.com.tr/motosikle...-geri-cagirma/

https://enginepatrol.com/honda-cbr300r-common-problems/

4 numara,yine ayni konu.
    Morukcum zaten TR de 2014 ve oncesi cbr250 lerde yok diye biliyorum krank sorunu. problem 2015 te basliyor zaten 2017 de son cbr250.(kaynak yok yalniz biryerlerden aklimda kalmis, arastirmaya da usendim acikcasi.)

Honda Turkiye bu konuda salaga yatmis gibi duruyor. Zaten uretimi de bitince hepten sallamislardir. Uretimde olsa adam musterisini umursamasa da, potansiyel musterisini kaybetmemek icin bile probleme kahitsiz kalmazdi. Iyi niyet garantisi cart curt ordan da prim kasarlardi hatta.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun üstüne geldi bugün yayımlandı paylaşmak istedim..
    Hondacılara gelsin ;)
    https://youtu.be/CpJ8kG461lE?si=s0wgXCpQA-8sE4pH
    Büyük olmanın ne önemi var ki? Burada mı yazmıştım başka konuda mı bilemedim.
    McDonalds CarlsJr'dan büyük, Mc daha mı iyi şimdi :D

Ha Honda Dünya'nın en iyi motor (blok) üreticilerinden biridir, burası ayrı bir gerçek. Büyüklüğün pek bir önemi yok hatta çoğu zaman en büyük olmak iyi olmaya da engel olabilecek bir şey.
    youtube.com/@bisuruyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yapilan bilimsel testler kimin alemin krali oldugu gosteriyor.

Honda dunyanin en dayanikli motorlarini uretir, tek rakibi toyota dir.. ama bence honda onu da tokatlar(corolla sahibiyim)

Hic bosuna hondaya itibar suikasti yapmaya calismayin, yemezler ;)
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ....Honda dunyanin en dayanikli motorlarini uretir, tek rakibi toyota dir.. ama bence honda onu da tokatlar(corolla sahibiyim)

Honda Toyota ya satmak için 1950 ler de segman üretiyor ve reddediliyor , yaptığı ürün onay almıyor , biz suikast yapmıyoruz Honda nın beceriksizliği bilmediğin işe paldır küldür niye girersin , zaten bu sicihoru abide bi cahil mütahit kafası var , hep acayip işler peşinde , 64 de ilk otomobilini üretiyor 65 de Grand Prix kazanıyor artık ne yapıyorsa :D adam okulu bırakmış babasına sahte karnemi ne bişey düzenlemiş , bu adam kesin Turklerden feyz almış :D

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence fanatikliği marka bazında yapmak yanlış. Yapılacaksa model bazında yapılabilir. Marka bazında şu marka hepten iyi ya da kötü demek, oy verdiğimiz / vermediğimiz insanların her dediğini doğru/yanlış kabul etmekten farklı değil.

Motosiklet kullandığım yıllar boyunca "iyi motor" ve "rahat motor" kavramları benim için çok değişti. Bir kaç örnek vermek istiyorum:

- Çok sevip memnun kaldığım motosikletimi beğenen arkadaşım, devamı niteliğindeki bir yeni modeli aldı. Motor çok daha performanslı, değerler müthiş. Ne var ki mühendisler bence yanlış bir tasarım yapıp motorun aerodinamiğini ve stabilitesini yeni modelde bozdular, üstüne bir yeni model daha çıkardılar; o modelde hatalarını devam ettirdiler hatta büyüttüler; sorun aynen devam etti. Şimdi baksak kağıt üstünde bütün verileri daha iyi, bir sürü teknolojik ıvır zıvır eklenmiş ama aynı marka farklı modellerde başarılı olabiliyor ya da çuvallayabiliyor. Bu arada arkadaşım motoru için koruma demirini 1.5 yıl bekledi ki motor o zaman yeni modeldi; gitti yurt dışından kendisi getirdi. Şimdi yan ayak siparişi verdi; 2019 model motor "eski model" olduğu için ne zaman geleceği ve fiyatı belli olmayan bir yan ayak beklemekte. Bu arada ikimiz de servis için en az 2 saatlik yol gidip geliyoruz Şimdi kullanırken insanı kendinden geçiren bu marka iyi mi kötü mü?

- Genel olarak avrupalı motorlar daha performanslı ya, kağıt üstünde daha iyi çoğu. Ama bakıyorsun en birinci avrupalı üreticinin silindir kapağına; buji piposunun girdiği yerde su tahliye değili yok, yeri yapılmış hatta ama delinmemiş. Yıkıyorsun aylarca orası ıslak kalıyor, su giriyor yavaş yavaş bloğun içine. Bakıyorsun çoğu japonda tahliye yeri var. Ama aynı marka 6 yıllık motorun amortisör boyaları soyulmuş diye ücretsiz amortisör değiştiriyor, bir başkasında 90.000 km de ücretsiz blok değiştiriyor. Hatta eski bir model için sıfırdan parça üretip geç de olsa teslim ediyor. Bunlar kulaktan dolma değil bizzat şahit olduğum olaylar. Şimdi bu marka iyi mi kötü mü?

- Ekonomik sıkıntılar olmasa belki de kimsenin yüzüne bakmayacağı ucuz hint motoruna adam 5 yıl garanti veriyor yetmedi facebook gruplarında "sorunum çözülemedi" diyenlere anında bireysel olarak mesajla ulaşıyor. Hatta motor bozuldu yolda kaldım diye gruba yazan bir diğer adama gezici servisin! planını değiştirtip yolda ulaşıyor ve sorununu çözüyor. Şimdi parça kalıtesi ve ürün özellikleri tartışmaya açık bu marka iyi mi kötü mü?

- Bir diğer beğenmediğin "ucuz" markanın motorlarının yıllardır giderilmemiş kronik sorunları var ama her köşe başında servisi, bakkallarda yedek parçası var.

- Ürünlerini fahiş fiyata satan sofistike avrupalı üreticinin yeni çıkardığı modelde depoyu bacakla sıkmaktan yamulan ince alüminyum paneli, egzoz sıcaklığından yamulan muhafazası var. Distribütörün zaten adı çıkmış. Ama baksan motor sporlarında başarılı, ürünler niş, tarzı farklı. Şimdi bu marka iyi mi kötü mü?

lafı uzattım biliyorum ama benim için artık iyi motor
    1- güvenli
    2- yolda bırakmayan
    3- performanslı
    4- sürüşü yormayan
    5- ikinci eli iyi

sıralamasıyla oluşurken konforlu motor da

1- servis yaygınlığı
    2- parça bulunurluğu ve edinme süresi
    3- sağlam ve dayanıklı olması

ile alakalı.

Bir marka hatalı mühendislik de yapabilir, çok başarılı mühendislik de. Seceresi iyi olan, her modelde başarılı olacak diye bir şey de yok. Önce model, sonra distribütör, sonra marka bazında değerlendiriyorum. Benim için modeller iyi ya da kötü. Marka da bunun altını dolduruyor elbette. Mesela Today, benim için çok iyi bir model. Kaç yıllık motorlar hala yürüyor kusursuzca. Bunun yanında bir model ne kadar iyi de olsa parça için aylarca bekliyorsan, beklesen de bulamıyorsan; anlayan usta için bilmem nerelere gitmek zorunda kalıyorsan, marka alt sıralara iniyor ve modelin iyiliğine rağmen uzak durmak daha iyi olabiliyor.

Fikir jimnastiği tadında çelişki dolu ifadeler oldu, umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.
    Mr.wind ve tommygun bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Yapilan bilimsel testler kimin alemin krali oldugu gosteriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=zyej...channel=carwow

Honda dunyanin en dayanikli motorlarini uretir, tek rakibi toyota dir.. ama bence honda onu da tokatlar(corolla sahibiyim)

Avusturalyalılar derki, Avustralya'nın kalbine gitmek için bir Range Rover lazım, dönmek istiyorsan Land Cruiser.
    Mr.wind, espresso ve killingroad bunu beğendiler.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı 4strings adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fikir jimnastiği tadında çelişki dolu ifadeler oldu, umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.
    Genel olarak model bazlı bakmak gerektiğine katılıyorum da, fanatiği niye oluyoruz ki
    Bizim ülkede insanlar bişey alıp sonra onun taraftarı oluyor, acayip komik bu durum. Babası yıllarca Renault almış diye adam geliyor motorsporları/modifiye forumunda Megane II övüyor mesela..

Bir de anlayan usta için bilmem nerelere gitmek gerekiyorsa bu markanın veya modelin sorunu mu ki? Bu artık coğrafyanın ve ekonomik parametrelerin devreye girdiği bambaşka bir detaya gidiyor. Adam YÜksekova'da oturuyorsa GS kötü bir motor mu? Benim evime 50km mesafede 3 tane BMW Motorrad yetkili servisi var, bence GS kötü motor. :D O yüzden tamamen kişisel beklentilerle sınırlamak lazım diye düşünüyorum. İstediğin ne, aldığın ne.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yavv lutfen konudan sapmayalim.

Konu ne ?

Konu nankoorrr ve kaypak turk moyorcusu(elit motorculari tenzih ederim)

https://www.honda.co.uk/motorcycles/...d-price.html#/

İlgiltere de sadece sadede zenginler alabiliyor bu crf1100 adv es dct yi fiyat ne yazıyor ? 20.400 pound

Peki gozunuzde cok buyuttugunuz ktm 1290 r ne kadar ?

https://ktmlondonuk.co.uk/ktm-new-mo...enture-r-2023/

Kacc paramisss ? 15.300 pound mi ?

Eeeeee honda kalitesini almak isteyen 5000 pound daha verecek, 400.000 km motor acilmama garantisi,full elektrinik,ustun dct yi ekleyince boyle bir fiyat cikiyor.

Kusura bakmayin,zengin isi bir motor bu,herkese gore degil.

Pekiiiii,turkiye de durum ne ?

CRF1100LAfricaTwinAdventureDCT(ES) 792.500 TL
    1290 SUPER ADVENTURE R 2023 880,100 ₺

Hahaha, yuzbin fazla.ustelik japon motoru olan honda gibi ekstra vergiye tabi degil.

Olmmm,kabul edin.honda yillardir guzellik yapti bize.Ama sizzzz deveye diken hesabi sizi dudukleyenleri cok sevdiniz.

Nankorsunuzzzzzz
    espresso bunu beğendi.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel olarak model bazlı bakmak gerektiğine katılıyorum da, fanatiği niye oluyoruz ki
    Bizim ülkede insanlar bişey alıp sonra onun taraftarı oluyor, acayip komik bu durum. Babası yıllarca Renault almış diye adam geliyor motorsporları/modifiye forumunda Megane II övüyor mesela..

Bir de anlayan usta için bilmem nerelere gitmek gerekiyorsa bu markanın veya modelin sorunu mu ki? Bu artık coğrafyanın ve ekonomik parametrelerin devreye girdiği bambaşka bir detaya gidiyor. Adam YÜksekova'da oturuyorsa GS kötü bir motor mu? Benim evime 50km mesafede 3 tane BMW Motorrad yetkili servisi var, bence GS kötü motor. :D O yüzden tamamen kişisel beklentilerle sınırlamak lazım diye düşünüyorum. İstediğin ne, aldığın ne.
    Evet aslında fanatiklik kısmında haklısınız. Fanatik demeyelim de kullandığı modeli çok sevmek diyelim biz ona. Sonuçta alınıp satılan bir mal/ürün

Aslında GS örneğindeki gibi; iyinin kötünün izafi olduğunu tartışmaya çalıştım ben de. GS özelinden gideyim; üretim kalitesi, donanımı, satış sonrasıyla çok iyiyken sürüş hissiyatı ve tasarımı açısından kötü benim için. Sizin için farklı bir başkası için farklı olabilir bunlar. İyi marka kime göre neye göre? Onu tartışıyorum aslında Geçen bir postta vardı servisi olmadığı için 1000 km gitmek zorunda kalan Triumph sahibinin açtığı. Mesela Tridentin kalitesini sürüşünü tipini çok beğeniyorum oralarda yaşıyor olsam benim için de iyi motor olmaz işte.

Yavv lutfen konudan sapmayalim.
    Hırbonen sapmadık aslında. Yazdıklarıma göre hangisi benim için uygunsa bana iyi marka o. Bu gün Honda olur yarın Suzuki öbür gün Bajaj. Hepsinin de iyi ve kötü tasarlanıp üretilmiş modelleri olabilir.

Ez cümle bir markanın her modeli iyi olmayabilir. Ortalama olarak iyidir o ayrı ama model bazında değerlendirmek daha doğru. BMW nin Hondanın tarihinde de pek çok fiyasko var ama transalp olsun afrika olsun RT olsun cbr/s 1000rr olsun bunlar da bana göre iyi modeller. Yani arada nankör de olabilirim çok seveni de

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı 4strings adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet aslında fanatiklik kısmında haklısınız. Fanatik demeyelim de kullandığı modeli çok sevmek diyelim biz ona. Sonuçta alınıp satılan bir mal/ürün

Aslında GS örneğindeki gibi; iyinin kötünün izafi olduğunu tartışmaya çalıştım ben de. GS özelinden gideyim; üretim kalitesi, donanımı, satış sonrasıyla çok iyiyken sürüş hissiyatı ve tasarımı açısından kötü benim için.
    Aynen, aynı fikirdeyiz. Hatta GS'e kötü dememin sebebinde de aynı fikirdeyiz, sürüşü yüzünden sevmiyorum, tipine çok takılmıyorum.
    Bizim ülkemizde maalesef insanlar daha ne istediklerini bilmedikleri için buna göre bir şey alayım falan diye başlayamadan konu abuk subuk yerlere gidiyor, ondan sonra hasbelkader aldığı bir şeyi de anlamsız anlamsız argümanlarla savunuyor insanlar.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)